| FORSIDE | LINKER | KIRKEBØKER | MANNTALL | SKIFTER | ARTIKLER/BØKER | ANER | BYGDEBØKER I


 

 

 

Ministerialbok for Østre og Vestre Porsgrunn nr.4 - 1814-1828

Døpte

Transkribert av Jørn Olsen - 2021

 

Side 1

 

Født 27.11.1814 – hjemmedøpt 10.11.1814 – bekreftet i kirken 27.11.1814: Anne Dorthea – Arbeidsmand Christoffer Olsen og Hustru Kirsten Andersdatter i Østre Porsgrund, faddere: Lars Andersens kone Karen Pedersdatter, Pige Anne Andersdatter og Rasmus Andersen alle 3 fra Gaarden Kokersvold i Ejdanger, Jens Andersen og Hans Hansen fra Porsgrund og Thron Olsen fra Osebakken, alle af Arbeidsstanden

 

Født 15.11.1814 – døpt 27.11.1814: Gunild Maria – Lods Hans Olsen Bugten og Hustrue Ingeborg Maria Christensdatter boende i vestre Porsgrund, faddere: Niels Pedersens kone Marthe Kirstine Christensdatter, Pige Anne Karine Christensdatter, Knud Nielsen Lunde, Niels Pedersen, Christoffer Mathiasen, alle af arbeidsstanden og hiemme i vestre Porsgrund

 

Side 2

 

Født 26.12.1814 (?JO) – hjemmedøpt 20.11.1814 – bekreftet i kirken 26.12.1814: Engelbreth – Røyert Aslac Engelbrethsen og Hustrue Lisbeth Nielsdatter i østre Porsgrund, faddere: Gunild Pedersdatter, Anne Marie Engelbrethsdatter fra østre Porsgrund, Søren Jacobsen, Hans Guttormsen, Ole Engelbrethsen, Hans Andersen, Christoffer Olsen alle fra østre Porsgrund og alle af arbeids Klassen

 

Født 09.01.1815 – døpt 15.01.1815: Mathias Erich Mathiasen Helstvedt Bonde og Hustrue Anne Sørensdatter fra Herre Hammerværk, faddere: Snedker Lars Jørgensens kone Elen Jacobsdatter i østre Porsgrund, Pige Anne Mathiasdatter fra Herre, Peder Sørensen Bonde fra Gierpen, Halvor Nielsen fra Melum Sogn, Smed Knud Thorsen fra Herre og Mathias Hansen Dagtiener Sammesteds

 

Født 30.10.1814 – døpt 10.12.1814: Mariane – Maler Hans Hovland og Hustrue Siri Trulsdatter i vestre Porsgrund, faddere: Peder Holmens kone Marthe Olsdatter, Pigen Karen Andersdatter, den første fra Gjerpen Sogn, den andre fra Osebakken, Niels Rejersen, Anders Bommen, Engelbreth Andersen, Halvor Holtong, den første Kuursmed, de øvrige af Arbeidsstanden og alle fra Osebakken

 

Født 15.12.1814 – døpt 20.12.1814: Berthe Maria – Matros John Johannesen og Hustrue Maren Kirstine Larsdatter i østre Porsgrund, faddere: Maren Dorthea fra Porsgrund, Pigen Johanne Pedersdatter fra Osebakken, grenader Jacob Engebrethsen i østre Porsgrund, Tjenestedreng Giert Giertsen sammested, Soldat Ole Mathiasen og Matros Rasmus Tovsen ligeledes fra Østre Porsgrund

 

Side 3

 

Født 30.10.1814 – hjemmedøpt 06.11.1814 – bekreftet i kirken 22.01.1815: Carl Christian Frank – Johannes Frank Organist og Madame Karen Backer i østre Porsgrund, (forsette neste side med "Mankjøn) faddere: Groserer Hans Møllers Kone Mad. Inger Møller, Anne Catharine Aal enke efter Propritair Nicolai Aal, Groserer Jørgen Aals datter Ambor Nicoline Aal, Jacob W Rasch Toldcasserer, Ulrich von Cappelen. Grosserer Gassmann dito, Carl Møller dito, Kløcker den yngre D barkvigs? Coumusale? , Poul Linaa Contoirist

 

Født 04.01.1815 – døpt 29.01.1815: Peder Olsen – Ole Olsen Smed og Hustrue Gunild Maria Pedersdatter af østre Porsgrund, faddere: Oldermand Niels Jacobsens kone Maren Halvorsdatter, Anne Kirstine tienestepige begge i østre Porsgrund, Oldermand Hans Tangen, Engelbreth Isachsen dito, Mads Erichsen, Ole Mathiasen begge tienende hos Hr, Alrich v. Cappelen, Peder Tavle Mestersmed, Den siste fra Brevig, de øvrige fra Porsgrund

 

Født 08.12.1814 – hjemmedøpt 18.12.1814 – bekreftet i kirken 27.12.1814: Karen Andrea – Snedker Niels Andersen og Hustrue Guri Andersdatter af østre Porsgrund, faddere: Enke Karen Olsdatter, Margrethe Andersdatter, Jacob Andersen Hugger, Skomager Schrøder og Isach Toresen fra Kilebyggda

 

Født 24.10.1814 – hjemmedøpt 30.10.1814 – bekreftet i kirken 26.12.1814: Anne Christiane – Snedker Jørgen Nauer og Hustrue Anne Engelbrethsdatter i østre Porsgrund, faddere: Kiøbmand Niels Sørensens Kone Anne Maria Engelbrethsdatter, Pige Marthe Engelbretsdatter, Ole Borge, Thomas Jørgensen af Arbeidstanden, Gartner Paus, Snedker D venstøb? Lorntz Glose, Snedker Oldermand Niels Johnsen, Lars Sølie, John Sande, Michel Halvorsen Seglemager, Den første og de tvende nestsidste fra Osebakken, de øvrige fra østre Porsgrund

 

Side 4

 

Født 08.01.1815 – døpt 03.02.1815: Engelbreth Torjersen – Torjer Engelbrethsen Søemand og Hustrue Maren Nilsdatter fra østre Porsgrund, faddere: Karen Nielsdatter Hiorth, Helvig Nielsdatter Tienestepige, begge i østre Porsgrund, Peder Christensen Grotnæss Hugger, Niels Pedersen Dagarbeider, Niels Nielsen Hiorth, Benth Clementsen, Ole Svendsen, Thor Christensen, alle Matroser i østre Porsgrund.

 

Født 08.12.1814 – hjemmedøpt 18.12.1814 – bekreftet i kirken 27.12.1814: Karen Andrea – Snedker Niels Andersen og Hustrue Guri Gundersdatter Af østre Porsgrund, faddere: Anders Nielsens Enke Karen Olsdatter, Margrethe Andersdatter, Jacob Andersen daglønner, Skoemager Schrøder, begge fra østre Porsgrund, Isach Toresen fra Kiilebygda,

 

Født 08.12.1814 – hjemmedøpt 18.12.1814 – bekreftet i kirken 27.12.1814: Ingeborg Gurine – Snedker Niels Andersen og Hustrue Guri Gundersdatter Af østre Porsgrund, faddere: Ingeborg Jensdatter, Pige Berthe Larsdatter, Jens Toresen fra Kiilebygda, Tømmermand Lars Hansen fra østre Porsgrund, Matros Ole Petter Herden i østre Porsgrund, Malersvend Christian Skanke.

 

Side 5

 

Født 02.02.1815 – døpt 26.02.1815: Lars Gudmundsen – Gudmund Larsen Dagarbeider ved Herre og Hustru Ingeborg Pedersdatter, faddere: Saugdreng Lars Olsens Kone Johanne Jensdatter, Pige Marthe Margrethe Pedersdatter, begge fra Herre, Anders Larsen, Petter Paulsen Daglønner, Christen Nielsen Matros, alle fra Herre

 

Født 06.11.1814 – hjemmedøpt 14.11.1814 – bekreftet i kirken 03.03.1815: Jens Gustav Bruun – Abraham Brunn Fuldmeglig ved Bolvigs Jernværks Sougbrug og Kone Anne Karine Høst ved Herre, faddere: Kiøbmand Sivert Backas Enke Mad. Petronelle Backa vestre Porsgrund, Jomfrue Anne Carine Bruun ved Herre, Niels Johnsen Traag ejer af Traag Gaard i Bamble, Carl Frederik Bruun Forpagter af Herre Møllebrug, Erich Arnesen fuldmegtig ved Bolvigs Jernværk, Christian Paus Kiøbmand i Porsgrund, Søren Bruun Fuldmegtig ved Fritsøe Jernværk ved Laurvig

 

Født 23.12.1814 – døpt 15.01.1815: Niels Berth – Smed Hans Nielsen Berth og Hustrue Anne Rasmusdatter fra Herre Hammerværk, faddere: Marthe Rasmusdatter fra Bamble Sogn, Pige Inger Marie Rasmusdatter fra Herre, Isach Iversen Møllerdreng ved Herre, Matros Torjus Torstensen, Tjenestedreng Hans Rasmusen begge fra samme sted

 

Født 03.01.1815 – døpt i kirken (ingen dato): Charlotte Larsdatter – Lars Simonsen ved Tobakspiinderiet og Hustru Maren Maria Olsdatter i østre Porsgrund, faddere: Marie Jacobsdatter fra Gjerpen, Giertrud Olsdatter fra østre Pgd., Gunder Kittilsen fra Solum, John Jemter Skomager i vestre Pgd., Torsten Andersen Myrene Dagarbeider, Torsten Andersen Tienestedreng, begge fra østre Porsgrund

 

Side 6

 

Født 02.03.1815 – hjemmedøpt 06.03.1815 – bekreftet i kirken 16.04.1815: Lars Jacob – Erich Jacobsen Matros og Helene Larsdatter i østre Porsgrund, faddere: Ole Jacobsens Kone Else Marie Madsdatter, Pige Maren Jacobsdatter i veste Porsgrund af Arbeidstanden, Niels Olsen Matros, Soldat Tosten Jacobsen, Tienestdreng Christian Kortner i østre Porsgrund

 

Født 08.04.1815 – døpt 23.04.1815: Jacob Larsen Lars Jacobsen Matros og Hustru Maren Aslachsdatter af østre Porsgrund, faddere: Maren Olsdatter af vestre Porsgrund, Karen Maria Jacobsdatter af Ejdanger Sogn af Arbeidsclassen, Hans Larsen Hugger af østre Porsgrund, Isach Johannesen Snedker af Skien, Niels Jacobsen Matros af Ejdanger Sogn, Hans Jacobsen Matros fra dito

 

Født 09.04.1815 – døpt 04.05.1815: Jacob Lucasen – Lucas Jacobsen Hammersmed svend og Hustru Boel Hansdatter fra Herre, faddere: Erich Helstvedts kone Anne Sørensdatter, Pige Karen Dorthea Jacobsdatter, Thor Nielsen, Henrich Hansen Widt, Thor Jørgen Knudsen, Mathias Hansen, alle fra Herre og af Arbeidsstanden

 

Født 19.12.1814 – hjemmedøpt 26.12.1814 – bekreftet i kirken 08.02.1815: Hanne Laurense – Johan Rosenstedt Saddelmager og Hustrue Elen Kirstine Hansdatter Af østre Porsgrund, faddere: Karen Andersdatter Ballestad, Groe Nielsdatter Tjenestepige, begge i østre Porsgrund, Jacob Andersen, Jacob Nyegaard af Arbeidsstanden, Johannes Olsen Styrmand, alle af østre Porsgrund

 

Født 08.02.1815 – døpt 26.02.1815: Karen Severine – Abraham Pedersen Hugger og Hustrue Asgier Christensdatter af østre Porsgrund, faddere: Anne Beate Larsdatter, Gunild Maria Jahnsdatter, tienestepiger østre Porsgrund, Hans Akselsen Skomager, Gottfred Ludvigsen dito af østre Porsgrund, Claus Larsen Soldat fra Gierpen

 

Født 26.02.1815 – døpt 12.03.1815: Karen Maria – Jacob An….? (Teksten vekk, men skal være Andersen JO) Nyegaard Arbeidsmand og Hustrue Live Larsdatter af østre Porsgrund, faddere: Saddelmager Rosestedts Kone Elen Kirstine Hansdatter, Berthe Larsdatter, den første fra østre Porsgrund, den andre fra Gierpen Sogn, Lars Bakkevold, Ole Meen, Niels Strømdal og Hans Meen, de tvende første Arbeidsmænd i Porsgrund, de tvende sidste Bønder fra Gierpen

 

Side 7

 

Født 21.04.1815 – døpt 13.05.1815: Brynhild Larsen – Lars Brynildsens Dagdreng ved Herre og Hustrue Marie Stenuldsdatter, faddere: Kone Ingeborg Olsdatter af Almuestanden i Herre, Pige Maren Tollefsdatter fra Herre, Hans Christensen, Niels Stenuldsen, Gunder Rasmusen, alle af Arbeidsstanden ved Herre

 

Født 23.04.1815 – hjemmedøpt 23.04.1815 – bekreftet i kirken 21.05.1815: Arne Gundersen – Daglønner Gunder Arnesen og Hustrue Kirstine Nielsdatter Af østre Porsgrund, faddere: Daglønner Knud Johnsens kone Anne Arnesdatter af Eidanger Sogn, Pige Helvig Nielsdatter Strømtangen af østre Porsgrund, Daglønner Knud Johnsen af Eidanger, Daglønner Niels Arnesen af østre Porsgrund, Jeger Hans Roe i østre Porsgrund, Daglønner Knud Olsen fra Drangedal

 

Født 08.03.1815 – hjemmedøpt 14.03.1815 – bekreftet i kirken 07.04.1815: Regine Sophie – Leilending paa Aasens gaard ved Herre Ole Olsen Rafnes og Hustrue Inger Halvorsdatter, faddere: Belgmager ved Vold Johannes Nielsens Kone Karen Marthe Tollefsdatter tienede hos Fru Vejer i Porsgrund, Skibscapitain Christen Traag ved Herre, Brødrene Niels og Ole Johnsen Traag fra Gaarden Traag i Bamble og Kiøbmanden Franz Bendixsen og Ole Arnesen fra Osebakken

 

Født 14.03.1815 – hjemmedøpt 17.03.1815 – bekreftet i kirken 16.04.1815: Maren Thurine – Hans Christensen Sagdreng ved Herre Saugbrug og Hustrue Margrethe Stenuldsdatter, faddere: Marie Andersdatter og Pige Johanne Christensdatter, den første fra Gierpen Sogn, sidste fra Herre, Lars Brynildsen, Niels Stenuldsen, Hans Rasmussen, alle fra Herre og af Arbejdsstanden

 

Side 8

 

Født 23.04.1815 – hjemmedøpt (ingen dato nevnt JO) – bekreftet i kirken 11.06.1815: Lars Lucasen - Lucas Andersen Hammersmed-svend og Hustrue Berthe Thorsdatter ved Herre, faddere: Enke efter Lars Andersen Tangen Aslaug Poulsdatter af Solum sogn, Pige Cathrine Andersdatter ved Herre, Ole Pettersen Hammersmed -Svend, Thor Jørgen Knudsen, Petter Larsen Siljen og Christen Nielsen, alle af Arbeidsstanden og hiemmehørende ved Herre.

 

Født 01.06.1815 – hjemmedøpt 18.06.1815 – bekreftet i kirken 24.06.1815: Niels Pettersen – Petter Nielsen Saugmester og Hustrue Maren Kirstine Evensdatter ved Herre, faddere: Dagarbejder Mathias Hansens Hustru Karen Kirstine Prgunn., Anne Olsdatter fra Herre, Saugmester Anund Stiansen, Watdreng Lars Olsen og Hammersmed Ole Halvorsen fra Herre og Lars Trost Bondetanden i Bamble

 

Født 29.06.1815 – hjemmedøpt 06.07.1815 – bekreftet i kirken 23.07.1815: Ulrich Hanch – Daglønner Peder Kiøstolsen og Ulrich Bastiansdatter ved Herre, faddere: Hammersmed svend Ole Pettersens Kone Anne Torkelsdatter, Pige Anne Marie Olsdatter av Arbeidsclassen ved Herre, Ole Abrahamsen Hammersmedsvend, Jahn Jacobsen Saugdreng ved Herre og Ole Olsen af Bamble

 

Født 25.03.1815 – hjemmedøpt 28.03.1815 – bekreftet i kirken 16.04.1815: Maren Margrethe – Lars Jørgensen Borger og Snedkermesters Hustrue Elen Jacobsdatter i østre Porsgrund, faddere: Ole Jørgensens Kone Astrid Christensdatter, Pige Karen Maria Gullichsdatter af østre Porsgrund, Skibsfører Brechling fra Tøhr, Mestersnedker Lars Glose, Gotfred Ulrichsen Skomager, Henrich Flech Baadsmand af østre Porsgrund, Skibsfører Halvor Niels Pedersen og Kund Sørensen af vestre Porsgrund

 

Født 23.03.1815 – hjemmedøpt 30.03.1815 – bekreftet i kirken 07.05.1815: Anne Oline – Michel Olsen Saglmager og Hustrue Maren Nielsdatter Lie i østre Porsgrund, faddere: Gunild Maria Michelsdatter, Pige Inger Kirstine Engelbretsdatter, Niels Rejersen Dyrlæge, Blokmager hans Nielsen, Skomager Isach Nielsen, Smed Jens Sørensen, Skomager Anders Hansen, Matros Isach Hansen fra Osebakken

 

Side 9

 

Født 24.07.1815 – hjemmedøpt 26.07.1815 – bekreftet i kirken 06.08.1815: Gulbrand Andres Larsen – Matros Lars Pettersen og Hustrue Ingeborg Gulbrandsdatter af østre Porsgrund, faddere: Skomager Erich Gulbrandsens Kone Kirsten Gurine, Pige Maren Nielsdatter af Almuestanden i østre Porsgrund, Lods Lars Olsen Bækkevald, Matros Thomas Olsen, Soldat Anders Guldbrandsen og Seilmagersvend Isach Halvorsen, Anders Brynhildsen. De fire første af Porsgrund den siste fra Osebakken

 

Født 27.08.1815 – døpt 17.09.1815: Knud Arvesøn – Røyert Arve Torgrimsen og Hustrue Marchen Jespersdatter i østre Porsgrund, faddere: Skomager Erich Heyens Kone Kirsten Gurine, Pige Karen Torgrimsen af Almuestanden i østre Porsgrund, Daglønner Svenung Knudsen, Matros Gulleik Kittilsen, Matros Thomas Olsen alle af østre Porsgrund

 

Født 18.08.1815 – hjemmedøpt 25.08.1815 – bekreftet i kirken 27.09.1815: Ole Andersen – Matros Anders Bækkevald og Hustrue Else Olsdatter i østre Porsgrund, faddere: Matros Ole Thorsens Kone Anne Christensdatter, Pige Inger Olsdatter af arbeidsclassen, den første fra vestre Porsgrund den andre fra Gierpen, Lods Lars Olsen Bækkevald fra østre Porsgrund, Soldat Aslach Larsen dito, Christen Pedersen fra vestre Porsgrund, Baadsmand Anders Pedersen fra Skien

 

Født 12.02.1815 – hjemmedøpt 19.02.1815 – bekreftet i kirken 15.05.1815: Frederike Dorthea Roseblad – Skredder Johan Rosenblad og Hustrue Inger Margrethe Olsdatter i vestre Porsgrund, faddere: Smed Kittel Baars Kone Kirstine Baar i østre Porsgrund, Pige Ingeborg Andersdatter tjenende i vestre Porsgrund, Skomager Johan Jemter, Bødker Caspar Andersen Korsbakken, Tjenestedreng Engelbreth Jacobsen, alle i vestre Porsgrund

 

Født 27.02.1815 – hjemmedøpt 13.03.1815 – bekreftet i kirken 21.05.1815: Olava – Saugmester ved Herre Anund Andersen og Hustrue Anne Marie Olsdatter, faddere: Anders Stiansens Kone Anne Marie Olsdatter fra Herre, Halvor Jensen Solums Kone Barbara Stiansdatter fra Kilebygda, Anders Stiansen, Leif Halvorsen, Petter Nielsen, Thor Gundersen, Gunder Sivertsen, Ole Jensen Vasbond, Erich Jensen Solum. De fem første Saugmestere fra Herre, de tvende siste Bønder fra Kilebygden.

 

Side 10

 

Født 29.08.1815 – hjemmedøpt 29.08.1815 – bekreftet i kirken 08.10.1815: Niels Gundersen – Skomagermester Gunder Skrødder og Hustrue Oline Nielsdatter i østre Porsgrund, faddere: Hugger Jacob Andersens Kone Gurine Olsdatter, Pige Berthe Steensdatter, den første østre Porsgrund, den andre fra Skien, Skomagermester Scieldrup, Smed Ole Olsen, Saddelmager Rosenstedt og Hugger Niels Pedersen, alle fra østre Porsgrund

 

Født 10.09.1815 – hjemmedøpt 26.09.1815 – bekreftet i kirken 08.10.1815: Henrich Olsen – Hammersmed ved Herre Ole Halvorsen og Hustrue Marthe Henrichsdatter, faddere: Daglønner Ole Halvorsens Kone Marie Halvorsdatter, Pige Anne Maria Olsdatter, begge fra Herre, Saugmester Petter Nielsen, Hammersmed svend Lorents Nielsen, Tjenestedreng Abraham Jensen, alle fra Herre, Ole Olsen Tjenstedreng fra Bamble

 

Født 07.10.1815 – døpt 19.10.1815: Isach Engelbrethsen – Oldermand Engelbreth Isachsen og Hustrue Live Knudsdatter i østre Porsgrund, faddere: Høker Niels Jacobsens Kone Maren Bærulfsdatter, Pigen Inger Jahnsdatter, den første fra østre Porsgrund den anden fra Gierpen, Daglønner Isach Nielsen, Gaardmand Isach Gundersen, Dito Gregers Nielsen, Dito Gregers Danielsen, alle fra Gierpen, Ole Olsen Smed, Tjenestedreng Mads Erichsen, begge fra østre Porsgrund

 

Født 14.06.1815 – døpt 02.07.1815: Karen Marie – Saugmester ved Herre Lars Olsen og Kone Johanne Jensdatter, faddere: Thor Siljens Kone Ingeborg Sørensdatter, Kirstine Pedersdatter. Hun første fra Bamble den siste fra Herre af almuestanden, Saugmester Søren Godtfridsen, Tømmermand Mathias Hansen, Matros Hans Christensen, Matros Anders Bentsen, alle ved Herre og Saugmester Lars Trost fra Bamble

 

Født 04.06.1815 – hjemmedøpt 04.06.1815 – bekreftet i kirken 09.07.1815: Gunild Rejersdatter – Dagarbeider ved Herre Rejer Torstensen og Hustrue Else Maria Aslaksdatter, faddere: Karen Malene Sivertsdatter, Caroline Nielsdatter ved Herre af almuestanden, Sivert Pedersen, Niels Steenulfsen, Hans Jacob Rasmusen, Henrich Christensen, alle fra Herre og af arbeidsstanden

 

Født 28.06.1815 – døpt 23.07.1815: Maren Thurine – Matros Johannes Olsen og Hustrue Kari Thønildsdatter ved Herre, faddere: Hammersmed Johan Bærulfsens Kone Anne Olsdatter og Pige Caroline Nielsdatter ved Herre, Saugdreng Lars Olsen, Matros Hans Christensen, Matros Anders Bentsen

 

Født 11.08.1815 – hjemmedøpt 11.08.1815: Else Rosenberg – Skreddermester Jens Peder Rosenberg og Margrethe Jacobsdatter i østre Porsgrund, (ingen faddere nevnt), død førend Dets Dåb bleven bekrefted i kirken

 

Side 11

 

Født 28.08.1815 – hjemmedøpt 02.09.1815 – bekreftet i kirken 08.11.1815: Otho Johan Arøe – Ole Arøe Skibsfører af Borgerstanden i vestre Porsgrund og Hustrue Anne Margrethe Schubart, faddere: Skibsfører Søren Willumsens Kone Mad. Karen M Willumsen af vestre Porsgrund og Jomfrue Jacobine Magdalene Arøe af Bamble, Styrmand Morten Arøe, Skibskapitain Johan Schau af vestre Porsgrund, Seiglmager Michel Halvorsen af østre Porsgrund, Bondemand Jacob Torstensen af Bamble Sogn

 

Født 16.08.1815 – hjemmedøpt 25.08.1815 – bekreftet i kirken 12.11.1815: Søren Marthildus Moe – Styrmand og Borger Ole Moe og Kone Magnild Sørensdatter i østre Porsgrund, faddere: Matros Knud Sørensens Kone Karen Bøyesen og Pige Anne Kirstine Sørensdatter, Contoirist Niels Sørensen, Snedker Arne Berg, Kiøbmand Christen Kraft, Høker Iver Kiostelsen, Styrmand Christen Jansen, Gartener Peder Paus, Baadfører Petter Bogesen, alle fra Porsgrund, Skipper Ole Rejersen fra Qefiord

 

Født 28.08.1815 – hjemmedøpt 03.09.1815 – bekreftet i kirken 17.09.1815: Larine Cathrine – Hans Glose Snedker af almuestanden og Hustrue Inger Gundersdatter i østre Porsgrund, faddere: Bager Søren Jacobsens Kone Kirsten Jacobsdatter, Pige Dorthe Beygesdatter, begge af almuestanden, den første fra Porsgrund, den andre fra Skien, Saugmester Hans Abrahamsen fra Skien, Lorents Glose Snedker, Styrmand Johannes Olsen, Skomager Anders Knap og Høker Iver Kiostolsen, alle fra østre Porsgrund

 

Født 12.09.1815 – hjemmedøpt 12.09.1815 – bekreftet i kirken 08.10.1815: Anne Karine – Tømmermand Jørgen Thorsen og Hustrue Anne Alexdatter af vestre Porsgrund, faddere: Maren Olsdatter i tjeneste hos Kiøbmand Hr. Monrad, Karen Olsdatter ligeledes i tjeneste i vestre Porsgrund, Smed Hans Augesen, Skomager Iver Christensen, Matros Anders Nielsen, Tjenestedreng Engelbret Jacobsen, alle af vestre Porsgrund

 

Født 30.09.1815 – døpt 22.10.1815: Andrea Oline – Matros Peder Andersen og Hustrue Malen Olsdatter i vestre Porsgrund, faddere: Matros Andreas Coldings Kone Anne Jacobsdatter Asdahl, Pigen Gurine Hansdatter. Begge fra vestre Porsgrund. Matros Søren Andersen af østre Porsgrund, Matros Kittil Andersen og Hugger Lars Thorstensen, begge af Solum

 

Side 12

 

Starten av side 12. Dåpen til Anne Dortea som er født 22 september er her feilaktig ført på venstre side, «Mandkjøn siden». Hun er der krysset over og ført om igjen på høyre side, «Qvindekjøn siden».

 

Født 03.10.1815 – hjemmedøpt 13.10.1815 – bekreftet i kirken 26.11.1815: Christoffer Levordsen – Hugger Levord Christoffersen og Hustrue Gunild Hansdatter af Almuestanden i østre Porsgrund, faddere: Kirstine Olsdatter, Pige Helvig Kirstine Berthelsdatter af almuestanden i østre Porsgrund, Maler Christian Skanke, Daglønner Anders Vala, Snedkersvend Peder Christensen Wenstøb, Matros Halvor Herbrandsen, alle fra østre Porsgrund

 

Så følger dåpen til Marcus Johan som er født 29. november. Her er alt strøket ut og vi finner den senere i oppføringene. Den ble da satt inn for tidlig.

 

Født 22.09.1815 – døpt 22.10.1815: Andrea Dorthea – Dagarbeider Niels Christian Jacobsen og Hustrue Berthe Maria Evensdatter af almuestanden i østre Porsgrund, faddere: Matros Bendt Clementsens Kone Marie Evensdatter, Pigen Helvig Nielsdatter Af arbeidsclassen i østre Porsgrund, Tienestdreng Giert Giertsen, Hugger Niels Pedersen, Dito Peder Christensen, Maler Ole Andersen, alle af arbeidsclassen i østre Porsgrund

 

Født 11.09.1815 – hjemmedøpt 09.10.1815 – bekreftet i kirken 31.10.1815: Anne Kirstine – Matros Ole Aanerøe, og Hustrue Inger Margrethe Andersdatter af Almueklassen i vestre Porsgrund, faddere: Skipper Ole Rougtvedts Kone Karen Olsdatter og Pigen Gunild Cecilia Olsdatter, begge af Solum Sogn. Gaardmand John Aanerø, dito Lars Aanerøe, Understyrmand Harald Haraldsen, alle af Solum. Matros Jens Vetlesen, dito Ole Jacobsen af vestre Porsgrund

 

Så følger dåpen til Berthe Kirstine som er født 20. november. Her er alt strøket ut og vi finner den senere i oppføringene. Den ble da satt inn for tidlig.

 

Side 13

 

Født 25.11.1815 – døpt 10.12.1815: Peder Olsen – Daglønner Ole Larsen og Hustrue Karen Pedersdatter af arbeidsstanden østre Porsgrund, faddere: Dagarbeider Torsten Jacobsens Kone Anne Kirstine, Pige Severine Halvorsdatter, hiin fra østre Porsgrund, Denne fra Herre, Hugger Niels Pedersen, Daglønner Hans Pedersen fra østre Porsgrund, Tjenestedreng Niels Pedersen fra østre Porsgrund, Bonde Gunder Halvorsen fra Gierpen Sogn

 

Født 26.10.1815 – døpt 10.12.1815: Martin Jørgensen – Matros Jørgen Sivertsen og Regine Jensdatter i vestre Porsgrund, faddere: Søren Pedersens Enke Berthe Olsdatter fra vestre Porsgrund, pigen Gunild Christensdatter sammesteds fra, Matros Jørgen Haraldsen, Matros Anders Nielsen, Dito Ole Taralsen, alle fra vestre Porsgrund

 

Født 03.10.1815 – hjemmedøpt 06.10.1815 – bekreftet i kirken 10.12.1815: Anne Benedicta – Skibsfører Jacob Bentsen og Karen Marie Isachsdatter af Gierpen Sogn, faddere: Hugger Hans Larsens Kone Mette Maria Bentsdatter og pige Anne Maria Bentsdatter, hiin fra østre denne fra vestre Porsgrund, Hugger Hans Larsen fra østre Porsgrund, Volontur Peder Nielsen fra vestre Porsgrund, Bonde Anders Thorsen, sammes Søn Thor Andersen

 

Født 20.11.1815 – (Hun er som nevnt over skrevet inn to ganger. Ingen av stedene står dato for dåp): Berthe Kirstine – Baadfører Erich Knudsen og Hustrue Berthe Maria Johnsdatter i vestre Porsgrund, faddere: Smed Gullek Johnsens Kone Kari Andersdatter, Pige Ingeborg Johnsdatter fra Gierpen, Matros Knud Tollefsen, Smedsvend Brynhild Johnsen, begge fra vestre Porsgrund, Underofficer Kittil Olsen Løbber, Oldermand Jacob Johnsen, Skole Lærer Svenke Johnsen alle af Gierpen Sogn

 

Side 14

 

Født 21.12.1815 – døpt 30.12.1815: Ole Andersen – Daglønner Anders Giertsen og Hustrue Sidsel Andersdatter i østre Porsgrund, faddere: Dagarbeider Halvor Giertsens Kone Ingeborg Olsdatter fra Solum, Pige Ingeborg Kirstine Engelbretsdatter fra østre Porsgrund, Giert Giertsen, Christian Giertsen begge tienede i østre Porsgrund, Hugger Gunder Andersen, arbeidsmand Engelbreth Andersen, Bonde Niels Andersen, alle fra Gierpen Sogn

 

Født 29.11.1815 – hjemmedøpt 09.12.1815 – bekreftet i kirken 31.12.1815: Marcus Johan – Lods Lars Olsen Bækkevold og Hustrue Edel Karine Christensdatter af østre Porsgrund, faddere: Seiglmager svend Isach Halvorsens Kone Anne Christiana fra Osebakken, Pigen Johanne Maria fra østre Porsgrund, Hugger Halvor Halvorsen, Matros Ole Halvorsen, Matros Jacob Christensen alle fra Osebakken, Hugger Ole Meen fra østre Porsgrund

 

Født 27.11.1815 – hjemmedøpt 28.11.1815 – bekreftet i kirken 18.01.1816: Anne Sophie Mathea – Kirkesanger og Skolelærer Ole Hauen og Madame Bolette Cathrine Hauen født Fabricius i østre Porsgrund, faddere: Groserer Hans Møllers Kone Madame Inger Møller født Aal, Kiøbmand Christians Bruuns Kone Madam Maria Brunn født Linaae, Jomfrue Amborg Nicoline Aal, Grosserer Ulrich Cappelen, Grosserer Jens Gasman, Toldcasserer J W Rasch, Mægler Søren Rasch, Kiøbmand Ole Olsen og Fuldmektig Poul Linaae, alle af østre Porsgrun

 

Født 20.01.1816 – døpt 18.02.1816: Maren Maria – Hugger Erich Nielsen og Hustrue Berthe Maria Andersdatter Østre Pgd., faddere: Kirsten Christensdatter tienende, Margrethe Aavaldsdatter ligeledes tienende i østre Porsgrund, Tjenestedreng Giert Giertsen i østre Porsgrund, Isach Nielsen Snedker, Isach Isachsen tjenende begge fra Gierpen Sougn

 

Side 15

 

Født 21.12.1815 – hjemmedøpt 31.12.1815 – bekreftet i kirken 21.01.1816: Hack Hacksen – Seglemager Hack Sørensen og Hustrue Karen Jacobsdatter Af Almuestanden i østre Porsgrund, faddere: Matros Thomas Olsens Kone Gunild Gunuldsdatter, Pigen Inger Aavaldsdatter begge fra Porsgrund, Høker Niels Jacobsen, Hugger Ole Johannesen, Matros Jens Johnsen alle fra østre Porsgrund

 

Født 07.01.1816 – hjemmedøpt 08.01.1816 – bekreftet i kirken 28.01.1816: Isach Hansen – Hugger Hans Isachsen og Hustrue Margrethe Johanesdatter af arbeidstanden i østre Porsgrund, faddere: Oldermand Engelbreth Isachsens Kone Live Jacobsdatter, Pigen Anne Gundersdatter hiin fra Østre Porsgrund, denne fra Gierpen Sogn, Hugger Anders Isachsen, Hugger Thor Levordsen fra østre Porsgrund, Bonde John Pedersen fra Gierpen Sogn.

 

Født 08.12.1815 – hjemmedøpt 10.12.1815 – bekreftet i kirken 13.02.1816: Hans Benedictus – Gartner Peder Hansen Paus og Kone Andrea Bendiksen i østre Porsgrund, faddere: Kiøbmand Frans Bendiksens Kone Anne Bendiksen født Tollefsen, Jomfrue Ingeborg Bendiksen, Kiøbmand Olsen fra Osebakken, Seiglmager Michel Halvorsen, Fuldmegtig Paul Linaae, Contoirist Ellef Fundemark fra østre Porsgrund, Forvalter Erich Arnesen fra Bolvigs Jærnværk

 

Født 19.01.1816 – døpt 18.02.1816: Inger Maria – Saddelmager Johan Rosensted og Kone Elen Kirstine Hansdatter i østre Porsgrund, faddere: Hugger Ole Meens Kone Maren Helvig, Pige Kirsten Thorine Nielsdatter begge fra østre Porsgrund, Toldbetjent Stener Knudsen, Hugger Jacob Ballestad, Skomagermester Gunder Schrøder

 

Født 20.01.1816 – hjemmedøpt 28.01.1816 – bekreftet i kirken 03.03.1816: Anne Kirstine – Daglønner Henrich Christensen og Hustrue Marthe Maria Tollefsdatter af Almuestand ved Herre, faddere: Bondemand Niels Nielsens Kone Cathrine Nielsdatter, Pigen Maren Kirstine Tollefsdatter af arbeidsclassen ved Herre, Dagarbeider Hans Christian Christensen, Dito Tollef Tollefsen, Hammersmed Niels Berulfsen, Dagarbeider Hans Christensen, alle fra Herre

 

Side 16

 

Født 30.01.1816 – døpt 18.02.1816: Lars Olsen – Matros Ole Larsen (og) Giertrud Kirstine Tolfsdatter af østre Porsgrund, faddere: Tømmermand Johan Abrahamsens Kone Karen Kirstine Tollefsdatter, Pige Helvig Bertelsdatter, begge fra østre Porsgrund, Oldermand Hans Nielsen, Tømmermand Ole Torstensen, Matros Jacob Nielsen, Matros Tollef Nielsen, alle fra østre Porsgrund

 

Født 22.01.1816 – hjemmedøpt 29.01.1816 – bekreftet i kirken 25.02.1816: Jens Andersen – Bødker Casper Andersen og Hustrue Maren Serine Billenberg i vestre Porsgrund, faddere: Skræddermester Rosenblands Kone Inger Margrethe, Pige Ingeborg Andersdatter tienende, begge fra vestre Porsgrund, Skomagermester John Jemter, Smed Hans Augesen, Skræddersvend Benth Muggeberg, Bødker Isach Nielsen, Snedker Dreng Anund Petter Bort?

 

Født 06.01.1816 – hjemmedøpt 16.01.1816 – bekreftet i kirken 14.03.1816: Marie Lovise Kammeraad og Toldinspectur Hr. Thomas Hammond og Frue Adelhejde Hammond, født Rasch, i østre Porsgrund, faddere: Hr. Grosserer Hans Møllers Kone Madam Inger Møller, født Aal, Hr. Kiøbmand Job Kiills Kone Mad. Maren Cathrine Kiill, Hr. Grosserer Jørgen Aals Datter Jomfrue Hanna Aal af østre Porsgrund, Seceritair von Deurs fra Osebakken, Oberkrigscommisair Johannes de Kløcer fra Gierpen Sogn, Grosserer Jens Gassmann af østre Porsgrund, Skibscapitain Jacob Olsen af Osebakken, Real Cappelen fra Gierpen, Grosserer Jørgen Flood af østre Porsgrund

 

Født 01.01.1816 – hjemmedøpt 03.01.1816 – bekreftet i kirken 16.03.1816: Maren Elisabeth – Baker Søren Jacobsen og Kone Kirsten Marie Jacobsdatter i østre Porsgrund, faddere: Snedker Arne Bergs Kone Anne Kirstine Levin, Pige Inger Jacobsdatter begge fra østre Porsgrund, Undertoldbetient Stener Knudsen, Snedker Lars Jørgensen, Dito Hans Glose, Dito Lorents Glose, Styrmand Johannes Olsen, alle af Borgerclassen i østre Porsgrund

 

Side 17

 

Født 11.02.1816 – døpt 03.03.1816: Hans Christensen – Røyert Christen Hansen og Hustrue Maren Knudsdatter af Almustanden i østre Porsgrund, faddere: Tømmermand Ole Taraldsens Kone Berthe Andersdatte, Pige Kirstine Olsdatter fra østre Porsgrund, Daglønner Anders Vala, Tienestedreng Giert Giertsen, Matros Christoffer Olsen, Tjener Christian Kortner, alle af Almuestanden i østre Porsgrund

 

Født 11.02.1816 – hjemmedøpt 13.02.1816 – bekreftet i kirken 09.03.1816: Lorents Christian – Seglmagersvend Isach Halvorsen og Hustrue Christiane Christensdatter af Almuestanden i østre Porsgrund, faddere: Lods Halvor Andersens Kone Margith Johnsdatter, Pige Karen Halvorsdatter af østre Porsgrund, Kontorist Ole Peter Halvorsen, Lods Lars Bækkevald, Hugger Ole Meen, Matros Jørgen Olsen af østre Porsgrund, Matros Ole Knudsen fra Gierpen Sogn

 

Født 20.02.1816 – hjemmedøpt 29.02.1816 – bekreftet i kirken 12.04.1816: Anne Kirstine – Høker Iver Kiøstelsen og Kone Anthonett Christensdatter af Borgerstanden i østre Porsgrund, faddere: Enke efter afgangen Bonde Michel Bradsberg Anne Marie Christensdatter Bradsberg fra Gierpen Sogn, Jomfrue Kirsten Halvorsdatter Sølie af østre Porsgrund, Snedkermester Arne Berg, Bager Søren Jacobssen, Styrmand Johannes Olsen alle af østre Porsgrund, Bonde Torjer Michelsen Bradsberg fra Gierpen Sogn

 

Født 04.04.1816 – hjemmedøpt 07.04.1816 – bekreftet i kirken 12.05.1816: Inger Johanne – Dagarbeider Aslak Halvorsen og Hustrue Marie Madsdatter af Almuestanden i østre Pgd., faddere: Snedker Lars Jacobsens Kone Ragnild Halvorsdatter fra østre Pgd., Pige Cristence Christensdatter fra Osebakken, Rodemester? Ole Ulverøe, Hugger Halvor Larsen og Gartnerdreng Halvor Nielsen, alle fra østre Pgd.

 

Organist Johannes Franks og Kone Mad. Karen Backers Barn Caroline Kristina født den 3.de Jan., Hjemmedøbt den 7.de Feb., og død den 14 maj førend dets Daab blev bekreftet i Kirken

 

Født 01.05.1816 – hjemmedøpt 03.05.1816 – bekreftet i kirken 26.05.1816: Karen Margrethe – Hugger Hans Hansen og Hustrue Margrethe Christensdatter sf Almuestanden i østre Porsgrund, faddere: Enke efter Daglønner Halvor Olsen Ragnild Anundsdatter, Pige Anne Nielsdatter Sommer fra østre Pgd., Hugger Abraham Pedersen, Daglønner Anders Pedersen, Tømmermand Hans Pedersen, Tjenestekarl Halvor Larsen, alle fra østre Porsgrund

 

Side 18

 

Født 29.12.1815 – hjemmedøpt 10.01.1816 – bekreftet i kirken 14.03.1816: Johan Andreas – Handelsbetient Mathias Holm og Kone Mad. Inger Magdalene Holm, født Hetting, af Borgerstanden i vestre Porsgrund, faddere: Enke efter afdøde Skibscapitain Abraham Pettersen Mad. Bodil Marie, født Pettersen, Jomfrue Marthe Pettersen, hiin fra vestre Porsgrund, denne fra Borge Sogn, Skibscapitain Søren Willumsen, Kiøbmand Hans Pettersen, begge i vestre Porsgrund, Fuldmegtig Petter Nielsen fra Solum Sogn.

 

Født 04.03.1816 – døpt 07.04.1816: Rasmus Nielsen – Uægte - Pigen Gunild Rasmusdatter og Kuursmed Niels Rejersen af Almuestanden i østre Porsgrund, faddere: Hugger Sivert Larsens Kone Anthonette Jacobsdatter fra Osebakken, Pige Karen Rasmusdatter fra østre Pgd., Huusmand Henrich Nielsen, Matros Anders Olsen, Matros Jacob Nielsen, alle fra østre Porsgrund

 

Født 21.04.1816 – døpt 28.04.1816: John Bentsen – Uægte – Pigen Inger Laurantsdatter af østre Porsgrund og Tjenestkarl Benth Johnsen af Ejdangers Sogn af Almuestanden i østre Porsgrund, faddere: Afgangen Røyert Christen Nielsens Enke Inger Olsdatter, Pige Marthe Kirstine Larsdatter begge fra østre Porsgrund, Hugger Ole Andersen fra østre Pgd., Dagarbeider Hans Pedersen fra Gierpen, Hugger Anders Thorsen fra Melum Sogn af Arbeidstanden

 

(Denne er feilaktig ført på høyre side, «Qvindekjøn siden» JO) Født 22.03.1816 – hjemmedøpt 04.04.1816 – bekreftet i kirken (ingen dato nevnt. JO): John Christensen – Matros Christen Hansen og Inger Maria Jahnsdatter af Almuestanden ved Herre, faddere: Hammersmed Anund Olsens Kone Marthe Larsdatter, Pige Anne Sophie Johnsdatter fra Herre, Saugdreng Hans Christensen, Dagarbeider Christen Olsen, Dito Poul Helgesen, Dito Ole Anundsen, alle fra Herre

 

Født 25.05.1816 – døpt i kirken (ingen dato nevnt. JO): Inger Larine – Matros Lars Larsen og Hustrue Inger Margrethe Tollefsdatter af Arbeidclassen i vestre Porsgrund, faddere: Baadsmand Knud Tollefsens Kone Anne Gurine Larsdatter, Pige Else Tollefsdatter af arbeidsclassen i vestre Porsgrund, Røyert Halvor Thorsen, Matros Johan Johannesen, begge fra vestre Porsgrund, Matros Gremeth Hansen fra Fredriksværn

 

Født 02.04.1816 – hjemmedøpt 16.04.1816 – bekreftet i kirken 16.06.1816: Karen Laurine – Matros Johan Henrich Lorentsen og Hustrue Elen Maria Andersdatter af Almuestanden i vestre Porsgrund, faddere: Skibstømmermand Torsten Halvorsens Kone Ambor Tollefsdatter, Pige Aaste Marine Christensdatter begge fra vestre Porsgrund, Skomager Hans Jørgen Naschov, Skomager svend Niels Tønnes Wahl fra vestre Porsgrund, Ole Olsen Berg Underofficer ved de i Porsgrund garnisonerede Jægere og danebrogsmænd.

 

Side 19

 

Født 29.02.1816 – hjemmedøpt 04.03.1816 – bekreftet i kirken 09.05.1816: Peder Magnus – Kiøbmand Hans Pettersen og Kone Barbara Dorthea Pettersen, født Hetting i vestre Porsgrund, faddere: Skibscapitain Ole Willumsens Kone Mad. Caroline Willumsen, Jomfrue Karen Siverts begge fra vestre Pgd., Hr. Lieutnant og Overtoldbetient Biørn, Skipscapitain Johan Schau, Advocat Wessel, De Tvende første fra vestre Porsgrund, den siste fra Solum Sogn.

Født 10.05.1816 – døpt 03.06.1816: Tollef Johnsen – Tømmermand John Abrahamsen og Hustrue Karen Kirstine Tollefsdatter af arbeidsclassen i østre Porsgrund, faddere: Bonde af Eidanger Sogn Halvor Hovholts datter Siri Halvorsdatter, Anne Andersdatter, begge tienende i østre Porsgrund, Tømmermand Torsten Jacobsen, Maler Ole Andersen, Matros Tolf Nielsen, alle af østre Porsgrund, Dagarbeider Arne Hansen fra Holden Sogn

 

Født 25.05.1816 – hjemmedøpt 29.05.1816 – bekreftet i kirken 09.06.1816: Christian Monrad Schiønning – Skibscapitain Carl Christian Schønning og Madame Barbara Schønning, født Monrad, af Borgerclassen i vestre Porsgrund, faddere: Skibscapitaiin Christian Monrads Kone Inger Bugge Monrad, født Adzlew, Skibscapitain Møllers Kone Anne Maria Møller, født Kruse, Jomfrue Sophie Wisleff, Søecapitain van Deurs, Procurator J Wessel, Sproglærer Johan Frederik Monrad, Styrmand Joachim Bartholomeus Monrad, alle fra Porsgrund unntagen Jomfrue Wislef der boede i Langesund

 

Ført på langs til høyre på venstre side av side 19, «Mandkjøn siden»: Matros Christen Hansens og Hustrue Inger Marie Johnsdatter fra Herre deres Barn John, født den 22. marts, hiemmedøbt den 4. april, hiemmedaaben i kirken bekrefted den 19. maj, faddere: Dagarbeider Anuund Olsens Kone Marthe Larsdatter, Pige Anne Sophie Johnsd., Saugdreng Hans Christensen, do Christen Nielsen, do Poul Helgesen, alle fra Herre

 

Født 18.06.1816 – døpt 07.07.1816: Serine Larsdatter – Snedkersvend Lars Jacobsen og Ragnild Halvorsdatter i østre Porsgrund, faddere: Dagarbeider Aslach Halvorsens Kone Marie Madsdatter, Pige Anne Halvorsdatter, hiin fra østre Porsgrund, denne fra Gierpen Sogn, Hugger Halvor Larsen, Skomager Hans Axelsen, Matros John Tolfsen, Maler Ole Andersen, alle Ø. Pgd.

 

Født 07.06.1816 – hjemmedøpt 14.06.1816 – bekreftet i kirken 07.07.1816: Mette Oline – Matros Thomas Olsen og Gunild Gunuldsdatter i østre Porsgrund, faddere: Karen Maria Olsdatter tienende hos Kirurg Radisch, Pige Cathrine Jacobsdatter, begge i østre Pgd., Daglønner Lars Jensen, Tiener Christian Cortner i østre Pgd., Skomager Hans Abrahamsen fra vestre Porsgrund

 

Side 20

 

Født 30.04.1816 – hjemmedøpt 10.05.1816 – bekreftet i kirken 30.06.1816: Hans Andreas – Matros Christian Halvorsen Pigen Helvig Nielsdatter af Almuestanden i østre Porsgrund, faddere: Smeden Kittil Baars Kone Kirsten Chrestine Anundsdatter, Pige Inger Mogensdatter, begge fra østre Porsgrund, Daglønner Knud Johnsen fra Ejdanger Sogn, Brolægger Niels Christensen, Matros Anund Peter Kittilsen, Skomager Knud Kittilsen, Matros Niels Lorentsen, De fire sidste ere fra østre Porsgrund

 

Født 14.06.1816 – hjemmedøpt 19.06.1816 – bekreftet i kirken 12.07.1816: Ole Petter – Mestersmed Gullech Johnsen og Hustrue Karen Andersdatter i vestre Porsgrund, faddere: Fragtemand Erich Knudsens Kone Berthe Maria Svennesdatter, Jomfrue Karen Willumsen, begge i vestre Porsgrund, Høker Isach Nenseth fra vestre Porsgrund, Bonde John Olsen Bugten fra Solum Sogn, Muurmester Peder Andersen, Dito Jens Andersen fra Holden Sogn, Smedsvend Brynhild Johnsen i vestre Porsgrund

 

Født 14.06.1816 – hjemmedøpt 21.06.1816 – bekreftet i kirken 07.07.1816: Anne Cathrine – Hammersmed ved Herre Johan Bærulfsen og Hustrue Anne Olsdatter, faddere: Saugmester Petter Nielsens Kone Maren Evensdatter, Pige Maren Bærulfsdatter, begge fra Herre, Smedsvend Thor Knudsen, Matros Halvor Christensen fra Herre, Skovfoged fra Kiilebygden Gunder Halvorsen, Hyttedreng ved Volds Værket Anders Olsen

 

Født 01.08.1816 – hjemmedøpt 04.08.1816 – bekreftet i kirken 25.08.1816: Elen Maria – Dagarbeider Knud Tollefsen og Hustrue Marthe Gundersdatter i vestre Porsgrund, faddere: Arbeidsmand Gudmund Olsens Kone Marthe Nielsdatter, Pige Marthe Gundersdatter, hiin fra Porsgrund denne fra Schien, Banemester Mathias Michelsen, Matros Tollef Christensen, Matros John Tollefsen, alle fra vestre Porsgrund 

 

Side 21

 

Født 14.06.1816 – hjemmedøpt 17.06.1816 – bekreftet i kirken 13.07.1816: Ole Tollefsen – Flaademand ved Herre Tollef Tollefsen og Hustrue Anne Dorthea Tollefsdatter, faddere: Saugmester Hans Christian Hanks Kone Margrethe Stenulsdatter, Pigen Maren Tollefsdatter, begge fra Herre, Saugmester Tollef Gundersen, Tømmermand Henrich Christensen, Erich Hansen tienende fra Bondegaarden Helletvedt, Matros Anders Bentsen, alle fra Herre

 

Født 11.12.1815 – hjemmedøpt 05.01.1816 – bekreftet i kirken 14.07.1816: Christoffer Jansen Matros Peder Jansen og Hustrue Ingeborg Andersdatter i vestre Porsgrund, faddere: Enke efter Matros Niels Thorsen Anne Marie, Pige Ingeborg Larsdatter, Styrmand Christen Jansen, Skomagersvend Iver Jansen, Matros Lars Larsen, alle fra vestre Porsgrund

 

Født 23.06.1816 – hjemmedøpt 30.06.1816 – bekreftet i kirken 28.07.1816: Marcus Severin – Tømmermand Torsten Jacobsen og Hustrue Anne Kirstine Olsdatter i østre Porsgrund, faddere: Matros Ole Jacobsens Kone Else Madsdatter, Pige Maren Jacobsdatter, begge fra vestre Pgd., Matros Ole Mogensen, Matros Erich Jacobsen, Tømmermand Niels Olsen, Smedsvend Tollef Olsen, alle i Østre Porsgrund, Matros Carl Nielsen fra østre Pgd., Matros Halvor Torbiørnsen fra vestre Pgd.

 

Født 07.08.1816 – døpt 01.09.1816: Anne Regine – Matros Jacob Nielsen og Hustrue Karen Marie Olsdatter i østre Porsgrund, faddere: Pigen Maren Thorsdatter, Dito Gunild Engelbretsdatter, begge fra østre Porsgrund, Maler Hans Olsen Lillie, Matros Tolf Nielsen, Matros Hans Engelbretsen, Tjenestedreng Jacob Hansen, alle fra østre Porsgrund

 

Født 19.06.1816 – hjemmedøpt 23.06.1816 – bekreftet i kirken 05.08.1816: Bøyenine Laurine – Styrmand Knud Sørensen og Kone Karen Frederikke Bøyesen i vestre Porsgrund, faddere: Almuelærer Christoffer Levordsens Kone Maren Sophie Bøyesen, Pige Anne Larsdatter, hiin fra Skien, denne fra østre Pgd., Snedker Arne Berg, Skibscapitain Ole Rejersen, Matros Claus Sørensen, alle fra østre, Fuldmegtig Jacob Nyegaard, Skipper Petter Bøyesen fra vestre Porsgund

 

Side 22

 

Født 09.07.1816 – hjemmedøpt 18.07.1816 – bekreftet i kirken 28.07.1816: Christen Thorstensen – uægte barn – Matros Torsten Olsen, Pige Kirstine Olsdatter i østre Porsgrund, faddere: Matros Arne Uslers Kone Kirstine Halvorsdatter, Pige Maren Nielsdatter, begge i østre Porsgrund, Daglønner Anders Vala, Daglønner Halvor Herbrandsen, Matros Niels Christensen, Matros Anund Petter Baar, alle fra østre Porsgrund

 

Født 03.07.1816 – hjemmedøpt 10.07.1816 – bekreftet i kirken 28.07.1816: Niels Andreas – Tømmermand Jørgen Haraldsen (og) Hustrue Dorthea Nielsdatter i vestre Porsgrund, faddere: Matros Andreas Coldings Kone Anne Hachsdatter, Pige Aslaug Olsdatter, begge i vestre Porsgrund, Banemestersvend Mathias Michelsen, Matros Jørgen Sivertsen, Matros Jacob Baatolsen, alle fra vestre Porsgrund

 

Født 28.06.1816 – hjemmedøpt 01.07.1816 – bekreftet i kirken 18.08.1816: Carl Knudsen – Knud Thorsen Kleinsmed ved Herre og Hustrue Maren Elisabeth Jacobsdatter, faddere: Bonde Erich Hellestvedts Kone Anne Sørensdatter, Pige Katrine Andersdatter, begge fra Herre, Møllersvend Mathias Hansen, Matros Henrik Hansen Widt, Kleinsmedsvend Thor Nielsen og Thor Jørgen Knudsen Do., alle fra Herre

 

Født 06.09.1816 – hjemmedøpt 08.09.1816 – bekreftet i kirken 13.10.1816: Maren Bolette – Dagdreng ved Herre Hans Jacob Rasmusen og Hustrue Karen Malene Sivertsdatter af Almuestanden, faddere: Flaademand Rasmus Hansens Kone Maria Gundersdatter, Pige Caroline Nielsdatter, begge fra Herre, Saugmester sammesteds Leif Halvorsen, Arbeidsmand Torjus Torstensen, Dagarbeider Gunder Rasmusen, Tjenestdreng Even Anundsen, alle fra Herre den sidste undtagen der er hiemme i Bamble Sogn, Skomager Sivert Pedersen fra Herre

 

Så følge noe om en dåp til ei Margrethe Jensdatter født 13. september, uægte barn fra Herre, som er stryket over. Ikke ferdig utfylt.

 

Født 14.08.1816 – hjemmedøpt 14.08.1816 – bekreftet i kirken 20.10.1816: Inger Karine – Skomager Iver Christensen og Kone Johanne Maria Knudsdatter i vestre Porsgrund, faddere: Saugmester Simon Simonsens Kone Maren Knudsdatter fra Skien, Pigen Maren Olsdatter i vestre Porsgrund, Saugmester Isach Jacobsen, Dito Halvor Andersen, Smed Niels Knudsen, alle fra Bradsberg Kleven ved Skien, Matros Halvor Pedersen fra vestre Porsgrund

 

Side 23

 

Født 08.08.1816 – døpt 01.09.1816: Thor Lucasen – Flaademand ved Herre Lucas Christensen (og) Hustrue Maren Andersdatter, faddere: Arbeidsmand Rejer Torstensens Kone Else Aslachsdatter, Pige Anne Kirstine Andersdatter, Hiin fra Herre denne fra Porsgrund, begge af Arbeidsclassen, Vatdreng Lars Olsen, Saugmester Ole Gundersen, begge fra Herre, Arbeidsmand Hans Andersen i Porsgrund

 

Født 30.07.1816 – hjemmedøpt 08.08.1816 – bekreftet i kirken 16.09.1816: Isach Abrahamsen – Pernille Abrahamsen Enke efter afgangen Skipper Isach Abrahamsen i vestre Porsgrund, faddere: Skipper Halvor Niels Pedersens Kone Else Pedersdatter, Pige Anne Maria Bentsdatter, Skipper Willum Willumsen junior, Skipper Ole Halvorsen, Volouteur Peder Niels Halvorsen, alle fra vestre Porsgrund, Styrmand Johannes Lug fra Langesund, Snedker Peder Nielsen fra Skien

 

Født 30.09.1816 – døpt 20.10.1816: Ambor Svendsdatter – uægte barn i østre Porsgrund – Pigen Elen Olsdatter og Svend Pedersen Arbeidsmand i Skien, faddere: Daglønner Anders Valas Kone Anne Tollefsdatter, Pige Anne Helvig Vetlesdatter fra østre Pgd., Vægter Ole Gundersen, Dito Johannes Halvorsen, Matros Christoffer Andersen, alle fra østre Porsgrund

 

Født 23.10.1816 – hjemmedøpt 31.10.1816 – bekreftet i kirken 24.11.1816: Karen Olsdatter – Hugger Ole Anundsen og Hustrue Anne Olsdatter i østre Porsgrund, faddere: Oldermand Engelbret Isachsens Kone Live Pedersdatter, Pige Margrethe Aavaldsdatter, begge i østre Pgd., Hugger Ole Halvorsen, Muursvend Lars Evensen, Hugger Peder Grotnæss, alle fra østre Porsgrund, Flaademand Hans Olsen fra Skien

 

Side 24

 

Født 01.09.1816 – hjemmedøpt 01.09.1816 – bekreftet i kirken 29.09.1816: Peder Hejreth – uægte barn vestre Porsgd. – Peder Hejreth Valtcornist? ved Jæger-Copagniet i Skien og Pigen Inger Olsdatter i østre Porsgrund, faddere: Skomager Gunder Schrøders Kone Oline Nielsdatter, Pige Kirsten Christensdatter, begge i østre Porsgrund, Vægter Ole Gundersen, Matros Hans Andersen Knap, Arbeidsmand Lars Jensen, Tienestkarl Christoffer Olsen

 

Født 13.09.1816 – hjemmedøpt 27.09.1816 – bekreftet i kirken 13.10.1816: Jens Nielsen - uægte barn fra Herre – Daglønner ved Herre Niels Jensen og Pigen Margrethe Jensdatter, faddere: Pige Anne Thorine Olsdatter tjenende paa Hellestvedt Gaard ved Herre, Pige Anne Maria Olsdatter fra Herre, Hammersmed Dreng Niels Bærulfen, Petter Poulsen Dito, Halvor Erichsen Møller, dernist alle fra Herre

 

Født 07.11.1816 – hjemmedøpt 30.11.1816 – bekreftet i kirken 08.12.1816: Kirstine Pedersdatter Daglønner Peder Jacobsen og Hustrue Inger Olsdatter i østre Porsgrund, faddere: Pigen Marthe Maria Larsdatter, Pige Maria Jacobsdatter, begge tienesteclassen i østre Porsgrund, Matros Thomas Olsen, Dagarbeider Lars Olsen, Tienestdreng Jacob Hansen, alle i østre Porsgrund

 

Født 28.11.1816 – hjemmedøpt 01.12.1816 – bekreftet i kirken 26.12.1816: Marthe Maria – Matros Jens Johnsen og Hustrue Ingeborg Nielsdatter Af østre Porsgrund, faddere: Pigen Sara Jacobsdatter, Dito Karine Nielsdatter af tjeneste tyende Classen i østre Porsgrund, Tienestkarl Jørgen Larsen af arbeidsmand, Erich Jacobsen af vestre Porsgrund, Skomagersvend Hans Andersen («Kapp», disse tre bokstaver som er styrket over) Knapp, Tjenstekarl Jacob Jacobsen, begge af østre Porsgrund 

 

Side 25

 

Født 05.10.1816 – døpt 20.10.1816: Anders Nielsen – Smedkermester Niels Andersen og Kone Guri Gundersdatter i østre Porsgrund, faddere: Muurmester Jens Tøvesens Kone Margrethe Andersdatter, Pige Karen Andersdatter, Hiin fra vestre Porsgund denne fra østre Porsgrund, Hugger Jacob Andersen fra østre Porsgrund, Muurmester Thron Aanesen fra Osebakken, Christian Kortner, Tjenstkarl fra østre Pgd., Maler Ole Andersen sammestedsfra

 

Født 23.09.1816 – døpt 27.10.1816: Ole Larsen – Watdreng ved Herre Saugværk Lars Olsen og hustrue Maren Christensdatter, faddere: Saugmester Søren Gundersens Kone Gunild Hansdatter og Pige Berthe Olsdatter begge fra Herre, Arbeidsmand Ole Johannesen, Flaademand Lucas Christensen, Matros Halvor Christensen, Arbeidsmand Torsten Thommesen, alle fra Herre

 

Født 21.09.1816 – hjemmedøpt 28.09.1816 – bekreftet i kirken 29.12.1816: Adriette Olava – Snedkermester Ole Jørgensen Hill og Hustrue Astrid Christensdatter i østre Porsgrund, faddere: Styrmand Henrich Fleks Kone Karen Maria Gulleksdatter, Pige Anne Larsdatter, Lodsen Frederich Olsen Moe, Snedker Thomas Jørgensen Hill, Høker Lars Jørgensen Hill, Matros Godfried Ulrichsen, Matros Anders Evensen

 

Født 06.10.1816 – hjemmedøpt 14.10.1816 – bekreftet i kirken 29.12.1816: Caroline Kirstine – Forvalter ved Herre Hammerværk Hr. Abraham Bruun og Mad. Judite Catharine Bruun, født Høst, faddere: Skipper Barth Thomens Bruuns Kone Jakobine Bruun fra Osebakken, Jomfrue Benedicte Bruun fra Herre, Kiøbmand Frants Bendixen fra Osebakken, Ole Arnesen Dito fra Dito, Ole Olsen Dito fra Dito, Realv Cappelen Propritair fra Gierpen Sogn, Poul Linaae Contoirist Hos Hr. Groserer Jørgen Aal i Porsgrund

 

Side 26

 

Født 08.10.1816 – døpt 29.10.1816: Torsten Halvorsen – Skibstømmermand Torsten Halvorsen og Hustrue Ambor Tollefsdatter af vestre Porsgrund, faddere: Pige Else Tollefsdatter og Pige Aaste Malene begge i tjeneste i vestre Porsgrund, Halvmaaneblæser ved Jegercorpset Ole Berg, Matros Halvor Pedersen og Matros Vetle Olsen, alle af vestre Porsgrund

 

Født 02.10.1816 – døpt 10.11.1816: Hans Johnsen Arbeidsmand John Hansen og Hustrue Marie Olsdatter i østre Porsgrund, faddere: Gaardbruger Anders Nyegaards Kone Karen Nielsdatter, Pigen Kirstine Olsdatter, hiin fra Eidanger denne fra østre Porsgrund, Bielkehugger Lars Torstensen, Dito Ole Wiig, begge fra Solum Sogn, Tjener Halvor Nielsen fra østre Porsgrund

 

Født 03.09.1816 – hjemmedøpt 04.09.1816 – bekreftet i kirken 17.11.1816: David Peder – Smed Anthoni Andreasen og Hustrue Maren Margrethe Halvorsdatter i vestre Porsgrund, faddere: Skreder Rosenblads Kone Grethe Olsdatter, Pige Asper Thovsdatter, begge fra vestre Porsgrund, Skomager Halvor Pedersen, Tømmermand Christoffer Mathiasen, Smed Hans Andersen, Matros Andreas Anthonisen, alle fra vestre Porsgrund

 

Født 11.10.1816 – hjemmedøpt 11.11.1816 – bekreftet i kirken 30.12.1816: Louise Magnine – Kiøbmand Louis Vauvert og Madam Magnine Vauvert, født Pontoppidan i østre Porsgrund, faddere: Stadsmegler Hr. Søren Raschs Kone Madam Charlotte Rasch, født Løvenskiold, Madam Maren Christiane Kill og Jomfrue Didericha von Cappelen, alle af østre Porsgrund, Hr. Grosserer Hans Møller, Ditto Jacob Aal, Hr. Real von Cappelen, den første af østre Porsgrund, den tvende sidste fra Gierpen Sogn, Kiøbmand Hr. Hans Jurgensen reisende fra London, Fuldmektig Christen Tobiesen Vauver af østre Porsgrund, Hr. Line. August Rasmus Rasch, Dito Christian Schvabe, begge ved det i Pgd. garnisonends Jæger – Corp.

 

Side 27

 

Født 13.07.1816 – hjemmedøpt 27.07.1816 – bekreftet i kirken 17.11.1816: Engelbreth Sørensen – Kiøbmand Niels Sørensen og Kone Anne Marie Sørensen, født Sande, i østre Porsgrund, faddere: Tømmermand Jøren Naurs Kone (så følger et navn som er stryket ut) Anne Engelsbrethsdatter, Pige Marthe Marie Engelsbretsdatter, begge fra østre Pgd., Kiøbmand Niels Jacobsen, Fuldmegtig Poul Linaae, Kiøbmand Frantz Bendixen, Høker Ole Borge, Snedker Arne Berg, Seglmager Michel Halvorsen, alle fra østre Porsgrund

 

Født 13.07.1816 – hjemmedøpt 27.07.1816 – bekreftet i kirken 17.11.1816: Manlius Sørensen – Tvillingbroder til overstaaende - Kiøbmand Niels Sørensen og Kone Anne Marie Sørensen, født Sande, i østre Porsgrund, faddere: Styrmand Knud Sørensens Kone Karen Bøyesdatter, Pige Anne Kristine Sørnsdatter, hiin fra vestre denne fra østre Porsgrund, Kiøbmand Iver Kiøstelsen, Dito Christen Kraft, Kiøbmand Ole Arnesen, Mechaniker Halvor Venstøb, Gartner Peder Paus, alle fra østre, Skipper Halvor Niels Pedersen fra vestre Porsgrund

 

Født 03.10.1816 – hjemmedøpt 06.10.1816 – bekreftet i kirken 24.11.1816: Torjus Erichsen – Skomager Erich Guldbrandsen og Hustrue Kirsten Gurine Torjusdatter i østre Porsgrund, faddere: Anne Guldbrandsdatter, Marthe Maria Larsdatter, begge af Tienesteclassen i østre Porsgrund, Hugger Torjus Johnsen, Matros Lars Pedersen, Arbeidsmand Anders Guldbrandsen, Tienstkarl Christen Johnsen, Ditto Hans Hansen, alle fra østre Porsgrund

 

Født 12.12.1816 – hjemmedøpt 16.12.1816 – bekreftet i kirken 05.01.1817: Anne Thorine – Dagarbeider Halvor Halvorsen og Hustrue Anne Ellefsdatter ved Herre, faddere: Pige Anne Marie Halvorsdatter tienende i Bamble Sogn, Dito Aaste Maria Ellefsdatter, tjenende ved Herre, Abraham Jensen Solum, Torsten Thommasen, Rasmus Tvedten, alle af Tjeneste Classen ved Herre

 

Født 19.10.1816 – hjemmedøpt 25.11.1816 – bekreftet i kirken 12.01.1817: Ingeborg Jørgine – Tvillingsøster Til den under page 29 anførte Dreng Ole Jørgensen (Han nevnes da her senere på listen. JO) – Matros Jørgen Olsen og Hustrue Ingeborg Knudsdatter i østre Porsgrund, faddere: Tjenestpige Anne Johannesdatter, dito Ingeborg Sophie fra østre Porsgrund, Matros Ole Andersen, Matros Godfred Ulrichsen, Dito Ole Jansen, alle fra østre Porsgrund

 

Født 01.11.1816 – hjemmedøpt 05.12.1816 – bekreftet i kirken 12.01.1817: Karen Kirstine – Uægte Barn – Styrmand og Danebrogsmand Magnus Nielsen Holms Enke, og Skreddersvend Christian Muggeberg i vestre Porsgrund, faddere: Tjenestepige Elen Kirstine Hansdatter, Do. Hellene Johansdatter, Lods Hans Olsen i Bugten, Matros Ole Jacobsen, Do. Johannes Hervig, alle af almuestanden i vestre Porsgrund

 

Side 28

 

Født 07.10.1816 – hjemmedøpt 12.10.1816 – bekreftet i kirken 08.12.1816: Jens Petter – Lehnsmand og Politifuldmegtig Jens Larsen og Kone Birgithe Olsdatter i vestre Porsgrund, faddere: Enke efter Giestgiver Hans Nielsen Madame Dorthea Nielsen, Jomfrue Karen Norberg, begge i vestre Porsgrund, Sergeant Rummelhof, Fourer Holst, begge ved det Garnisourends Jæger Compagnie sammesteds, Styrmand Hans Petter Isachsen Klyve i Solum

 

Født 16.11.1816 – hjemmedøpt 20.11.1816 – bekreftet i kirken 20.12.1816: Jens Mathiasen – Møllemester Mathias Hansen Asdahl og Hustrue Karen Elisabeth Jensdatter ved Herre, faddere: Hammersmed svend Lucas Jacobsens Kone Boel Hansdatter, Pige Maren Jensine Johnsdatter, hiin fra Herre denne fra Skien, Bonde Erich Hellestvedt, Tjenestkarl Erich Hansen, Opsynsmand Anders Larsen, Smed Knud Thorsen; Møllermester Isach Iversen, alle fra Herre, Petter Nielsen Tømmermand sammesteds

 

Født 07.01.1817 – døpt 19.01.1817: Mari Ane – Arbeidsmand Lars Grønlie og Hustrue Guri Torgersdatter i østre Porsgrund, faddere: Bager John Torgersens Kone Inger Paust, Pigen Inger Torgersdatter, begge fra Skien, Bager John Torgersen, Arbeidsmand Rasmus Johnsen, begge fra Skien, Smeddreng Tollef Larsen fra Porsgrund

 

Født 10.12.1816 – hjemmedøpt 20.12.1816 – bekreftet i kirken 19.01.1817: Anne Karine – Huusmand under den i Bamble beliggende men Porsgrund M..stad? tillagt Ravnes Gaard ved Herre Peder Tollefsen og Kone Svanoug Knudsdatter, faddere: Pige Maren Thorsdatter og Pige Gunild Knudsdatter, begge tjenende paa Ravnses Gaard. Daglønner Niels Olsen hos Gaardens Ejer Hr. Lieutnant Fritz Løvenskiold, Kusk hos samme Jacob Larsen, Thor Gundersen Huusmand hos samme

 

Født 19.12.1816 – hjemmedøpt 23.12.1816 – bekreftet i kirken 19.01.1817: Inger Marie – Hammersmeddreng ved Herre Poul Olsen og Hustrue Gunild Nielsdatter, faddere: Pige Anne Svendsdatter, Pige Maren Christensdatter, hiin tjenede i Bamble denne ved Herre, Arbeidsmand Gunder Rasmusen, Dito Petter Olsen, Hammersmeddreng Petter Paulsen

 

Side 29

 

Født 30.09.1816 – hjemmedøpt 01.10.1816 – bekreftet i kirken 24.10.1816: Ole Pedersen – uægte barn – Pige Lisbeth Sørensdatter og Peder Halvorsen Arbeidsmand ved Herre, faddere: Pige Thorine Olsdatter og Pige Anne Sophie Sørensdatter begge fra Herre, Huusmand («Erich» stryket over. JO) Aane Nirisen. Muurmester Peder Larsen, Arbeidsmand Peder Nirisen

 

Født 03.12.1816 – hjemmedøpt 08.12.1816 – bekreftet i kirken 29.12.1816: Anders Halvorsen – Arbeidsmand Halvor Herbrandsen og Kone Else Andersdatter i østre Porsgrund, faddere: Baadmand Anders Bakkens Kone Lisbeth Isachsdatter fra Gierpen, Pige Karen Tollefsdatter fra Osebakken, Hugger Ole Ulverøe, Malersvend Christian Skanke, Tjeneskarl Hans Simonsen, Arbeidsmand John Olsen, De tvende første fra Porsgrund, den siste fra Bratsberg Kleven, Huusmand John Johnsen fra Gierpen

 

Født 05.01.1817 – hjemmedøpt 10.01.1817 – bekreftet i kirken 26.01.1817: Christine Martine – Skipper Christen Hansen Arveskou og Hustrue Anne Sophie Arveskou, født Halvorsen i østre Porsgrund, faddere: barnets Moder Anne Sophie Halvorsen, Pige Karen Halvorsen tjenende hos Grosserer Hans Møller i østre Porsgrund, Barnets fader Skipper Christen H Arveskou, Seiglmager Michel Halvorsen, Contoirist Ole Petter Halvorsen, Alle i østre Porsgrund

 

Født 25.12.1816 – døpt 26.01.1817: Karen Magdalene – Undertoldbetient Peder Andersen Løcken og Hustrue Andrine Andersdatter i vestre Porsgrund, faddere: Skipper Mads Halvorsens Hustrue Marine Abigal Halvorsen, født Siverts, Skipper Frederich Vauverts Kone Mad. Charlotte Vauvert, født Pontippidan, Jomfrue Clara Monrad i vestre Porsgrund, Stadsmegler og Overlods Søren Rasch, Skipper Louis Vauvert, Grosserer Elias Flood, Fuldmægtig Poul Linaae, alle fra østre Porsgrund, Skipper Abraham Pharo i vestre Porsgrund

 

Side 30

 

Født 14.11.1816 – hjemmedøpt 28.11.1816 – bekreftet i kirken 29.12.1816: Christen Severin – Matros Niels Christensen og Hustrue Severine Sivertsdatter i østre Porsgrund, faddere: Pige Dorthe Jensdatter, Pige Karen Tollefsdatter, hiin fra Osebakken denne fra Solum, Smed Christen Nielsen fra Bradsberg Kleven, Skomager Sivert Pedersen, Saugdreng Hans Jacob Rasmussen, de tvende siste fra Herre

 

Født 19.10.1816 – hjemmedøpt 19.10.1816 – bekreftet i kirken 12.01.1817: Ole Jørgensen – Tvillingbroder til den under page 27 anførte Pige Ingeborg Jørgine (Hun er nevnt her tidligere. JO) - Matros Jørgen Olsen og Hustrue Ingeborg Knudsdatter i østre Porsgrund, faddere: Pigen Kirstine Wright fra Osebakken, Karen Hansdatter ligeledes tjenende paa Osebakken, Lods Halvor Andersen, Matros Thor Christensen fra østre Pgd., Ungkarl Jacob Hansen fra Osebakken

 

Født 10.12.1816 – hjemmedøpt 13.12.1816 – bekreftet i kirken 16.01.1816 (Feilskrevet dette er 1817. JO): Isach Asdahl – Borger og Seiglmager Michel Halvorsen og Hustrue Jacobine Magdalene Olsdatter Arøe i østre Porsgrund, faddere: Høker Hermann Mejers Kone Simonine Mejer, født Tavle, Jomfrue Karen Sophie Spurmann, hiin fra Osebakken denne fra Bamble Sogn, Kiøbmand Niels Sørensen, dito Niels Jacobsen, dito Iver Kiøstolsen, Høker Niels Johnsen, Snedker Arne Berg, Skipper Christen Hansen Arveskou, Kontorist Ole Petter Halvorsen, alle fra østre Porgrund, Kiøbmand Frantz Bendiksen fra Osebakken, Gaardbruger Ole Sødtvet fra Solum

 

Født 11.01.1817 – hjemmedøpt 19.01.1817 – bekreftet i kirken 02.02.1817: Karen Kirstine – Dagarbeider Christen Johnsen og Hustrue Anne Guldbrandsdatter i østre Porsgrund, faddere: Skomager Erich Heyers Kone Kirsten Gurine, Pige Marthe Maria Hansdatter, hiin fra østre Porsgrund denne fra Ejdanger Sogn, Hugger Ole Ulvesøn, Dagarbeider Anders Guldbrandsen, begge fra Porsgrund, Anders Gundersen Arbeidsmand, Ole Johnsen Tømmermand, begge fra Ejdanger Sogn

 

Født 25.01.1817 – hjemmedøpt 29.01.1817 – bekreftet i kirken 02.02.1817: Anne Thorine – Saugmester ved Herre Søren Gundersen og Hustrue Gunild Hansdatter, faddere: Kleinsmed mester Knud Thorsens Kone Maren Elisabeth Jacobsdatter, Pige Aaste Ellefsdatter, begge fra Herre, Tømmermand Hans Nielsen Aasland, Dito Thomas Thorstensen, Møllermester Arne Larsen Møllerdreng, Halvor Erichsen, alle ved Herre

 

Side 31

 

Født 31.12.1816 – hjemmedøpt 08.01.1817 – bekreftet i kirken 19.01.1817: Knud Thorsen – uægte barn – Arbeidsmand Thor Halvorsen Pige Gunild Knudsdatter hiin fra Brevig denne fra Porsgrund, faddere: Pige Live Tollefsdatter, Dito Anne Wiersdalen, hiin tjenende i Gierpen Sogn hos Groserer Jacob Aal denne hos Groserer Hans Møller i østre Porsgrund, Daglønner Isach Isachsen, Kudsk Jens Olsen, begge hos beneldte Grosserer Jacob Aal, Gartner Poul Michelsen fra Brevig

 

Født 21.12.1816 – døpt 02.02.1817: Svend Halvorsen – Biælkehugger Halvor Larsen og Hustrue Sibille Svendsdatter i østre Porsgrund, faddere: Pige Else Erichsdatter tjenende i Skien, Pige Asgjer Germundsdatter, Snedker Lars Jacobsen, Bager Ole Olsen, Henrich Poulsen Garnisonnends Jæger, alle fra Porsgrund, Daglønner Peder Pedersen fra Skien

 

Født 08.01.1817 – hjemmedøpt 12.01.1817 – bekreftet i kirken 02.02.1817: Erich Hansen – Daglønner Hans Nielsen Berth og Hustrue Anne Rasmusdatter ved Herre, faddere: Bonde fra Bamble Sogn Lars Sorthedals Kone Anne Kirstine Nielsdatter, Pige Marthe Thorsdatter fra Sillien gaard i Bamble, Ole Tallachsen Tømmermand, Rasmus Iversen, Tjenestkarl, begge fra Herre, Arbeidsmand Torjus Torstensen fra Bamble

 

Født 28.12.1816 – hjemmedøpt 01.01.1817 – bekreftet i kirken 03.02.1817: Sørine Kirstine – Skibscapitain Søren Willumsen og Madame Kirstine Maria Wellumsen, født Arøe, i vestre Porsgrund, faddere: barnets Moder Skipper Ole Arøes Kone Mad,m Anne Margrethe Arøe, født Schubart, Jomfrue Marianne Sophie Bucka, hiin fra vestre denne fra østre Porsgrund, Skipper Morten Arøe, Do Ole Willumsen, Kiøbmand Hans Pettersen, alle i vestre Porsgrund, Seilmager Michel Halvorsen i østre Porsgrund

 

Født 08.12.1816 – døpt 08.02.1817: Maren Andrea – Skomager mester Hans Jørgen Naskov og Hustrue Anne Cathrine Kjær i vestre Porsgrund, faddere: Smed Gullech Johnsens Kone Karen Andersdatter, Pige Ingeborg Marie Eltvedt, begge fra vestre Porsgrund, Høker Isach Nenseth, Maler Hans Hovland, Styrmand Morten Eltvedt, Smedsvend Brunild Johnsen, Skomagersvend Niels Vahl, alle fra vestre Porsgrund

 

Side 32

 

Født 13.01.1817 – hjemmedøpt 19.01.1817 – bekreftet i kirken 21.02.1817: Lars Petter – Styrmand Gunder Knudsen og Hustrue Anne Marine Larsdatter i vestre Porsgrund, faddere: Matros Lorentz Olsens Kone Ingeborg Kirstine Johannesdatter, Pige Karen Kirstine Larsdatter, hiin fra østre denne fra vestre Porsgrund, Matros Hans Johannesen, Styrmand Jens Mathias Davidsen, Matros Hans Petter Larsen, Voloeteur Gunder Norberg

 

Født 23.12.1816 – hjemmedøpt 06.01.1817 – bekreftet i kirken 02.03.1817: Carl Joachim …drings? Sergeant ved det Porsgrund garnisonnends Jæger Corp. Torsten Christoffersen Mørch og Hustrue Gunild Jørensdatter, faddere: Pige Anne Kirstine Evensdatter, Pige Pernille Maria Pedersdatter, begge af Tyendeclassen i Porsgrund, Fourer Niels Holst, Dito Hans Monserud, Oberjæger John Sydmoe, Underjæger Lars Holmen, alle ved det i Porsgrund garnisonnends Corps.

 

Født 11.01.1817 – hjemmedøpt 12.01.1817 – bekreftet i kirken 09.02.1817: Ingeborg Knudsdatter – Tvillingsøster til den under page 102 anførte den 5. februar døde Maren Knudsdatter (Hun er da ført under døde i Porsgrunn 1814-1828) – Flaademand ved Herre Knud Olsen og Hustrue Ingeborg Nielsdatter, faddere: Pige Kirstine Thorsdatter Sillien af Bamble Sogn, Pige Karen Asbiørnsdatter fra Herre, Saugdreng Hans Jacob Rasmusen, Flaademand Tollef Tollefsen, Møllerdreng Thor Olsen, Matros Anders Bentsen

 

Født 01.02.1817 – døpt 16.02.1817: Anne Mallene – Matros Sivert Halvorsen og Hustrue Anne Marie Nielsdatter af østre Porsgrund, faddere: Pige Andrea Omholdt, Dito Berthe Larine Jacobsdatter, Begge fra østre Porsgrund, Matros Anders Halvorsen, Dito Arne Fredrerichsen Usler, Do Anders Svendsen Jæger af det her garnisonnends Korps, Juul Nielsen, alle af østre Porsgrund

 

Født 12.01.1817 – hjemmedøpt 18.01.1817 – bekreftet i kirken 22.02.1817: Elen Thorine – Muurmester svend Lars Evensen og Hustrue Margrethe Thorsdatter i østre Porsgrund, faddere: Skoemagermester Gunder Schrøders Kone Oline Nielsdatter, Pige Maren Cathrine Gundersdatter, Muurmester Thron Aanesen, Skomager Erich Guldbrandsen, Daglønner Anders Guldbrandsen 

 

Side 33

 

Født 18.12.1816 – hjemmedøpt 04.01.1817 – bekreftet i kirken 23.03.1817: Jens Olsen – Biælkehugger Ole Jensen og Hustrue Karen Hansdatter i østre Porsgrund, faddere: Enke efter Dagarbeider Halvor Olsen Ragnild Anundsdatter, Pige Sara Hansdatter, hiin fra Porsgrund denne fra Gierpen Sogn, Dagarbeider Jens Kiølnes, Dito Anders Jensen, Gaardskarl Halvor Jørgensen, hiin fra Porsgrund denne fra Gierpen Sogn, Hans Andersen Underoffiser ved det i Porsgrund garnisonends Jæger Corps

 

Født 18.02.1817 – hjemmedøpt 18.02.1817 – bekreftet i kirken 23.03.1817: Engelbreth Pedersen – Bielkehugger Peder Christensen og Hustrue Anne Engelbretsdatter i østre Porsgrund, faddere: Pige Gunbor Olsdatter, Dito Marthe Olsdatter, begge af Tyende Classen i østre Porsgrund, Matros Torger Engelbretsen, Gaardskarl Christian Giertsen, Matros Christen Pedersen, alle fra østre Porsgrund

 

Født 06.02.1817 – hjemmedøpt 06.02.1817 – bekreftet i kirken 23.02.1817: Jessine – uægte Barn – Giert Giertsen Tjenestkarl og Pigen Inger Aavaldsdatter begge i østre Porsgrund, faddere: Pige Marthe Maria Larsdatter, Pige Margrethe Aavaldsdatter, begge af Tjenestclassen i østre Porsgrund, Biælkehugger Abraham Nielsen, Do Ole Amundsen, Matros Niels Abrahamsen, alle af østre Porsgrund

 

Født 22.01.1817 – hjemmedøpt 22.01.1817 – bekreftet i kirken 23.02.1817: Gunild Kirstine – Hugger Niels Pedersen og Hustrue Jørgine Christensdatter i østre Porsgrund, faddere: Hugger Jacob Andersens Kone Gurine Olsdatter, Pige Aase Maria Hansdatter, begge af østre Porsgrund, Skomagersvend Hans Andersen Knap, Malersvend Ole Andersen, Tjenestkarl Ole Mathiesen, alle af østre Porsgrund, Bonde Lars Halvorsen Aaltvedt af Gierpen Sogn

 

Side 34

 

Født 08.02.1817 – hjemmedøpt 16.02.1817 – bekreftet i kirken 23.03.1817: Thor Rasmusen – uægte Barn – Tjenestepige Anne Maria Christensdatter af vestre Porsgrund, og Tjenestdreng Thor Rasmusen af Solum Sogn, faddere: Tjenestepige Maren Jacobsdatter af vestre Porsgrund, Tjenestepige Anne Kittilsdatter af Solum Sogn, Arbeidsmand Anders Johnsen, Tjenestdreng Peder Andersen, Do Erich Pedersen alle af Solum Sogn

 

Født 10.03.1817 – hjemmedøpt 17.03.1817 – bekreftet i kirken 06.04.1817: Christen Hansen – Watdreng ved Herre Hans Christensen og Hustrue Kirsten Pedersdatter, faddere: Saugmester Leif Halvorsens Kone Ingeborg Olsdatter, Pige Marthe Christensdatter, begge fra Herre, Watdreng Hans Christian Hank, Kleinsmed Thor Nielsen, Matros Anders Bentsen, Dagarbeider Gunder Rasmusen, alle fra Herre

 

Født 08.03.1817 – hjemmedøpt 11.03.1817 – bekreftet i kirken 12.04.1817: Niels Marthinius – Matros Ole Svendsen og Hustrue Inger Karine Nielsdatter i østre Porsgrund, faddere: Murmester ved Vold jernverk Svend Olsens Kone Maren Bolette Nielsdatter, Pige Anne Sophia Knap af østre Pgd., Hugger Niels Arnesen, Matros Fredrik Olsen, Snedkersvend Peder Christensen Venstøb, Gaardskarl Halvor Jacobsen, alle af Østre Porsgrund

 

Født 18.01.1817 – døpt 02.03.1817: Ingeborg Kirstine Daglønner Peder Kiøstolsen og Hustrue Ulricha Bastiansdatter fra Herre, faddere: Pige Thorine Nielsdatter, Pige Berthe Olsdatter, begge af Tjenestclassen ved Herre, Hammersmed Ole Abrahamsen, Dito Poul Olsen, Huusmand Aane Nirisen, alle af Almueclassen ved Herre

 

Født 24.01.1817 – hjemmedøpt 23.02.1817 – bekreftet i kirken 23.03.1817: Maren Christiane – Matros Engelbreth Sørensen og Hustrue Inger Hansdatter af østre Porsgrund, faddere: Pige Bolette Steffensdatter, dito Anne Hansdatter, Begge af Tjenestclassen i østre Porsgrund, Hugger Ole Jacobsen Ulverøe, Dito Hans Larsen Hovholdt, Gaardskarl Ole Torstensen, Maler Ole Andersen, alle af østre Porsgrund

 

Født 27.02.1817 – hjemmedøpt 08.03.1817 – bekreftet i kirken 30.03.1817: Gurine Maria – Styrmand Henrich Fleek og Hustrue Karen Marie Gullechsdatter i østre Porsgrund, faddere: Skipper Isach Christensens Kone Carloline Hansdatter, Jomfrue Kirstine Jansen, Skipper Ole Moe, Snedker Ole Jørgensen, Høker Lars Jørgensen, Oldermand Hans Tangen, alle af østre, Styrmand Christen Jansen af vestre Porsgrund

 

Side 35

 

Født 11.04.1817 – hjemmedøpt 18.04.1817 – bekreftet i kirken 04.05.1817: Andreas Larsen – Dagarbeider Lars Jacobsen og Hustrue Maren Aslachsdatter i østre Porsgrund, faddere: Skredder Jacob Hansens Kone Aaste Nielsdatter, Pige Karen Marie Jacobsdatter, begge af Eidanger Sogn, Daglønner Niels Jacobsen Døvig, dito Hans Jacobsen Døvig, ligeledes fra Eidanger, Tjenestkarl Christian Kortner, dito Lars Jensen, begge fra østre Porsgrund

 

Født 12.01.1817 – hjemmedøpt 26.01.1817 – bekreftet i kirken 10.05.1817: Marthinius Olsen – Mestersmed Ole Olsen og Hustrue Gunild Maria Pedersdatter i østre Porsgrund, faddere: Oldermand Engelbreth Isachsens Kone Live Knudsdatter, Pige Dorthea Hansdatter Tangen, begge fra østre Porsgrund, Skomager Niels Gundersen Schrøder, Guldsmed Johan Bielke, Smeddreng Halvor Larsen, alle fra østre Porsgrund

 

Født 07.04.1817 – hjemmedøpt 10.04.1817 – bekreftet i kirken 15.05.1817: Tollef Henrichsen – Hammersmed svend Henrich Christensen og Hustrue Marthe Maria Tollefsdatter ved Herre, faddere: Hammersmeddreng Johan Berulfsens Kone Anne Olsdatter, Pige Maren Christensdatter, begge fra Herre, Saugmester Tollef Gundersen, Flaademand Tollef Tollefsen, Tjenstkarl Erich Hansen, Saugdreng Anders Johnsen

 

Født 26.03.1817 – døpt 30.03.1817: Anne Regine – Bonde Erich Mathiasen Hellestvedt og Hustrue Anne Sørensdatter ved Herre, faddere: Bonde fra Melum Sogn Halvor Leeroddens Kone Karen Dorthea Sørensdatter, Bonde fra Gierpen Sogn Peder Sørensens Inger Andersdatter, Kleinsmed Knud Thorsen, Oldermand Anders Larsen, Kleinsmed Thor Nielsen, Tjenestdreng Erich Hansen, alle fra Herre

 

Født 06.02.1817 – hjemmedøpt 10.02.1817 – bekreftet i kirken 30.03.1817: Ingeborg Anundsdatter – Dagarbeider Amund Johnsen Traaholdt og Hustrue Jøran Olsdatter af østre Porsgrund, faddere: Huusmand fra Eidanger Sogn Lars Nielsens Kone Marthe Johnsdatter, Tjenstepige Anne Dorthea Thorsdatter fra Osebakken, Hugger Niels Johnsen, Skomagersvend Anders Arvesen, begge fra Osebakken, Arbeidsmand Lars Johnsen fra Eidanger Sogn

 

Født 15.11.1816 – hjemmedøpt 22.11.1816 – bekreftet i kirken 08.04.1817: Kirstine Sophie Skibscapitain Mads Halvorsen og Hustrue Mad. Abigal Halvorsen, født Sivers, i vestre Porsgrund, faddere: Grosserer Jørgen Aals Kone Mad. Birgithe Aal, født Wejer, Kiøbmand af østre Pgd. Chr. Bruuns Kone Mad. Marie Bruun, født Linaae, af Dito, Jomfrue Clara Monrad af vestre Pgd., Grosserer Jørgen Tend, dito Elias Tend, Lieutnant ved den her Garnisonnends Jæger Corps Rasmus Rasch, Christiane Suchabe, Erich Biodbok?, Contoirist Johan Henrich Monrad, De tvende første af østre, de fire sidste af vestre Porsgrund

 

Side 36

 

Født 25.04.1817 – døpt 26.05.1817: Augustinus Larsen – Saugdreng ved Herre Lars Brynhildsen og Hustrue Marie Stenulfsdatter, faddere: Pige Marthe Thorsdatter, Pige Sara Christensdatter, hiin fra Bamble og denne fra Herre, Watdreng Hans Christensen, Daglønner Gunder Rasmussen, Watdreng Anders Brynhildsen

 

Født 28.04.1817 – hjemmedøpt 05.05.1817 – bekreftet i kirken 25.05.1817: Niels Johnsen – Matros John Nielsen og Pigen Maren Cathrine Thorsdatter i østre Porsgrund, faddere: Pige Anne Nielsdatter, Sarka Nielsdatter, begge tjenende i østre Porsgrund, Matros Christen Johnsen, Dagarbeider Johannes Nielsen, Tjener Christian Kortner, Tjenstkarl Lars Jensen, alle af østre Porsgrund

 

Født 11.05.1817 – hjemmedøpt 12.05.1817 – bekreftet i kirken 08.06.1817: Jacob Erichsen Dagarbeider Jacob Erichsen og Hustrue Hellene Larsdatter i vestre Porsgrund, faddere: Tømmermand Torsten Jacobsens Kone Anne Kirstine Mogensdatter, Pige Maren Jacobsdatter, hiin fra østre denne fra vestre Porsgrund, Matros Jens Johnsen, Tjenestkarl Christian Christiansen, Matros Ole Monsen, alle fra østre, Matros Ole Jacobsen fra vestre Porsgrund

 

Født 10.04.1817 – hjemmedøpt 13.04.1817 – bekreftet i kirken 27.04.1817: Anne Elisabeth – Dagarbeider Christoffer Olsen og Hustrue Ingeborg Danielsdatter i østre Porsgrund, faddere: Hugger Even Kaalstads Enke Margrethe Olsdatter, Pige Gunild Danielsdatter, begge fra østre Pgd., Hugger Jacob Andersen, Daglønner og Jæger Anders Torstensen, Hugger Daniel Bekkevald, De tvende første fra Porsgrund den anden fra Osebakken, Bonde Christen Larsen Lønne fra Eidanger

 

Født 09.03.1817 – hjemmedøpt 16.03.1817 – bekreftet i kirken 18.05.1817: Anne Marie Jørgine – Hr. Toldfuldmægtig Ditlev Møller og Kone Mad. Else Marie Møller, født Bryn, i østre Porsgrund, faddere: Enkefrue Etatsraad Adeleide Marie Rasch, født Poulsen, af østre Pgd., Jomfrue Anne Pernille Bøkmann af Eidanger Sogn, Jomfrue Cathrine Elisabeth Møller, Stadsmægler og Overlods Søren Rasch, Skibscapitain Jacob Ottesen, Capitain ….? v Cappelen, Dito Johan Fredrik Monrad, Styrmand Johan Jørgen Monrad, alle af Porsgrund, Fuldmegtig Petter Sorthedal af Solum Sogn, Prokurator Jonas Wessel sammesteds fra

 

Side 37

 

Født 27.11.1816 – hjemmedøpt 29.12.1816 – bekreftet i kirken 13.06.1817: Jørgen Wright – Grosserer Hr. Carl Møller Madame Birgitha Møller, født Wright, i vestre Porsgrund, faddere: Skibscapitain Iver Iversens Kone Madame Inger Iversen, født Wright, fra Gierpen, Kiøbmand Jens Ørns Kone Madame Nanna Ørn, født Chreisti, fra Skien, Jomfrue Edel Margrethe Aal fra Gierpen, Hr Stadraad Niels Aal fra Gierpen, Grosserer Jørgen Aal, Do Uldrich von Cappelen, Do Hans Møller, alle fra østre Porsgrund, Grosserer Simon Wright, Do. Just Wright, begge fra Langesund, Grosserer Carl Møller fra vestre Porsgrund

 

Født 24.12.1816 – hjemmedøpt 05.01.1817 – bekreftet i kirken 19.06.1817: Severin Jacob – Søelieuntnant Fridz Løvenskiold og Frue Maren Løvenskiold, født Paus, til Ravnes gaard i Bamble, faddere: Etatsraad og Kammerherre Severin v. Løvenskiolds Frue Sophie Løvenskiold, født Knuth, Grosserer Jacob Aalls Kone Mad. Christiane Aall, født Paus, Frøken Ernstine v. Løvenskiold, alle fra Gierpen Sogn, Kammerherre Severin Løvenskiold senior fra Gierpen, Baron Aga Løvenskiold fra Holden, Jagtjunker Niels Løvenskiold fra Solum, Kiøbmand Diderik von Cappelen junior fra Gierpen, Dito Christian Paus fr. Dito, SøeCapitain Constantinius fr. Do., Skibscapitain Jacob Resen fr. Do, Stadsmegler Søren Rasch fra østre Porsgrund

 

Født 12.04.1817 – hjemmedøpt 21.04.1817 – bekreftet i kirken 26.05.1817: Kirstine Dorthea – Oldermand ved Herre-Saugbrug Anders Larsen og Hustrue Gunild Maria Olsdatter, faddere: Bonde Erich Hellestvedts Kone Anne Sørensdatter, Pige Kirsten Thorsdatter, hiin fra Herre denne fra Bamble, Møller Mathias Hansen, Tjenestkarl Erich Hansen, begge fra Herre, Huusmand Petter Larsen, Gaardmandssøn Halvor Halvorsen Field, begge fra Kiilebygden

 

Født 09.05.1817 – døpt 08.06.1817: Ingeborg Elisabeth – Røyert Arve Torgrimsen og Hustrue Marken Jespersdatter i østre Porsgrund, faddere: Skomager Erich Hejers Kone Kirsten Gurine, Pige Karen Torgrimsdatter, begge fra østre Porsgrund, Skomager Erich Guldbrandsen Hejer, Arbeidsmand Anders Hejer, Matros Torsten Sivertsen, alle af østre Porsgrund

 

Født 09.08.1817 – hjemmedøpt 11.08.1817 – bekreftet i kirken 31.08.1817: Nicoline Torgersdatter – Matros Torger Grotnæss og Hustruen Maren Cathrine Nielsdatter i østre Porsgrund, faddere: Pige Marte Marie Sande og Dito Anne Torsdatter af Borgerclassen i østre Porsgrund, Maler Christian Skanke, Matros Frederik Olsen, Baadsmand Niels Nielsen, Matros Jacob Nielsen, alle fra østre Porsgrund

 

Side 38

 

Født 24.02.1817 – hjemmedøpt 28.02.1817 – bekreftet i kirken 29.06.1817: Johan Petter Skreddermester Johan Rosenblad og Kone Inger Margrethe Neuspitzer i vestre Porsgrund, faddere: Smedmester Kittil Baars kone Kirstine Baar, Pige Anne Madsdatter, hiin fra østre Porsgrund denne fra Solum, Bødkermester Casper Andersen, Tømmermand Jørgen Thorsen, Skomager Gjemter, alle fra vestre Porsgrund

 

Født 28.03.1817 – hjemmedøpt 02.04.1817 – bekreftet i kirken 13.07.1817: Johan Henrich – Skibsfører Vilhelm Ferdinand Born og Mad. Augusta Elisabeth Born, født Feltmann, i østre Porsgrund, faddere: Grosserer Jørgen Aals Kone Mad. Birgite Aal, født Vejer, af østre Porsgrund, Frøken Bolette Zernichov fra Holden, Hr. Auditeur og Sorenskriver Jonas Wessel af Solum Sogn, Premier Lieutnant Mathias Rye fra Bøe Sogn, Fuldmegtig Petter Sortdal fra Solum

 

Født 12.05.1817 – hjemmedøpt 12.05.1817 – bekreftet i kirken 27.07.1817: Ferdinand Rummelhoff Kommandør Sergeant ved det norske Jægercorps Hans Christoffer Anthonsen Rummelhoff og Hustrue Inger Maria Olsdatter i vestre Porsgrund, faddere: Mad. Dorthea Maria Nielsen, Jomfrue Ingeborg Maria Jacobsdatter Eltvedt af vestre Porsgrund, Lehnsmand Jens Larsen, Fourer ved jægercorpset Niels Knudsen Holst, Baadfører Petter Bøyesen alle fra vestre Porsgrund

 

Født 05.05.1817 – hjemmedøpt 10.05.1817 – bekreftet i kirken 14.08.1817: Severine Maria – Matros Jørgen Sivertsen og Hustrue Regine Jensdatter i vestre Porsgrund, faddere: Matros Torjus Jensens Enke Marthe Jørgensdatter, Pige Maren Olsdatter, begge fra vestre Porsgrund, Matros Halvor Torbiørnsen, Dito Niels Nielsen, begge fra vestre Porsgrund, Matros Isach Hansen fra Osebakken

 

Født 01.03.1817 – hjemmedøpt 11.03.1817 – bekreftet i kirken 26.09.1817: Cathrine Dorthea – Styrmand Niels Hansen Wendelboe og Hustrue Marthea Karine Hansdatter i østre Porsgrund, faddere: Skibscapitain Christian Monrads Kone Inger Bugge Monrad, født Asleus, Mad. Abigael Halvorsen, fød Sivers, begge fra vestre Porsgrund, Jomfrue Mariane Sophie Bucka af østre Porsgrund, Skibscapitain Hr. Johan Schau, Handelsmand Ole Halvorsen, begge fra vestre Porsgrund, Fuldmegtig Poul Linaae af østre Porsgrund

 

Født 03.09.1817 – døpt 28.09.1817: Oved Maria – Vatdreng ved Herre Saugen Lars Olsen og Hustrue Johanne Jensdatter, faddere: Bonde Thor Siljens Kone Ingeborg Sørensdatter fra Bamble Sogn, Pige Karen Olsdatter fra Herre, Tjenestkarl Ole Anundsen fra Bamble, Saugmester Ole Gundersen, Møllerdreng Halvor Erichsen, Tjenestkarl Abraham Jensen, Dagarbeider Tollef Tollefsen, alle fra Herre

 

Side 39

 

Født 11.06.1817 – hjemmedøpt 22.06.1817 – bekreftet i kirken 05.08.1817: Karenus Franck – Organist Hr. Johannes Franck og Madam Karen Franch, født Backer, i østre Porsgrund, faddere: Søecapitain Hr. Constantius Raschs Frue Thea Rasch, født Reiersen, Mad. Marie Bruun, født Linaae, Jomfrue Divenke v. Cappelen, De tvende første fra Osebakken, den siste fra Porsgrund, Hr. Statsaad Niels Aall fra Gierpen Sogn, Admiral J Fabrisius fra Osebakken, Toldinspekteur Kammeraad Thomas Hammond, Grosserer Jørgen Aall, Kiøbmand Elias Flood, Fuldmegtig Poul Lenaae, alle fra østre Porsgrund

 

Født 08.07.1817 – hjemmedøpt 08.07.1817 – bekreftet i kirken 10.08.1817: Knud Stenersen – Undertoldbetient Stener Knudsen og Mad. Dorthea Maria Knudsen, født Wendelboe, i østre Porsgrund, faddere: Grooser Jacob Aalls Kone Mad. Christiana Aall, født Paust, fra Borrestad i Gierpen, Toldcaserer Jacob Raschs Kone Mad. Cathrine Rasch, født Hagerup, Jomfrue Anne Vauvert, begge fra østre Porsgrund, Groserer Jørgen Aall af østre Pgd., Skibscapitain Johan Schau af vestre Porsgrund, Hans Findal Bonde fra Solum Sogn, Skibscapitainene Johan Mauritzen og Lorents Pouler fra Svendborg i Fyhn

 

Født 14.08.1817 – hjemmedøpt 14.08.1817 – bekreftet i kirken 26.10.1817: Marthe Maria – Maler Hans Olsen og Hustrue Anne Jacobsdatter i østre Porsgrund, Tjenestepige Astrid Jermundsdatter, Do Berthe Olsdatter, Begge fra østre Porsgrund, Vægter Ole Peder Gundersen, Kudsk Lars Jensen, Snedker svend Peder Thomsen Piquet, Dagarbeider Lars Olsen Næ…den?, alle fra østre Porsgrund, Bonde Anders Andersen fra Gierpen

 

Født 17.11.1817 – hjemmedøpt 22.11.1817 – bekreftet i kirken 30.11.1817: Anne Kirstine – Matros John Johannesen og Hustrue Maren Kirstine Larsdatter i østre Porsgrund, faddere: Matros Ole Jensens Kone Andrea Larsdatter fra Brevig, Pige Gundborg Olsdatter fra østre Porsgrund, Matros Hans Sivertsen, Do Hans Hansen, Do Tollef Nielsen, alle fra østre Porsgrund

 

Født 29.10.1817 – hjemmedøpt 02.11.1817 – bekreftet i kirken 28.12.1817: Gunild Cathrine – Dagarbeider Ole Olsen og Hustrue Bolette Steffensdatter i østre Porsgrund, faddere: Dagarbeider Torsten Myhrens Kone Gunild Olsdatter, Pige Kirstine Steffensdatter, begge fra østre Porsgrund, Dagarbeider Anders Jacobsen, Snedkersvend Torjus Carlsen, Skibstømmermand Jørgen Johnsen, Tjenestkarl Ole Mathiesen 

 

Side 40

 

Født 21.07.1817 – hjemmedøpt 04.08.1817 – bekreftet i kirken 17.08.1817: Peder Hansen – Tømmermand Hans Pedersen og Hustrue Anne Dorthea Nielsdatter i østre Porsgrund, faddere: Tjenestepige Dorthea Jensdatter fra Osebakken og Pige Kirsten Maria Hansdatter af østre Porsgrund, Graver Ellef Jensen fra vestre Porsgrund, Matros John Kittilsen, Dito Haagen Svendsen, Arbeidsmand Lars Olsen, alle fra østre Porsgrund

 

Født 10.06.1817 – hjemmedøpt 17.06.1817 – bekreftet i kirken 31.08.1817: Niels Nielsen uægte Barn – Pigen Siri Ellefsdatter og Tjenstdreng Niels Halvorsen af arbeidsclassen ved Herre, faddere: Enke efter Arbeidsmand Halvor Halvorsen Anne Ellefsdatter, Pige Caroline Nielsdatter, begge fra Herre, Tømmermand Lars Olsen, Saugdreng Niels Johnsen, Dito Gunder Rasmussen, alle fra Herre

 

Født 24.07.1817 – hjemmedøpt 03.08.1817 – bekreftet i kirken 07.09.1817: Ole Thorsen – Møllerdreng ved Herre Thor Olsen og Hustrue Anne Larsdatter, faddere: Hammersmed Ole Pettersens Kone Anne Torkelsdatter fra Herre, Pige Inger Larsdatter fra Bamble, Møller Arne Larsen, Dito Isach Iversen, Fløtedreng ved Saugen Petter Olsen, Hammersmeddreng Petter Poulsen, alle fra Herre

 

Født 12.11.1817 – hjemmedøpt 16.11.1817 – bekreftet i kirken 04.01.1818: Karen Anundsdatter Saugmester Anund Anundsen og Anne Maria Olsdatter ved Herre, faddere: Bonde fra Melum Sogn Ole Jensen Vasbonds Kone Ingeborg Stiansdatter, Pige Maren Thorsdatter fra Herre, Styrmand Peder Larsen, Gartner Thor Gundersen, Tjenstdreng Abraham Jensen, Do Jacob Jensen Solum, de tvende første fra Herre den siste fra Melum

 

Født 25.12.1817 – hjemmedøpt 31.12.1817 – bekreftet i kirken 18.01.1818: Karen Serine Hansdatter – uægte Barn – Tjenestdreng fra Gierpen Hans Sørensen Pige Anne Larine Sørensdatter af Tjendeclassen i østre Porsgrund, faddere: Bonde fra Eidanger Sogn Søren Engebretsens Kone Magnild Larsdatter, Pige Anne Cathrine Larsdatter tjenende i Gierpen, Matros Jacob Nielsen, Tjenestdreng Ole Larsen, begge fra Østre Porsgrund, Tjenestdreng Lars Andersen fra Gierpen

 

Side 41

 

Født 21.07.1817 – hjemmedøpt 21.07.1817 – bekreftet i kirken 21.09.1817: Isach Isachsen – uægte Barn – Matros Isach Nielsen og Pige Karen Hansdatter fra Osebakken, faddere: Tjenestepige Johanne Jensdatter, Dito Marie Hanssdatter, hiin fra Osebakken, denne fra Porsgrund, Tjenestekarl Johannes Christensen, Matros Ole Olsen, Christen Jensen Daglønner, alle fra Osebakken

 

Født 22.07.1817 – hjemmedøpt 22.07.1817 – bekreftet i kirken 21.09.1817: Niels Aslaksen – Røyert ved Langesunds Toldbod Aslak Engelbrethsen Bierketvedt og Hustru Lisbeth Nielsdatter i østre Porsgrund, faddere: Snedker Hans Gloses Kone Inger Gundersdatter, Pige Karen Hansdatter, begge fra østre Porsgrund, Røyert Søren Jacobsen fra Porsgrund, Soldat Ole Engelbrethsen, Bonde Christen Knudsen Holte, begge fra Eidanger Sogn

 

Født 18.08.1817 – hjemmedøpt 28.08.1817 – bekreftet i kirken 21.09.1817: Engelbreth Giertsen – Dagarbeider Giert Giertsen og Hustrue Inger Kirstine Engelbrethsdatter i østre Porsgrund, faddere: Tjenestepige Marthe Maria Engelbrethsdatter, Do Inger Mogensdatter, begge fra østre Porsgrund, Dagarbeider Anders Giertsen, Tienestkarl Christian Giertsen, Dagarbeider Halvor Giertsen, De tvende første fra Porsgrund, den siste fra Solum Sogn

 

Født 04.12.1817 – hjemmedøpt 25.12.1817 – bekreftet i kirken 10.01.1818: Magnine Vauvert – Skibscapitein Frederik Vauvert og Mad. Charlotte Vauvert, født Pontoppidan, i vestre Porsgrund, faddere: Jomfrue Amalie Lovise Pontoppidan, Do Bolette Dorthea Folkmann, Do Anne Magdalene Vauvert, den første fra Fredriksværn, de tvende siste fra Porsgrund, Kiøbmand Hr, Amandus Paus fra Langesund, Skibscapitan Petter Breckling, Sproglærer Frederik Monrad, Styrmand Jacob Muller, Do Niels Vauvert, alle fra Porsgrund

 

Født 22.12.1817 – hjemmedøpt 22.12.1817 – bekreftet i kirken 25.01.1818: Severine Bergitte – uægte Barn – Dagarbeider i Brevig Brynhild Hansen og Pige Gunild Pedersdatter i østre Porsgrund, faddere: Røyert Aslak Engelbrethsens Kone Lisbeth Nielsdatter, Pige Maren Christensdatter, begge fra Porsgrund, Snedker Hans Glose, Matros Jacob Nielsen, begge fra Porsgrund, Huusmands Sønn Peder Hansen fra Eidanger

 

Født 30.08.1817 – hjemmedøpt 08.09.1817 – bekreftet i kirken 25.01.1818: Cathrine Elisabeth Moe – Styrmand Ole Frederik Moe og Kone Magnild Moe østre Porsgrund, faddere: Kiøbmand Niels Sørensens Kone Anne Marie Sørensdatter, Pige Anne Kirstine Sørensen fra Porsgrund, Snedker Ole Jørgensen, Lods Frederik Moe, Matros Rasmus Larsen Aasen, De tvende første fra Porsgrund den siste fra Eidanger, Volouteur Nicolaj Dahl fra østre Porsgrund

 

Side 42

 

Født 27.08.1817 – døpt 28.09.1817: Jens Pettersen – Tømmermand ved Herre Petter Nielsen og Maren Evensdatter, faddere: Saugmester Christen Christensens Kone Berthe Cathrine Johannesdatter fra Bamble Sogn, Møller Mathias Hansens Kone Karen Jensdatter fra Herre, Saugmester Lars Trost fra Bamble, Hammersmed Ole Halvorsen, Do Niels Bærulfsen, Do Johan Bærulfsen, Daglønner Thor Jørgen Knudsen, alle fra Herre

 

Født 19.08.1817 – hjemmedøpt 19.08.1817 – bekreftet i kirken 08.11.1817: Adam Paust – Gartner Peder Hansen Paust og Mad. Andrea Bendikdatter i østre Porsgrund, faddere: Kiøbmand Ole Olsens Kone Madam Mette Olsen, Jomfrue Elisa Bendiksen, begge fra Osebakken, Kiøbmand Ole Arnesen, Do Niels Sørensen, begge fra østre Porsgrund, Styrmand Samuel Viborg fra Brevig, Kontorist Jacob Njegaard

 

Født 16.08.1817 – hjemmedøpt 20.08.1817 – bekreftet i kirken 09.11.1817: Hans Poulsen – uægte Barn – Dagarbeider Poul Poulsen og Pige Maren Pedersdatter i østre Porsgrund, faddere: Rorskarl ved Toldboden Aslach Bierketvedts Kone Lisbeth Jørgensdatter, Pige Helvig Engelbrethsdatter, Tjenstkarl Ole Mathiesen, Do Rasmus Jacobsen, Vægter Ole Petter

 

Født 15.02.1818 – hjemmedøpt 16.02.1818 – bekreftet i kirken 23.03.1818: Petronelle Gundersdatter – Dagarbeider Gunder Arnesen og Hustrue Bertine Nielsdatter af østre Porsgrund, faddere: Pige Helvig Nielsdatter, Pige Anne Maria Nielsdatter, begge af Tjenendeclassen i østre Porsgrund, Matros Torger Engelbretsen, Dito Christian Halvorsen, Dito Hans Sivertsen, alle af østre Porsgrund

 

Født 27.02.1818 – hjemmedøpt 28.02.1818 – bekreftet i kirken 12.04.1818: Ingeborg Jørgine – Dagdreng ved Herre Saugen Hans Helgesen og Hustrue Kirsti Jørgensdatter, faddere: Pige Pernille Halvorsdatter, Do Gunild Knudsdatter, af Tyendeclassen ved Herre, Tjenestdreng Jacob Larsen, Do Jørgen Knudsen, Hammersmed Petter Poulsen, alle fra Herre

 

Født 07.03.1818 – hjemmedøpt 08.03.1818 – bekreftet i kirken 19.04.1818: Anne Kirstine – Matros Hans Jacob Andersen og Hustrue Pernille Andersdatter af vestre Porsgrund, faddere: Pige Maren Jacobsdatter, Do Maren Pedersdatter, begge af Tyendeclassen i vestre Porsgrund, Matros Hans Johannesen, Do Andreas Isachsen Colding, Tjenestdreng Christoffer Pedersen, Alle fra vestre Porsgrund 

 

Side 43

 

Født 04.10.1817 – hjemmedøpt 18.10.1817 – bekreftet i kirken 16.11.1817: Kirstinus Jensen – Matros Jens Vetlesen og Hustrue Marthe Andersdatter i vestre Porsgrund, faddere: Daglønner Torsten Hansens Kone Berthe Torjusdatter fra Gierpen, Pige Anne Andersdatter fra vestre Porsgrund, Skomager Anders Andersen fra Solum, Bonde Halvor Andersen fra Gierpen, Matros Hans Petter Larsen fra vestre Porsgrund

 

Født 10.11.1817 – hjemmedøpt 21.11.1817 – bekreftet i kirken 30.11.1817: Niels Nielsen Sande – uægte Barn – Jæger Niels Andersen Sande og Pige Anne Marie Christensdatter i østre Porsgrund, Faderen fra Bergen, Moderen fra østre Pgd., faddere: Pige Helvig Nielsdatter, Ditto Gunild Jermundsdatter, begge fra østre Porsgrund, Maler svend Ole Andersen, Tjenestdreng Ole Larsen, Matros Ole Christensen, alle fra østre Porsgrund

 

Født 03.10.1817 – hjemmedøpt 06.10.1817 – bekreftet i kirken 28.12.1817: Real Jørgensen – Lods Hans Olsen Bugten og Hustrue Ingeborg Maria Christensdatter i vestre Porsgrund, faddere: Tømmermand Knud Nielsen Lundes Kone Ingeborg Rejersdatter, Pige Karine Christensdatter af vestre Porsgrund, Baadfører Petter Bogesen, Skibstømmermand Niels Pedersen, Huustømmermand Christoffer Mathisen, alle fra vestre Porsgrund, Bonde Thomas Hansen fra Solum

 

Født 01.03.1818 – hjemmedøpt 04.03.1818 – bekreftet i kirken 24.05.1818: Anne Kirstine Matros Halvor Tollefsen og Hustrue Anne Maria Andersdatter i vestre Porsgrund, faddere: Pige Maren Jacobsdatter, Do Ingeborg Tollefsdatter, Begge af Tyendeclassen i vestre Porsgrund, Skibstømmermand Tollef Halvorsen, Matros Mathias Michelsen, Do Zacharias Olsen, alle af vestre Porsgrund

 

Født 22.04.1818 – hjemmedøpt 25.04.1818 – bekreftet i kirken 31.05.1818: Karen Dorthea – Mestersmed Thor Jørgen og Hustrue Cathrine Bolette Andersdatter fra Herre, faddere: Pige Pernille Andersdatter, Do Kirstine Maria Gundersdatter, Begge af Tjendeclassen ved Herre, Mestersmed Thor Nielsen, Gartner Thor Gundersen, Matros Jacob Knudsen, Tjener Jørgen Møller Knudsen, alle fra Herre

 

Født 18.05.1818 – hjemmedøpt 24.05.1818 – bekreftet i kirken 14.06.1818: Anne Karine – Møllermester ved Herre Isach Iversen og Hustrue Karen Diderichsdatter, faddere: Tømmermand Iver Isachsen Svarvareiets Kone Karen Olsdatter af Solum Sogn, Pigen Marchen Didrichsdatter fra Langesund, Møllermester Mathias Hansen, Daglønner Rasmus Iversen, Møllerdreng Halvor Erichsen, alle fra Herre

 

Side 44

 

Født 17.10.1817 – hjemmedøpt 17.10.1817 – bekreftet i kirken 01.02.1818: Ole Johannesen – uægte Barn – Enkemand og Graver Johannes Halvorsen og Pige Ragnild Olsdatter af østre Porsgrund, faddere: Baadsmand Halvor Johannesens Kone Anne Sophia Christensdatter af østre Pgd., Pige Margrethe Johannesdatter fra Eidanger, Matros Anders, Kudsk Ole Larsen, Begge fra østre Porsgrund, Dagsarbeider Halvor Olsen ligeledes fra østre Pgd.

 

Født 26.10.1817 – hjemmedøpt 26.10.1817 – bekreftet i kirken 08.02.1818: Johannes Johannesen – uægte Barn – Johannes Jensen Dagarbeider fra Tjylling Sogn i Laurvigs Grevskap og Pige Anne Maria Erichsdatter af vestre Porsgrund, faddere: Pige Karen Olsdatter, Ditto Else Tollefsdatter af Tyendeclassen, hiin fra østre denne fra vestre Porsgrund, Matros Henrich Lorentsen, Skomager svend Iver Jansen, Tjenstkarl Christoffer Aanesen, alle fra vestre Porsgrund

 

Født 07.02.1818 – hjemmedøpt 08.02.1818 – bekreftet i kirken 19.03.1818: Christen Hansen – Saugdreng ved Herre Hans Christensen og Hustrue Margrethe Stenulfsdatter, faddere: Saugdreng Hans Jacob Rasmussens Kone Karen Mallene Sivertsdatter, Pige Sara Christensdatter, Begge af almueclassen ved Herre, Saugdreng Lars Brynhildsen, Dito Hans Christensen, Snedker Niels Stenulfsen, alle fra Herre

 

Født 06.04.1818 – hjemmedøpt 08.04.1818 – bekreftet i kirken 28.06.1818: Kirstine Jensdatter – Muurmester Jens Tøvesen og Hustrue Margrethe Andersdatter i vestre Porsgrund, faddere: Pige Maren Jacobsdatter, Do Aslauh Hansdatter, Begge af Tyendeclassen i vestre Porsgrund, Skibstømmermand Lorentz Hansen, Garver Jacob Øhrn, Snedker Niels Andersen, De tvende første fra vestre den siste fra østre Porsgrund, Tjenestdreng Ole Andersen fra Eidanger Sogn

 

Født 08.04.1818 – hjemmedøpt 08.04.1818 – bekreftet i kirken 05.07.1818: Gunild Iversdatter – Skoemager mester Iver Christensen og Hustrue Johanne Maria Knudsdatter af vestre Porsgrund, faddere: Pige Anne Gundersdatter, Do Karen Halvorsdatter, Begge af Tjenestclassen i vestre Porsgrund, Smed Hans Augesen af vestre Porsgrund, Huusmand Lars Thommesen, Tjenestdreng Søren Christensen, begge af Melum Sogn

 

Født 22.04.1818 – hjemmedøpt 22.04.1818 – bekreftet i kirken 05.07.1818: Maren Gurine Mesterskomager Gunder Schrøder og Hustrue Oline Nielsdatter af østre Porsgrund, faddere: Bielkehugger Jacob Andersens Kone Gurine Olsdatter, Pige Ragnild Jacobsdatter, hiin fra østre Porsgrund denne fra Osebakken, Smed Ole Olsen, Maler Ole Andersen, begge fra østre Porsgrund, Snedkersvend Søren Andreas Tosgrav?, Do Petter Vistedt, Begge fra Osebakken

 

Side 45

 

Født 17.02.1818 – hjemmedøpt 02.03.1818 – bekreftet i kirken 07.06.1818: Villum Kirstinius – Skipscapitain Villum Villumsen den yngre og Mad. Elenore Villumsen, født Schwarch af vestre Porsgrund, faddere: Skipscapitain Villum Villumsen den ældres Kone Madam Karen Kirstine Willumsen, Jomfrue Agnete Rugtvedt, Overcontrouleur og Linuteant Biørn, Kiøbmand Ole Halvorsen, Skibscapitain Isach Tolnesh, Do Morten Eltvedt, Do. Villum Villumsen den yngre, aller fra vestre Porsgrund

 

Født 12.01.1818 – hjemmedøpt 12.01.1818 – bekreftet i kirken 14.06.1818: Anders Pedersen Røyert Peder Andersen og Hustrue Marthe Maria Larsdatter af østre Porsgrund, faddere: Smed Anders Gullechsens Kone Mallene Andersdatter, Pige Inger Mogensdatter, Begge fra østre Porsgrund, Tømmermand Ole Taraldsen, Dagarbeider Lars Jacobsen, Røyert Aslach Engelbretsen, alle fra østre Porsgrund

 

Født 03.03.1818 – hjemmedøpt 19.03.1818 – bekreftet i kirken 21.06.1818: Lorentz Elias – Lods Lars Bekkevald og Hustrue Elen Karine Christensdatter af østre Porsgrund, faddere: Tømmermand Torsten Jacobsens Kone Anne Kirstine Mogensdatter, Pige Anne Berthea Benthsdatter, begge af østre Porsgrund, Skomager Hans Akselsen, Tjenestkarl Ole Mathiesen, Matros Haagen Svendsen, alle af østre Porsgrund

 

Født 05.04.1818 – hjemmedøpt 12.04.1818 – bekreftet i kirken 24.07.1818: Caroline Kirstine – Forvalter ved Herre Hammerværk Abraham Bruun og Madame Judite Caroline Bruun, født Høst, ved Herre, faddere: Forvalter ved Volds jerværk Hans Arnesens Kone Madame Karen Arnesen, født Bendiksen, Jomfrue Anne Helene Aass, Begge fra Solum, Kiøbmand Louis Vauvert fra østre Porsgrund, Do Frank Bendiksen fra Osebakken, Kontoriist Ole Andreas Cock, Do. Ole Riis, begge fra Brevik

 

Født 05.08.1818 – hjemmedøpt 05.08.1818 – bekreftet i kirken 06.09.1818: Anne Abigael – Snedkermester Hans Henrichsen Glose og Hustrue Inger Kirstine Gundersdatter i østre Porsgrund, faddere: Pige Anne Sophie Knapp, Do Aase Marie Hansdatter, begge fra østre Porsgrund, Bager Søren Jacobsen, Malermester Ole Andersen, Matros Anund Petter Kittilsen, Tienestkar Lars Jacobsen, alle fra østre Porsgrund

 

Side 46

 

Født 01.04.1818 – hjemmedøpt 02.04.1818 – bekreftet i kirken 21.06.1818: Iver Andreas (Moren står som pike så hun må vel være uekte?) Tjenestkarl Christoffer Iversen Aarnes og Pige Anne Kirstine Andersdatter af vestre Porsgrund, faddere: Hammersmed Lucas Andersens Kone fra Herre Marie Andersdatter, Pige Pernille Andersdatter af Tjenendeclasse, hiin fra Herre denne fra vestre Porsgrund, Tømmermand Ole Berg fra vestre Porsgrund, Tjenestkarl Andreas Nøkleberg fra østre Porsgrund, Do Halvor Tollefsen af vestre Porsgrund

 

Født 07.04.1818 – hjemmedøpt 10.04.1818 – bekreftet i kirken 05.07.1818: Helge Poulsen – Hammersmed ved Herre Poul Helgesen og Hustrue Ingeborg Marie Nielsdatter, faddere: Pige Kirstine Thorsdatter fra Bamble, Karen Maria Larsdatter sammesteds fra, Hammersmed Poul Olsen, Matros Christen Christensen, Skomager Isach Larsen, Alle fra Herre

 

Født 25.04.1818 – hjemmedøpt 25.04.1818 – bekreftet i kirken 12.07.1818: Niels Stoesen – Dagarbeider Stoe Engelbretsen og Hustrue Johanne Christensdatter af østre Porsgrund, faddere: Bonde Hans Herøens Kone Inger Isachsdatter fra Eidanger, Pige Anne Cathrine Christensd. tieneste Porsgrund, Smed Jacob Christensen fra Fossum Jærnværk, Dagarbeider Niels Isachsen fra Eidanger, Do Knud Jacobsen sammesteds fra

 

Født 20.06.1818 – hjemmedøpt 03.07.1818 – bekreftet i kirken 13.09.1818: Anne Pernille – Matros Lars Jacobsen og Hustrue Anne Pedersdatter af vestre Porsgrund, faddere: Pige Anne Jørgensdatter, Do Marthe Jacobsdatter, Begge af Tjenestclassen, hiin i Porsgr. denne i Skien, Tømmermand Christoffer Gullechsen, Matros Christoffer Andersen, Tjenestkarl Halvor Jensen, alle fra vestre Porsgrund

 

Født 01.07.1818 – hjemmedøpt 04.07.1818 – bekreftet i kirken 20.09.1818: Dorthea Christiansdatter – Matros Christian Halvorsen og Hustrue Helvig Nielsdatter i østre Porsgrund, faddere: Matros Benth Clemmentsens Kone Maren Evensdatter, Pige Anne Larsdatter, Begge af østre Porsgrund, Matros Torger Engelbretsen fra østre Porsgrund, Daglønner Knud Johnsen fra Eidanger, Ole Abrahamsen Matros fra østr. Porsgrund

 

Født 01.08.1818 – hjemmedøpt 08.08.1818 – bekreftet i kirken 18.10.1818: Elen Jørgine Malermester Hans Henrich Hovland og Hustrue Sigrid Trulsdatter fra vestre Porsgrund, faddere: Smed Gullech Johnsens Kone Karen Andersdatter, Pige Anne Lise Meyer, begge fra vestre Porsgr., Lehnsmand Larsen, Skriver Niels Holst, Malersvend Truhls Evensen, Alle fra vestre Porsgrund

 

Side 47

 

Født 10.06.1818 – hjemmedøpt 15.07.1818 – bekreftet i kirken 02.08.1818: Christen Olsen Mestersmed Ole Olsen og Hustrue Gunild Maria Pedersdatter i østre Porsgrund, faddere: Guldsmed Bielkes Kone Anne Cathrine Boetted, Pige Dorthe Maria Hansdatter, Begge fra østre Porsgrund, Skoemagermester Gunder Larsen Schrøder, Oldermand Engelbreth Isachsen, Gaardskarl Ole Olsen, alle fra østre Porsgrund, Snedkermester Peder Visted fra Osebakken

 

Født 11.04.1818 – hjemmedøpt 18.04.1818 – bekreftet i kirken 09.08.1818: Marcus Andersen – Dagarbeider Anders Larsen og Hustrue Ingeborg Olsdatter af østre Porsgrund, faddere: Styrmand Henrich Fleks Kone Karen Marie Gullechsdatter, Pige Maren Hansdatter, hiin fra østre Porsgrund denne fra Gierpen, Bielkehugger Isach Andersen, Tobakspinder Lars Simonsen, Understyrmand Hans Paust, Malermester Ole Andersen

 

Født 08.06.1818 – hjemmedøpt 10.06.1818 – bekreftet i kirken 30.08.1818: Poul Christoffer – Skomager Mester Niels Tønnes Wahl og Hustrue Anne Marie Dahl i vestre Porsgrund, faddere: Skibscapitain Halvor N Pedersens Kone Mad. Else Hiorth, Jomfrue Kirstine Gundersen, Begge fra vestre Porsgrund, Fuldmegtig Hetterman? Poppe, Do Christen Aalborg, Smedmester Gullech Johnsen

 

Født 30.09.1818 – døpt 25.10.1818: Maren Olsdatter – Hammermester Smed ved Herre Ole Halvorsen og Hustrue Marthe Henrichsdatter, faddere: Saugmester Petter Nielsens Kone Maren Evensdatter fra Herre, Pige Anne Marie Olsdatter fra Bamble, Niels Halvorsen, Christen Nielsen, Thor Gundersen; Jacob Larsen, alle af Tyendeclassen i Bamble Sogn

 

Født 27.05.1818 – hjemmedøpt 31.05.1818 – bekreftet i kirken 08.11.1818: Andrea Andersdatter – Arbeidsmand Anders Vala og Hustrue Anne Tollefsdatter i østre Porsgrund, faddere: Barnets moder, Pige Johanne Hansdatter, Begge af østre Porsgrund, Barnets fader, Matros Ole Larsen, Daglønner Daniel Thorbiørnsen, alle fra østre Porsgrund

 

Født 26.08.1818 – hjemmedøpt 09.09.1818 – bekreftet i kirken 15.11.1818: Ragnild Maria – Dagarbeider Engelbreth Olsen og Hustrue Gunild Olsdatter i vestre Porsgrund, faddere: Pige Margrethe Pedersdatter, Do Maria Andersdatter, hiin fra vestre denne fra østre Porsgrund, Smed Hans Augesen fra vestre Porsgrund, Daglønner Ole Asgiersen, Do Christen Olsen, begge fra Solum

 

Side 48

 

Født 22.06.1818 – hjemmedøpt 02.08.1818 – bekreftet i kirken 30.08.1818: Ole Jacobsen – Garver Jacob Andersen Bommen og Hustrue Anne Kirstine Olsdatter i vestre Porsgrund, faddere: Muurmester Jens Tøvesens Hustrue Margrethe Andersdatter, Pige Kirsten Andersdatter, Begge fra vestre Porsgrund, Skoemager Erich Guldbrandsen, Smedsvend Anders Jacobsen, Hjulmagersvend Even Jacobsen, Dagarbeider Anders Guldbrandsen, alle fra østre Porsgrund

 

Født 08.07.1818 – hjemmedøpt 08.07.1818 – bekreftet i kirken 06.09.1818: Wraal Elias Nielsen – Matros Niels Gunulfsen og Hustrue Dorthe Tollefsdatter i østre Porsgrund, faddere: Pige Anne Elisabeth Tollefsdatter, Do Gunild Maria Gunnulfsd., hiin fra Porsgrund denne fra Eidanger, Matros Ole Gunulfsen fra Eidanger, Do Niels Knudsen fra Langesund, Do Bærulf Larsen, Do John Kittilsen, Begge fra Porsgr.

 

Født 01.05.1818 – hjemmedøpt 02.05.1818 – bekreftet i kirken 13.09.1818: Carl Gunlius – Tømmermand Ole Berg og Hustrue Aaste Mallene Zachariasdatter i vestre Porsgrund, faddere: Skriver Ole Willumsens Kone Mad. Caroline Frederike Willumsen, født Gattrup, Jomfrue Marthe Willumsen, Begge fra vestre Porsgrund, Kiøbmand Aasold Rugtvedt, Linuteant Biørn, Skipscapitain Halvor N Pedersen, Styrmand Morten Eltvedt

 

Født 19.07.1818 – hjemmedøpt 03.08.1818 – bekreftet i kirken 22.11.1818: Christiana Caroline – Organist Johannes Frank og Madame Karen Backer i østre Porsgrund, faddere: Postmester og Sekretair Groths Frue B Groth, født Clausen fra østre Porsgrund, Madame B Møller fra vestre Porsgr., Jomfrue E M Aall fra Gierpen, Stadsmægler Søren Rasch, Kiøbmand Louis Vauvert, Do Elias Flood, Skibscapitain U Brechling, Alle fra østre Porsgrund, Skibscapitain von Deurs fra Osebakken, Kiøbmand Chr. Paus, Fuldmegtig H Hoell fra Gierpen, Søelinuteant Ryberg fra Rafnes gaard ved Herre

 

Født 31.10.1818 – døpt 06.12.1818: Maren Anne – Flaademand ved Herre Tollef Tollefsen og Hustrue Anne Dorthea Tollefsdatter, faddere: Hammersmed Henrich Christensens Kone Marthe Marie Tollefsdatter, Pige Maren Tollefsdatter, Flaademand Knud Olsen, Dagdreng Gunder Rasmusen, Watdreng hans Christensen, alle fra Herre

 

Side 49

 

Født 26.08.1818 – døpt 22.10.1818: Niels Aall – Toldcasserer J V Rasch og Madame Catharine Elisabeth Rasch, fød Gyldenpalm i østre Porsgrund, faddere: Stadsraad Niels Aalls Frue Kirsten Aall, fød Blom, Mad. Inger Møller, Frøken Ernestine Løvenskiold, Den første og fra Gierpen den nederste fra Porsgr., Stadsraad og Kammerherre Severin von Løvenskiold til Fossum, Presten Edvard Munch og Grosserer Did. Cappelen senior, Arenditeur M Øvre, Informator H Lange, Alle fra Gierpen, Kammerjunker Sr. A de Adeler til Gjemsø fra Solum, Søeleuntnant Fritz Løvenskiold. Do Fredr. Ryberg til Rafnes i Bamble, Jørgen Traag fra Herre, Sekretair og Postmester Groth, Consul Jens Gasman, Kiøbm. Christ. Bruun, Do Markus Gyldenpalm

 

Født 22.09.1818 – hjemmedøpt 06.10.1818 – bekreftet i kirken 08.11.1818: Hans Eleonardus – Hr. Grosserer Carl Møller og Madame Birgitta Møller, fød Wright i vestre Porsgrund, faddere: Grosserer Hans Møllers Kone Mad. Inger Møller, født Aall, Frue Adelheid Hammond, født Rasch, Begge fra østre Porsgrund, Frøken Hanna Aall fra Gierpen (Fadderne fortsetter trolig videre øverst på side 50, på mannssiden (vestre side), står ikke noen navn på døpte eller foreldre, men en del faddere. Se lenger ned her. JO)

 

Født 23.09.1818 – hjemmedøpt 01.10.1818 – bekreftet i kirken 25.12.1818: Maren Larsdatter – Matros Lars Larsen og Hustrue Inger Margrethe Tollefsdatter i vestre Porsgrund, faddere: Røyert Halvor Thorsens Kone Anne Andersdatter, Pige Else Tollefsdatter, Begge af vestre Porsgrund, Baadsmand Knud Tollefsen, Skibstømmermand Torsten Halvorsen, Matros Gunder Mathiesen, De tvende første fra vestre Porsgrund den siste fra Skien

 

Født 03.10.1818 – hjemmedøpt 15.11.1818 – bekreftet i kirken 27.12.1818: Karen Dorthea – Kleinsmed ved Herre Knud Thorsen og Hustrue Maren Elisabeth Jacobsdatter, faddere: Bonde Erich Hellestvedt Kone Anne Sørensdatter, Hammersmedsvend Lucas Jacobsens Kone Bodil Hansdatter, Begge fra Herre, Møllermester Mathias Hansen, Kleinsmed Thor Jørgen Knudsen, Gaardskarl Erich Hansen, Do Jørgen Møller Knudsen, alle fra Herre

 

Født 23.11.1818 – hjemmedøpt 26.11.1818 – bekreftet i kirken 10.01.1819: Anne Elise – Matros Jørgen Pedersen Ødegaarden og Hustrue Marthe Dorthea Tollefsdatter i vestre Porsgrund, faddere: Bonde Hans Røras Kone Gunild Andersdatter fra Solum, Pige Ingeborg Larsdatter fra Gierpen, Matros Ole Skotte fra vestre Porsgrund, Tjenestkarl Jens Tollefsen fra Herre, Do. Svend Tollefsen fra Solum, Matros Ole Reinertsen fra s. sogn

 

Side 50

 

Øverst på side 50, på mannssiden (vestre side), står bare året 1818 og så ikke noen navn på døpte eller foreldre. Men det står er rekke faddere? Disse hører nok til overnevnte Hans Eleonardus.

 – faddere: Auditeur og Sorenskriver Jonas Wessel af Solum, Grosserer Jacob Aall, Do Job Kiill, Godsejer Real Cappelen, Alle fra Gierpen, Toldcasserer J W Rasch, Stadsmegler Søren Rasch, Kiøbmand Elias Flood, alle fra østre Porsgr.

 

Født 28.09.1818 – hjemmedøpt 03.12.1818 – bekreftet i kirken 20.12.1818: Peder Halvorsen – Matros Halvor Johannesen og Hustrue Anne Sophia Christensdatter i østre Porsgrund, faddere: Pige Margrethe Johannesdatter, Do Astrid Giermundsd., Tjenestkarl Ole Nielsen, Do Isach Halvorsen, Vægter Ole Petter, Alle af østre Porsgrund

 

Født 20.10.1818 – hjemmedøpt 20.10.1818 – bekreftet i kirken 27.12.1818: John Severin Matros Jens Johnsen og Hustrue Ingeborg Nielsdatter af østre Porsgrund, faddere: Tømmermand Torsten Jacobsens Kone Anne Kirstine Monsdatter, Pige Maren Jacobsd., hiin fra østre denne fra østre Porsgr., Matros Niels Nielsen, Daglønner Erich Jacobsen, begge fra vestre Porsgr., Matros Isach Schonidt fra Osebakken, Do Ole Monsen fra østre Porsgrund

 

Født 17.06.1818 – hjemmedøpt 26.09.1818 – bekreftet i kirken 31.01.1819: Birgitta Jacobsdatter – uægte Barn – Pige Rønnou Svendsdatter Daglønner Jacob Engelbretsen, Begge af østre Porsgrund, faddere: Matros Halvor Johannesens Kone Anne Sophia Christensdatter, Hugger Jens Ballestads Kone Berthe Olsdatter, Begge fra østre Pgd., Hugger Jacob Andersen Ballestad, Maler Christian Skanke, Vægter Johannes Halvorsen, Alle fra østre Pgd.

 

Født 29.12.1818 – hjemmedøpt 30.12.1818 – bekreftet i kirken 07.02.1819: Anne Karine – Røyert Peder Andersen og Hustrue Marthe Maria Larsdatter i østre Porsgrund, faddere: Snedker Claus Christensens Kone Anne Beate Larsd. fra Solum, Pige Johanne Hansdatter, Saugmester Lars Bærulfsen, Røyert Thomas Olsen, Matros Bærulf Larsen, Den første fra Solum, de tvende siste fra østre Porsgrund

 

Født 24.12.1818 – døpt 08.02.1819: Elen Oline – Biælkehugger Halvor Larsen og Hustrue Sibille Svendsdatter i østre Porsgrund, faddere: Farver Zimmer Andreasens Kone Maren Elisabeth Larsdatter, Pige Inger Aavaldsd., Begge fra østre Porsgrund, Dagarbeider Halvor Herbrandsen, Brændevinsbrænder Hans Andreasen, Dagarbeider Anders Torstensen, Alle fra østre Porsgrund

 

Født 27.12.1818 – hjemmedøpt 30.12.1818 – bekreftet i kirken 04.04.1819: Caroline Marie – Kiøbmand Ole Andreas Coch og Madame Marthe Margrethe Coch, født Willumsen i vestre Porsgrund, faddere: Skibscapitain Ole Willumsens Kone Mad. Caroline Willumsen, Jomfrue Karen Gundersen, Begge fra vestre Porsgrund, Overtoldbetjent Bjørn, Skibscapitain Ole Halvorsen, Do. Willum Willumsen, Do Halvor N Bachen, Do Morten Eltvedt, Kiøbmand A Rugtvedt, alle fra vestre Porsgrund, Do Petter Damm fra østre Porsgrund 

 

Side 51

 

Født 09.10.1818 – hjemmedøpt 16.10.1818 – bekreftet i kirken 27.12.1818: Halvor Olsen – Contoirist Ole Petter Halvorsen og Mad. Maria Cathrine Lind af østre Porsgrund, faddere: Skipper Christen Hansens Kone Mad. Anne Sophia Halvorsen, Pige Karen Halvorsd., Begge fra østre Porsgr., Contoirist Jacob Nyegaard, Siglmager Michel Halvorsen, Styrmanden Hans el Sivert Halvorsen, den første fra vestre de tvende siste fra østre Porsgrund, Styrmand Simen Bommen fra Osebakken, Matros Anders Evensen fra østre Porsgrund

 

Født 24.09.1818 – hjemmedøpt 11.10.1818 – bekreftet i kirken 27.12.1818: Jens Christian – Dagarbeider Ole Olsen Havn? og Hustrue Anthonette Olsdatter af østre Porsgrund, faddere: Dagarbeider Halvor Herbrandsens Kone Else Andersdatter, Pige Inger Aavaldsdatter, Begge fra østre Porsgrund, Biælkehugger Halvor Larsen, Maler Ole Andersen, Dagarbeider Anders Torstensen, Matros Tolf Nielsen, alle af østre Porsgrund

 

Født 21.03.1819 – hjemmedøpt 25.03.1819 – bekreftet i kirken 02.05.1819: Caroline Frederikke – uægte Barn – Brædevinsbrænder Carl Fredriksen i Skien og Pige Ingeborg Susanne Pedersdatter i vestre Porsgrund, faddere: Vægter Hans Knudsens Kone Kirstine Olsdatter fra Gierpen, Pige Marthe Maria Pedersdatter fra Skien, Vægter vid Fossum Værk Hans Knudsen, Gaardskarl Lars Olsen, Do Johan Torstensen alle fra Gierpen

 

Født 09.05.1819 – hjemmedøpt 15.05.1819 – bekreftet i kirken 30.05.1819: Anne Thorine – Saugmester Søren Gundersen og Hustrue Gunild Hansdatter fra Herre, faddere: Matros Niels Hansens Kone Berthe Maria Johnsdatter fra Langesund, Pige Serine Olsdatter fra Herre, Oldermand ved Herre Saugbrug Anders Larsen, Møller Isach Iversen, Møllerdreng Halvor Erichsen, Begge fra Herre

 

Født 05.05.1819 – hjemmedøpt 10.05.1819 – bekreftet i kirken 31.05.1819: Oline Maria – Flaademand ved Herre Knud Olsen og Hustrue Ingeborg Nielsdatter, faddere: Pige Marthe Thorsdatter fra Bamble, Do Birgitte Asbiørnsdatter fra Solum, Flaademand Tollef Tollefsen, Tjenestdreng Thor Olsen, Begge fra Herre, Do Thor Silien fra Bamble

 

Side 52

 

Født 08.09.1818 – hjemmedøpt 08.09.1818 – bekreftet i kirken 27.12.1818: Jacob Nielsen – Dagarbeider Niels Christian Jacobsen og Hustrue Berthe Maria Evensdatter af østre Porsgrund, faddere: Pige Maren Jacobsdatter, Do Anne Sophia Knopp, Begge af Tyendeclassen i østre Porsgrund, Tjenestekarer Isach Jacobsen, Johannes Olsen, Niels Sørensen, alle af Østre Porsgrund

 

Født 01.12.1818 – hjemmedøpt 02.12.1818 – bekreftet i kirken 03.01.1819: Ole OlsenMatros Ole Olsen Aanerøe og Hustrue Inger Margrethe Andersdatter af vestre Porsgr., faddere: Matros Thor Christensens Kone Anne Hansdatter, Pige Anne Marie Olsdatter, Begge fra vestre Porsgr., Tømmermand Jørgen Haraldsen, Matros Andreas Colding, Do Isach Jacobsen, Do Niels Nielsen, Alle fra vestr. Porsgr.

 

Født 17.11.1818 – hjemmedøpt 24.11.1818 – bekreftet i kirken 03.01.1819: Ulrich Knudsen (Litt rart med Knudsen? JO) – Skoemager Gotfried Ulrichsen og Hustrue Gunild Maria Jahnsdatter af østre Porsgr., faddere: Høker Lars Jørgensens Kone Elen Larsdatter, Pige Marthe Margrethe Larsdatter, hiin fra østre Porsgr. denne fra Skien, Snedker Ole Jørgensen, Matros Ole Jahnsen, hiin fra østre Porsgr. denne fra Osebakken, Skomaker Hans Knap fra østre Porsgr., Matros Niels Nielsen fra Osebakken

 

Født 14.05.1819 – hjemmedøpt 23.05.1819 – bekreftet i kirken 13.06.1819: Maren Sophie – Hammersmed Dreng ved Herre Johan Bærulfsen og Hustrue Anne Olsdatter, faddere: Huusmand Torjus Jensens Kone Marte Bærulfsdatter fra Solum, Pige Aase Maria Levorsdatter tjenende ved Herre, Daglønner Petter Nielsen, Hammersmed Svend Niels Bærulfsen, Begge fra Herre, Anders Olsen Brumyhr arbeider ved Bolvigs Værk

 

Født 17.06.1819 – hjemmedøpt 21.06.1819 – bekreftet i kirken 04.07.1819: Jørgine Jørgensdatter – Tømmermand Jørgen Thorsen og Hustrue Anne Alfsdatter i vestre Porsgr., faddere: Pige Anne Christensdatter, Do Ingeborg Larsdatter, Begge fra vestre Porsgr., Matros Andreas Colding, Do Jørgen Jørgensen, Begge fra vestre Porsgr., Tømmermand Torsten Jacobsen fra østre Porsgr.

 

Født 14.02.1819 – hjemmedøpt 20.02.1819 – bekreftet i kirken 26.08.1819: Anne Kirstine – Sadelmager Johan Rosenstedt og Hustrue Edel Kirstine Hansdatter i østre Porsgr., faddere: Snedker Niels Kildals Kone Elen Johanne Halvorsdatter fra Osebakken, Pige Birgitte Jørgine Johnsen fra østre Porsgr., Høker Niels Jacobsen, Styrmand Sivert Halvorsen, Baadsmand Anders Evensen, Alle sammensteds fra  

 

Side 53

 

Født 01.12.1818 – hjemmedøpt 02.12.1818 – bekreftet i kirken 03.01.1819: John Christensen – Matros Christen Johnsen og Hustrue Anne Elisabeth Nielsdatter af østre Porsgr., faddere: Bielkehugger Halvor Tollefsens Kone Anne Johnsd. fra Solum, Pige Sarka Nielsdatter af østre Porsgr., Hugger Halvor Tollefsen fra Solum, Tjenestkarl Johannes Nielsen, Maler Ole Andersen, Matros Tollef Nielsen, Alle fra østre Porsgr.

 

Født 30.10.1818 – hjemmedøpt 20.12.1818 – bekreftet i kirken 17.01.1819: Lars Elias – Dagarbeider Jørgen Larsen og Hustrue Margrethe Olsdatter i østre Porsgrund, faddere: Pige Kari Hansdatter, Do Ingeborg Rasmusdatter, hiin af Tyendeclassen i Porsgrund denne i Skien, Matros Beruld Larsen, Tjenestkarl Jacob Hansen, hiin fr. Porsgrund denne fra Osebakken, Dagarbeider Niels Tollefsen fra Gierpen

 

Født 09.12.1818 – døpt 17.12.1818: Jørgen Petter Sivers – Skibscapitain Mads Halvorsen og Mad. Abigael Halvorsen, fød Sivers, i vestre Porsgrund, faddere: Grosserer Carl Møllers Kone Mad. Birgitta Møller, fød Wright, Skipper Stenersens Kokke Mad. Caroline Stenersen, Frøken Aasille von Gyldenpalm, De tvende første fra vestre den siste fra østre Porsgrund, Skipper Christian Monrad, Overtoldbetient Biørn, Skipper Jacob Muller, Do Ole Willumsen, Alle fra vestre Pgd., Skipper Jørgen Linaae, Do Brechling fra østre Porsgrund, Fuldmektig Christen Vauvert fra Stathelle

 

Født 16.06.1819 – hjemmedøpt 20.06.1819 – bekreftet i kirken 05.09.1819: Berthine Susanne Styrmand Gunder Knudsen og Hustrue Anne Marine Larsdatter i vestre Porsgr., faddere: Lars Johannesens Enke Else Hansdatter, Pige Anne Marine Anundsdatter, Begge fra vestre Porsgr., Snedker Just Lyke, Lehnsmand Lars Larsen, Styrmand Gunder Svenungsen

 

Født 02.08.1819 – hjemmedøpt 08.08.1819 – bekreftet i kirken 05.09.1819: Inger Thorsdatter – Møllerdreng ved Herre Thor Olsen og Hustrue Anne Larsdatter, faddere: Grynmøller Isach Iversens Kone Karen Dideriksdatter fra Herre, Pige Inger Marie Larsdatter fra Bamble af Tyendeclassen, Hammersmeddreng Petter Poulsen, Do Petter Olsen, Møllerdreng Halvor Erichsen, Alle fra Herre

 

Født 15.07.1819 – hjemmedøpt 29.07.1819 – bekreftet i kirken 19.09.1819: Anne Maria – Matros Isach Jacobsen og Hustrue Anne Johanne Hansdatter af vestre Porsgrund, faddere: Matros Thor Christensens Kone Anne Hansdatter Hervig fra vestre Porsgr., Pige Marthe Maria Jacobsdatter af Tyendeclassen i Skien, Garver Jacob Andersen Bommen, Matros Gunder Mathiesen, Do Ole Andersen, Alle fra vestre Porsgr.

 

Født 06.09.1819 – hjemmedøpt 07.09.1819 – bekreftet i kirken 23.09.1819: Kirsten MariaMatros Ole Monsen og Hustrue Maren Jacobsdatter af vestre Porsgrund, faddere: Tømmermand Torsten Jacobsens Kone Anne Kirstine Monsd., fr. østr. Porsgr., Pige Kirstine Hansd., af Gierp. Sogn, Skomager Gotfred Ulrichsen, Matros Carl Nielsen, Begge af østre Porsgr., Matros Christoffer Andersen af vestre Porsgr., Do Haagen Svendsen af østre Porsgr.  

 

Side 54

 

Født 26.12.1818 – hjemmedøpt 28.12.1818 – bekreftet i kirken 31.01.1819: Christian Christiansen – Tjenestkarl Christian Christensen Kortner og Hustrue Berthe Karine Olsdatter i østre Porsgr., faddere: Tjenestpige Astrie Gjermundsdatter, Do Gunild Olsdatter, hiin fra Porsgr. denne fra Herre, Tjenestkarl Even Halvorsen, Do Johannes Nielsen, Do Johannes Nøgleberg, Do Lars Jensen, alle fra østre Porsgr.

 

Født 29.12.1818 – hjemmedøpt 03.01.1819 – bekreftet i kirken 31.01.1819: Halvor Michelsen – Sejglmager Michel Halvorsen og Hustrue Jacobine Magdalene Olsdatter Arøe i østre Porsgrund, faddere: Jordbruger Jacob Asdahls Kone Marthe Pernille Asdahl fra Bamble, Pige Karen Halvorsdatter fra østr. Porsgr., Skipper Christen H Arveskou, Snedker Thomas Piequet, Styrmand Sivert Halvorsen, Do Hans Halvors., alle fra østre Porsgr., Skipper Ole Arøe, Volonteur Willum Willumsen fra vestre Porsgr., Gaardbruger Ole Tollefsen Sødtvedt fra Solum, Styrmand Simon Bommen fra Osebakken

 

Født 26.12.1818 – hjemmedøpt 29.12.1818 – bekreftet i kirken 05.03.1819: Jens Jørgen – Mestersmed Gullech Johnsen og Hustrue Karen Andersdatter vestre Porsgr., faddere: Skipper Erich Knudsens Kone Berthe Maria Johnsd., fra Osebakken, Pige Anne Elisa Meger fre vestre Porsgr., Høker Isach Nenseth, Baadsmand Knud Tollefsen, Styrmand Jochum Monrad, Smed Brynhild Johnsen, hiin fr. vestre Porsgr. denne fra Solum, Bonde John Bugten fra Do.

 

Født 24.08.1819 – hjemmedøpt 05.09.1819 – bekreftet i kirken 05.10.1819: Henriette Benedicte Christiane Dorthea – Søeleuntnant Fritz Løvenskiold og Frue Maren Løvenskiold, fød Paus, til Rafnes Gaard ved Herre, faddere: Jagtjunker Niels Løvenskiolds Frue Anne Løvenskiold, fød Paus, fra Solum, Madame Henriette v. Cappelen, fød Løvenskiold, Jomfrue Mette Paus, Begge fra Gierpen, Toldcasserer Jacob W Rasch, Toldinspekteur Kammeraad Hammond, Begge fra østre Porsgrund, Grosserer Jacob Aal, Fuldmegtig Hans Hoel, Begge fra Gierpen

 

Født 26.06.1819 – hjemmedøpt 10.07.1819 – bekreftet i kirken 17.10.1819: Inger Andrea – Matros Anders Bækkevald og Hustrue Else Olsdatter af vestre Porsgr., faddere: Biælkehugger Aslak Larsens Kone Ingeborg Olsdatter af Solum Sogn, Pige Karen Olsdatter af vestre Porsgr., Matros Torsten Sivertsen af østre Porsgr., Do Ole Jacobsen, Do Hans Hervig, Begge af vestre Porsgr.

 

Født 24.08.1819 – hjemmedøpt 13.09.1819 – bekreftet i kirken 21.11.1819: Marie Caspara – Bødkermester Caspar Andersen og Hustrue Maren Serine Billenberg i vestre Porsgrund, faddere: Mesterskredder Johan Rosenblads Kone Inger Margrethe Hansdatter af vestre Porsgr., Pige Benedicte Jensdatter af Solum Sogn, Garvermester Jacob Bommen, Muurmester Jens Tøvesen, Bødkerdreng Peder Thommesen, alle fra vestre Porsgrund  

 

Side 55

 

Født 27.01.1819 – hjemmedøpt 24.02.1819 – bekreftet i kirken 06.03.1819: Hans Adolph Ludvig – Fuldmegtig ved Toldbonn Ditlev Møller og Mad. Marie Møller, fød Bryn, i østre Porsgr., faddere: Prokurator Hans Klenovs Kone Mad. Magdalene Klenov, fød Bryn, fra Laurvig, Mad. B Myhre fra østre Porsgr., Jomfrue Inger Manall fr. Osebakken, Hr Cansellieraad Fred. Chr. Brueneck fra Skien, Auditeur og Sorenskr. Wessel fr. Solum, Byefoged Thom. Bryn fra Laurvig, Kiøbmand Elias Flood fra Porsgr., Fuldmegt. Chr. …..? fr. Skien, Do Jens Schveder fra Gierpen

 

Født 21.11.1818 – hjemmedøpt 25.11.1818 – bekreftet i kirken 07.03.1819: Jonas Wessel – uægte Barn – Pige Kirstine Marie Mauritzdatter og Sagfører Jonas Wessel i vestre Porsgr., faddere: Matros Johannes Larsens Kone Else Alfsdatter, Pige Berthe Johannesdatter, Begge fra vestre Porsgr., Vægter Wetle Bendiksen, Dagarbeider Aasmund Gullechsen, Begge fr. vestre Porsgr., Do Ellef Johnsen fra Solum

 

Født 12.02.1819 – hjemmedøpt 20.02.1819 – bekreftet i kirken 14.03.1819: Ole Pedersen – Huusmand under Rafnæs Gaard ved Herre Peder Tollefsen og Hustrue Svanau Knudsdatter, faddere: Tjenestepige Pernille Halvorsdatter, Do Anne Marie Olsdatter, Begge fra Herre, Jens Tollefsen, tjenende på Ravnæs Gaard, Jørgen Møller Knudsen, Tjener sammesteds, Begge fra Herre, Johannes Nielsen tjenende i østre Porsgr.

 

Født 27.09.1819 – hjemmedøpt 02.10.1819 – bekreftet i kirken 28.11.1819: Maria Larsdatter – Dagarbeider Lars Jacobsen og Hustrue Maren Aslaksdatter af østre Porsgrund, faddere: Pige Asgier Giermundsdatter , Do Karen Malene Aslaksdatter, Begge af Tyendeclassen i østre Porsgr., Dagarbeider Niels Jacobsen Døvig, Do Hans Jacobsen Døvig, Do Halvor Jacobsen Døvig, Matros Jacob Sørensen Saga, Alle fra Eidanger Sogn

 

Født 18.09.1819 – hjemmedøpt 22.09.1819 – bekreftet i kirken 12.12.1819: Abrahamine Petronelle – Skoemager mester Niels Tønnes Wahl og Hustrue Anne Marie Dahl i vestre Porsgrund, faddere: Skipper Ole Willumsens Kone Mad. Caroline Willumsen, fød Galtrop, Jomfrue Anne Marie Brønlund, Begge af vestre Porsgrund, Skipper Johan Schou, Do Erich Knudsen, Sjømand Hans Petter Gundersen, Do Jens Davidsen

 

Født 29.09.1819 – hjemmedøpt 20.10.1819 – bekreftet i kirken 29.12.1819: Anthonette Fredrike ElinaFuldmegtig Niels Lauritz Erichsen og Madame Elen Maria Erichsen, fød Eggert, i østre Porsgr., faddere: Kirkesanger og Skolelærer Hr. Th. Thomsens Kone Mad. Elen Kirstine Thomsen, fød Ryberg, Kiøbmand N Sørensens Kone Mad. Elen Charlotte Sørensen, fød Manall, Begge af østre Porsgr., Jomfrue K Alborg fr. Osebakken, Overtoldbetjent Rasmus Zuschlag, Kiøbmand Niels Johnsen, Do Niels Jacobsen, Alle fra østre Porsgr.  

 

Side 56

 

Født 08.01.1819 – hjemmedøpt 12.01.1819 – bekreftet i kirken 14.03.1819: Christian Thoreinus – Mestersmed Erich Thronsen og Hustrue Dorthea Sørensdatter i østre Porsgr., faddere: Høker Christoffer Condrups Kone Margrethe Olsdatter fra Osebakken, Pige Anne Christiane Evensdatter fra Dito, Høker Niels Jacobsen fra østre Porsgr., Garver Søren Johannesen Søelie fra Osebakken, Brædevinsbrænder Johannes Nielsen Nordbom fra østre Porsgr.

 

Født 21.02.1819 – hjemmedøpt 22.02.1819 – bekreftet i kirken 09.05.1819: Isach Olavus – Biælkehugger Jens Andersen og Hustrue Berthe Olsdatter i østre Porsgr., faddere: Pige Cathrine Torstensdatter, Do Karie Clemetsdatter, Begge fra Osebakken, Oldermand Even Jacobsen, Biælkehugger Jacob Andersen, Matros Anders Abrahamsen, alle fra østre Porsgr.

 

Født 01.04.1819 – hjemmedøpt 03.04.1819 – bekreftet i kirken 23.05.1819: Jacob Torstensen – Huustømmermand Torsten Jacobsen og Hustrue Anne Kirstine Olsdatter i østre Porsgrund, faddere: Pige Inger Olsdatter, Do Karen Olsdatter, Lods Hermann Larsen, alle fra østre Porsgr., Tømmermand Erich Jacobsen fra vest. Pgd., Matros Jens Johansen, Do Ole Vonsen, Begge fra østre Porsgr.

 

Født 02.08.1819 – hjemmedøpt 12.08.1819 – bekreftet i kirken 02.01.1820: Boel Kirstine – Matros Niels Christensen og Hustrue Severine Sivertsdatter i østre Porsgr., faddere: Pige Johanne Marie Hansdatter, Do Inger Hansdatter, Begge af Tyendeclassen i østre Porsgr., Bielkehugger Niels Pedersen, Matros Engelbreth Kittilsen, Do Christen Christensen, Alle af østre Porsgr.

 

Født 25.12.1819 – hjemmedøpt 26.12.1819 – bekreftet i kirken 21.01.1820: Jørgine MartineBaadsmand Jørgen Sivertsen og Hustrue Regine Jensdatter af vestre Porsgrund, faddere: Skipper Mads Halvorsens Kone Mad. Abigael Halvorsen, fød Siverts, Jomfrue Inger Folkmann, Begge fra vestre Porsgr., Skipper Niels Aalborg fra Osebakken, Høker Isach Hansen, Styrmand Niels Monrad, Begge fr. vestr. Porsgr.

 

Født 14.12.1819 – hjemmedøpt 02.01.1819 – bekreftet i kirken 30.01.1820: Ingeborg Maria – Dagarbeider Anders Giertsen og Hustrue Zidsel Andersdatter af østre Porsgrund, faddere: Arbeidsmand Engelbreth Andersens Kone Marie Aavaldsdatter fr. Osebakken, Pige Karen Tollefsdatter af østre Porsgr., Skoemager Christen Giertsen fra Solum, Tienestekarl Christian Giertsen, Biælkehugger Gunder Andersen, Begge fra Gierpen  

 

Side 57

 

Født 21.05.1819 – hjemmedøpt 25.05.1819 – bekreftet i kirken 13.06.1819: Rasmus Hansen – Saugdreng ved Herre Hans Jacob Rasmusen og Hustrue Karen Malene Sivertsdatter, faddere: Saugdreng Hans Christensens Kone Kirstine Pedersdatter, Pige Sara Christensdatter, begge fra Herre, Flaademand John Knudsen, Saugdreng Hans Christensen Hank, Daglønner Gunder Rasmusen, alle fra Herre, Matros Niels Christensen fra Porsgr.

 

Født 02.04.1819 – hjemmedøpt 19.05.1819 – bekreftet i kirken 27.06.1819: Niels Olsen – Matros Ole Larsen og Hustrue Giertrud Tolfsdatter i østre Porsgrund, faddere: Tjenestepige Ingeborg Nielsdatter, Do Karen Torgrimsdatter, Begge fra østre Porsgr., Matros Niels Tolfsen, Do Haagen Svendsen, Begge fra østre Porsgr., Tobaksspinder Simon Olsen fra Osebakken

 

Født 22.05.1819 – hjemmedøpt 10.06.1819 – bekreftet i kirken 08.07.1819: Henrich Christian – Styrmand Henrich Henrichsen Fleek og Hustrue Karen Maria Gullechsdatter i østre Porsgr., faddere: Lods Fredrik Moes Kone Inger Olsdatter, Pige Dorthea Hansdatter, Begge fra østre Porsgr., Skipper Isach Christensen, Toldskriver Ditlev Møller, Høker Lars Jørgensen, Understyrmand Hans Tangen, Snedkermester Lorentz Glose, Alle fra østre Porsgr.

 

Født 24.12.1819 – hjemmedøpt 20.01.1820 – bekreftet i kirken 20.02.1820: Agnete Marie Frederike – Huustømmermand ved Herre Petter Nielsen og Hustrue Maren Kirstine Evensdatter, faddere: Møllermester Mathias Hansens Kone Karen Jensdatter, Pige Pernille Halvorsdatter, Begge fra Herre, Oldermand Anders Larsen, Hammersmed-Svend Ole Halvorsen, Do Niels Berulfsen, alle fra Herre

 

Født 12.12.1819 – hjemmedøpt 27.12.1819 – bekreftet i kirken 05.03.1820: Maren Nielsdatter – Dagarbeider ved Herre Niels Halvorsen Hustrue Anne Maria Olsdatter, faddere: Prambygger Søren Nielsens Kone Gunild Olsdatter, Pige Kirstine Gundersdatter, Begge fra Bamble, Dagarbeider Peder Tollefsen, Tjenestkarl Jacob Larsen, Begge fra Herre, Tjenestedreng Torkild Anundsen fra Bamble

 

Født 18.11.1819 – hjemmedøpt 25.11.1819 – bekreftet i kirken 10.03.1820: Maren Anne – Skipper Johannes Olsen og Hustrue Inger Evensdatter i østre Porsgrund, faddere: Skipper Valentin Simonsens Kone Guri Evensdatter, Begge af østre Porsgrund, Skipper Christian Kruse, Do Erich Knudsen, Begge fra Osebakken, Høker Niels Jacobsen af østre Porsgr.

 

Født 13.01.1820 – hjemmedøpt 21.01.1820 – bekreftet i kirken 12.03.1820: Marthe Karine – Dagarbeider Arve Torgrimsen og Hustrue Marken Jespersdatter i østre Porsgr., faddere: Tjenestepige Karen Torgrimsdatter, Do Anne Maria Hansdatter, Begge fra østre Porsgrund, Dagarbeider Christoffer Olsen, Tjenestkarl Hans Hansen, Daglønner Daniel Thorbjørnsen, alle fra østre Porsgr.  

 

Side 58

 

Født 20.05.1819 – hjemmedøpt 23.05.1819 – bekreftet i kirken 11.07.1819: Gunder Larsen – Dagdreng ved Herre Lars Brynhilsen og Hustrue Marie Stenulfsdatter, faddere: Tjenestepige Thorine Olsdatter, Do Anne Dorthea Christensdatter, Begge fra Herre, Watdreng Lars Olsen, Snedker svend Niels Stenulfsen, Begge fra Herre, Tjenestdreng Ole Sørensen fra Bamble

 

Født 22.04.1819 – hjemmedøpt 30.04.1819 – bekreftet i kirken 11.07.1819: Lars Jørgensen – Huustømmermand Jørgen Haraldsen og Hustrue Dorthea Nielsdatter i vestre Porsgr., faddere: Muurmester Jens Tøgesens Kone Margrethe Andersdatter, Pige Margrethe Pedersdatter, Begge fra vestre Porsgr., Garver Jacob Bommen sammestedsfra, Matros Peder Pedersen Schwatz, Do Ole Andersen, Begge fra Solum

 

Født 29.06.1819 – hjemmedøpt 03.07.1819 – bekreftet i kirken 11.07.1819: Christian Ludvig – Snedkermester Jørgen Christian Naur og Hustrue Anne Engelbretsdatter i østre Porsgr., faddere: Styrmand Ole Moes Kone Magnild Sørensdatter, Jomfrue Edel Margrethe Manal, Begge fra østre Porsgr., Toldcontroulleur Rasmus Zuschlag, Politiefuldmegtig Christen Kraft, Snedkermester Arne Berg, Styrmand Sivert Halvorsen sammesteds fra

 

Født 09.03.1819 – hjemmedøpt 31.03.1819 – bekreftet i kirken 20.07.1819: Bernhard Romberg Groth Krigssekretair og Postmester H. Joh. Groth og Frue Anne Helen Groth, fød Clasen, østre Porsgr., faddere: Oberst H Holsts Frue Diderike Holst, fød Kløcker, af Gierpen Sogn, Mad. A C Aall, Jomfrue D Cappelen, Begge fra østre Porsgr., Contra Admiral Fabritius, Søecapitain van Deurs, Begge fra Osebakken, Grosserer Jacob Aall. (Fadderne fortsetter på neste side med døpte «Mankjøn»), Propritair Real Cappelen, Begge fra Gierpen, Grosserer Carl Møller, Toldcasserer J Rasch, hinn fra vestre denne fra østre Porsgrund, Kiøbmand E Flood, Do P Linaae, Begge fra østre Porsgr.

 

Født 13.11.1819 – hjemmedøpt 21.11.1819 – bekreftet i kirken 05.03.1820: Elisabeth Sophie – Grosserer Carl Møller Madame Birgitte Møller, fød Wright, i vestre Porsgrund, faddere: Grosserer Simon Wrights Kone Mad. Petronelle Wright, fød Blom, fra Eidanger, Skipper Mads Halvorsens Kone Abigael Halvorsen, fød Siverts, fr. vestre Porsgr., Jomfrue Inger Laurine Iversen fra Gierpen, Contre Admiral J Fabritius fra Osebakken, Toldinspekteur og Kammeraad Hammond, Consul og Grosserer Gasmann, Begge fra østre Porsgr., Eier af Næss Jærnværk Jacob Aall.

 

Født 22.02.1820 – hjemmedøpt 23.02.1820 – bekreftet i kirken (ingen dato skrevet JO): Johanne Thurine – Huustømmermand John Abrahamsen og Hustrue Karen Tollefsdatter i østre Porsgr., faddere: Tollef Flaatens Enke Karen Olsdatter, Pige Anne Maria Andersdatter, Maler Ole Andersen Harpa, Tjenestkarl Anders Jensen Uhlefoss, Do Knud Erichsen, Alle fra østre Porsgr.

 

Født 28.01.1820 – hjemmedøpt 28.01.1820 – bekreftet i kirken 16.04.1820: Karen Andrea – Matros Anders Nielsen og Hustrue Aslaug Olsdatter i vestre Porsgr., faddere: Smed Gullech Johnsens Kone Karen Andersdatter, Pige Anne Jensdatter, Begge fra vestre Porsgr., Muurmester Jens Tøvesen, Matros Thor Christensen, Do Hans Thomas Thyrholm, Alle fra vestre Porsgr.

 

Født 29.02.1820 – hjemmedøpt 03.03.1820 – bekreftet i kirken 16.04.1820: Dorthe Maria – Saugdreng ved Herre Lars Olsen den ældre og Hustrue Maren Christensdatter, faddere: Hammersmed Dreng Johan Bærulfsens Kone Anne Olsdatter, Pige Ingeborg Olsdatter, Begge fra Herre, Saugmester Søren Gundersen, Møllerdreng Thor Olsen, Do Lars Iversen, alle fra Herre  

 

Side 59

 

Øverst på side 59, på mannssiden (vestre side), står ikke noen navn på døpte eller foreldre, men det står er rekke faddere? Disse hører til overnevnte Bernhard Romberg Groth.

 

Født 19.07.1819 – hjemmedøpt 01.08.1819 – bekreftet i kirken 05.09.1819: Mads Mathisen – Møllermester ved Herre Mathias Hansen og Hustrue Karen Elisabeth Jensdatter, faddere: Bonde Erich Hellestvets Kone Anne Sørensdatter fra Herre, Pige Maren Jessine Jensdatter fra Gierpen af Tyendeclassen, Klokker Johnsen fra Solum, Oldermand Anders Larsen, Tømmermand Petter Nielsen, Begge fra Herre

 

Født 03.07.1819 – hjemmedøpt 11.07.1819 – bekreftet i kirken 12.09.1819: Svend MatheusMatros Jacob Nielsen og Hustrue Karen Marie Olsdatter i østre Porsgrund, faddere: Tømmermand Ole Abrahamsens Kone Karen Kirstine Tollefsdatter, Pige Anne Lisbet Tollefsen, Begge fra østre Porsgr., Matros Anders Olsen, Do Hans Abrahamsen, Do Haagen Svendsen, Do Tollef Nielsen, Alle fra østre Porsgr.,

 

Født 21.08.1819 – hjemmedøpt 28.08.1819 – bekreftet i kirken 19.09.1819: Hans Jacobsen – Tømmermand Erich Jacobsen og Hustrue Helene Maria Larsdatter af vestre Porsgr., faddere: Matros Jens Johnsens Kone Ingeborg Nielsdatter af østre Porsgr., Pige Maren Kirstine Haagensdatter af Tyendeclassen i vestre Porsgrund, Tømmermand Torsten Jacobsen fra østre Porsgr., Matros Zacharias Olsen Bierketvedt, Do Christoffer Andersen, Begge fra vestre Porsgr.

 

Født 01.03.1820 – hjemmedøpt 03.03.1820 – bekreftet i kirken 30.04.1820: Else Kirstineuægte Barn – Enke efter Watdreng Jahn Jacobsen ved Herre Kari Gundersdatter og Saugmester sammesteds Ole Gundersen, faddere: Saugmester Søren Gundersens Kone Gunild Hansdatter, Pige Gunild Olsdatter Riisberg, Begge fra Herre, Saugdreng Peder Larsen Kabbe, Hammersmeddreng Petter Olsen, Daglønner Christen Christensen Sammestedsfra

 

Født 28.03.1820 – hjemmedøpt 04.04.1820 – bekreftet i kirken 30.04.1820: Kirstine Margrethe – Watdreng ved Herre Anders Johnsen og Hustrue Lisbeth Sørensdatter, faddere: Oldermand Anders Larsens Kone Gunild Maria Olsdatter, Inger Andrea Christiansdatter af almueclassen ved Herre, Hammersmed Petter Olsen, Watdreng Lars Olsen, Begge fra Herre, Tjenestdreng Thorkild Anundsen fra Bamble

 

Født 21.01.1820 – hjemmedøpt 24.01.1820 – bekreftet i kirken 07.05.1820: Christiane Christiansdatter – Matros Christian Halvorsen og Hustrue Helvig Nielsdatter af østre Porsgr., faddere: Hustømmermand Torsten Jacobsens Kone Anne Kirstine Monsdatter, Pige Kirstine Christensdatter, Begge af østre Porsgr., Røyert Arne Usler, Skomager Hans Axelsen, Tjenestdreng Hans Isachsen, alle fra østre Porsgr.  

 

Side 60

Født 19.08.1819 – hjemmedøpt 24.08.1819 – bekreftet i kirken 26.09.1819: Jacob Andersen – uægte Barn – Tjenestdreng Anders Jacobsen fra Bamble og Pige Karen Maria Larsdatter fra Herre, faddere: Pige Anne Thommasdatter, Do Margrethe Jensdatter, Begge af Tyendeclassen ved Herre, Hammersmed Dreng Peder Larsen, Tjenestedreng Torkild Anundsen, Do Halvor Halvorsen, Alle fra Herre.

 

Født 08.09.1819 – hjemmedøpt 29.09.1819 – bekreftet i kirken 10.10.1819: Jonas Hansen – Dagarbeider ved Herre Hans Berth og Hustrue Anne Rasmusdatter, faddere: Saugdreng Hans Christensens Kone Kirsten Pedersdatter, Pige Thore Olsdatter, Saugmester Ole Gundersen, Daglønner Gunder Rasmusen, Tjenestdreng Jacob Jensen Solum, alle fra Herre

 

Født 28.09.1819 – hjemmedøpt 28.09.1819 – bekreftet i kirken 24.10.1819: Hans Rejersen – Tvillingbroder til den under pag 111 blant de Døde anførte Maren Rejersdatter (Hun døde 13.10.1819 og ble gravlagt 24.10.1819 JO) – Dagarbeider Rejer Torstensen og Hustrue Else Marie Aslaksdatter fra Herre, faddere: Dagarbeider Peder Tollefsens Kone Svanou Knudsdatter, Pige Anne Karine Rasmusdatter, Begge fra Herre, Jens Tollefsens Skrivekarl hos Lieutnant Løvenskiold, Gartner Thor Gundersen, Gaardskarl Jacob Larsen, Alle fra Herre

 

Født 21.08.1819 – hjemmedøpt 28.08.1819 – bekreftet i kirken 21.11.1819: Andreas Johan – Baadfører Henrich Lorentsen og Hustrue Elen Maria Andersdatter af vestre Porsgrund, faddere: Pige Anne Brynhildsdatter, Do Karen Halvorsdatter, Begge af Tyendeclassen i vestre Porsgr., Matros Christen Hansen af Solum Sogn, Do Jørgen Andersen af østre Prg., Iver Jansen af vestre Porsgr.

 

Født 24.03.1820 – hjemmedøpt 28.03.1820 – bekreftet i kirken 14.05.1820: Karen Helene – Vægter og Graver Ole Petter Gundersen og Hustrue Anne Maria Olsdatter østre Porsgr., faddere: Dagarbeider Daniel Pedersens Kone Maren Christine Christensdatter, Pige Maren Christine Christoffersdatter, Begge af østre Porsgr., Smedsvend Jens Kittilsen, Skoemagerdreng Peder Thomsen, Maler Hans Christian Olsen

 

Født 21.02.1820 – hjemmedøpt 28.02.1820 – bekreftet i kirken 28.05.1820: Maren Serine – Dagarbeider Halvor Herbrandsen og Hustrue Else Andersdatter af østre Porsgr., faddere: Skibstømmermand Søren Andersens Kone Anne Maria Jacobsdatter, Pige Maren Christensdatter, Begge fra østre Porsgr., Snedkersvend Petter Vistedt, Tjenestkarl Johannes Nielsen, Do Lars Christensen, Alle af østre Porsgrund

 

Født 24.04.1820 – hjemmedøpt 04.05.1820 – bekreftet i kirken 28.05.1820: Karen Sophie – Bonde Erich Hellestvedt boende paa Gaarden Hellestvedt ved Herre og Hustrue Anne Sørensdatter, faddere: Møllermester Mathias Hansens Kone Karen Jensdatter, Pige Gunild Maria Olsdatter, Begge fra Herre, Kleinsmed Knud Thorsen, Hammersmed Lucas Jacobsen, Begge fra Herre, Bonde Niels Sørensen Tufte af Gierpen Sogn.

 

Født 02.02.1820 – hjemmedøpt 03.02.1820 – bekreftet i kirken 28.05.1820: Birgithe Andrea – Skreddermester Johan Adolph Rosenblad og Hustrue Inger Margrethe Olsdatter af vestre Porsgrund, faddere: Pige Anne Lise Mayer, Do Aaved Christine Baar, Begge af Tyendeclassen, hiin i vestre denne i Porsgrund, Biælkehugger Mads Giermundsen af Solum Sogn, Bødkermester Caspar Andersen af vestre, Smedsvend John Christoffer Baar af østre Porsgr.  

 

Side 61

 

Født 16.08.1819 – hjemmedøpt 23.09.1819 – bekreftet i kirken 12.12.1819: Niels Torgersen – Matros Torger Engelbretsen Grotnes og Hustrue Maren Cathrine Nielsdatter af østre Porsgrund, faddere: Pige Marthe Karine Andersdatter, Torberine Jørgine Larsdatter, Begge af Tyendeclassen i østre Porsgr., Matros Niels Nielsen Hiorth, Do Ole Svendsen, Do Christen Pedersen, Alle af østre Porsgrund

 

Født 18.09.1819 – hjemmedøpt 23.09.1819 – bekreftet i kirken 27.12.1819: Louis Vauvert – Skibscapitain Frederik Vauvert og Madam Charlotte Vauvert, fød Pontoppidan, i vestre Porsgr., faddere: Kiøbmand Louis Vauverts Kone Magnine Vauvert, fød Pontoppidan, fra østre, Jomfrue Masine Bucka fra vestre Porsgr., Overtoldbetient Hr. Lieutnant Fred. Bjørn, Skipper John Stenersen, Begge fra vestre Porsgr., Styrmand Hans Peder Isachsen af Solum Sogn, Skipper Niels Mathias Aalborg fra Osebakken

 

Født 24.11.1819 – hjemmedøpt 12.01.1820 – bekreftet i kirken 16.01.1820: Jørgen Olsen – Uægte Barn – Matros Jørgen Olsen fra Fahrsund og Pige Anne Maria Christensdatter af østre Porsgrund, faddere: Pige Helvig Berthelsdatter, Do Anne Gurine Thorsdatter, Begge af Tyendeclassen i østre Porsgr., Dagarbeider Levor Christoffersen, Matros Christoffer Andersen, Do Lars Torbiørnsen

 

Født 19.12.1819 – hjemmedøpt 20.12.1819 – bekreftet i kirken 16.01.1820: Hans Christian – Uægte Barn – Brændevinsbrænner hos Hr. Grosserer Bent Blehr paa Stathellet, Hans Chr. Orbom og Elise Vetlesdatter af østre Porsgr., faddere: Pige Anne Helvig Vetlesdatter, Do Karen Gundersdatter, Begge af Tyendeclassen i østre Porsgr., (Fadderne fortsetter på neste side med døpte «Mankjøn»), Matros Anthon Coucheron, Do Christen Pedersen, Do Christen Christensen, Alle af østre Porsgr.

 

Født 16.02.1820 – hjemmedøpt 22.02.1820 – bekreftet i kirken 11.06.1820: Boel Christine – Skipper Ole Arøe og Madame Anne Margrethe Schubart i vestre Porsgrund, faddere: Seilmager Michel Halvorsens Kone Madame Magdalene Halvorsen, født Asdahl, Jomfrue Hanna Arveshou, Begge fra østre Porgr., Fuldmegtig Ole Petter Halvorsen af østre, Styrmand Jens Davidsen  af vestre Porsgr., Bonde Jacob Torstensen Asdahl fra Bamble

 

Født 17.03.1820 – hjemmedøpt 17.03.1820 – bekreftet i kirken 11.06.1820: Marthe Elisabeth – Matros Ole Svendsen og Hustrue Inger Karine Nielsdatter af østre Porsgrund, faddere: Pige Gunild Hansdatter, Do Karen Gunuldsdatter, Begge af Tyendeclassen i østre Porsgrund, Styrmand Hans Christian Paust, Tjenestkarl Lars Jensen, Dagarbeider Vraal Svendsen, Alle af østre Porsgrund

 

Født 23.02.1820 – hjemmedøpt 24.02.1820 – bekreftet i kirken 02.07.1820: Maren Martine – Matros Niels Hiorth og Hustrue Marthe Maria Engelbretsdatter i østre Porsgrund, faddere: Pige Karen Nielsdatter Hiorth, Do Anne Johannne, Begge af Tyendeclassen, hiin i østre Porsgrund denne i Langesund, Mesterskomager Gunder Schrøder, Snedkersvend Petter Vidstedt, Matros Jacob Nielsen, Alle fra østre Porsgrund  

 

Side 62

 

Side 62 starter med resten av fadderne til overnevnte og sistnevnte gutt, Hans Christian, født 19.12.1819. (Se under han)

 

Født 20.07.1819 – hjemmedøpt 27.07.1819 – bekreftet i kirken 16.01.1820: Hans Olsen – Dagarbeider Ole Jensen og Hustrue Karen Hansdatter af østre Porsgr., faddere: Dagarbeider Halvor Olsens Enke Ragnild Anundsdatter, Pige Sara Hansdatter, hiin af østre Porsgr. denne fra Gierpen, Johannes Nielsen Tjenestkarl, Do Halvor Jørgensen, Do Anders Jensen, Alle fra Porsgr.

 

Født 11.10.1819 – hjemmedøpt 12.10.1819 – bekreftet i kirken 16.01.1820: Zacharias Olavus – Huustømmermand og Danebrogsmand Ole Olsen Berg og Hustrue Aaste Malene Zachariasdatter af østre Posrgr., faddere: Skipper Villum Villumsens Kone Mad. Elenore Villumsen, fød Svach, Jomfrue Agnete Rugtvedt, Begge af østre Porsgrund, Skipper Ole Villumsen, Kiøbmand S Dam, Styrmand Jens Aalborg, Den første af vestre de tvende andre af østre Porsgr.,

 

Født 07.12.1819 – hjemmedøpt 12.12.1819 – bekreftet i kirken 13.02.1820: Thor Rasmusen – Dagarbeider Rasmus Thovsen og Hustrue Inger Monsdatter af østre Porsgrund, faddere: Bonde af Gierpen Sogn Niels Fløtterøes Kone Karen Marie Olsdatter, Pige Karen Maria Monsdatter af Porsgr., Huustømmermand Torsten Jacobsen, Tjenestkarl Giert Giertsen, Matros Ole Monsen, Do Engelbreth Pedersen, Alle af østre Porsgr.

 

Født 22.04.1820 – hjemmedøpt 29.04.1820 – bekreftet i kirken 30.07.1820: Olava Andrea Dorthea – Skipper Ole Jacobsen Eltvedt og Madame Karen Dortea Eltvedt, født Villumsen, af vestre Porsgrund, faddere: Skipper Ole Villumsens Kone Madame Caroline Villumsen, fød Galtrop, Jomfrue Marthe Eltvedt, Begge fra vestre Porsgrund, Lieutnant og Overtoldbetient Chr. Biørn, Kiøbmand A O Rougtvedt, Skipper Johan Schou, Kiøbmand Ole Andr. Coch, De tvende første fra vestre Porsgrund, den siste fra Brevig

 

Født 18.05.1820 – hjemmedøpt 19.05.1820 – bekreftet i kirken 13.08.1820: Jensine Magdalene – uægte Barn – Enke Efter Styrmand og Danebrogsmand Magnus Nielsen Holm, Karen Margrethe Høst af vestre Porsgrund og Søemand Jens Rug fra Bornholm, faddere: Malermester Hans Hovlands Kone Siri Truelsdatter, Pige Gunild Olsdatter, Begge af vestre Porsgr., Huustømmermand Ole Berg, Baadsmand Knud Sørensen, Matros Thorkild Tollefsen, alle fra vestre Porsgr.

 

Født 24.05.1820 – hjemmedøpt 08.06.1820 – bekreftet i kirken 09.09.1820: Frederike Ernstine HenrietteForvalter ved Herre Hammerværk Abraham Bruun og Madame Judite Catharine Bruun, født Høst, faddere: Fuldmegtig Hr. Christian Høsts Kone Mad. Catharine Høst, født Linaae fra Skien, Jomfrue Hanna Backa at vestre Porsgr., Kiøbmand Christ. Brun, Do Niels Sørensen, hiin fra Osebakken denne fra Porsgrund, Fuldmegtig Jacob Nyegaard fra vestre Porsgr.

 

Født 21.06.1820 – hjemmedøpt 28.06.1820 – bekreftet i kirken 10.09.1820: Else Maria – Røyert Aslak Engelbretsen og Hustrue Lisbeth Nielsdatter av østre Porsgr., faddere: Røyert Thomas Olsens Kone Gunild Gunuldsdatter, Pige Gunild Pedersdatter, Begge fra østre Porsgrund, (Fadderne fortsetter på neste side med døpte «Qvindekjøn»), Skomager Gunder Schrøder, Snedker Hans Glose, Tjenestdreng Ole Mathiesen, alle fra østre Porsgr.  

 

Side 63

 

Født 05.03.1820 – hjemmedøpt 07.03.1820 – bekreftet i kirken 25.03.1820: Gunder Andreas – Snedker Niels Andersen og Hustrue Guri Gundersdatter af østre Porsgr., faddere: Bonde Thor Helgesens Kone Guri Thorgrimsdatter, Pige Karen Thorgrimsdatter, hiin fra Gierpen denne fra østre Porsgr., Muurmester Jens Tøvesen fra vestre Porsgr., Bonden Ole Thorgrimsen fra Gierpen, Do Fredrich Larsen fra Do.

 

Født 16.03.1820 – hjemmedøpt 20.03.1820 – bekreftet i kirken 30.04.1820: Halvor Engelbretsen – uægte Barn – Matros Halvor Engelbretsen /hiemmehørende i Danmark/ og Pige Karen Olsdatter af Tyendeclassen i vestre Porsgrund, faddere: Pige Karen Olsdatter, Do Gunild Clausdatter, begge af Tyendeclassen i vestre Porsgrund, Huustømmermand Hans Hervig, Matros Lars Larsen, Do Vetle Olsen, alle af vestre Porsgr.

 

Født 29.02.1820 – hjemmedøpt 07.03.1820 – bekreftet i kirken 28.05.1820: Sivert Hansen – Matros Hans Sivertsen og Hustrue Gunborg Olsdatter af østre Porsgr., faddere: Huustømmermand Sivert Hansens Enke Gunild Torstensdatter, Pige Anbor Sivertsdatter, Begge af østre Porsgrund, Matros Anders Olsen, Do Torsten Sivertsen, Skomagerdreng Tøves Kapp, alle fra østre Porsgrund.

 

Født 12.05.1820 – hjemmedøpt 28.06.1820 – bekreftet i kirken 09.07.1820: Hans Lucasen – Hammersmed Svend ved Herre Lucas Jacobsen og Hustrue Boel Hansdatter, faddere: Bonde Erich Hellestvedts Kone Anne Sørensdatter, Pige Inger Andrea Christiensdatter, Begge fra Herre, Møllermester Mathias Hansen, Mestersmed Knud Thorsen, Tjenestdreng Erich Hansen, alle fra Herre.

 

Side 63 starter med resten av fadderne til overnevnte og sistnevnte pike, Else Maria, født 21.06.1820. (Se under henne)

 

Født 20.09.1820 – hjemmedøpt 27.09.1820 – bekreftet i kirken 22.10.1820: Anne Cathrine – Matros John Kittilsen og Hustrue Berthe Larine Jacobsdatter af østre Porsgr., faddere: Pige Cathrine Bolette Kittilsdatter, Do Maren Jacobsdatter, Begge af Tyendeclassen, hinn i Skien denne i Porsgr., Matros Jens Johnsen, Tjenestkarl Ole Mathiesen af østre Porsgr., Tjenstkarl John Larsen fra Skien.

 

Født 14.06.1820 – hjemmedøpt 14.06.1820 – bekreftet i kirken 29.10.1820: Christine Iversdatter – Skoemager Iver Christensen og Hustrue Johanne Maria Knudsdatter af vestre Porsgrund, faddere: Enke efter Skipper Christian Schiønning Madame Barbara Schiønning, fød Monrad, Jomfrue Frederike Johnsen, Begge af vestre Porsgr., Skibsfører Jacob Møller, Privatlærer Niels Holst, Styrmand Jens Davidsen, Alle fra vestre Porsgr.

 

Født 01.10.1820 – hjemmedøpt 29.10.1820 – bekreftet i kirken 05.11.1820: Elen Maria – Dagarbeider Hans Pedersen og Hustrue Anne Nielsdatter af østre Porsgr., faddere: Skomager Erich Hejers Kone Kirsten Gurine, Pige Giertrud Olsdatter, Begge af østre Porsgrund, Huustømmermand Lars Hansen, Biælkehugger Abraham Nielsen, Tjenstdreng Rasmus Bentsen, Alle af østre Porsgrund.  

 

Side 64

 

Født 01.06.1820 – hjemmedøpt 08.06.1820 – bekreftet i kirken 25.07.1820: Hans Jørgen – Lods Hans Olsen og Hustrue Ingeborg Maria Christensdatter af vestre Porsgrund, faddere: Bonde Thomas Hansens Kone Anne Karine Christensdatter, Pige Berthe Hansdatter, hinn fra vestre Porsgrund denne fra Solum Sogn, Skibstømmermand Niels Pedersen, Bonde Anders Hansen, Begge fra Solum, Huustømmermand Knud Lunde af vestre Porsgrund.

 

Født 27.04.1820 – hjemmedøpt 01.05.1820 – bekreftet i kirken 28.07.1820: James Jelius – Skipper Morten Eletvedt og Madame Kirstine Marie Jansen af vestre Porsgrund, faddere: Kiøbmand Niels Sørensens Kone Edel Charlotte Sørensen, født Manal, fra østre, Jomfrue Karen Jansen fra vestre Porsgrund, Skibscapitain Villum Villumsen senior, Do Villum Villumsen junior, Do Ole Villumsen, Alle fra vestre Porsgrund.

 

Født 27.06.1820 – hjemmedøpt 27.06.1820 – bekreftet i kirken 06.08.1820: Knud Thorsen – Mestersmed ved Herre Thor Jørgen og Hustrue Cathrine Andersdatter, faddere: Røyert Thomas Olsens Kone Gunild Gunulfsdatter, Pige Kirsten Thorsdatter, hiin fra østre Porsgrund denne fra Bamble Sogn, Tjener Jørgen Møller, Erich Hansen Tjenestkarl, Do Jacob Dalen, Alle fra Herre

 

Født 10.06.1820 – hjemmedøpt 10.06.1820 – bekreftet i kirken 06.08.1820: Peder Nielsen – Bælkehugger Niels Pedersen Hustrue Jørgine Christensdatter af østre Porsgrund, faddere: Bonde Lars Aaltvedts Kone Ragnild Olsdatter af Gierpen Sogn, Pige Johanne Bentsdatter af østre Porsgrund, (Fadderne fortsetter på neste side med døpte «Mankjøn»), Biælkehugger Hans Larsen Hovholdt, Matros Jacob Hansen, do Hans Engelbretsen, Alle fra østre Porsgrund.

 

Født 10.10.1820 – hjemmedøpt 10.11.1820 – bekreftet i kirken 19.11.1820: Karen Christine – Dagarbeider Hans Christensen og Hustrue Anne Gullechsdatter af østre Porsgr., faddere: Dagarbeider Jens Thormodsens Kone Anne Thorsdatter fra Solum, Pige Helvig Vetlesdatter af østre Porsgr., Matros Christoffer Olsen, Dagarbeider Anthon Sørensen, Begge fra østre Porsgr., Dagarbeider Abraham Abrahamsen af Eidanger.

 

Født 04.10.1820 – hjemmedøpt 31.10.1820 – bekreftet i kirken 03.12.1820: Anne Kirstine – Dagarbeider Thomas Hansen Nenseth og Hustrue Anne Karine Christensdatter af vestre Porsgr., faddere: Skibstømmermand Niels Pedersens Hustrue Marthe Christensdatter fra Solum, Pige Anne Olea Hansdatter fra vestre Porsgr., Huustømmermand Mathias Røra fra vestre Porsgr., Bonde Kiel Biørntvedt, Do Anders Hansen Nenseth, Alle fra Solum.

 

Født 20.11.1820 – hjemmedøpt 22.11.1820 – bekreftet i kirken 10.12.1820: Nicoline Christensdatter – Matros Christen Johnsen og Hustrue Anne Elisabeth Nielsdatter fra østre Porsgrund, faddere: Pige Maren Thorsdatter, Do Karen Halvorsdatter, hiin af Tyendeclassen paa Osebakken denne i østre Porsgr., Seilmagersvend Isach Halvorsen, Tjenestdreng Ole Larsen, Do Johannes Nielsen, Matros Fredrik Olsen, Alle fra østre Porsgrund.  

 

Side 65

 

Side 65 starter med resten av fadderne til overnevnte og sistnevnte gutt, Peder Nielsen, født 10.06.1820. (Se under han)

 

Født 26.05.1820 – hjemmedøpt 07.06.1820 – bekreftet i kirken 10.08.1820: Albreth Villumsen – Skibscapitain Villum Villumsen og Madame Eleonore Dorthea Villumsen, født Schvark, af vestre Porsgrund, faddere: Kiøbmand Ole S Damms Kone Mad. Severine Damm, født Schudarch, fra østre Porsgr., Jomfrue Else Blom fra Skien, Kiøbmand Ole Coch fra Brevig, Do. Ulr. Fr. Cudrio, Fuldmegtig hos Hr. Stadsraad N Aall, M Øvre, Informator hos Samme, Hans Lange, Alle fra Skien

 

Født 26.05.1820 – hjemmedøpt 26.05.1820 – bekreftet i kirken 16.08.1820: Simon Valentinsen – Skibscapitain Valentin Simonsen Bommen og Madame Inger (Trolig stryket over Inger.) Guri Evensen av østre Porsgr., faddere: Skibsfører Johannes Olsens Kone Inger Evensen, Pige Karen Andersdatter Bommen, hiin fra østre Porsgr. denne fra Osebakken, Kiøbmand Niels Jacobsen fra østre Porsgr., Lehnsmand Hans Andersen Tveten fra Eidanger, Skipper Erich Knudsen fra Osebakken.

 

Født 05.07.1820 – hjemmedøpt 12.07.1820 – bekreftet i kirken 27.08.1820: Henrich Christensen – Dagarbeider Christen Christensen og Hustrue Maren Christensdatter ved Herre, faddere: Pige Kirstine Maria Gundersdatter, Do Karen Maria Olsdatter, Begge af Tyendeclassen ved Herre, Daglønner Gunder Rasmusen, Tjenestdreng Thor Olsen, Saugmester Ole Gundersen.

 

Født 19.08.1820 – hjemmedøpt 23.08.1820 – bekreftet i kirken 17.08.1820 (Her er datoen før fødsel, så her er det en feil. Kronologisk sett ble nok dåpen bekreftet i kirken i desember. JO): Marianne Jørgensdatter – Baadfører Jørgen Nauer og Hustrue Anne Engelbretsdatter af østre Porsgrund, faddere: Styrmand Ole Brynhildsens Kone Marthe Thomasdatter fra Osebakken, Jomfrue Bergitte Johnsen fra østre Porsgr., Styrmand Hans Halvorsen, Baadsmand Niels Hiorth, Begge fra østre Porsgr., Tjenestdreng Ole Thue.

 

Født 09.11.1820 – hjemmedøpt 11.11.1820 – bekreftet i kirken 28.12.1820: Christine Christensdatter – Matros Christen Christensen og Hustrue Karen Gurine Olsdatter af østre Porsgr., faddere: Baadsmand Thor Christensens Kone Anne Johannesdatter Hervig fra vestre, Pige Christiane Olsdatter fra østre Porsgr., Matros Jørgen Olsen, Dagarbeider Halvor Olsen, Matros Ole Christensen, Alle fra østre Porsgr.

 

Født 23.08.1820 – hjemmedøpt 29.08.1820 – bekreftet i kirken 29.12.1820: Stine Andrea – Matros Halvor Tollefsen og Hustrue Anne Maria Andersdatter af vestre Porsgr., faddere: Skipper John Stenersens Kone Madame Johanne Stenersen, fød (Ingenting skrevet. JO), Jomfrue Agnete Rugtvedt, Skipper Frederik Vauvert, Do Villum Villumsen, Volonteur Frederik Monrad, Alle fra vestre Porsgrund.

 

Født 10.12.1820 – døpt 14.01.1821 (Det står døpt 1820, men dette er 1821. JO): Inger Maria – Dagarbeider John Hansen Hellebek og Hustrue Mari Olsdatter af østre Porsgrund, faddere: Huusmand Halvor Larsens Kone Dorthe Andersdatter af Eidanger, Pige Kirsti Olsdatter af Tyendeclassen i østre Porsgrund, (Fadderne fortsetter på neste side med døpte «Qvindekjøn»), Bonde Ole Larsen Skrebeklev, Niels Isachsen Klvestranden, Do Niels Pedersen Fjæra, Alle af Bondestanden i Eidanger Sogn.  

 

Side 66

 

Født 17.06.1820 – hjemmedøpt 15.07.1820 – bekreftet i kirken 03.09.1820: Ole Pedersen – Røyert Peder Andersen og Hustrue Marthe Maria Larsdatter af østre Porsgrund, faddere: Røyert Arne Uslers Kone Kirstine Halvorsdatter, Pige Gunild Johannesdatter, Begge af østre Porsgr., Tjenestkarl Ole Olsen fra Porsgr., Saugmester Lars Christensen Moen, Do Lars Bærulfsen, Begge fra Solum Sogn.

 

Født 26.07.1820 – hjemmedøpt 26.07.1820 – bekreftet i kirken 24.09.1820: Jahn IversenSkoemager Iver Jahnsen og Hustrue Anne Brynhildsdatter af vestre Porsgr., faddere: Pige Anne Andrea Olsdatter, Do Anne Cathrine Larsdatter, Begge af Tyendeclassen i vestre Porsgrund, Tjenestkarl Halvor Jørgensen, Reebslagermester Mathias Michselsen, Begge fra vestre Porsgr., Skoemager Hans Andersen Knapp fra østre Porsgr., Bonde Hans Auensen Lunde fra Eidanger.

 

Født 08.08.1820 – hjemmedøpt 10.08.1820 – bekreftet i kirken 01.10.1820: Mathias Gundersen – Matros Gunder Mathiasen og Hustrue Else Tollefsdatter af vestre Porsgr., faddere: Baadsmand Knud Tollefsens Kone Anne Larsdatter, Pige Olava Olsdatter, Begge fra vestre Porsgr., Røyert Halvor Thorsen, Skoemager Lars Jacobsen, Begge fra vestre Porsgr., Matros Peder Schvatz

 

Født 08.09.1820 – hjemmedøpt 17.09.1820 – bekreftet i kirken 29.10.1820: Iver Siverts – Dagarbeider Rasmus Larsen og Hustrue Karen Siverts, af vestre Porsgrund, faddere: Skipper Mads Halvorsens Kone Madame Abigael Halvorsen, født Siverts, (Fadderne fortsetter på neste side med døpte «Mankjøn»), Jomfrue Massine Bucka, Begge fra vestre Porsgrund, Styrmand Anders Rougtvedt fra Solum, Do Halvor Erichsen, Snedkermester Hans Skanke, Begge fra vestre Porsgrund.

 

Side 66, «Qvindekjøn», starter med resten av fadderne til overnevnte og sistnevnte pike, Inger Marie, født 10.12.1820. (Se under henne)

 

Født 15.01.1821 – hjemmedøpt 18.01.1821 – bekreftet i kirken 11.02.1821: Benedicte Margrethe – Seilmager Isach Halvorsen og Hustrue Christiane Christensdatter i østre Porsgrund, faddere: Huustømmermand Torsten Jacobsens Kone Anne Kristine Monsdatter, Pige Karen Monsdatter, Begge af østre Porsgrund, Matros Jens Johnsen, Do Engelbreth Kittilsen, Begge af østre Porsgr., Styrmand Ole Halvorsen af Osebakken.

 

Født 19.12.1820 – hjemmedøpt 21.12.1820 – bekreftet i kirken 16.02.1821: Elenore Marie – Kiøbmand Hans Pettersen og Madame Barbara Dorthea Pettersen, født Hetting, i vestre Porsgrund, faddere: Skipper Mads Halvorsens Kone Mad. Abigael Halvorsen, født Siverts, Jomfrue Marie Hetting, Begge fra vestre Porsgr., Grosserer Carl Møller af vestre, Stadsmægler Søren Rasch og Kiøbmand Poul Linaae af østre Porsgrund.

 

Født 24.02.1821 – hjemmedøpt 24.02.1821 – bekreftet i kirken 08.04.1821: Dorthea Margrethe – Dagarbeider Stoe Engelbrethsen og Hustrue Johanne Marie Christensdatter af østre Porsgrund, faddere: Pige Anne Cathrine Christensdatter, Do Marthe Jacobsdatter, hin fra Tyendeclassen i vestre denne i østre Porsgr., Dagarbeider Jacob Engelbretsen, Do Søren Engelbretsen, Skoemager Anund Engelbretsen, hin fra østre Porsgr. denne fra Eidanger sogn.  

 

Side 67

 

Side 67, «Mandkjøn», starter med resten av fadderne til overnevnte og sistnevnte gutt, Iver Siverts, født 08.09.1820. (Se under han)

 

Født 08.10.1820 – hjemmedøpt 10.10.1820 – bekreftet i kirken 24.11.1820: Halvor MichelsenSeiglmager Michel Halvorsen og Hustrue Jacobine Magdalene Asdahl fra østre Porsgr., faddere: Skipper Christen Arveskous Kone Mad. Anne Sophie Arveskou, født Halvorsen, Jomfrue Karen Johnsen, Begge fra østre Porsgr., Kiøbmand Niels Johnsen, Contoirist Ole Peder Halvorsen, Begge fra østre Porsgr., Krambodsvend Simon Viborg fra Osebakken.

 

Født 08.11.1820 – hjemmedøpt 10.11.1820 – bekreftet i kirken 26.12.1820: Gunder Tøvesen – Politiebud og Snedker Hans Glose og Hustrue Inger Christine Gundersdatter fra østre Porsgr., faddere: Enke efter Saugmester Hans Abrahamsen Karen Gundersdatter, Pige Maren Sophie Isachsdatter af Tyendeclassen, Begge fra Skien, Skoemagermester Hans Knapp, Garver N Ruth, Røyert Aslach Engelbretsen, Alle fra østre Porsgr.

 

Født 26.11.1820 – hjemmedøpt 07.12.1820 – bekreftet i kirken 26.12.1820: Niels Hansen – Saugdreng ved Herre Hans Christian Hank og Hustrue Margrethe Stenulsdatter, faddere: Saugdreng Hans Jacob Rasmusens Kone Karen Mallene Sivertsdatter, Pige Elisabeth Anundsdatter af Tyendeclassen, Begge fra Herre, Dagarbeider (Fadderne fortsetter på neste side med døpte «Mankjøn»), Gunder Rasmusen, Do Niels Olsen, Tjenestdreng Ole Sørensen, Alle fra Herre.

 

Født 09.02.1821 – hjemmedøpt 14.02.1821 – bekreftet i kirken 22.04.1821: Iverine Sophie – Grynmøller ved Herre Isach Iversen og Hustrue Karen Didrichsdatter, faddere: Lods Peder Brynhildsens Kone Cathrine Didrichsdatter fra Langesund, Pige Anne Iversdatter af Tyendeclassen i Solum, Fragtmand Didrich Moss, Matros Halvor Didrichsen, Begge fra Langesund, Tienestekarl Rasmus Iversen.

 

Født 30.01.1821 – hjemmedøpt 02.02.1821 – bekreftet i kirken 11.06.1821: Marthe Pedersdatter – Huusmand under Ravnes Gaard ved Herre Peder Tollefsen og Hustrue Svanou Knudsdatter, faddere: Pige Pernille Halvorsdatter, Do Ingeborg Tollefsdatter, Begge tienende paa gaarden Ravnes ved Herre, Skriverdreng Jens Tollefsen, Tjener Jørgen Møller Knudsen, Begge paa benevndte Gaard, Tienerdreng Erich Hansen fra Bamble.

 

Født 28.05.1821 – hjemmedøpt 01.06.1821 – bekreftet i kirken 08.07.1821: Maren Petronelle – Matros Jørgen Pedersen og Marthe Dorthea Tollefsdatter af vestre Porsgr., faddere: Pige Ingeborg Larsdatter, Do Maren Knudsdatter, hin fra Tyendeclassen i Gierpen denne i Solum Sogn, Skoemager Isach Jacobsen fra vestre Porsgr., Skriverdreng Jens Tollefsen fra Ravnes Gaard, Svend Tollefsen Snedker, Skredder Stian Pedersen, Begge fra Solum.

 

Født 05.07.1821 – døpt 15.07.1821: Simonine Hansdatter – Matros Hans Andersen og Hustrue Pernille Andersdatter af vestre Porsgr., faddere: Pige Anne Kirstine Andersdatter, Do Sara Christensdatter, Begge af Tyendeclassen i vestre Porsgr., Tømmarmand Ole Berg, Skoemager Iver Jahnsen, Matros Zacharias Bierketvedt, Alle fra vestre Porsgr.  

 

Side 68

 

Side 68, «Mandkjøn», starter med resten av fadderne til overnevnte og sistnevnte gutt, Niels Hansen, født 26.11.1820. (Se under han)

 

Født 16.11.1820 – hjemmedøpt 18.11.1820 – bekreftet i kirken 26.12.1820: Christen Thorsen – Baadsmand Thor Hans Christensen og Hustrue Anne Hansdatter af vestre Porsgrund, faddere: Lods Halvor Andersens Kone Margith Johnsdatter af østre Porsgr., Pige Anne Jensdatter af Tyendeclassen i vestre Porsgr., Skibstømmermand Hans Johannesen Hervig, Matros Hans Larsen Thyrholm, Do Anders Nielsen, Alle af vestre Porsgrund.

 

Født 26.09.1820 – hjemmedøpt 28.09.1820 – bekreftet i kirken 29.12.1820: Carl Christian – Styrmand Gunder Knudsen og Hustrue Anne Marine Larsdatter af vestre Porsgr., faddere: Skipper Mads Halvorsens Kone Abigael Siverts, Jomfrue Sophie Folkmann, Begge fra vestre Porsgr., Skipper John Stenersen, Styrmand Anders Hall, Do Jens Davidsen, Alle fra vestre Porsgr.

 

Født 20.11.1820 – hjemmedøpt 25.11.1820 – bekreftet i kirken 14.01.1821: Søren Jørgensen – Matros Jørgen Andersen og Hustrue Sigrid Engelsdatter af østre Porsgr., faddere: Pige Karen Johnsdatter, Do Christiane Hansdatter, Begge af Tyendeclassen i østre Porsgr., Graver Ole Petter Gundersen, Dagarbeider Halvor Herbrandsen, Matros Anund Halvorsen, Alle fra østre Porsgrund.

 

Født 02.12.1820 – hjemmedøpt 10.12.1820 – bekreftet i kirken 28.01.1821: Ole Larsen – Saugdreng ved Herre Lars Olsen og Hustrue Johanne Jensdatter, faddere: Pige Karen Olsdatter, Do Cathrine Anundsdatter, Begge (Fadderne fortsetter på neste side med døpte «Mankjøn»), af Tyendeclassen ved Herre, Flaademand Peder Larsen, Dagarbeider Jacob Andersen, Do Anders Gundersen, Alle fra Herre.

 

Født 23.05.1821 – hjemmedøpt 03.06.1821 – bekreftet i kirken (Ingen dato skrevet. JO): Gurine Elisabeth – Matros Niels Gunuldsen og Hustrue Dorthe Maria Tollefsdatter i østre Porsgr., faddere: Pige Elisabeth Gunuldsdatter, Do Maren Nielsdatter, hiin af Tyendeclassen i Brevig denne i Porsgrund, Matros Søren Andersen fra Porsgrund, Daglønner Kittil Nielsen og Isach Larsen, Begge fra Brevig.

 

Født 19.08.1821 – hjemmedøpt 23.09.1821 – bekreftet i kirken 23.09.1821: Anne Karine – Hammersmed Svend ved Herre Hans Helgesen og Hustrue Kirsten Jørgensdatter, faddere: Hammersmed Svend, Lorentz Nielsens Kone Kirsten Marie Jansdatter, Pige Inger Erichsdatter, Daglønner Thorsten Tommesen, Do Christen Nielsen, Møllerdreng Halvor Erichsen, Alle fra Herre.

 

Født 15.08.1821 – hjemmedøpt 23.08.1821 – bekreftet i kirken 30.09.1821: Olea Poulsdatter – Hammersmed Dreng ved Herre Poul Olsen og Hustrue Gunild Nielsdatter, faddere: Saugmester Søren Gundersens Kone Gunild Hansdatter, Pige Marthe Olsdatter, Hammersmed Dreng Petter Olsen, Tjenestdreng Ole Sørensen, Do Engelbreth Johnsen, Alle fra Herre.

 

Født 16.06.1821 – hjemmedøpt 17.07.1821 – bekreftet i kirken 30.09.1821: Oved Larine – Dagarbeider Niels Jacobsen og Hustrue Berthe Maria Evensdatter i østre Porsgrund, faddere: Pige Maren Jacobsdatter, Do Maria Andersdatter, Begge af Tyendeclassen i østre Porsgrund, Tjenestdreng Christian Giertsen, Do Giert Giertsen, Matros Torsten Sivertsen, Den første fra Osebakken, de tvende sidste fra østre Porsgrund.  

 

Side 69

 

Side 69, «Mandkjøn», starter med resten av fadderne til overnevnte og sistnevnte gutt, Ole Larsen, født 02.12.1820. (Se under han)

 

Født 11.01.1821 – hjemmedøpt 15.01.1821 – bekreftet i kirken 25.02.1821: Niels Jensen – Matros Jens Johnsen og Hustrue Ingeborg Nielsdatter af østre Porsgr., faddere: Pige Maren Jacobsdatter, Do Maren Nielsdatter, hiin af Tyendeclassen i østre denne i vestre Porsgr., Røyert Aslach Engelbretsen, Tjenestkarl Jens Evensen, Do Jacob Isachsen, Alle fra østre Porsgr.

 

Født 18.01.1821 – hjemmedøpt 25.01.1821 – bekreftet i kirken 25.02.1821: Ole Andersen – Oldermand ved Herre Saugbrug Anders Larsen og Hustrue Gunild Maria Olsdatter, faddere: Møller Mathias Hansens Kone Karen Kirstine Jensdatter fra Herre, Pige Marthe Kirstine Thorsdatter af Bondeclassen i Bamble, Bonde Erich Hellestvedt, Mestersmed Knud Thorsen, Tømmermand Petter Nielsen, Alle fra Herre.

 

Født 28.02.1821 – hjemmedøpt 03.03.1821 – bekreftet i kirken 11.03.1821: Ole Andreas – Matros Vetle Olsen og Hustrue Karen Olsdatter af vestre Porsgr., Baadsmand Knud Tollefsens Kone Anne Larsdatter, Pige Kari Halvorsdatter, Begge af vestre Porsgr., Røyert Halvor Olsen, Tjenestkarl Halvor Jørgensen, Begge af vestre Porsgr., Lods Peder Schvartz fra Solum.

 

Født 10.01.1821 – hjemmedøpt 12.01.1821 – bekreftet i kirken 01.04.1821: Johan Henrich – Matros Lars Pedersen og Hustrue Ingeborg Guldbrandsdatter i østre Porsgr., faddere: Dagarbeider Christen Johnsens Kone Anne Guldbrandsdattera af østre Porsgr., Pige Aaste Maria Jensdatter af Tyendeclassen i Gierpen Sogn, Skoemager Erich Heger, Matros Haagen Svendsen, Do Niels Abrahamsen, Alle af østre Porsgrund.

 

Født 16.05.1821 – hjemmedøpt 30.05.1821 – bekreftet i kirken 30.09.1821: Gunild Karine – uægte Barn – Dagarbeider Anthon Coucheron og Pige Karen Gunuldsdatter, Begge af østre Porsgrund, faddere: Røyert Thomas Olsens Kone Gunild Gunuldsdatter, Pige Anthonette Andersdatter, hiin fra østre denne fra vestre Porsgrund, Skoemager Erich Heyer, Dagarbeider Lars Jacobsen, Matros Hans Sivertsen, Alle fra østre Porsgrund.

 

Født 14.08.1821 – hjemmedøpt 28.08.1821 – bekreftet i kirken 12.10.1821: Mathilde Albertine – Skibscapitain Mads Halvorsen og Madame Abigael Halvorsen, født Siverts, af vestre Porsgrund, faddere: Kiøbmand Hr. Christian Monrads Kone Madame Inger Bugge Monrad, født Asleus, Mad. Marthe Linaae, Jomfrue Karen Linaae, Alle fra vestre Porsgr., Grosserer Hr. Jørgen Aall, Do Jørgen Flood, Kiøbmand Petter Damm, Huuslærer Niels Holst, Styrmand Halvor Erichsen, De tvende første fra østre, De tvende sidste fra vestre Porsgrund.

 

Født 21.07.1821 – hjemmedøpt 01.08.1821 – bekreftet i kirken 18.10.1821: Elenore Hedevig Consul og Grosserer Hr. Carl Møller og Frue Birgitte Møller, født Wright, i vestre Porsgrund, faddere: Stadsmegler Søren Rasches Kone Mad. Charlotte Rasch, født Løvenskiold, fra østre Porsgr., Kiøbmand Job Kiills Kone Mad. Maren Kiill, Frøken Ernstine Løvenskiold, Begge fra Gierpen Sogn, Stadsraad Severin Løvenskiold til Fossum Gaard, (Fadderne fortsetter på neste side med døpte «Qvindekjøn»), Søecapitain Constantinus Rasch, Begge fra Gierpen Sogn, Forstmester Niels Løvenskiold fra Solum, Grosserer Carl Møller fra vestre, Student Hans Møller fra østre Porsgr.  

 

Side 70

 

Født 26.02.1821 – hjemmedøpt 28.02.1821 – bekreftet i kirken 01.04.1821: Ole Clausen – Tjener Christian Kortner og Hustrue Berthe Olsdatter af østre Porsgr., faddere: Tobakspinder Christian Gullechsens Kone Marthe Hansdatter, Pige Kirsten Christensdatter, Begge af østre Porsgr., Huustømmermand Torsten Jacobsen, Do Ole Taralsen, Tjenestkarl Ole Jensen, Alle af østre Porsgrund.

 

Født 15.02.1821 – hjemmedøpt 23.02.1821 – bekreftet i kirken 29.04.1821: Jens Jørgen – Skoemager Gottfried Ulrichsen og Hustrue Gunild Marie Jahnsdatter af østre Porsgrund, faddere: Matros Ole Jahnsens Kone Anne Margrethe Heidof fra Skien, Pige Torberg Jønine fra østre Porsgr., Huustømmermand Torsten Jacobsen, Matros Lars Larsen, Tjenestkarl Johannes Nielsen, Alle fra østre Porsgr.

 

Født 28.02.1821 – hjemmedøpt 11.03.1821 – bekreftet i kirken 29.04.1821: Anund Evensen – uægte Barn – Tjenestdreng Even Anundsen fra Drangedal og Pigen Berthe Kirstine Olsdatter af Almueclassen ved Herre, faddere: Pige Anne Cathrine Anundsdatter, Do Anne Karine Olsdatter, Begge af Tyendeclassen ved Herre, Tjenestdreng Abraham Jensen, Dagarbeider Anders Erichsen, Møllerdreng Halvor Erichsen, Alle fra Herre.

 

Født 01.04.1821 – hjemmedøpt 03.04.1821 – bekreftet i kirken 13.05.1821: Christian Marthinius – Mestersmed Gullich Johnsen Feebakke og Hustrue Karen Andersdatter af vestre Porsgr., faddere: Høker Merman Meyers Kone Simonine Benthsdatter af Osebakken, Pige Kirstine Andersdatter af Tyendeclassen i vestre Porsgr., Baadfører Erich Knudsen (Fadderne fortsetter på neste side med døpte «Mankjøn») af Osebakken, Bonde John Olsen Bugten fra Solum, Mæstersmed Brynhild Johnsen fra Skien, Baadsmand Knud Tollefsen, Contoirist Jacob Nygaard, Begge af vestre Porsgr.

 

Side 70, «Qvindekjøn», starter med resten av fadderne til overnevnte og sistnevnte pike, Elenore Hedevig, født 21.07.1821. (Se under henne)

 

Født 18.09.1821 – hjemmedøpt 16.10.1821 – bekreftet i kirken 21.10.1821: Anne Maria Poulsdatter – Hammersmed Dreng ved Herre Poul Helgesen og Hustrue Ingeborg Nielsdatter, faddere: Watdreng Anders Johnsens Kone Lisbeth Sørensdatter, Pige Elisabeth Anundsdatter, Dagdreng Gunder Gundersen, Dagarbeider Jacob Andersen, Do Engelbreth Olsen.

 

Født 19.10.1821 – hjemmedøpt 23.10.1821 – bekreftet i kirken 04.11.1821: Abigael Andrea – Matros Anund Petter Kittilsen og Hustrue Anne Sophia Andersdatter af østre Porsgrund, faddere: Smed Kittil Jensen Baars Kone Christine Anundsdatter, Pige Anne Kirstine Halvorsdatter, Smedsvend Jens Kittilsen, Biælkehugger Hans Larsen Hovoldt, Skomagerdreng Tøves Andersen, Tjenestkarl Lars Jensen, Tobakspinder Christian Gullechsen, Alle fra østre Porsgrund.

 

Født 20.08.1821 – hjemmedøpt 20.08.1821 – bekreftet i kirken 04.11.1821: Adolphine Margrethe – Mesterskrædder Johan Rosenblad og Hustrue Inger Margrethe Neuspisser fra vestre Porsgr., faddere: Maler Hans Hovlands Kone Sigrid Truelsdatter, Pige Margrethe Feen, Mestersmed Gullech Johnsen, Baadsmand Knud Tollefsen, Skræddermester Ole Johnsen Nausspisser Alle fra vestre Porsgrund.  

 

Side 71

 

Side 71, «Mandkjøn», starter med resten av fadderne til overnevnte og sistnevnte gutt, Christian Marthinus, født 01.04.1821. (Se under han)

 

Født 23.03.1821 – hjemmedøpt 28.03.1821 – bekreftet i kirken 20.05.1821: Tollef Tollefsen – Flaademand ved Herre Tollef Tollefsen og Anne Dorthea Tollefsdatter, faddere: Pige Maren Tollefsdatter, Do Ingeborg Torstensdatter, hiin af Tyendeclassen i Herre denne i Solum, Saugmester Ole Gundersen, Dreng ved Marsovnen Anders Erichsen, Smedsvend Abraham Knudsen.

 

Født 11.04.1821 – hjemmedøpt 18.04.1821 – bekreftet i kirken 27.05.1821: Jonas Berth – Kleinsmed ved Herre Hans Berth og Hustrue Anne Rasmusdatter, faddere: Pige Kirstine Rasmusdatter, Do Anne Iversdatter, hiin af Tyendeclassen i Drangedal denne i Solum, Huusmand Ole Tallachsen fra Bamble, Møllerdreng Lars Iversen, Tjenestdreng Abraham Jensen, Begge fra Herre.

 

Født 24.05.1821 – hjemmedøpt 28.05.1821 – bekreftet i kirken 10.06.1821: Anders Christian – Hammersmed ved Herre Petter Poulsen og Hustrue Kirsten Maria Andersdatter, faddere: Hammersmed Niels Bærulfsens Kone Martha Andersdatter fra Herre, Pige Anne Marone Hansdatter Tjenende i Bamble, Arbeidsmand Lars Giærstad fra Brevig, Arbeidsmand Anders Giærstad fra Bamble, Flaademand Peder Andersen, Hammersmed Petter Olsen, Begge fra Herre.

 

Født 22.05.1821 – hjemmedøpt 24.05.1821 – bekreftet i kirken 15.07.1821: Christen Danielsen – Dagarbeider Daniel Pedersen og Hustrue Maren Christensdatter af østre Porsgrund, faddere: Daglønner Ole Danielsens Kone Berthe Maria Andersdatter fra Eidanger, Piga Marthe Larsdatter fra østre Porsgrund, (Fadderne fortsetter på neste side med døpte «Mankjøn») Snedker Niels Aanesen, Dagarbeider Lars Engelbretsen, Begge fra Osebakken, Vægter Ole Petter Gundersen af østre Porgr.

 

Født 18.09.1821 – hjemmedøpt 22.09.1821 – bekreftet i kirken 30.12.1821: Anette Caroline – Skibscapitain Morten Eltvedt og Madame Kirsten Maria Eltvedt, født Jahnsen, i vestre Porsgrund, faddere: Enke efter Skipper Ole Jacobsen Eltvedt, Karen Dorthea Eltvedt, født Willumsen, Jomfrue Ingeborg Mathea Jahnsen, Begge af vestre Porsgr., Skipper Niels Johnsen fra østre Porsgr., Styrmand Andreas Pettersen fra Osebakken, Do Anders Hall, Do Anders Rugtvedt, Volonteur Christoffer Jahnsen, Alle fra vestre Porsgr.

 

Født 29.01.1822 – hjemmedøpt 02.02.1822 – bekreftet i kirken 03.03.1822: Oline Christoffersdatter – Dagarbeider Christoffer Olsen og Hustrue Ingeborg Danielsdatter af østre Porsgr., faddere: Dagarbeider Rasmus Jacobsens Kone Gunild Danielsdatter fra Osebakken, Pige Gunild Engelbrethsdatter fra Østre Porsgr., Hugger Jacob Andersen, Matros Hans Grønlie, Do Hans Engelbrethsen, Alle fra østre Porsgr.

 

Født 01.12.1821 – hjemmedøpt 10.12.1821 – bekreftet i kirken 03.03.1822: Anne Thalia Karen Christine – Høker Iver Kiøstelsen og Mad. Anthonette Christensdatter af østre Porsgr., faddere: Barnets forannevnte Moder, Pige Maren Michelsdatter af Bondeclassen i Gierpen, Skolelærer og Kirkesanger Lars Hansen Mule fra Eidanger, Contoirist Ole Peder Halvorsen fra Porsgr., Jordbruger Christen Michelsen fra Gierpen.  

 

Side 72

 

Side 72, «Mandkjøn», starter med resten av fadderne til overnevnte og sistnevnte gutt, Christen Danielsen, født 22.05.1821. (Se under han)

 

Født 28.06.1821 – hjemmedøpt 30.06.1821 – bekreftet i kirken 15.07.1821: Tøger Andreas – Muurmester Jens Tøgersen og Hustrue Margrethe Andersdatter af vestre Porsgrund, faddere: Snedker Niels Andersens Kone Guri Gundersdatter af østre Porsgr., Enke efter Tømmermand Isach Tøgersen Maren Pedersdatter af Eidanger, Tømmermand Mathias Røra, Snedker Niels Andersen, hin fra vestre denne fra østre Porsgr., Garvermester Jacob Andersen Bommen fra Osebakken.

 

Født 09.06.1821 – hjemmedøpt 11.06.1821 – bekreftet i kirken 22.07.1821: Nicolai Danielsen – Garvermester Daniel Ruth og Hustrue Anne Sophia Larsdatter af østre Porsgrund, faddere: Garvermester Gunder Olsens Kone Anne Maria Larsdatter fra Skien, Pige Nicolea Larsdatter fra Osebakken, Garvermester Jacob Andersen Bommen fra Osebakken, Saugmester Isach Larsen, Dagarbeider Lars Olsen, Begge fra Skien, Røyert Arne Usler, Skoemager Erich Heyer, Begge fra østre Porsgr.

 

Født 14.05.1821 – hjemmedøpt 22.05.1821 – bekreftet i kirken 28.07.1821: Anders RugtvedtMatros Erich Olsen og Hustrue Boel Kirstine Olsdatter af østre Porsgrund, faddere: Pige Kirsten Andrea Rugtvedt af Solum Sogn, Do Karen Monsdatter af Osebakken, Bonde Jacob Andersen Rugtvedt af Solum, Tobakspinder Lars Simonsen, Tjenestkarl Johannes Nielsen, Underlærer Anders Isachsen, Alle fra østre Porsgrund.

 

Født 18.05.1821 – hjemmedøpt 20.05.1821 – bekreftet i kirken 05.08.1821: Gunder Jacobsen – Matros Jacob Sørensen og Hustrue Maren Gundersdatter af østre Porsgrund, faddere: Styrmand Hans Hansens Kone Maren Solvesdatter, Pige Dorthe Hansdatter (Fadderne fortsetter på neste side med døpte «Mankjøn») Tangen, Begge af østre Porsgr., Oldermand Hans Halvorsen Tangen, Tømmermand Thor Christensen, Begge af østre Porsgr., Huusmand Saamund Gundersen af Eidanger, Matros Bærulf Larsen af østre Porsgr.

 

Født 26.02.1822 – hjemmedøpt 29.02.1822 – bekreftet i kirken 28.04.1822: Elise FrederikeHuustømmermand Ole Berg og Hustrue Aaste Malene Zachariasdatter af vestre Porsgrund, faddere: Pige Anne Kirstine Sørensdatter, Do Maren Halvorsdatter, hiin af Tyendeclassen i vestre Porsgr. denne i Solum Sogn, Smed Hans Augesen, Jæger Ole Olsen Ej, Tjenestedreng Christoffer Iversen Aarnæs, alle fra vestre Porsgr.

 

Født 04.03.1822 – døpt 05.05.1822: Maria Thorsdatter – Kleinsmed ved Herre Thor Jørgen og Hustrue Cathrine Andersdatter, faddere: Røyert Thomas Olsens Kone Gunild Gunuldsdatter fra østre Porsgr., Pige Maria Halvorsdatter af Osebakken, Dagarbeider Erich Hansen, Saugmester Ole Gundersen, Kleinsmed-Svend Abraham Knudsen, Matros Henrich With, Alle fra Herre.

 

Født 28.03.1822 – hjemmedøpt 28.03.1822 – bekreftet i kirken 05.05.1822: Pauline Jermanine – uægte Barn – Poul Jerman Svensk Styrmand og Pige Maren Nielsdatter af østre Porsgrund, faddere: Skomager Gunder Schrøders Kone Oline Nielsdatter, Pige Anne Hansdatter, Begge fra østre Porsgr., Huustømmermand Torsten Jacobsen, Røyert Aslach Engelbretsen, Skomager dreng Tøves Knap, Alle af østre Porsgr.

 

Født 03.04.1822 – hjemmedøpt 05.04.1822 – bekreftet i kirken 09.06.1822: Anne Johanne – Matros Jørgen Olsen og Hustrue Ingeborg Knudsdatter fra østre Porsgrund, faddere: Dagarbeider Halvor Olsens Kone Kirsten Wright, Pige Karen Tollefsdatter, Begge fra østre Porsgr., Lods Halvor Andersen, (Fadderne fortsetter på neste side med døpte «Qvindekjøn»), Matros Ole Andersen, Do Bærulf Andersen, Alle fra østre Porsgr., Matros Thor Christensen fra vestre Porsgr., Brændvinsbrænder Jacob Hansen fra Osebakken, Bonde fra Gierpen Sogn Peder Andersen.  

 

Side 73

 

Side 73, «Mandkjøn», starter med resten av fadderne til overnevnte og sistnevnte gutt, Gunder Jacobsen, født 18.05.1821. (Se under han)

 

Født 18.04.1821 – hjemmedøpt 19.04.1821 – bekreftet i kirken 12.08.1821: Lars Petter – Biælkehugger Peder Grotnæs og Hustrue Anne Engelbretsdatter af østre Porsgrund, faddere: Anne Helvig Bedixdatter, Do Anne Margrethe Pedersdatter, hin af Tyendeclassen i vestre denne i østre Porsgr., Røyert Thomas Olsen, Tjener Christian Kortner, Arbeidsmand Jacob Engelbretsen, Alle af østre Porsgrund.

 

Født 21.08.1821 – hjemmedøpt 22.08.1821 – bekreftet i kirken 07.10.1821: Jacob Erichsen – Huustømmermand Erich Jacobsen og Hustrue Helene Larsdatter af vestre Porsgrund, faddere: Matros Ole Monsens Kone Maren Jacobsdatter, Pige Maren Halvorsdatter, Begge fra Solum, Matros Gunder Sivertsen sammestedsfra, Huustømmermand Torsten Jacobsen, Skibstømmermand Ole Jacobsen, hiin fra østre denne fra vestre Porsgrund.

 

Født 21.09.1821 – hjemmedøpt 28.09.1821 – bekreftet i kirken 14.10.1821: Petter AndreasMatros Rasmus Pedersen og Hustrue Inger Hansdatter af østre Porsgr., faddere: Pige Johanne Maria Hansdatter, Do Kirsten Larsdatter, Begge af Tyendeclassen i østre Porsgr., Biælkehugger Hans Larsen (Fadderne fortsetter på neste side med døpte «Mankjøn»), Tjenestdreng Lars Christensen, Matros Niels Christensen, Do Tolf Nielsen, Alle af østre Porsgr.

 

Side 73, «Qvindekjøn», starter med resten av fadderne til overnevnte og sistnevnte pike, Anne Johanne, født 03.04.1822. (Se under henne)

 

Født 10.04.1822 – hjemmedøpt 18.04.1822 – bekreftet i kirken 16.06.1822: Vilhelmine Elenore – Skibscapitain VillumVillumsen den yngre Madame Elenore Dorthea Villumsen, født Schvarch, af vestre Porsgrund, faddere: Skibscapitain Stener Stenersens Kone Madame Johanne Stenersen, født Born, Jomfrue Kirsten Andrea Rugtvedt, Begge fra vestre Porsgrund, Kiøbmand Ole Coch, Do Isach Gundersen, Begge fra Brevig, Styrmand Anders Hall, Mestersnedker Hans Skanke.

 

Født 04.06.1822 – hjemmedøpt 12.06.1822 – bekreftet i kirken 07.07.1822: Anne Malene – Bielkehugger Ole Olsen og Hustrue Ingeborg Hansdatter af østre Porsgrund, faddere: Bonde fra Eidanger Sogn Peder Kiørholts Kone Gunild Hansdatter, Pige Kirstine Venstøb fra østre Porsgr., Biælkehugger Hans Tangen fra østre Porsgr., Bonde Søren Ørvig, Do Jacob Olsen Præstesæter, Do Peder Hansen Røe, Do Lars Hansen Røe, Alle fra Eidanger.

 

Født 25.06.1822 – hjemmedøpt 25.06.1822 – bekreftet i kirken 14.07.1822: Marthine Larsdatter – Matros Lars Larsen og Hustrue Inger Margrethe Tollefsdatter fra vestre Porsgr., faddere: Baadsmand Knud Tollefsens Kone Anne Gurine Larsdatter, Pige Methe Cathrine (Fadderne fortsetter på neste side med døpte «Qvindekjøn») Larsdatter, begge fra vestre Porsgr., Matros Ole Jahnsen fra Osebakken, Do Anders Larsen Rogn, Do Henrich Jahnsen, Begge fra vestre Porsgr.  

 

Side 74

 

Side 74, «Mandkjøn», starter med resten av fadderne til overnevnte og sistnevnte gutt, Petter Andreas, født 21.09.1821. (Se under han)

 

Født 06.08.1821 – hjemmedøpt 13.08.1821 – bekreftet i kirken 21.10.1821: Thor Olsen – Matros Anders Olsen Bekkevald og Hustrue Else Olsdatter i vestre Porsgr., faddere: Dagarbeider Aslach Molhougens Kone Ingeborg Olsdatter, Pige Maren Christensdatter, hiin fra Solum denne fra vestre Porsgr., Matros Hans Johannesen, Do Jens Jensen, Do Haagen Svendsen, De tvende første fra vestre den sidste fra østre Porsgrund.

 

Født 23.09.1821 – hjemmedøpt 23.09.1821 – bekreftet i kirken 28.10.1821: Ambros Larsen – uægte Barn – Tjenestdreng Lars Andersen af Gierpen Sogn og Pigen Ingeborg Ambrosdatter af vestre Porsgrund, faddere: Pigen Gunild Maria Larsdatter, Do Anne Helvig Andersdatter, Begge af Tyendeclassen i østre Porsgr., Dagarbeider Hans Christensen Grønlie, Do Hans Evensen, Do Hans Petter Olsen, Alle fra østre Porsgrund.

 

Født 06.11.1821 – døpt 18.11.1821: John Nielsen – Hammersmed ved Herre Niels Johnsen og Hustrue Marthe Christensdatter, faddere: Daglønner Anders Johnsens Kone Lisbet Sørensdatter, Pige Maren Christensdatter, Dagarbeider Lars Olsen, Saugmester Ole Gundersen, Smedddreng Abraham Knudsen, Alle fra Herre.

 

Født 18.09.1821 – hjemmedøpt 21.09.1821 – bekreftet i kirken 18.11.1821: Gullech Henrichsen – Styrmand Henrich Henrichsen Fleek og Hustrue Karen Maria Gullechsdatter af østre Porsgr., Enke efter Politiebud Niels Lund Anne Maria Larsdatter, Jomfrue Birgitte Johnsen (Fadderne fortsetter på neste side med døpte «Mankjøn»), Skibscapitain Isach Christensen, Skibstømmermand Ole Jørgensen, Do Frederik Moe, Oldermand Hans Tangen, Understyrmand Solve Hansen Tangen, Alle fra Østre Porsgrund.

 

Side 75, «Qvindekjøn», starter med resten av fadderne til overnevnte og sistnevnte pike, Marthine Larsdatter, født 25.06.1822. (Se under henne)

 

Født 11.06.1822 – hjemmedøpt 18.06.1822 – bekreftet i kirken 03.08.1822: Thomasine Petrea – Fuldmegtig ved Langesund Toldbod D Møller og Mad. Else Marie Møller, født Bryn, af østre Porsgrund, faddere: Madame Jørgine Østergaard, født Bryn, fra Kiøbenhavn / under et besøg hos Broderen Byfogd Bryn i Laurvig/, Jomfrue Anne Elisa Bruun fra Osebakken, Wejer og Maaler Ole Leth fra vestre Porsgr., Overtoldbetjent Rasmus Zuschlag, Contoirist Sr Riise, Begge fra østre Porsgr., Kiøbmand Christoffer Blom fra Skien, Contoirist Ulrich Poppe, Do Petter Bryn, hiin fra Solum Sogn denne fra Laurvig.

 

Født 03.07.1822 – hjemmedøpt 09.07.1822 – bekreftet i kirken 04.08.1822: Anne Thurine – Dagarbeider Halvor Bentsen og Hustrue Margit Olsdatter af østre Porsgrund, faddere: Pige Gunild Hansdatter, Do Maren Christine Christoffersdatter, Begge af Tyendeclassen i østre Porsgrund, Dagarbeider Knud Johnsen, Bonde Hans Bentsen, Begge fra Eidanger Sogn, Tjenestkarl Lars Hansen, Do Lars Jacobsen fra østre Porsgrund.  

 

Side 75

 

Side 75, «Mandkjøn», starter med resten av fadderne til overnevnte og sistnevnte gutt, Gullech Henrichsen, født 18.09.1821. (Se under han)

 

Født 01.10.1821 – hjemmedøpt 01.10.1821 – bekreftet i kirken 25.11.1821: Jacob Jacobsen – Matros Jacob Nielsen og Hustrue Karen Maria Olsdatter af østre Porsgrund, faddere: Matros Engelbret Sørensens Kone Inger Hansdatter, Pige Sarcha Nielsdatter, hin fra fra østre Porsgrund denne fra Osebakken, Tjenestdreng Johannes Nielsen, Matros Lars Larsen, Do Rasmus Johan Bentsen, Do Hans Engelbretsen, Alle fra østre Porsgrund.

 

Født 21.11.1821 – hjemmedøpt 02.12.1821 – bekreftet i kirken 30.12.1821: Mathias Hansen – Møllermester ved Herre Mathias Hansen og Hustrue Karen Elisabeth Jensdatter, faddere: Daglønner Petter Nielsens Kone Maren Evensdatter, Pige Gurine Erichsdatter, Begge fra Herre, Oldermand Anders Larsen, Skriverdreng Jens Tollefsen, Tjener Jørgen Møller Knudsen, Daglønner Erich Hansen, alle fra Herre.

 

Født 01.11.1821 – hjemmedøpt 02.11.1821 – bekreftet i kirken 30.12.1821: Marcus Severin – Huustømmermand Torsten Jacobsen og Hustrue Anne Kirstine Monsdatter af østre Porsgrund, faddere: Skoemager Godtfrid Ulrichsens Kone Gunild Maria Jahnsdatter, Pige Johanne Berthea Bentsdatter, Begge fra østre Porsgr., Tjener Christian Kortner. Do Lars Jensen, Sejlmagersvend Isach Halvorsen, Tobakspinder Christian Christiansen, Styrmand Jørgen Johnsen, Matros Engelbreth Isachsen, alle fra østre Porsgrund.

 

Født 08.07.1822 – hjemmedøpt 08.07.1822 – bekreftet i kirken 11.08.1822: Ise MarthineDagarbeider Hans Isachsen og Hustrue Berthe Larsdatter i østre Porsgr., faddere: Pige Thore Larsdatter, Do Gunild Engelbrethsdatter, hiin af Tyendeclassen i Gierpen Sogn denne i østre Porsgrund, Dagarbeider Anders Giertsen, Tjenestkarl Lars Jensen, Begge fra østre Porsgr., Dagarbeider Gunder Andersen, Bonde Isach Hansen fra Gierpen Sogn.

 

Født 03.07.1822 – hjemmedøpt 05.07.1822 – bekreftet i kirken 11.08.1822: Caroline Mathea – Undertoldbetjent Christoffer Hansen Kjerner og Hustrue Elen Kirstine Knudsdatter af vestre Porsgrund, faddere: Overtoldbetjent Ole Møllers Kone Frue Susanne Møller, Jomfrue Sophie Folkmann, Begge fra vestre Porsgrund, Toldinspekteur og Kammeraad Thomas Hammond fra østre Porsgr., Kiøbmand Aasold Rugtvedt, Skipper Fred. Vauvert, Do Halvor N. Pedersen, Contoirist Jacob Nyegaard, alle fra vestre Porsgrund.

 

Født 17.04.1822 – hjemmedøpt 25.04.1822 – bekreftet i kirken 25.08.1822: Inger Cathrine – Sadelmager Johan Rosenstedt Hustru Elen Kirstine Hansdatter, af østre Porsgrund, faddere: Huustømmermand Torsten Jacobsens Kone Anne Kirstine Monsdatter, Pige Gurine Glose, Begge fra østre Porsgr., Garver Jacob Bommen fra Osebakken, Skoemager Gunder Schrøder, Daglønner Ole Olsen, begge fra østre Porsgr.  

 

Side 76

 

Født 16.09.1821 – hjemmedøpt 20.09.1821 – bekreftet i kirken 02.01.1822: Poul Christoffer – Skoemagermester Niels Tønnes Wahl og Hustrue Mdm. Anne Maria Wahl, fød Dahl, i vestre Porsgrund, faddere: Styrmand Knud Sørensens Kone Karen Fredrika Bøgesdatter, Pige Kirstine Andersdatter, Begge fra vestre Porsgr., Mestersmed Gullech Johnsen, Høker Isach Nenseth fra vestre Porsgrund, Mestersnedker Arne Berg, Snedkersvend Torjus Carlsen, Begge fra østre Porsgr.

 

Født 04.12.1821 – hjemmedøpt 10.12.1821 – bekreftet i kirken 06.01.1822: Knud Johan – Mestersnedker Hans Skanke og Mdm. Pernille Skanke, fød Pedersen, af vestre Porsgr., Skibscapitain Ole Villumsens Kone Mdm. Caroline Willumsen, fød Galtrop, Jomfrue Inger Folkmann, Skipper Willum Willumsen den yngre, Do Halvor Niels Pedersen, Styrmand Halvor Erichsen, Contoirist Jacob Nyegaard, Privatlærer Niels Holst, Alle fra vestre Porsgrund.

 

Født 08.08.1821 – hjemmedøpt 03.09.1821 – bekreftet i kirken 20.01.1822: Tollef Andersen – Dagarbeider Anders Thommesen Wala og Hustrue Anne Tollefsdatter af østre Porsgrund, faddere: Matros Ole Larsens Kone Giertrud Tollefsdatter, Pige Berthe Maria Olsdatter, Matros Ole Larsen, Snedkersvend Abraham Larsen, Do Peder Monradsen, Alle af østre Porsgrund.

 

Født 29.11.1821 – døpt 20.01.1822: Svend Halvorsen – Biælkehugger Halvor Larsen og Hustrue Sibille Svendsdatter af østre Porsgr., faddere: Matros Niels Andersens Kone Dorthe Maria Tollefsdatter, Pige Karen Thorgrimsdatter, Hugger Anders Pedersen, Matros Tollef Nielsen, Do Søren Engelbretsen, Alle fra østre Porsgr.

 

Født 11.02.1822 – hjemmedøpt 18.02.1822 – bekreftet i kirken 25.08.1822: Else Christine – Skibscapitain Jacob H Funnemark Madame Anne Rosine Funnemark, født Cock, af østre Porsgrund, faddere: Grosserer Hans Møllers Kone Madame Inger Møller, født Aall, Jomfrue Lina Gasmann, Begge fra østre Porsgrund, Jomfrue Karen Wessel fra Solum, Auditeur og Sorenskriver Jonas Wessel, Contoirist Joh. Herman Poppe, Begge fra Solum Sogn, Skibscapitain Jacob Ottesen, Styrmand Lucas Cock, hin fra Osebakken denne fra Brevig, Contoirist Ellef H Funnemark fra Osebakken.

 

Født 13.06.1821 – hjemmedøpt 21.06.1821 (Det står 1821 men der var vel trolig 1822. JO) – bekreftet i kirken 06.10.1822: Inger Pouline – Styrmand Niels Hansen Vendelboe og Hustrue Marthine Karine Hansdatter af østre Porsgrund, faddere: Undertoldbetient Stener Knudsens Kone og Madame Dorthe Marie Knudsen, født Vendelboe, Jomfrue Inger Johnsen, Contoirist Ole Petter Halvorsen, Snedkersvend Frederik Drøvle, Hr Petter Christian Monrad, alle fra østre Porsgrund.

 

Født 05.08.1822 – hjemmedøpt 06.08.1822 – bekreftet i kirken 31.10.1822: Anne Elise – Styrmand Gunder Knudsen og Hustrue Anne Marine Larsdatter af vestre Porsgrund, faddere: Skibstømmermand Lorentz Olsens Kone Ingeborg Kirstine Johannesdatter, Pige Maren Margrethe Christensdatter, Matros Hans Johannesen Hervig, Do (Fadderne fortsetter på neste side med døpte «Qvindekjøn») Hans Thomas Larsen, Do Christoffer Andersen, Do Anders Larsen Rogn, Alle af vestre Porsgrund.  

 

Side 77

 

Født 11.12.1821 – hjemmedøpt 25.12.1821 – bekreftet i kirken 20.01.1822: Ole Halvorsen – Hammersmed ved Herre Ole Halvorsen og Hustrue Marthe Henrichsdatter, faddere: Pige Kirsten Thorsdatter, Do Elisabeth Anundsdatter, Begge af Tyendeclassen ved Herre, Dagsarbeider Erich Andersen, Møllerdreng Lars Iversen, Møllersvend Halvor Erichsen, Saugdreng Lars Olsen Fieldet, Alle fra Herre.

 

Født 01.01.1822 – hjemmedøpt 01.01.1822 – bekreftet i kirken 03.02.1822: Knud Arvesen – Dagarbeider Arve Brenne og Hustrue Marchen Torgrimsdatter af østre Porsgr., faddere: Matros Ole Larsens Kone Giertrud Tollefsdatter, Pige Karen Thorgrimsdatter, Matros Ole Larsen, Do Tollef Nielsen, Maler Christian Skanke, Daglønner Halvor Andersen, Alle af østre Porsgr.

 

Født 13.12.1821 – hjemmedøpt 16.12.1821 – bekreftet i kirken 03.02.1822: Guldbrand ErichsenSkoemager Erich Guldbrandsen og Hustrue Kirsten Gurine Torjusdatter af østre Porsgrund, faddere: Matros Lars Pettersens Kone Ingeborg Guldbandsdatter af østre, Pige Asberg Halvorsdatter af vestre Porsgr., Garver Daniel Olsen Ruth, Matros Bærulf Larsen, Dagarbeider Christen Johnsen, Alle fra østre Porsgr., Bonde Jens Johnsen Rønningen, Do Gunder Sørensen Valen, Tjenestdreng Anders Guldbrandsen, Matros Lars Knudsen, Alle fra Eidanger Sogn.

 

Født 04.01.1822 – hjemmedøpt 18.01.1822 – bekreftet i kirken 03.03.1822: Ole Petter Jacobsen – Dagarbeider Jacob Olsen og Hustrue Berthe Christine Christensdatter af østre Porsgrund, faddere: Pige Kirsten Thurine, Do Kirsten Christensdatter, Begge af Tyendeclassen i østre Porsgr., Matros Ole Petter Christensen, Tjenestdreng Lars Christensen, Do Christen Larsen, Alle fra østre Porsgrund.

 

Side 77, «Qvindekjøn», starter med resten av fadderne til overnevnte og sistnevnte pike, Anne Elise, født 05.08.1822. (Se under henne)

 

Født 20.09.1822 – hjemmedøpt 22.09.1822 – bekreftet i kirken 22.11.1822: Anne Sophie – Styrmand Gunder Svenungsen og Hustrue Kirsten Marie Rugtvedt af vestre Porsgrund, faddere: Kiøbmand Aasold Rugtvedts Kone Madame Dorthea Cathrine Rugtvedt, født Nielsen, Jomfrue Elise Charlotte Erboe, Begge fra vestre Porsgr., Skibstømmermand Svenung Gunuldsen, Styrmand Anders Hall, Do Hans Petter Gundersen, Alle fra vestre Porsgr., Bonde Hans Rugtvedt, Do Jacob Rugtvedt, Begge fra Solum Sogn.

 

Født 22.09.1822 – hjemmedøpt 25.09.1822 – bekreftet i kirken 24.11.1822: Nilia Olava Kirstine – Matros Anders Nielsen og Hustrue Aslaug Olsdatter i vestre Porsgr., faddere: Matros Niels Nielsens Kone Anne Maria Olsdatter, Pige Ingeborg Larsdatter, Skoemager Iver Jahnsen, Matros Jørgen Pedersen, Do Torsten Isachsen, Alle fra vestre Porsgrund.  

 

Side 78

 

Født 13.01.1822 – hjemmedøpt 20.01.1822 (Det kan også være februar da det ikke står noe måned. JO) – bekreftet i kirken 03.03.1822: Even Jørgensen – Dagarbeider Jørgen Larsen og Hustrue Margrethe Olsdatter af østre Porsgrund, faddere: Pige Marthe Larsdatter, Do Ingeborg Evensdatter, Begge af Tyendeclassen i Eidanger, Tjenestdreng Jens Evensen, Do Isach Olsen, Dagarbeider Simon Knudsen, Skoemager Ole Knudsen, De tvende fra østre Porsgr. de 2,de sidste fra Eidanger.

 

Født 25.12.1821 – hjemmedøpt 30.12.1821 – bekreftet i kirken 03.03.1822: Knud Christen – Skoemager Iver Christensen og Hustrue Johanne Marie Knudsdatter af vestre Porsgr., faddere: Skipper Jacob Møllers Kone Mad. Clara Møller, født Monrad, Jomfrue Johanne Rugtvedt, Begge fra vestre Porsgrund, Skipper Niels Johnsen fra østre Porsgr., Høker Isach Nenseth, Styrmand Anders Rugtvedt, Begge fra vestre Porsgr.,

 

Født 08.03.1822 – hjemmedøpt 08.03.1822 – bekreftet i kirken 30.03.1822: Jacob Petter – Matros Lars Jacobsen og Hustrue Anne Pedersdatter af vestre Porsgrund, faddere: Pige Marthe Maria Jacobsdatter, Do Anne Malene Nielsdatter, hiin fra af Tyendeclassen i Skien denne i Porsgr., Skoemager Isach Jacobsen, Maaler Halvor Pedersen, Matros Jørgen Nielsen Feen, Alle fra vestre Porsgr.

 

Født 26.01.1822 – hjemmedøpt 29.01.1822 – bekreftet i kirken 08.04.1822: Jacob Johnsen – Matros John Kittilsen og Hustrue Berthe Larine Jacobsd. af østre Porsgrund, faddere: Pige Maren Jacobsdatter, Do Maren Kirstine Christoffersdatter, Begge af Tyendeclassen i østre Porsgr., Tjenestkarl Anders Gundersen, Daglønner Peder Andersen, Vægter Ole Petter Gundersen, Alle fra østre Porsgrund.

 

Født 04.11.1822 – hjemmedøpt 12.11.1822 – bekreftet i kirken 02.01.1823: Jacobine Isachsdatter – Skoemager Isach Jacobsen og Hustrue Anne Johanne Hansdatter af vestre Porsgrund, faddere: Lods Gunder Johnsens Kone Inger Margrethe Hansdatter, Pige Ingeborg Sophie Isachsdatter, hiin fra Solum denne fra Langesund, Matros Lars Jacobsen, Do Halvor Tollefsen, Do Hans Thomas Tyrholm, Alle fra vestre Porsgr., Matros Bærulf Larsen af østre Porsgrund.

 

Født 18.12.1822 – hjemmedøpt 19.12.1822 – bekreftet i kirken 05.01.1823: Nicoline Christensdatter – Matros Christen Johnsen og Hustrue Anne Elisabeth Nielsdatter af østre Porsgrund, faddere: Matros Haagen Svendsens Kone Marthe Jensdatter, Pige Anders (Dette med Anders her må jo være feil. JO) Andersdatter, Matros Jacob Nielsen, Tjenestkarl Johannes Nielsen, Do Lars Jensen, Do Lars Christensen, Alle fra østre Porsgr.

 

Født 29.10.1822 – hjemmedøpt 03.11.1822 – bekreftet i kirken 02.02.1823: Caroline Lovise – Snedker Jørgen Nauer og Hustrue Anne Engelbretsdatter af østre Porsgrund, faddere: Inger Kirstine Engelbretsdatter, Pige Maren Birgita Engelbretsdatter, Begge af Tyendeclassen i Skien, Matros Niels Hjort, Do Ole Thue, Snedkerdreng Peter Monrad, Alle fra østre Porsgund, Bonde Ole Hansen Ørstvedt i Eidanger Sogn.  

 

Side 79

 

Født 26.04.1822 – hjemmedøpt 02.05.1822 – bekreftet i kirken 02.06.1822: Lars Thorsen – Møllersvend ved Herre Thor Olsen og Hustrue Anne Larsdatter, faddere: Hammersmedsvend Ole Pettersens Kone Anne Thorkildsdatter, Pige Elisabeth Anundsdatter, Begge fra Herre, Saugdreng Jacob Andersen, Hammersmeddreng Petter Olsen, Begge fra Herre, Bonde Lars Larsen, Tjenestdreng Arve Larsen, Begge fra Bamble.

 

Født 16.04.1822 – hjemmedøpt 18.04.1822 – bekreftet i kirken 02.06.1822: Anders PoulsenHammersmedsvend Poul Pettersen og Hustrue Inger Andersdatter fra Herre, faddere: Hammersmedsvend Niels Bærulfsens Kone Marthe Andersdatter, Pige Live Andersdatter, hiin fra Herre denne fra Bamble Sogn, Tømmermand Petter Nielsen, Flaademand Peder Andersen, Begge fra Herre, Bonde fra Bamble Anders Andersen.

 

Født 25.04.1822 – hjemmedøpt 09.05.1822 – bekreftet i kirken 09.06.1822: Jens Sørensen – Saugmester ved Herre Søren Gundersen og Hustrue Gunild Hansdatter, faddere: Watdreng Lars Olsens Kone Johanne Jensdatter, Pige Maren Lucasdatter, Tømmermand Lars Olsen, Dagarbeider Ole Sørensen, Watdreng Peder Larsen, Alle fra Herre.

 

Født 27.03.1822 – hjemmedøpt 29.03.1822 – bekreftet i kirken 09.06.1822: Toresius – Skibscapitain Christen Hansen Arveskou og Madame Anne Sophia Arveskou, født Halvorsen, fra østre Porsgr., faddere: Sejlmager Michel Halvorsens Kone Jacobine Magdalene Halvorsen, Pige Karen Halvorsdatter, Begge fra østre Porsgrund, Barnets fader, Contoirist Ole Petter Halvorsen, Volonteur Hans Jørgen Johannesen, Alle fra østre Porsgr., Simon Andersen Styrmand fra Osebakken.

 

Født 08.09.1822 – hjemmedøpt 16.09.1822 – bekreftet i kirken 06.02.1823: Hanne Julie – Skibscapitain Petter Bøyesen og Madame Bolette Elisabeth Bøyesen, født Dissinthun, af vestre Porsgr., faddere: Kirkesanger og Skolelærer Thom. Thomsens Kone Mad. Elen Kristine Thomsen, født Ryberg, af østre og Jomfrue Hanna Backa af vestre Porsgrund, Skibscapitain Villum Villumsen den yngre, Snedkermester H Skanke, Guldmedsvend Jahn Dissington af vestre og Skibscapitain Ole R Dahl fra østre Porsgr.

 

Født 20.01.1823 – hjemmedøpt 20.01.1823 – bekreftet i kirken 23.02.1823: Anne Helene – Biælkehugger Hans Larsen Nærum og Hustrue Ragnild Anundsdatter af østre Porsgrund, faddere: Pige Maria Jacobsdatter, Do Anne Sivertsdatter, Begge af Tyendeclassen i Gierp. Sogn, Oldermand Christen Larsen, Bonde Ole Jacobsen Nærum, Tjenestkarl Ole Andersen, Alle fra Gierpen Sogn, Biælkehugger Hans Hovoldt, Do Niels Aaltvedt, Matros Rasmus Pedersen, Alle fra østre Porsgr.

 

Født 11.11.1822 – hjemmedøpt 11.11.1822 – bekreftet i kirken 22.03.1823: Gurine Kirstine – uægte Barn – Pigen Gunild Maria Rasmusdatter af Tyendeclassen i østre Porsgrund og Smedsvend Christoffer Jensen fra Drammen, faddere: Dagarbeider Ole Larsens Kone Giertrud Kirstine Tolfsdatter, Pige Karen Maria Larsdatter, Begge af østre Porsgr., Graver Ole (Fadderne fortsetter på neste side med døpte «Qvindekjøn») Gundersen, Dagarbeider Arve Thorgrimsen, Do Anders Thommesen Vala, Alle fra østre Porsgr.  

 

Side 80

 

Født 27.02.1822 – hjemmedøpt 08.03.1822 – bekreftet i kirken 11.06.1822: Hermann LøvenskioldSøelinutnant Fridz. v Løvenskiold og Frue Maren Løvenskiold, født Paus, til Rafnes Gaard ved Herre, faddere: Stadsmægler Søren Raschs kone Madame Charlote Rasch, født Løvenskiold, Madame Hanna Flood, født Aall, hiin fra østre Porsgr. denne fra Eidanger Sogn, Jomfrue Frederike Aall af Gierpen Sogn, Statsraad Severin v Løvenskiold til Fossum Gaard, Do. Niels Aall, Wice Admiral J Fabricius, Kiøbmand Jacob Ottesen, Grosserer Diderik v Cappelen, alle fra Gierpen Sogn, Grosserer Carl Møller fra vestre Porsgr., Kiøbmand Jørgen Traag fra Herre.

 

Født 15.03.1822 – hjemmedøpt 31.03.1822 – bekreftet i kirken 16.06.1822: Anund Anundsen – Saugmester ved Herre Anund Anundsen og Hustrue Anne Maria Olsdatter, faddere: Pige Marthe Thorsdatter Silljen, Do Kirsten Jensdatter, hiin af Bondestanden i Bamble Sogn denne af Tyendeclassen ved Herre, Sivert Eltvedt, Hans Pedersen, Begge af Bondeclassen i Solum, Hammersmeddreng Niels Johansen, Dagtiener Engebreth Olsen, Begge fra Herre.

 

Født 02.05.1822 – hjemmedøpt 02.05.1822 – bekreftet i kirken 23.06.1822: Christen Andreas – uægte Barn – Lærredskremmer fra Bielefeld i Westphalen Christoffer Dusphol (Johan Christopher Duspohl gifter seg i Kristiania 17. aug 1827 - Kristiania 1824-1830 - nr.13 side 924. JO) og pigen Anne Marie Christensdatter af østre Porsgrund, faddere: Smed Anders Gullechsens Kone Anne Malene Andersdatter, Pige Berthe Maria Olsdatter, Begge af østre Porsgr., Skibstømmermand Ole Tharalsen, Wægter Ole Petter, Tjenestdreng Giert Giertsen, Alle fra østre Porsgrund.

 

Side 80, «Qvindekjøn», starter med resten av fadderne til overnevnte og sistnevnte pike, Gurine Kirstine, født 11.11.1822. (Se under henne)

 

Født 16.03.1823 – hjemmedøpt 19.03.1823 – bekreftet i kirken 28.03.1823: Elise Kristine – Understyrmand Ole Petter Christensen og Hustrue Kirsten Thurine Nielsdatter af østre Porsgrund, faddere: Dagarbeider Ole Jacobsens Kone Stine Christensdatter fra Eidanger, Pige Maren Christensdatter fra Porsgr., Bielkehugger Ole Meen, Styrmand Jørgen Johnsen, Matros Rasmus Johan Bentsen, Tjenestkarl Lars Christensen, Alle fra østre Porsgrund.

 

Født 11.01.1823 – hjemmedøpt 14.01.1823 – bekreftet i kirken 27.04.1823: Inger Cathrine – Matros Engelbreth Pedersen og Hustrue Kirsten Larsdatter af østre Porsgrund, faddere: Pige Anne Lisbeth Tollefsdatter, Do Ingeborg Larsdatter, Begge af Tyendeclassen i østre Porsgrund, Brændeviinsbrænner Halvor Andersen, Dagarbeider Hans Iversen, Tjenestkarl Kettil Tollefsen, Alle af østre Porsgrund.

 

Født 15.03.1823 – hjemmedøpt 22.03.1823 – bekreftet i kirken 04.05.1823: Maren Anne – Møllersmed-Svend ved Herre Henrich Hansen With og Hustrue Pernille Halvorsdatter, faddere: Pige Sarka Sommer, Do Maren Jahnsdatter, hin af Tyendeclassen i Skien denne ved Herre, Grynmøller Isach Iversen, Tjenestkarl (Fadderne fortsetter på neste side med døpte «Qvindekjøn») Jørgen Knudsen, Møller Erich Hansen, Smeddreng Abraham Knudsen, Dagarbeider Tollef Pedersen, Alle fra Herre.  

 

Side 81

 

Født 13.04.1822 – hjemmedøpt 18.04.1822 – bekreftet i kirken 13.07.1822: Frederik Jacob Samuel – Forvalter ved Herre Hammerverk Abraham Bruun og Madame Judite Cathrine Bruun, født Høst, faddere: Søeligutnant Fritz v Løvenskiolds Frue Maren Løvenskiold, født Paust, fra Ravnes Gaard ved Herre, Jomfrue S Balk conditionerende hos Hr. Forstjunker N Løvenskiold fra Vold i Solum Sogn, Copitarie i Søe-etaten Constantius Rasch fra Osebakken, Kiøbmand Poul Linaae fra Porsgr., Do. Samuel Viborg fra Brevig, Do. Jørgen Traag Betjent ved Herre Hammerværk, Begge fra Herre.

 

Født 08.06.1822 – hjemmedøpt 08.06.1822 – bekreftet i kirken 21.07.1822: Stephan Olsen – Biælkehugger Ole Olsen og Hustrue Boel Stephansdatter af østre Porsgrund, faddere: Skibsbygmester Carl Nielsens Kone Kirsten Torjusdatter af østre Porsgr., Pige Gunild Olsdatter af Tyendeclassen i Eidanger Sogn, Dagarbeider Torsten Andersen, Do Anders Jensen, Tjenestkarl Johannes Hansen, Alle fra østre Porsgr., Dagarbeider Anders Jacobsen fra Eidanger.

 

Født 13.04.1822 – hjemmedøpt 20.04.1822 – bekreftet i kirken 16.08.1822: Carl Ægidius – Styrmand Johan Godfried Gasmann og Madame Magdalene Charlotte Hedevig Gasmann, født Manall, af østre Porsgr., faddere: Enke efter afgagne Sogneprest Niels Mathias Sparre, Frue Christiane Elisa Sparre, født Gasmann, fra Skien, Jomfrue Inger Manall fra Osebakken, Consul og Grosserer Jens Gasmann fra østre, Vejer og Mægler Oluf Leth, Contoirist Jacob Nyegaard, Begge fra vestre Porsgrund, Forvalter Isach Jynge fra Skien.

 

Side 81, «Qvindekjøn», starter med resten av fadderne til overnevnte og sistnevnte pike, Maren Anne, født 15.03.1823. (Se under henne)

 

Født 28.03.1823 – hjemmedøpt 03.04.1823 – bekreftet i kirken 11.05.1823: Anne Karine – Dagarbeider ved Herre Tollef Tollefsen og Hustrue Anne Dorthea Tollefsdatter, faddere: Flaademand Knud Olsens Kone Ingeborg Biørnsdatter, Pige Maren Tollefsdatter, Dagdreng Gunder Gundersen, Kulledreng Niels Johannesen, Sagarbeider Johan Johannesen, Alle fra Herre.

 

Født 20.04.1823 – hjemmedøpt 23.04.1823 – bekreftet i kirken 18.05.1823: Anne Johanne – Hammersmed-Svend ved Herre Johan Bærulfsen og Hustrue Anne Olsdatter, faddere: Daglønner Torjus Jensens Kone Mette Maria Bærulfsdatter fra Solum, Pige Anne Cathrine Bærulfsdatter fra Herre, Hammersmed-Svend Niels Berulfsen, Tømmermand Petter Nielsen, Møllersvend Lars Iversen, Alle fra Herre, Skovfogd Gunder Halvorsen fra Solum.

 

Født 24.11.1822 – hjemmedøpt 27.11.1822 – bekreftet i kirken 25.05.1823: Marthine Torkildsdatter – Matros Torkild Tollefsen og Hustrue Ingeborg Johannesdatter af vestre Porsgrund, faddere: Pige Anne Gundersdatter, Do Else Berthea Gullechsdatter, Begge af Tyendeclassen i vestre Porsgrund, Matros Hans Johannesen, Tjenestkarl Peder Gundersen, (Fadderne fortsetter på neste side med døpte «Qvindekjøn») Dagarbeider John Torjussen, Alle af vestre Porsgrund.  

 

Side 82

 

Født 23.06.1822 – hjemmedøpt 23.06.1822 – bekreftet i kirken 18.08.1822: Engelbreth Olsen – Dagarbeider Ole Engelbrethsen og Hustrue Anne Halvorsdatter af østre Porsgrund, faddere: Røyert Aslach Engelbrethsens Kone Lisbeth Nielsdatter af østre Porsgr., Pige Marchen Halvorsdatter fra Osebakken, Bonde Jørgen Hovoldt fra Eidanger, Tjenestkarl Ole Olsen, Snedker Grees Halvorsen, Begge fra Osebakken.

 

Født 08.07.1822 – hjemmedøpt 09.07.1822 – bekreftet i kirken 18.08.1822: Rasmus Gundersen – Tvillingbroder til den blant de døde under page 117 anførte Marthe Marie Gundersdatter (Hun nevnes der som død, 1 måned gammel. Dette er notert på siden 118, ikke 117 som det står her. JO) – Dagarbeider Gunder Rasmusen og Hustrue Kirsten Maria Gundersdatter fra Herre, faddere: Kleinsmed ved Fossum Jernværk Ole Gundersens Kone Pernille Rasmusdatter, Pige Inger Rasmusdatter fra Gierpen, Kleinsmed Thor Jørgen Knudsen, Smeddreng Abraham Knudsen, Gartner Thor Gundersen, Dagarbeider Anders Gundersen, Alle fra Herre.

 

Født 11.06.1822 – hjemmedøpt 11.06.1822 – bekreftet i kirken 25.08.1822: Hans Jacobsen – Dagarbeider Jacob Hansen og Hustrue Gunild Johannesdatter af østre Porsgr., faddere: Pige Mette Jensdatter, Do Dorthe Hansdatter, hiin fra Skien denne fra Porsgr., Tjener Christian Kortner, Tjenestkarl Giert Giertsen, Skibstømmermand Ole Taraldsen, alle fra Porsgr., Dagarbeider Niels Andersen fra Brevig.

 

Født 06.08.1822 – hjemmedøpt 06.08.1822 – bekreftet i kirken 25.08.1822: Ole Pettersen – Hammersmed-Dreng ved Herre Hammer Petter Olsen og Hustrue Marthe Olsdatter, faddere: Møller-Svend Thor Olsens Kone Anne Larsdatter, Pige Gunild Olsdatter Risberg, Hammersmed-Svend Petter Poulsen, Do Dreng Niels Johansen, Møllerdreng Lars Iversen, Tjenestdreng Jonas Arnoldsen, alle fra Herre.

 

Født 31.07.1822 – døpt 06.09.1822: Nicolaj Krogh Oscar Morgenstierne – Cancellieraad og Sorenskriver Bredo H Munthe v. Morgenstierne og Frue Trine v. Morgenstierne, født Friis, boende i østre Porsgrund, faddere: Frue Admiralinde Fabricius, Frøken v. Morgenstjerne, Toldcasserer J W Rasch fra østre Porsgr., (Fadderne fortsetter på neste side med døpte «Mankjøn») Grosserer Carl Møller fra vestre Porsgr., Kiøbmand Chr. Bruun fra Osebakken, Do Poul Linaae, Student Nicolaj Møller, Do H Lassen, Alle fra østre Porsgrund.

 

Side 82, «Qvindekjøn», starter med resten av fadderne til overnevnte og sistnevnte pike, Marthine Torkildsdatter, født 24.11.1822. (Se under henne)

 

Født 25.11.1822 – hjemmedøpt 15.12.1822 – bekreftet i kirken 30.05.1823: Marie Bruun – Skibscapitain Jørgen Linaae og Madame Mette Marie Linaae, født Borli, af vestre Porsgrund, faddere: Lodsoldermand J Linaaes Kone Mad. N L Linaae fra Langesund, Grosserer Carl Møllers Kone Birgitta Møller, født Wright, Jomfrue Anne Sommer Erboe, Begge fra vestre Porsgrund, Hr Grosserer H Kiil, Hr Christian Bruun, Begge fra Osebakken, Kiøbmand Paul Linaae, Skibscapitain Mads Halvorsen, Do Jean B Erboe, Den første fra østre de 2,de sidste fra vestre Porsgrund.

 

Født 16.08.1822 – hjemmedøpt 16.08.1822 – bekreftet i kirken 22.06.1823: Hanna HansdatterMaler Hans Olsen og Hustrue Anne Jacobsdatter østre Porsgrund, faddere: Matros Niels Christensens Kone Severine Sivertsdatter, Pige Bergitha Andreasdatter, Begge fra østre Porsgrund, Maler Christian Skanke, Brændeviinsbrænder Halvor Andersen, Dagarbeider Mathias Nielsen, Matros Andreas Anthonisen, De tvende første fra østre, den sidste fra vestre Porsgr.  

 

Side 83

 

Side 83, «Mandkjøn», starter med resten av fadderne til overnevnte og sistnevnte gutt, Nicolaj Krogh Oscar Morgenstierne, født 31.07.1822. (Se under han)

 

Født 06.07.1822 – hjemmedøpt 14.07.1822 – bekreftet i kirken 08.09.1822: Ole Hansen – Matros Hans Sivertsen og Hustrue Gunborg Olsdatter af østre Porsgrund, faddere: Røyert Arne Uslers Kone Kirstine Halvorsdatter, Pige Amborg Sivertsdatter, hiin fra Porsgr. denne fra Skien, Styrmand Sivert Halvorsen, Matros Sivert Halvorsen, Do Torsten Sivertsen, Alle fra østre Porsgr.

 

Født 04.08.1822 – hjemmedøpt 04.08.1822 – bekreftet i kirken 08.09.1822: Anders Jacobsen – Brændeviinsbrænder Jacob Andersen og Hustrue Peuline Christensdatter af vestre Porsgrund, faddere: Pige Gunild Olsdatter fra Osebakken, Do Ingeborg Abrahamsdatter fra vestre Porsgr., Daglønner Engelbreth Andersen, Do Torger Andersen, Tjenestkarl Jacob Hansen, Alle fra Osebakken.

 

Født 28.07.1822 – hjemmedøpt 28.07.1822 – bekreftet i kirken 15.09.1822: Torsten Andersen – Hammersmed Anders Bentsen og Hustrue Ingeborg Torstensdatter fra Herre, faddere: Hammersmed-Svend Lorenz Nielsens Kone Lisbeth Maria Jacobsdatter, Pige Berthe Torstensdatter, hiin fra Herre denne fra Solum Sogn, Saugdreng Tollef Tollefsen, Pramkarl Christen Nielsen, Daglønner Niels Olsen, Alle fra Herre, Bonde Hans Torstensen, Do Sigvald Torstensen, Begge fra Solum Sogn.

 

Født 16.03.1823 – hjemmedøpt 24.03.1823 – bekreftet i kirken 06.07.1823: Anne Sophie – Matros Sivert Pedersen og Hustrue Justine Sivertsdatter af østre Porsgrund, faddere: Snedker Hans Gloses Kone Inger Gundersdatter, Pige Gurine Hansdatter, Contoirist Ole S Halvorsen, Styrmand Sivert Halvorsen, Do Simon Bommen, Snedkermester Thomas Piquet, Alle fra østre Porsgrund.

 

Født 02.06.1823 – hjemmedøpt 02.06.1823 – bekreftet i kirken 06.07.1823: Ingeborg AndreaSnedker og Glarmester Jens Nielsen og Hustrue Ingeborg Margrethe Hansdatter i vestre Porsgrund, faddere: Matros Lars Larsens Kone Inger Margrethe Tollefsdatter, Pige Maren Gullechsdatter, hiin fra vestre Porsgr. denne fra Solums Sogn, Dagarbeider Hans Tollefsen, Do Gunnuld Svenungsen, Tjenestkarl Peder Bronhiulsen, Alle fra Solum Sogn, Smedsvend Jacob Jensen fra vestre Porsgrund.

 

Født 05.06.1823 – hjemmedøpt 08.06.1823 – bekreftet i kirken 14.07.1823: Anne Maria – Kleinsmed ved Herre Hans Nielsen Berth og Hustrue Anne Rasmusdatter, faddere: Grynmøller Isach Iversens Kone Karen Didrichsdatter, Pige Inger Marie Rasmusdatter, hiin fra Herre denne fra Solum Sogn, Møllerdreng Lars Iversen fra Herre, Tjenestkarl Rasmus Rasmusen, Do Rasmus Iversen, Begge fra Solum.  

 

Side 84

 

Født 20.08.1822 – hjemmedøpt 28.08.1822 – bekreftet i kirken 29.09.1822: Mathias Larsen – Dagarbeider Lars Jacobsen og Hustrue Maren Aslachsdatter af østre Porsgrund, faddere: Bonde Anders Halvorsen Hegnas Kone Karen Maria Jacobsdatter, Pige Kirsten Maria Nielsdatter Kaasa, Daglønner Niels Jacobsen Døvig, Do Hans Jacobsen Døvig, Do Halvor Jacobsen Døvig, Alle fra Eidanger, Arbeidsmand Halvor Bentsen fra østre Porsgr.

 

Født 15.08.1822 – døpt 29.09.1822: Johan Pettersen – Værkstømmermand Petter Nielsen og Hustrue Maren Kirstine Evensdatter fra Herre, faddere: Møllermester Mathias Hansens Kone Karen Elisabeth Jensdatter, Pige Caroline Nielsdatter, Oldermand Anders Larsen, Hammersmedsvend Niels Bærulfsen, Do Johan Bærulfsen, Saugdreng Lars Olsen, Alle fra Herre.

 

Født 08.09.1822 – døpt 06.10.1822: Ole Knudsen Flaademand ved Herre Knud Olsen og Hustrue Ingeborg Nielsdatter, faddere: Flaademand Rasmus Hansens Kone Maria Gundersdatter, Pige Karen Arbiørnsdatter, Daglønner Tollef Tollefsen, Saugdreng Gunder Gundersen, Tjenestdreng Halvor Thorsen, Do Ole Gullechsen, Alle fra Herre.

 

Født 04.08.1822 – hjemmedøpt 04.08.1822 – bekreftet i kirken 27.10.1822: Hans Olsen – Matros Ole Abrahamsen og Hustrue Karine Hansdatter af østre Porsgrund, faddere: Matros Jacob Sørensens Kone Maren Cathrine Gundersdatter, Pige Anne Marie Hansdatter, Biælkehugger Abraham Nielsen, Matros Niels Abrahamsen, Do Hans Engelbretsen, Do Gunder Engelbretsen, Alle fra østre Porsgrund.

 

Født 10.06.1823 – hjemmedøpt 14.06.1823 – bekreftet i kirken 17.07.1823: Marie Bruun – Skibscapitain Mads Halvorsen og Madame Abigael Halvorsen, født Siverts, fra vestre Porsgrund, faddere: Kiøbmand Ole Mandskovs Kone Madame Maren Mandskov, født Siverts, Frue Kirstine Gruner, født Siverts, hiin fra Fredrikstad denne fra Fredrikshald, Jomfrue Mariane Aall fra østre Porsgr., Auditeur og Sorenskriver J Wessel, Contoirist Christen Aalborg, Begge fra Solum Sogn, Grosserer Carl Møller, Skibscapitain Jørgen Linaae, Begge fra vestre Porsgr., Kiøbmand Poul Linaae fra østre Porsgr., Do Christian Bruun fra Osebakken.

 

Født 04.05.1823 – hjemmedøpt 05.05.1823 – bekreftet i kirken 20.07.1823: Pernille MarthineMatros Niels Nielsen og Hustrue Anne Maria Olsdatter af vestre Porsgrund, faddere: Matros Halvor Bierketvedts Kone Anne Didrichsdatter, Pige Karen Maria Michelsdatter, Matros Lorentz Olsen, Do Jens Wetlesen, Do. Hans Petter Rogn, Do Anders Michelsen, Alle fra vestre Porsgrund.  

 

Side 85

 

Født 01.09.1822 – hjemmedøpt 04.09.1822 – bekreftet i kirken 10.11.1822: Niels Andersen – Biælkehugger Jens Andersen og Hustrue Berthe Olsdatter af østre Porsgr., faddere: Skomagersvend Peder Toms Kone Inger Nielsdatter, Pige Karen Andersdatter, Hugger Jacob Andersen, Snedker Niels Andersen, Dagarbeider Halvor Andersen, Alle af østre Porsgrund.

 

Født 16.10.1822 – hjemmedøpt 20.10.1822 – bekreftet i kirken 10.11.1822: Søren Andersen – Wattdreng ved Herre Saugbrug Anders Johnsen og Hustrue Lisbeth Sørensdatter, faddere: Hammersmed Niels Johnsens Kone Marthe Christensdatter, Pige Ingeborg Pedersdatter, Pramkarl Anders Erichsen, Do Torsten Thomasen, Do Halvor Erichsen, Dagdreng ved Saugene Lars Olsen, Alle fra Herre.

 

Født 18.10.1822 – hjemmedøpt 25.10.1822 – bekreftet i kirken 10.11.1822: Gunder Larsen – Dagarbeider ved Herre Lars Brynhiilsen og Hustrue Mari Steenulfsen, faddere: Pige Maren Tollefsdatter, Do Kirstine Jensdatter, Begge af Tyendeclassen ved Herre, Dagarbeider Ole Sørensen, Tjenestdreng Christen Olsen, Do Halvor Andersen, Alle fra Herre.

 

Født 31.08.1822 – hjemmedøpt 31.09.1822 – bekreftet i kirken 15.11.1822: Evaldus Asilius – Skibscapitain Valentin Simonsen Bommen og Madame Guri Evensdatter af østre Porsgrund, faddere: Kiøbmand Erich Knudsens Kone Madame Berthe Marie Knudsen fra Osebakken, Jomfrue Ingeborg Jacobsen fra vestre Porsgr., Kiøbmand S J Dam, Do Niels Johnsen, Skipper Johannes Olsen, Snedkermester Lorenz Glose, Styrmand Sivert Halvorsen

 

Født 23.07.1823 – døpt 10.08.1823: Cathrine – Skoemager Stoe Engelbretsen og Hustrue Johanne Marie Christensdatter i østre Porsgrund, faddere: Dagarbeider Halvor Larsens Kone Dorthe Sørensdatter fra Eidanger, Pige Marthe Jacobsdatter fra østre Porsgr., Matros Christen Pedersen, Skomagerdreng Tøres Andersen, Matros Hans Jacobsen, De tvende første fra østre Porsgr. den tredie fra Eidanger Sogn.

 

Født 20.05.1823 – hjemmedøpt 20.05.1823 – bekreftet i kirken 17.08.1823: Marthine – Matros Christen Christensen og Hustrue Karen Gurine Olsdatter i østre Porsgrund, faddere: Pige Maren Gurine Thorsdatter, Do Christiane Olsdatter, hin af Tyendeclassen fra Osebakken denne i vestre Porsgrund, Christen Sørensen Bonde fra Gierpen Sogn, Matros Ole Andersen, Do Ole Christensen, Do Niels Abrahamsen, Dagarbeider Halvor Olsen, Alle fra østre Porsgrund.

 

Født 27.07.1823 – hjemmedøpt 29.07.1823 – bekreftet i kirken 24.08.1823: Vilhelmine Sørine – Skræddermester Johan Rosenblad og Hustrue Inger Margrethe Neuspisser fra vestre Porsgrund, faddere: Skæddermester John Sørensens Kone Karen Marie Larsdatter, Pige Oline Hansdatter, hin fra Osebakken denne fra vestre Posrgrund, Skibscapitain Adolph Olsen fra Nykiøbing paa Øya Mors, Huustømmermand Christoffer (Fadderne fortsetter på neste side med døpte «Qvindekjøn» Mathisen fra vestre, Smedsvend Jens Kittilsen Baar fra østre Porsgrund.  

 

Side 86

 

Født 04.10.1822 – hjemmedøpt 06.10.1822 – bekreftet i kirken 17.11.1822: Gunder Thorsen – Gartner Thor Gundersen og Hustrue Anne Karine Trost fra Herre, faddere: Mestersmed Ole Gundersens Kone Pernille Mathea Trost, Pige Sarcha Sommer, Begge fra Gierpen Sogn, Saugmester Lars Trost fra Bamble, Mestersmed Thor Jørgen Knudsen, Smedsvend Abraham Knudsen, Tjener Jørgen Møller Knudsen, Gaardskarl Erich Hansen, Huusmand Peder Tollefsen, Alle fra Herre.

 

Født 24.09.1822 – hjemmedøpt 26.09.1822 – bekreftet i kirken 17.11.1822: Gjert Christiansen – Huustømmermand Christian Gjertesen og Hustrue Anne Torstensdatter af østre Porsgrund, faddere: Bonde Torjus Torstensens Kone Maren Anundsdatter fra Bamble, Pige Ingeborg Christensdatter af østre Porsgrund, Dagarbeider Anders Gjertsen, Tjenestkarl Gjert Gjertsen, Daglønner Anders Jahnsen, Alle fra østre Porsgr., Tjenestdreng Gjert Christensen fra Solum Sogn.

 

Født 19.09.1822 – hjemmedøpt 26.09.1822 – bekreftet i kirken 24.11.1822: Lars Rasmusen – Skibstømmermand Rasmus Larsen og Hustrue Karen Siverts af vestre Porsgrund, faddere: Pige Marthe Larsdatter, Do Anne Helene Helgesdatter, Hiin af Tyendeclassen i østre denne i vestre Porsgrund, Tjenestkarl Lars Larsen, Do Isach Olsen, Begge fra Eidanger Sogn, Tjenestkarl Halvor Jørgensen i vestre, Matros Anders Abrahamsen i østre Porsgr.

 

Side 86, «Qvindekjøn», starter med resten av fadderne til overnevnte og sistnevnte pike, Vilhelmine Sørine, født 27.07.1823. (Se under henne)

 

Født 15.07.1823 – hjemmedøpt 27.07.1823 – bekreftet i kirken 21.09.1823: Marthine Bolette – Sejlmager Michel Halvorsen og Hustrue Jacobine Magdalene Asdal af østre Porsgrund, faddere: Baadfører Ole Arøes Kone Anne Margrethe Schubarth af vestre Pgd., Pige Karen Andersdatter Bommen fra Osebakken, Jacob Asdal Gaardbruger i Bamble, Do Ole Søtvedt i Solum, Styrmand Simon Bommen fra Gierpen, Do Sivert Halvorsen, Contorist Ole S Halvorsen, Begge fra østre Porsgr.

 

Født 26.07.1823 – hjemmedøpt 28.07.1823 – bekreftet i kirken 28.09.1823: Anne Karine – Røyert Peder Andersen og Hustrue Marthe Maria Larsdatter af østre Porsgrund, faddere: Slagter Christen Johnsens Kone Anne Guldbrandsdatter, Pige Anthonnette Andersdatter, Røyert Arne Usler, Garversvend Wincentz Arnesen, Tjenestkarl Giert Giertsen, Alle fra østre Porsgrund, Saugmester Claus Christensen Moen fra Solum.  

 

Side 87

 

Født 21.09.1822 – hjemmedøpt 22.09.1822 – bekreftet i kirken 08.12.1822: Marcus Severin – Dagarbeider Rasmus Tovsen og Hustrue Inger Monsdatter i østre Porsgrund, faddere: Huustømmermand Torsten Jacobsens Kone Anne Kirstine Monsdatter af østre Porsgrund, Pige Gunild Tovsdatter af Tyendeclassen i Gierpen Sogn, Biælkehugger Tov Brynhilsen, Matros Engelbret Kittilsen, Do Anders Monsen, Tjenestkarl Giert Giertsen, Alle fra østre Porsgr.

 

Født 04.07.1822 – hjemmedøpt 06.07.1822 – bekreftet i kirken 08.12.1822: Engelbreth Nielsen – Matros Niels Nielsen Hjorth og Hustrue Marthe Maria Engelbretsdatter af østre Porsgr., faddere: Pige Anne Johanne Amundsdatter, Do Kirsten Jensdatter, hin af Tyendeclassen i Laurvig denne i østre Porsgrund, Matros Torger Grotnæs, Do Jacob Nielsen, Do Ole Thue.

 

Født 17.10.1822 – hjemmedøpt 24.10.1822 – bekreftet i kirken 26.12.1822: Anders Giertsen – Dagarbeider Anders Giertsen og Hustrue Sidsel Andersdatter af østre Porsgrund, faddere: Huustømmermand Christian Giertsens Kone Anne Torstensdatter, Pige Ingeborg Olsdatter, Begge fra østre Porsgrund, Biælkehugger Gunder Andersen, Do Engelbret Andersen, Bonde Niels Andersen, Alle fra Gierpen Sogn, Daglønner Hans Isachsen, Tjenestkarl Giert Giertsen, Begge fra østre Porsgrund.

 

Født 15.11.1822 – hjemmedøpt 15.11.1822 – bekreftet i kirken 29.12.1822: Berthel BryndiusSkoemager Iver Jahnsen og Hustrue Anne Brynhildsen af vestre Porsgr., faddere: Dagarbeider Aslach Moldhaugens Kone Ingeborg Olsdatter, Pige Asberg Maria Halvorsdatter; Skoemagermester Niels Wahl, (Fadderne fortsetter på neste side med døpte «Mankjøn») Oldermand Engelbret Isachsen, Skoemagersvend Even Sivertsen, Tjenestkarl Halvor Jørgensen, Alle af vestre Porsgrund.

 

Født 22.10.1823 – døpt 16.11.1823: Karen Maria – Matros Jacob Sørensen og Hustrue Maren Cathrine Gundersdatter af østre Porsgr, faddere: Matros Ole Abrahamsens Kone Anne Karine Hansdatter, Pige Ingeborg Aasmundsdatter, Huustømmermand Thor Christensen, Matros Anders Abrahamsen, Alle fra østre Porsgr., Bonde Saamund Gundersen, Dito Niels Jacobsen, Begge fra Eidanger.

 

Født 25.10.1823 – døpt 16.11.1823: Anne Karine – Dagarbeider John Hansen og Hustrue Marie Olsdatter af østre Porsgrund, faddere: Pige Maren Hansd., Do Mette Maria Andersdatter, Begge af østre Porsgrund, Bonde Ole Johnsen Wersvigen, Do Knud Jacobsen, Do Hans Jacobsen, Alle fra Eidanger, Tjenestdreng Anund Hansen fra østre Porsgr.

 

Født 13.09.1823 – hjemmedøpt 15.09.1823 – bekreftet i kirken 16.11.1823: Inger Gurine – Matros Anund Petter Kittilsen og Hustrue Anne Sophie Andersdatter af østre Porsgrund, faddere: Biælkehugger Hans Hovolts Kone Mette Bentsdatter, Pige Gunild Hansdatter, Smed Kittil Jensen, Smedsvend Jens Kittilsen, Skomagerdreng Tøves Andersen Knap, Alle af østre Porsgrund.  

 

Side 88

 

Side 88, «Mandkjøn», starter med resten av fadderne til overnevnte og sistnevnte gutt, Berthel Bryndius, født 15.11.1822. (Se under han)

 

Født 04.08.1822 – hjemmedøpt 07.08.1822 – bekreftet i kirken 30.12.1822: Georg Herman – Styrmand Christian Monrad og Hustrue Hedevig Augusta Stribolt af østre Porsgrund, faddere: Skibscapitain Johan Frederiks Kone Madame Anne Johanne Monrad fra Skien, Jomfrue Barbara Monrad fra Gierpen, Skibscapitain Hans N Ørn, Skræddermester Hans Stribolt, Begge fra Skien, Skibscapitain Christian Monrad, Styrmand Anders Hall, Begge fra vestre Porsgr.

 

Født 27.11.1822 – hjemmedøpt 30.11.1822 – bekreftet i kirken 02.01.1823: Sivert Torstensen – Matros Torsten Sivertsen og Hustru Johanne Hansdatter af østre Porsgr., faddere: Enke efter Dagarbeider Sivert Hansen Gunild Torstensdatter, Pige Elen Andersdatter, hiin fra østre denne fra vestre Porsgrund, Dagarbeider Christoffer Olsen, Tobakkspinder Christian Gullechsen, Matros Jacob Hjorth, Do Anund Petter Kittilsen, Alle fra østre Porsgrund.

 

Født 12.12.1822 – hjemmedøpt 12.12.1822 – bekreftet i kirken 05.01.1823: Ole Nielsen – Snedker Niels Andersen og Hustrue Guri Gundersdatter fra østre Porsgrund, faddere: Oldermand Christen Holmens Kone Berthe Larsdatter fra Gierpen, Pige Mariane Andersdatter fra Eidanger, Snedkermester (Ole stryket over. JO) Arne Berg, Biælkehugger Jacob (Fadderne fortsetter på neste side med døpte «Mankjøn») Andersen, Dagarbeider Ole Andersen, Alle fra østre Porsgr., Muurmester Jens Tøvesen fra vestre Porsgr., Tjenestkarl Halvor Andersen fra Eidanger Sogn.

 

Født 23.10.1823 – hjemmedøpt 25.10.1823 – bekreftet i kirken 18.11.1823: Berthe Maria – Hammersmeddreng ved Herre Niels Johansen og Hustrue Marthe Maria Tollefsdatter, faddere: Dagarbeider Tollef Tollefsens Kone Anne Dorthea Tollefsdatter, Pige Maren Kirstine Tollefsdatter, Dagarbeider Johan Johansen, Kulledreng Petter Olsen, Dagdreng Gunder Gundersen, Tjenestdreng Jonas Arnoldsen, Alle fra Herre.

 

Født 29.09.1823 – hjemmedøpt 13.10.1823 – bekreftet i kirken 23.11.1823: Johanne Lucasdatter – Flaademand ved Herre Lucas Christensen og Hustrue Maren Andersdatter, faddere: Dagarbeider Christoffer Ornes,s Kone Anne Kirstine Andersdatter, Pige Pernille Andersdatter, Begge fra vestre Porsgr., Dagarbeider Lars Olsen, Do Lars Olsen, Do Anders Gundersen, Do Engelbreth Larsen.

 

Født 05.11.1823 – hjemmedøpt 25.11.1823 – bekreftet i kirken 30.11.1823: Marthe Maria – Flaademand ved Herre Gunder Rasmusen og Kirsten Maria Gundersdatter, faddere: Gartner Thor Gundersens Kone Anne Karine Trost, Pige Anne Maria Rasmusdatter, Begge fra Herre, Kleinsmed ved Fossum Ole Gundersen fra Gierpen, Dagarbeider Anders Gundersen, Tjenestkarl Jonas Arnoldsen, (Fadderne fortsetter på neste side med døpte «Qvindekjøn») Dagdreng paa Saugen Gunder Gundersen, Alle fra Herre.  

 

Side 89

 

Side 89, «Mandkjøn», starter med resten av fadderne til overnevnte og sistnevnte gutt, Ole Nielsen, født 12.12.1822. (Se under han)

 

Født 31.12.1822 – hjemmedøpt 03.01.1823 – bekreftet i kirken 02.02.1823: Jens Jensen – uægte Barn – Pige Marthe Larsdatter af Tyendeclassen i østre Porsgrund og Smedsvend Jens Kittilsen Baar sammestedsfra, faddere: Saugarbeider Ole Anundsens Kone Anne Olsdatter, Pige Ingeborg Larsdatter, Sadelmager Anders Singdalen, Dagarbeider Hans Pedersen, Matros Engelbreth Pedersen, Alle fra østre Porsgrund.

 

Født 26.12.1822 – hjemmedøpt 27.12.1822 – bekreftet i kirken 16.02.1823: Andreas Hansenuægte Barn – Tobakspindersvend Hans Hansen Lange og Enke Helvig Niels af østre Porsgrund, faddere: Skoemager Erich Hejers Kone Kirsten Gurine Torjusdatter, Pigen Maren Arnesdatter, Røyert Aslach Engelbrethsen, Smeddreng Ole Larsen, Matros Anthon Anthonsen, Alle af østre Porsgr.

 

Født 10.01.1823 – hjemmedøpt 24.01.1823 – bekreftet i kirken 16.02.1823: Andreas Hansen – Dagarbeider Hans Iversen og Hustrue Gunild Pedersdatter af østre Porsgrund, faddere: Dagarbeider Ole Olsens Hustrue Ingeborg Hansdatter, Pige Birgithe Pedersdatter, hiin fra Porsgrund denne fra Osebakken, Dagarbeider Ole Olsen, Do Halvor Andersen, Begge fra østre Porsgrund, Smedsvend Hans Jacobsen fra Osabekken.

 

Side 89, «Qvindekjøn», starter med resten av fadderne til overnevnte og sistnevnte pike, Marthe Maria, født 05.11.1823. (Se under henne)

 

Født 23.11.1823 – hjemmedøpt 23.11.1823 – bekreftet i kirken 14.12.1823: Helene Olsdatter – Daglønner Ole Engelbretsen og Hustrue Anne Halvorsdatter af østre Porsgr., faddere: Bonde Claus Hovolts Kone Anne Serine Halvorsdatter, Pige Sigrid Halvorsdatter, Begge fra Eidanger Sogn, Bonde Knud Olsen Aanna fra Gierpen, Tjenestdreng Johannes Knudsen fra Eidanger, Do Halvor Thorgrimsen fra østre Porsgrund.

 

Født 18.11.1823 – hjemmedøpt 20.11.1823 – bekreftet i kirken 26.12.1823: Maria Thronsdatter – uægte Barn – Smeddreng Thron Olsen fra Vold og Pige Guri Aanesdatter fra Herre, faddere: Dagarbeider Anders Johnsens Kone Lisbeth Sørensdatter, Pige Anne Maria Hansdatter, Hammersmed Niels Johnsen, Tjenestdreng Niels Aanesen, Møllerdreng Jacob Jahnsen, Alle fra Herre.

 

Født 03.12.1823 – hjemmedøpt 24.12.1823 – bekreftet i kirken 26.12.1823: Gunild PedersdatterHuusmand under Ravnæs Gaard ved Herre Peder Tollefsen og Hustrue Anne Knudsdatter, faddere: Pramfører Anders Erichsens Kone Ingeborg Tollefsdatter, Pige Inger Jahnsdatter, (Fadderne fortsetter på neste side med døpte «Qvindekjøn») Huusmand Rejer Torstensen, Daglejer Anders Gundersen, Tjenestdreng Tollef Pedersen, Alle fra Herre.  

 

Side 90

 

Født 25.01.1823 – hjemmedøpt 29.01.1823 – bekreftet i kirken 27.03.1823: Andreas HansenSaugdreng ved Herre Hans Christensen og Hustrue Margrethe Stenulfsdatter, faddere: Pige Johanne Christensdatter, Do Sara Christensdatter fra vestre Porsgrund, Tjenestkarl Halvor Thorsen, Dagarbeider Jacob Andersen, Do Engelbreth Olsen, Do Ole Sørensen.

 

Født 13.03.1823 – hjemmedøpt 21.03.1823 – bekreftet i kirken 04.05.1823: Thomas Pedersen – Skoemager Peder Thomsen og Hustrue Inger Nielsdatter af østre Porsgrund, faddere: Pige Dorthe Hansdatter, Maren Pernille Pedersdatter, Begge af Tyendeclassen i østre Porsgr., Fuldmegtig Ole Petter Halvorsen, Tobaksspinder Lars Simonsen, Snedkermester Thomas Piquet, Alle fra østre Porsgrund.

 

Født 25.04.1823 – hjemmedøpt 06.05.1823 – bekreftet i kirken 18.05.1823: Poul Pettersen – Hammersmedsvend ved Herre Petter Poulsen og Hustrue Kirsten Maria Andersdatter, faddere: Møllersvend Thor Olsens Kone Anne Larsdatter fra Herre, Pige Inger Marie Andersdatter fra Bamble, Gaardmand Anders Andersen fra Bamble, Reebslager Halvor Olsen fra Langesund Hammersmedsvend ved Herre (mangler det noe? JO).

 

Født 24.03.1823 – hjemmedøpt 26.03.1823 – bekreftet i kirken 19.05.1823: Carl Marthinius – Tjener Christian Kortner og Hustrue Berthe Karine Olsdatter af østre Porsgrund, faddere: Skoemager Erich Hejers Kone Kirsten Gurine Torjusdatter, Pige Anthonette Andersdatter, Dagarbeider Christian Giertsen, Matros Lars Larsen, Do Bærulf Larsen, Brændevinsbrænder Halvor Andersen, Alle fra østre Porsgrund.

 

Side 90, «Qvindekjøn», starter med resten av fadderne til overnevnte og sistnevnte pike, Gunild Pedersdatter, født 03.12.1823. (Se under henne)

 

Født 18.09.1823 – hjemmedøpt 23.09.1823 – bekreftet i kirken 26.12.1823: Caroline Christine – Styrmand Henrich Fleek og Hustrue Karen Marie Gullechsdatter af østre Porsgrund, faddere: Mestersnedker Ole Jørgensens Kone Astrid Olsdatter, Pige Torberg Larsdatter, Skibstømmermand Hans Hansen Tangen, Do Torsten Jacobsen, Snedkermester Nicolaj Dahl, Understyrmand Lars Larsen, Alle fra østre Porsgrund.

 

Født 03.12.1823 – hjemmedøpt 03.01.1824 – bekreftet i kirken 11.01.1824: Diderike Larsdatter – uægte Barn – Matros Lars Christensen Pige Anne Lise Larsdatter, Begge fra østre Porsgrund, faddere: Tobakspinder Lars Simonsens Kone Marie Larsdatter, Pige Simonine Larsdatter, Tobakspinder Lars Simonsen, Understyrmand Lars Larsen, Baadsmand Knud Sørensen, Alle fra østre Porsgrund.

 

Født 03.12.1823 – hjemmedøpt 03.12.1823 – bekreftet i kirken 11.01.1824: Elisabeth KarineMatros Erich Olsen og Hustrue Boel Olsdatter fra østre Porsgr., faddere: Røyert Aslak Engelbrethsens Kone Lisbet Nielsdatter, Pige Maren Arnesdatter, Røyert Arne Usler, (Fadderne fortsetter på neste side med døpte «Qvindekjøn») Daglejer Lars Olsen, Matros Ole Engelbretsen Thue, Do Christoffer Andersen, Alle fra østre Porsgr.  

 

Side 91

 

Født 07.03.1823 – hjemmedøpt 07.03.1823 – bekreftet i kirken 25.05.1823: Andreas Olsen – Matros Ole Svendsen og Hustrue Inger Karine Nilsdatter af østre Porsgrund, faddere: Pige Gunild Hansdatter, Do Andrea Asberg Hansdatter, Begge af Tyendeclassen i østre Porsgr., Matros Erich Olsen, Do Torger Grotnæs, Tjenstkarl Giert Giertsen, Skomager Hans Andersen Knap, Alle fra østre Porsgr.

 

Født 16.03.1823 – hjemmedøpt 24.03.1823 – bekreftet i kirken 15.06.1823: Jahn Carl – Skomagermester Gotfred Uldrichsen og Hustrue Gunild Maria Jahnsdatter i østre Porsgrund, faddere: Matros Engelbreth Kittilsens Kone Karen Maria Olsdatter, Pige Maren Jahnsdatter, Snedkermester Lars Jørgensen, Do Ole Jørgensen, Huustømrermand Torsten Jacobsen, Strmand Rasmus Bendtsen Viig, Alle fra østre Porsgrund.

 

Ingen datoer nevnt for fødsel og dåp: Otto Leopold – Skibscapitain Morten Eltvedt og Madame Kirsten Marie Eltvedt, født Jansen, af vestre Porsgrund, faddere: Skibscapitain Halvor Niels Pedersens Kone Mad. Else Pedersen, født Hjorth, Jomfrue Mathea Jansen, Skibscapitain Ole Willumsen, Do Willum Willumsen Junior, Styrmand Peder Niels Pedersen, Do Halvor Eltvedt, Alle fra vestre Porsgrund, Styrmand Jens Aalborg fra Osebakken.

 

Født 16.05.1823 – hjemmedøpt 16.05.1823 – bekreftet i kirken 20.07.1823: David JensenStyrmand Jens Davidsen og Hustrue Kirstine Andersdatter i vestre Porsgrund, faddere: Enke efter Skibscapitain Carl Schiønning Madame Barbara Schiønning, (Fadderne fortsetter på neste side med døpte «Mankjøn») Jomfrue Anne Marie Brok, Huuslærer Niels Holst, Styrmand Anders Hall, Do Niels Monrad, Alle fra vestre Porsgrund, Contoirist Ole Petter Halvorsen af østre Porsgrund.

 

Side 91, «Qvindekjøn», starter med resten av fadderne til overnevnte og sistnevnte pike, Elisabeth Karine, født 03.12.1823. (Se under henne)

 

Født 22.12.1823 – hjemmedøpt 22.12.1823 – bekreftet i kirken 11.01.1824: Oline Olsdatter – uægte Barn – (NB! Det står en strek tvers over denne innføringen. Det kan være den er strykt ut, men det er usikkert. JO) Tjenestdreng Ole Sørensen Pige Karen Asbiørnsdatter af Tyendeclassen, Begge fra Herre, faddere: Flaademand Knud Olsens Kone Ingeborg Nielsdatter, Pige Birgitte Asbiørnsdatter, hiin fra Herre denne fra Solum Sogn, Daglejer Niels Olsen, Do Ole Johnsen, Tjenestdreng Lars Thorsen, Alle fra Herre.

 

Født 09.01.1824 – hjemmedøpt 19.01.1824 – bekreftet i kirken 08.02.1824: Andrea Bendicte – Hammersmed ved Herre Anders Bentsen og Hustrue Ingeborg Torstensdatter, faddere: Skomager Halvor Sigvaldsens Kone Lisbet Jensdatter, Pige Karen Torstensdatter, Kleinsmed Hans Nielsen Berth, De tvende første fra Solum den tredie fra Herre, Bonde Sigvald Torstensen, Do Erich Torstensen, Begge fra Solum.

 

Født 09.12.1823 – hjemmedøpt 21.12.1823 – bekreftet i kirken 08.02.1824: Margrethe Bolette – Skibscapitain Petter Bøyesen og Madame Bolette Elisabeth Bøyesen, født Dissingthun af østre Porsgrund, faddere: Kiøbmand Petter Damms Kone Madame Severine Margrethe Dam, født Schvark fra østre Porsgrund, Jomfrue Inger Manal (Fadderne fortsetter på neste side med døpte «Qvindekjøn») fra Osebakken, Kiøbmand Hans Møller, Skibscapitain Halvor N Pedersen, Do Mathias Mathiesen, Alle fra østre Porsgrund, Snedkermester Lorentz Glose fra østre Porsgrund.  

 

Side 92

 

Side 92, «Mandkjøn», starter med resten av fadderne til overnevnte og sistnevnte gutt, David Jensen, født 16.05.1823. (Se under han)

 

Født 05.02.1823 – hjemmedøpt 08.07.1823 – bekreftet i kirken 08.08.1823: Søren Charlottius – Kiøbmand Hans Pettersen og Madame Barbara Dorthea Pettersen, født Hetting, i østre Porsgrund, faddere: Stadsmægler Søren Raschs Kone Mad. Charlotte Rasch, født Løvenskiold fra østre Porsgr., Jomfrue Hanna D Pettersen fra Langesund, Grosserer Hans Møller, Forvalter Michael Møldrup, Kiøbmand Elias Flood, Alle fra østre Porsgr., Fuldmægtig Hans Blom fra Solum Sogn.

 

Født 30.07.1823 – hjemmedøpt 02.08.1823 – bekreftet i kirken 25.09.1823: Carl Julius – Mestersmed Gullech Johnsen Feebakke og Hustrue Karsen Andersdatter af vestre Porsgr., faddere: Mestersmed Erich Thronsens Kone Dorthea Sørensdatter fra Osebakken, Pige Ingeborg Evensd. fra østre Porsgr., Skipper Erich Knudsen fra Osebakken, Bonde John Bugten fra Solum, Snedker Jens Jensen fra Osebakken, Contoirist Jacob Nygaard, Baadmand Knud Tollefsen, Begge fra vestre Porsgr.

 

Side 92, «Qvindekjøn», starter med resten av fadderne til overnevnte og sistnevnte pike, Margrethe Bolette, født 09.12.1823. (Se under henne)

 

Født 06.01.1824 – døpt 19.02.1824: Bolette Emilie – Undertoldbetient Christoffer Hansen Kjerner og Hustrue Elen Kirstine Hansdatter at vestre Porsgrund, faddere: Skibscapitain Morten Eltvedts Kone Madame Kirsten Maria Eltvedt, født Jansen, Jomfrue Hanna Serine Willumsen, Skibscapitain Willum Willumsen sen ældre, Do Johan Schau, Styrmand Halvor Erichsen, Snedkermester Hans Skanke, Alle fra vestre Porsgrund.

 

Født 20.11.1823 – hjemmedøpt 23.11.1823 – bekreftet i kirken 19.02.1824: Ida CarolineBaadfører Ole Moe og Hustrue Magnild Sørensen af østre Porsgrund, faddere: Kiøbmand Niels Sørensens Kone Madame Edel Margrethe Sørensen, født Manall, Jomfrue Petronelle Pettersen, Kiøbmand Frantz Bendixen fra Osebakken, Do Niels Johnsen, Skibscapitain Isach Christensen, Contoirist Ole Petter Halvorsen, Volonteur Friderik Severin Moe, Alle fra østre Porsgrund, Skibscapitain Christen Jahnsen fra østre Porsgrund.  

 

Side 93

 

Født 11.08.1823 – hjemmedøpt 12.08.1823 – bekreftet i kirken 28.09.1823: Johan Benedictus – Styrmand Jørgen Johnsen og Hustrue Johanne Berthea Wiig af østre Porsgrund, faddere: Kiøbmand Niels Johnsens Kone Torberg Olsdatter, Jomfrue Inger Johnsen, Skipper M T Mathiesen, De tvende første fra østre den sidste fra vestre Porsgrund, Styrmand Anders Hall fra vestre, Contoirist Ole S Halvorsen, Snedkersvend Torjus Carlsen fra østre Porsgr.

 

Født 02.10.1823 – døpt 20.10.1823: Niels Jørgen – Organist Hans Jørgensen Bye og Madame Hedevig Marie Bye, født Nielsen, i vestre Porsgrund, faddere: Skibscapitain Ole Villumsens Kone Mad. Caroline Frederike Willumsen, fød Galtrup, Do Frederik Vauverts Kone Mad. Charlotte Vauvert, født Pontoppidan, Jomfrue Sophie Folkmann, Kiøbmand Hans Møller, Do Aasold Rugtvedt, Skibscapitain Willum Willumsen den yngre, Styrmand Halvor Erichsen, Alle fra vestre Porsgrund, Kiøbmand Petter Damm fra østre Porsgr.

 

Født 18.07.1823 – hjemmedøpt 20.07.1823 – bekreftet i kirken 26.10.1823: Inbordius Mathildus – Lods Hans Olsen og Hustrue Ingeborg Maria Christensdatter i vestre Porsgrund, faddere: Huustømmermand Knud Lundes Kone Ingeborg Rejersdatter, Pige Anne Olea Hansdatter, Begge af vestre (Fadderne fortsetter på neste side med døpte «Mankjøn») Porsgrund, Skibstømmermand Niels Pedersen, Bonde Thomas Hansen Nenseth, Begge fra Solum, Huustømmermand Christoffer Mathiasen, Snedkersvend Niels Hansen Nenseth, begge fra vestre Porsgr.

 

Født 19.03.1824 – hjemmedøpt 21.03.1824 – bekreftet i kirken 15.04.1824: Anne CathrineHammersmeddreng ved Herre Niels Johnsen og Marthe Marie Christensdatter, faddere: Saugdreng ved Herre Hans Christensens Kone Kirsten Pedersdatter, Pige Maren Bolette Mathiasdatter, Daglønner Anders Johnsen, Do Christen Nielsen, Do Engelbreth Olsen, Alle fra Herre.

 

Født 10.12.1823 – hjemmedøpt 10.12.1823 – bekreftet i kirken 19.04.1824: Hanna Nicoline uægte Barn – Tobakspinder-Svend Hans Hansen Lange og Enke Helvig Nielsdatter af østre Porsgrund, faddere: Pige Karen Hjorth, Do Andrea Hansdatter (Hansdatter skrevet to ganger. JO), Begge af Tyendeclassen i østre Porsgrund, Matros Torger Engelbretsen Grotnæs, Do Christen Pedersen Grotnæs, Malersvend Christian Skanke, Alle fra østre Porsgrund.

 

Født 07.02.1824 – hjemmedøpt 13.02.1824 – bekreftet i kirken 25.04.1824: Constance Garmine – Styrmand Johan Gotfried Gasmann og Mad. Magdalene Charlotte Hedevig Manall i østre Porsgrund, faddere: Kiøbmand Niels Sørensens Kone Mad. Edel Margrethe Sørensen, født Manall, Jomfrue Nicoline Benedicte Iversen, Contoirist Christen Vauvert, Do Guttorm Riise, Alle fra østre Porsgrund, Styrmand Hans Jacob Buka fra vestre Do.

 

Født 31.01.1824 – hjemmedøpt 07.02.1824 – bekreftet i kirken 09.05.1824: Maren Petronelle – Dagtjener Hans Petter Pedersen og Hustrue Inger Nielsdatter af vestre Porsgr., faddere: Matros Anders Coldings Kone Anne Isachsdatter Asdahl, Pige Maren Jensdatter (Fadderne fortsetter på neste side med døpte «Qvindekjøn»), Smed Hans Aagesen, Skomagerdreng Even Sivertsen, Alle fra vestre Porsgr., Biælkehugger Lars Halvorsen Rødningen fra østre Porsgr.

 

Side 94

 

Side 94, «Mandkjøn», starter med resten av fadderne til overnevnte og sistnevnte gutt, Inbordius Mathildus, født 18.07.1823. (Se under han)

 

Født 14.07.1823 – hjemmedøpt 14.07.1823 – bekreftet i kirken 02.11.1823: Hans Rasmusen – Matros Rasmus Pedersen og Hustrue Inger Hansdatter af østre Porsgr., faddere: Biælkehugger Hans Larsens Kone Ragnild Anundsdatter, Pige Maren Arnesdatter, Dagarbeider Ole Nielsen, Do Søren Abrahamsen, Do Peder Andersen, Alle fra østre Porsgr., Hans Jørgensen Hammersmed ved Fossum Jenrverk i Gierpen Sogn.

 

Født 04.10.1823 – hjemmedøpt 04.10.1823 – bekreftet i kirken 02.11.1823: Even Johan – Dagarbeider Niels Jacobsen og Hustrue Berthe Maria Evensdatter i østre Porsgr., faddere: Matros Benth Clementsens Kone Maren Evensdatter, Pige Maren Jacobsdatter, Tjenestkarl Lars Jensen, Halvor Andersen Brændeviinsbrænder, Tjenestkarl Thor Andersen, Alle fra østre Porsgrund.

 

Født 20.09.1823 – hjemmedøpt 21.09.1823 – bekreftet i kirken 30.11.1823: Tollef Johnsen – Huustømmermand John Abrahamsen og Hustrue Karen Tollefsdatter af østre Porsgr., faddere: Tobakspinder Anders Gullechsens Kone Marthe Maria Hansdatter, Pige Gunild Laurine Hansdatter, Matros Tollef Nielsen, Do Anders Monsen, Tjenestkarl Torjus Jensen, Matros Rasmis Viig, Alle fra østre Porsgrund.

 

Side 94, «Qvindekjøn», starter med resten av fadderne til overnevnte og sistnevnte pike, Maren Petronelle, født 31.01.1824. (Se under henne)

 

Født 24.02.1824 – hjemmedøpt 26.02.1824 – bekreftet i kirken 16.05.1824: Hanna Marie Elise – Dagarbeider Anders Hansen Aatvedt og Hustrue Dorthe Hansdatter fra østre Porsgrund, faddere: Pige Andrea Johnsdatter Omholdt, Do Ingeborg Evensdatter, Skibstømmermand Ole Taraldsen, Tjenestkarl Lars Amundsen, Daglønner Jacob Hansen Aaltvedt.

 

Født 22.05.1824 – hjemmedøpt 26.05.1824 – bekreftet i kirken 06.06.1824: Agnete Jørgine – Daglønner Jørgen Pedersen Øegaarden og Hustrue Marthe Dorthea Tollefsdatter i vestre Porsgrund, faddere: Fuldmegtig ved Herre Jens Tollefsens Kone Ingeborg Bendixdatter, Pige Marthe Johnsdatter fra (Gierpen stryker over. JO) Solum Sogn, Bonde Ole Olsen Herøen fra Eidanger, Do Stian Pedersen fra Solum, Snedker Svend Tollefsen sammestedsfra, Dagarbeider Christoffer Larsen fra Gierpen.

 

Født 22.04.1824 – hjemmedøpt 28.04.1824 – bekreftet i kirken 13.06.1824: Berthe Maria – uægte Barn – Dreng i Spigerhammeren ved Herre Jacob Andersen og Pige Anne Andersdatter sammestedsfra, faddere: Kulldreng Niels Johnsens Kone Marthe Christensdatter, Pige Karen Maria Olsdatter, Saugmester Anund Anundsen, Kleinsmed Hans Nielsen Berth, Pramfører Halvor Erichsen, Alle fra Herre.  

 

Side 95

 

Født 06.12.1823 – døpt 14.12.1823: Peder Halvorsen – uægte Barn – Pige Marthe Larsdatter af Tyendeclassen i østre Porsgrund og Halvmaaneblæser ved det Gierpenske Jegercompagnie Peder Halvorsen fra Gaarden Omdal i Solum Sogn, faddere: Biælkehugger Hans Larsens Kone Ragnild Anundsdatter, Pige Karen Larsdatter, Hugger Isach Andersen Bakken, Tjenestkarl Lucas Thorsen, Do Halvor Larsen, Alle fra østre Porsgrund.

 

Født 19.10.1823 – hjemmedøpt 20.10.1823 – bekreftet i kirken 27.12.1823: Christen Nielsen – Biælkehugger Niels Pedersen og Hustrue Jørgine Christensdatter af østre Porsgrund, faddere: Daglejer Engelbreth Bøyesens Kone Inger Hansdatter, Pige Anne Maria Hansdatter, Tjenestkarl Lars Jacobsen, Dagarbeider Anders Jensen, Matros Anders Monsen, Alle fra østre Porsgr.

 

Født 26.09.1823 – hjemmedøpt 28.09.1823 – bekreftet i kirken 28.12.1823: Hans Thorsen – Baadsmand Thor Christensen og Hustrue Anne Hansdatter af vestre Porsgrund, faddere: Baadsmand Christen Christensens Kone Karen Olsdatter, Pige Andrea Jensdatter, Skibstømmermand Hans Johannesen Hervig, Lods Hans Schudts, hiin fra østre Porsgr. denne fra Solum, Tjenestkarl Halvor Jørgensen fra vestre, Matros Ole Christensen fra østre Porsgrund, Skredder Elias Olsen fra Langesund.

 

Født 04.11.1823 – hjemmedøpt 16.11.1823 – bekreftet i kirken 28.12.1823: Iver Isachsen – Grynmøller ved Herre Isach Iversen og Hustrue Karen Dideriksdatter, faddere: Matros Halvor Olsens Kone (Fadderne fortsetter på neste side med døpte «Mankjøn»), Pige Thora Dideriksdatter fra Langesund, Peder Brynildsen Lods, Matros Halvor Dideriksen, Begge fra Langesund, Snedker Lars Iversen, Møllersvend Henrich Widt, Begge fra Herre.

 

Født 08.05.1824 – hjemmedøpt 09.05.1824 – bekreftet i kirken 04.07.1824: Marthe Gurine – Dagarbeider Hans Christensen Grønlie og Hustrue Anne Rejersdatter af østre Porsgrund, faddere: Dagarbeider Halvor Thorgrimsens Kone Kari Larsdatter, Pige Ingeborg Hansdatter, Snedker Lars Jacobsen, Daglønner Hans Iversen, Do Torsten Christensen, Matros Ellef Christensen, Alle fra østre Porsgrund.

 

Født 28.05.1824 – hjemmedøpt 29.05.1824 – bekreftet i kirken 04.07.1824: Berthe CathrineMatros Torger Engelbretsen Grotnæs og Hustrue Maren Cathrine Nielsdatter af østre Porsgrund, faddere: Matros Jacob Hjorths Kone Anne Johanne Andersdatter, Pige Marthe Jacobsdatter, Matros Niels Hjorth, Hugger Peder Christensen Grotnæs, Matros Christen Pedersen Grotnæs, Do Anders Abrahamsen, Alle fra østre Porsgrund.

 

Født 16.06.1824 – døpt 04.07.1824: Karen Thurine – Dagarbeider Ole Larsen og Hustrue Giertrud Tolfsdatter af østre Porsgrund, faddere: Moderen Selv, Pige Maren Pettersdatter, Røyert Aslach Engelbretsen, Vegter Ole Petter Gundersen, Matros John Kittilsen, Do Tolf Nielsen, Dagarbeider Halvor Thorgrimsen, Tjenstkarl Halvor Jacobsen, Alle fra østre Porsgrund.

 

Født 16.06.1824 – hjemmedøpt 20.06.1824 – bekreftet i kirken 18.07.1824: Inger Andrea – Pramroer ved Herre Anders Erichsen og Hustrue Inegborg Tollefsdatter, faddere: Huusmand under Gaarden Ravnæs Peder Tollefsens Kone Svanou Knudsdatter, Pige Inger Jahnsdatter, Pramroer Halvor Erichsen, Saugdreng Lars Olsen, Daglønner Engelbreth Olsen, Alle fra Herre, Daglønner Ole Tollefsen fra Skien.  

 

Side 96

 

Side 96, «Mandkjøn», starter med resten av fadderne til overnevnte og sistnevnte gutt, Iver Isachsen, født 04.11.1823. (Se under han)

 

Født 07.10.1823 – hjemmedøpt 08.10.1823 – bekreftet i kirken 04.01.1824: Anders Halvorsen – Matros Halvor Tollefsen og Hustrue Anne Maria Andersdatter fra vestre Porsgrund, faddere: Skibstømmermand Rasmus Larsens Kone Karen Siverts fra vestre Porsgr., Pige Kirsten Tollefsdatter fra Skien, Reebslager Mathias Michelsen, Skoemager Isach Jacobsen, Skibstømmermand Lorentz Olsen, Matros Anders Larsen Rogn, Do Christoffer Andersen.

 

Født 22.11.1823 – hjemmedøpt 29.11.1823 – bekreftet i kirken 11.01.1824: Andreas Gundersen – Matros Gunder Mathiesen og Hustrue Else Tollefsdatter fra vestre Porsgrund, faddere: Matros Lars Larsens Kone Inger Margrethe Tollefsdatter, Pige Gunild Hansdatter, Baadsmand Knud Tollefsen, Matros Clemeth Hansen, Do Zacharias Olsen Bierketvedt, Alle fra østre Porsgrund.

 

Født 12.10.1823 – hjemmedøpt 12.10.1823 – bekreftet i kirken 25.01.1824: Anthon Anthonsen – uægte Barn – Matros Anthon Jacob Coucheron og Pigen Karen Gundersdatter af østre Porsgr., faddere: Røyert Peder Andersens Kone Marthe Larsdatter, Pige Kirstine Maria Andersdatter, Røyert Thomas Olsen, Matros Bærulf Larsen, Dagarbeider Erich Olsen, Alle fra østre Porsgrund.

 

Født 28.09.1823 – hjemmedøpt 02.10.1823 – bekreftet i kirken 01.02.1824: Ole Olsen – Jæger Ole Eid og Hustrue Inger Marie Nielsdatter af vestre Porsgrund, faddere: Huustømmermand Ole Bergs Kone Aaste Zachariasdatter, Pige Gunild Clausdatter, Daglønner Christoffer Ornes, Do Peder Christoffersen, Matros Andreas Anthonisen, Alle fra vestre Porsgrund.

 

(Frem til nå har døpte stått side for side fra side 1 til nå side 96. Registreringene av døpte fortsetter nå med «Qvindekjøn» på siden 144. JO)  

 

Side 144

 

Født 25.05.1824 – hjemmedøpt 09.06.1824 – bekreftet i kirken 11.07.1824: Abrahanna Juliette Cathrine Brun – Forvalter ved Herre Hammervværk Abraham Bruun og Mad. Juliette Cathrine Bruun, født Høst, faddere: Skibscapitain Abraham Bachas Kone Mad. Benedicte H Bacha, født Bruun, Jomfrue Cathrine Halvorsen, Begge fra Brevig, Postmester Krohn fra Lervig, Fuldmegtig for Sorensckriver Morgenstierne, John Holth, Contorist Christian Myhre, Do Christen Vauvert fra østre, Skibscapitain Frederik Vauvert fra vestre Porsgr.

 

Født 04.06.1824 – hjemmedøpt 05.06.1824 – bekreftet i kirken 22.08.1824: Maren Petronelle – Matros Jahn Pettersen og Hustru Mette Catrine Larsd. i østre Porsgrund., faddere: Matros Knud Sørensens Kone Fredrikke Boyesen, Pige Torborg Jørgine Larsd., Tobakspinder Lars Simonsen, Styrmand Lars Simonsen, Tienestekarl Lars Jensen, Matros Gunder Engelbrethsen, Alle fra østre Porsgr.

 

Født 24.05.1824 – hjemmedøpt 24.05.1824 – bekreftet i kirken 12.09.1824: Anne Regine – Lendsmand Jacob Nielsen og Hustrue Karen Marie Olsd. i Ø. P:, faddere: Matros Niels Gunuldsens Kone Dorthea Maria Tollefsdatter fra Ø P, Pige Ingeborg Jensd. fra Gjerpen, Maler Ole Andersen Harpa, Matros Hans Engelbrethsen, Skreddersvend Mads Rosenberg, Tjenestkarl Kittil Olsen, Alle fra østre Porsgrund.

 

Født 06.01.1824 – hjemmedøpt 06.01.1824 – bekreftet i kirken 03.02.1824: Halvor Isaksen – Seilmager Isak Halvorsen og Hustru Christine Christensdatter i østre Porsgr., faddere: Lods Halvor Andersens Kone Margrette Johsd., Pige Cecilia Venstøb, Begge fra østre Porsgr., Styrmand Lars Larsen, Skomager Gotfred Ulriksen, Matros Johan Lorensen, Do Jacob Nielsen, Do Lars Pettersen, Do Rasmus Bentsen, Alle fra østre Porsgr., Styrmand Søren Olsen fra Osebakken.  

 

Side 145

 

Født 13.10.1823 – hjemmedøpt 19.10.1823 – bekreftet i kirken 06.02.1824: Olavus Johannesen – Baadfører Johannes Olsen og Hustru Inger Evensd. i østre Porsgr., faddere: Enke efter Styrmand Halvor Hansen Kirsten Evensdatter, Pige Hanna Arveskou, Kiøbmand Niels Jacobsen, Do Erik Knudsen, Skipper Valetin Simonsen, Understyrmand Anders Evensen, Alle af østre Porsgrund.

 

Født 07.12.1823 – hjemmedøpt 14.12.1823 – bekreftet i kirken 08.02.1824: Ole Arvesen – Daglønner Arve Thorgrimsen Brenna og Hustru Marchen Jespersd. af østre Porsgr., faddere: Røyert Aslak Engelbrethsens Kone Lisbeth Nilsd., Pige Marthe Larsen, Brendeviinsbrænder Halvor Andersen, Daglønner Peder Andersen, Do Anders Arvesen, Alle fra østre Porsgrund.

 

Født 12.08.1824 – hjemmedøpt 15.08.1824 – bekreftet i kirken 12.09.1824: Amborlena Olsdatter – Bjelkehuggers Ole Olsen og Hustru Inegbor Hansd. af Ø. P., faddere: Grosserer Jørgen Aalls datter Jomfr. Amborline Aall, Do Karen Johnsen, Grosserer Carl Møller, Skibscapitain Jørgen Linaae, Begge fra vestre Porsgr., Student Nicolai B Møller fra østre Porsgr.

 

Født 02.09.1824 – døpt 19.09.1824: Maren Torstensd. – Matros Torsten Sivertsen og Hustru Johanne Hansd. i østre Porsgr., faddere: Hugger Ole Meens Kone Maren Nilsd., Pige (Pige skrevet to ganger. JO) Ingeborg Eriksd. fra østre Porsgrund, Hugger Hans Hansen Hovolth, Sivert Halvorsen Herre, Dagarbeider Reier Christensen fra østre Porsgr., Matros Gunder Halvorsen fra Skien.

 

Født 02.08.1824 – hjemmedøpt 16.08.1824 – bekreftet i kirken 03.10.1824: Oline HeleneGarvermester Amund Paulsen og Hustru Sidsel Olsd. i østre Porsgr., faddere: Matros Engelbreth Kittilesens Kone Karen Monsd., Pige Anne Lars., Skomager Gothfred Ulrichsen, Huustømmermand Torsten Jacobsen, Alle fra østre Porsgr., Garver Jacob Bommen, Brændevinsbrænder Jacob Hansen fra Osebakken.

 

Født 08.07.1824 – hjemmedøpt 08.07.1824 – bekreftet i kirken 10.10.1824: Marthine Andrea – Skomager Isak Jacobsen og Hustru Anne Johanne Hansd., vestre Porsgr., faddere: Pige Marthe Marie Jacobsd., Do Gurine Marthinsd., hiin av Tyendeclassen i Skien denne i V.P. (Fadderne fortsetter på neste side med døpte «Qvindekjøn»), Oldermand Engelbret Isachsen, Daglønner Christoffer Ornæs, Matros Hans Jacobsen, Do Torsten Jacobsen, Alle fra vestre Porsgrund.  

 

Side 146

Født 25.11.1823 – hjemmedøpt 27.11.1823 – bekreftet i kirken 08.02.1824: Olavus TheodorSkomagermester Nils Tønnes Wahl og Hustrue Anne Marie Dahl af vestre Porsgr., faddere: Enke efter Styrmand Thomas Sørensen Mette Laurente Sørensen, Jomfru Anne Marie Brønlund, Styrmand Jens Davidsen, Malermester Hans Hovland, Volonteur Erik Larsen, Alle fra vestre Porsgr., Bonde John Bugten, Do Thomas Andersen, Begge fra Solum.

 

Født 10.11.1823 – hjemmedøpt 12.11.1823 – bekreftet i kirken 14.03.1824: Anders Hansen – Skomager Hans Andersen Knap og Hustrue Cathrine Nilsdatter fra østre Porsgrund, faddere: Skomager Gunder Schrøders Kone Oline Nilsdatter, Pige Gunild Laurine Hansd., hiin fra østre denne fra vestre Porsgr., Rorskarl Aslak Engelbretsen, Hugger Hans Hovolt, Skomager Erich Hejer, Snedkersvend Fred. Tribler, Tjenestdreng Gjert Gjertsen, Alle fra østre Porsgr.

 

Født 08.11.1823 – hjemmedøpt 09.11.1823 – bekreftet i kirken 20.03.1824: Christen Halvorsen – Dagarbeider Halvor Nielsen Aaltvedt og Hustrue Kirstine Christensdatter af vestre Porsgrund, faddere: Snedker Hans Andersen Tolnæs’s Kone Else Gundersdatter fra Solum, Pige Maren Helene Nielsdatter fra østre Porsgr., Tobakspindemester Christian Gullechsen, Matros Anders Monsen, Do Ole Nielsen Aaltvedt, Alle fra østre Porsgr. (Fadderne fortsetter på neste side med døpte «Mankjøn») Tjenstkarl Peder Andersen, Alle fra østre Porsgr., Matros Niels Jacobsen fra Brevig, Do Ole Andersen Tolnæs fra Solum.

 

Side 146, «Qvindekjøn», starter med resten av fadderne til overnevnte og sistnevnte pike, Marthine Andrea, født 08.07.1824. (Se under henne)

 

Født 01.10.1824 – hjemmedøpt 03.10.1824 – bekreftet i kirken 17.10.1824: Anne Kirstine – Dagarbeider ved Herre Halvor Halvorsen og Hustrue Berthe Kirstine Olsdatter, faddere: Daglønner Peder Tollefsens Kone Svanov Knudsdatter, Pige Anne Thomasdatter, Dagarbeider Rejer Torstensen, Engelbret Olsen, Pramroer Halvor Erichsen, Alle fra Herre.

 

Født 23.10.1824 – hjemmedøpt 31.10.1824 – bekreftet i kirken 05.11.1824: Anne Magdalene – Kiøbmand Jørgen Traag og Madame Anne Magdalene Traag, født Vauvert, faddere: Enke efter Capitain ved Infanteriet Bentyleben, Frue Dorthea Bentyleben, født Vauvert, Skibscapit. Fred Vauverts Kone Mad. Charlotte Vauvert, født Pontoppidan, hiin fra østre denne fra vestre Porsgr., Jomfrue Karen Mathilde Aalborg fra Solum, Kiøbmand Louis Vauvert, Contoirist Christen Vauvert, Skipper Niels Vauvert, Kiøbmand Poul Linaae, Student H E Møller, Alle fra østre Porsgr., Liautenant Fritz Løvenskiold fra Ravnæs Gaard ved Herre, Forstjunker Niels Løvenskiold fra Vold Jernværk i Solum, Skipper Christen Traag fra (Fadderne fortsetter på neste side med døpte «Qvindekjøn») Langesund, Ole Traag Ejer af Traag gaard i Bamble.  

 

Side 147

 

Side 147, «Mandkjøn», starter med resten av fadderne til overnevnte og sistnevnte gutt, Christen Halvorsen, 08.11.1823. (Se under han)

 

Født 25.02.1824 – hjemmedøpt 03.03.1824 – bekreftet i kirken 04.04.1824: Paul Paulsen – (Ut fra resten må dette være et uekte barn. JO) Pige Maren Nilsd. af Tyendeclassen i østre Porsgrund og svensk Styrmand Paul Garmann under fangenskap i Skien, faddere: Pige Maren Jacobsd., Do Mette Marie Andersd., Seilmagersvend Isak Halvorsen, Tjenestedreng Torjus Isaksen, Do Amund Hansen, Alle fra østre Porsgrund.

 

Født 21.02.1824 – hjemmedøpt 22.02.1824 – bekreftet i kirken 15.04.1824: Ole Nilsen – Matros Nils Gundersen og Hustru Dorthe Marie Tollefsd. i østre Porsgr., faddere: Dagarbeider Kittil Nilsens Kone Anne Lisbeth Tollefsdatter fra østre Porsgr., Pige Marchen Halvorsd. fra Eidanger, Brændeviinsbrænder Hans Thorgrimsen, Hugger Halvor Halvorsen Kongsberg, Begge fra østre Porsgr., Daglønner Christen Jørgensen fra Osebakken.

 

Født 14.04.1824 – hjemmedøpt 15.04.1824 – bekreftet i kirken 25.04.1824: Isak JensenMuurmester Jens Tøvesen og Hustrue Margretta Andersd., af vestre Porsgrund, faddere: Snedker Nils Andersens Kone Guri Gundersd., Pige Mariane Andersd., Begge fra østre Porsgr., Snedker Nils Andersen, Huustømmermand Jørgen Taraldsen, Barnets fader, den første fra østre de tvende sidste fra vestre Posrgr., Dagarbeider Peder Olsen fra Solum.

 

Side 147, «Qvindekjøn», starter med resten av fadderne til overnevnte og sistnevnte pike, Anne Magdalene, født 23.10.1824. (Se under henne)

 

Født 24.10.1824 – døpt 14.11.1824: Aase Olsd. – Matros Ole Abramsen og Hustru Karine Hansd. i østre Porsgrund, faddere: Matros Halvor Tollefsens Kone Anne Marie Andersd., Pige Mette Engebrethsd., hiin fra vestre denne fra østre Porsgr., Styrmand Gunder Nordborg fra vestre Porsgr., Matros Jacob Sørensen, Do Gunder Engelbrethsen, Do Anders Abrahamsen, Alle fra østre Porsgr.

 

Født 24.10.1824 – hjemmedøpt 26.10.1824 – bekreftet i kirken 14.11.1824: Maren Christensd. – Matros Christen Johnsen og Hustru Anne Elisabeth Nilsd. i østre Porsgr., faddere: Huustømmermand Halvor Tollefsens Kone Anne Johnsd. fra Solum, Pige Sarka Nilsd. fra Osebakken, Matros Hans Andreas Abrahamsen sammesteds fra, Do Haagen Svendsen, Do Lars Christensen Herøen, Do Torger Olsen, Alle fra Ø.P.

 

Født 19.08.1824 – hjemmedøpt 21.08.1824 – bekreftet i kirken 28.11.1824: Anne Dorthea – Styrmand Gunder Knudsen og Hustrue Anne Marie Larsd., faddere: Styrmand Gunder Svenungsens Kone Kirstine Marie Andersdatter (Fadderne fortsetter på neste side med døpte «Qvindekjøn»), Pige Else Larine Larsd., Høker Isak Hansen Nenseth, Mestersmed Gullech Johnsen, Styrmand Halvor Eriksen, Volonteur Halvor Lund, Matros Anders Larsen Rogn, Alle fra vestre Porsgr.  

 

Side 148

 

Født 11.04.1824 – hjemmedøpt 12.04.1824 – bekreftet i kirken 02.05.1824: Nils Tollefsen – Matros Tolf Nilsen og Hustru Anne Andersd. i østre Porsgrund, faddere: Huustømmermand John Abrahamsens Kone Kertine Tollefsd., Pige Maren Maria Larsd., Maler Ole Andersen, Dagarbeider Engelbreth Sørensen, Tjenestekarl Lucas Thorsen, Brændeviinsbrænder Halvor Andersen, Tjenestekarl Peder Andersen, Alle fra Ø.P.

 

Født 31.01.1824 – hjemmedøpt 22.02.1824 – bekreftet i kirken 09.05.1824: Nils Magnus – Matros Engelbreth Kittilsen og Hustru Karen Maria Monsd. i østre Porsgr., faddere: Huustømmermand Torsten Jacobsens Kone Anne Kirstine Monsd., Pige Andrea Rolfsd., Høker Nils Jacobsen, Daglønner Rasmus Tovsen, Matros Ole Monsen, Do Anders Monsen, Hugger Jacob Andersen, Alle fra østre Porsgr.

 

Født 18.02.1824 – hjemmedøpt 20.02.1824 – bekreftet i kirken 09.05.1824: Hans Hansen – Snedker Hans Glose og Hustru Inger Kirstine Gundersd., af østre Porsgr., faddere: Skomager Hans Andersen Knaps Kone Anne Kathrine Christensd., Pige Gunild Hansd., Høker Iver Kjostelsen, Skræddermester Jens Rosenberg, Tjenestekarl Gjert Gjertsen, Styrmand Thomas Gundersen, Matros Bærulf Larsen, Skomager Erik Guldbrandsen Heier, Alle fra østre Porsgr.

 

Side 148, «Qvindekjøn», starter med resten av fadderne til overnevnte og sistnevnte pike, Anne Dorthea, født 19.08.1824. (Se under henne)

 

Født 10.11.1824 – døpt 06.12.1824: Ingeborg Gurine – Contorist ved Herre Hammerværk Jens Tollefsen og Hustru Ingeborg Gurine Tollefsen, født Bendixen, faddere: Daglønner Jørgen Pedersens Kone Marthe Dorthea Tollefsd. af vestre Porsgr., Pige Benedicte Vilhelmine Bendixsen fra Gjerpen, Kiøbmand Frants Bendixen fra Osebakken, Forvalter Abraham Bruun fra Herre, Ceggmester? Johannes Nilsen fra Volds Jernværk, Klokker i Solum Ole Johnsen, Daglønner Svend Tollefsen sammesteds fra.

 

Født 02.11.1824 – hjemmedøpt 03.11.1824 – bekreftet i kirken 12.12.1824: Ingebor Jørgine – Hammersmedsvend ved Herre Hans Helgesen og Hustru Kirstine Jørgensd., faddere: Hammersmedsvend Petter Paulsens Kone Kirsten Andersd., Pige Inger Erichsd., Hammersmedsvend Johan Bæruldsen, Flaademand Petter Larsen, Tjenestedreng Ole Jensen (Her står det «Alle fra», men det er det strek over. JO) Herre.  

 

Side 149

 

Født 17.02.1824 – hjemmedøpt 18.02.1824 – bekreftet i kirken 16.05.1824: Ole Larsen – Matros Lars Pettersen og Hustru Ingeborg Guldbransd. af østre Porsgr., faddere: Saddelmager Johan Rosenstetts Kone Elen Hansd. fra østre Porsgr., Pige Ingebor Iversd. fra Eidanger, Skomager Erik Heier, Daglønner Andreas Heier, Do Christen Johnsen, Seilmager Isak Halvorsen, Maler Ole Andersen Harpa, Alle fra østre Porsgrund.

 

Født 22.03.1824 – hjemmedøpt 23.03.1824 – bekreftet i kirken 31.05.1824: Severin MatheusMatros Haagen Svendsen og Hustrue Marthe Kirstine Jensdatter af østre Porsgrund, faddere: Oldermand Jacob Andersens Kone Gurine Hansdatter, Pige Ingeborg Jensdatter, Hiin fra østre Porsgr. denne fra Solum, Huustømmermand Torsten Jacobsen, Hugger Ole Meen, Matros Torger Olsen, Alle fra østre Porsgr.

 

Født 07.05.1824 – hjemmedøpt 19.05.1824 – bekreftet i kirken 18.07.1824: Anders ThorsenKleinsmed ved Herre Thor Jørgen Knudsen og Hustrue Kristine Andersdatter, faddere: Møllermester Mathias Hansens Hustrue Karen Elisabeth Jensdatter, Pige Mette Andersd., Oldermand Anders Larsen, Tømmermand Petter Nielsen, Tjenestkarl Erich Hansen, Tjener Jørgen Møller Knudsen, Alle fra Herre.

 

Født 15.04.1824 – hjemmedøpt 15.04.1824 – bekreftet i kirken 18.07.1824: Anders Erichsen – Skomager Erich Guldbrandsen Hejer og Hustrue Kirsten Gurine Torjusd. fra østre Porsgr., faddere: Bonde Gunder Sørensen Valens Kone Guri Margrethe Jensdatter fra Eidanger, Pige Ingeborg Christensd. fra østre Porsgr. (Fadderne fortsetter på neste side med døpte «Mankjøn»), Høker Iver Kjøstelsen, Tømmermand Torsten Jacobsen, Matros Lars Pettersen, Daglønner Christen Johnsen, Do Anders Guldbrandsen Hejer, Tjenestkarl Giert Giertsen, Alle fra østre Porsgrund.

 

Født 12.10.1824 – hjemmedøpt 12.10.1824 – bekreftet i kirken 25.12.1824: Sara Kirstine – Matros Lars Jacobsen og Hustrue Anne Pedersd. i vestre Porsgr., faddere: Kornmaaler Halvor Pedersens Kone Karen Olsd., Pige Ingeborg Suland Pedersd., Skomager Iver Christensen, Do Isak Jacobsen, Bondekarl Abraham Jensen Torsberg, Alle fra vestre Porsgr.

 

Født 06.10.1824 – hjemmedøpt 09.10.1824 – bekreftet i kirken 26.12.1824: Kirstine Margrethe – Gaardbruger under østre Porsgr. Jens Evensen og Hustrue Anne Hansdatter, faddere: Matros Arne Jensens Kone Ragnild Thorbjørnsd. fra Solum, Pige Elen Arnesd. fra østre Porsgr., Tjenestedreng Anders Gundersen fra østre Porsgr., Daglønner Ole Jacobsen, Do Hans Sørensen, Begge fra Osebakken, Tjenestedreng Anders Evensen fra Gjerpen, Dagarbeider Halvor Thorstensen, Brændeviinsbrænder Halvor Herbrandsen, Begge fra østre Porsgr.

 

Født 02.11.1824 – hjemmedøpt 05.11.1824 – bekreftet i kirken 27.12.1824: Jacobine Caroline – Huustømmermand Thorsten Jacobsen og Hustrue Anne Kirstine i østre Porsgr., faddere: Enke efter Tjener Nils Lund, Maria Eliasd., Pige Torborg Larsd., Høker Nils Jacobsen, Styrmand Henrik Fleck, Understyrmand Lars Larsen, Skomager Gothfried Ulriksen, Matros Ole Monsen, Dagarbeider Rasmus Tovsen, Alle fra østre Porsgr.  

 

Side 150

 

Side 150, «Mandkjøn», starter med resten av fadderne til overnevnte og sistnevnte gutt, Anders Erichsen, 15.04.1824. (Se under han)

 

Født 29.05.1824 – hjemmedøpt 29.05.1824 – bekreftet i kirken 01.08.1824: Jens Petter – Dagarbeider Hans Iversen og Hustrue Gunild Pedersdatter i østre Porsgr., faddere: Hugger Hans Larsen Nærums Kone Ragnild Hansd. fra østre Porsgr., Pige Gunild Pedersd. fra Eidanger, Matros Nils Gundersen, Dagarbeider Halvor Andersen, Tjenestekarl Torjus Isaksen, Alle fra østre Porsgr., Tjenestedreng Peder Hansen fra Eidanger.

 

Født 03.06.1824 – hjemmedøpt 03.06.1824 – bekreftet i kirken 01.08.1824: Jonas Guldbrand – Dagarbeider Christen Johansen og Hustru Anne Guldbransd. i østre Porsgr., faddere: Rorskarl Peder Andersens Kone Marthe Larsd., Pige Karen Pedersd., Roskarl Thomas Olsen, Huustømmermand Ole Tharaldsen, Dagarbeider Kittel Nilsen, Skomager Erik Heier, Tjenestekarl Amund Hansen, Alle fra østre Porsgr., Bonde Ole Johnsen Værsvig fra Eidanger.

 

Født 11.07.1824 – hjemmedøpt 11.07.1824 – bekreftet i kirken 15.08.1824: Christian Halvorsen – Dagarbeider Halvor Christiansen og Hustru Anne Marie Christensd., af østre Porsgr., faddere: Roskarl Aslak Engebrethsens Kone Lisbeth Nilsd., Pige Maren Arnesd., Rorskarl Arne Usler, Do Aslak Engebrethsen, Skomagerdreng Tøves Knap fra østre Porsgr.

 

Født 06.10.1824 – hjemmedøpt 08.10.1824 – bekreftet i kirken 30.12.1824: Elen Marie – Styrmand Hans Christian Paus og Hustru Dorthe Gurine Hansd. i østre Porsgr., faddere: Bjelkehugger Hans Axelsens Kone Rabine Christine Hørbye, Jomfr. Birgitte Johnsen, Begge fra østre Porsgr., Styrmand Simon Andersen Bommen fra Osebakken, Snedker Nicolai Dahl, Oldermand Hans Halvorsen Tangen, Understyrmand Hans Hansen Tangen, Tømmermand Frederik Olsen Moe, Alle fra østre Porsgrund.

 

Født 09.10.1824 – hjemmedøpt 12.10.1824 – bekreftet i kirken 05.01.1825: Birgitte Marie – Snedkermester Hans Skanke og Hustrue Pernille Pedersd. i vestre Porsgr., faddere: Skipper Peder Boyesens Kone Mad. Bolette Boyesen, født Dissinthun, Jomfr. Anne Henrikka Pedersen, Skipper Ole Willumsen, Do Jens Pedersen, Kjøbmand Ole Halvorsen, Student Jens Christian Skaaning, Styrmand Arnth Folkmann, Do Folkman Wright, Alle fra vestre Porsgrund.

 

Født 13.09.1824 – hjemmedøpt 21.09.1824 – bekreftet i kirken 09.01.1825: Johanne Severine – uægte Barn – Dagarbeider Gudmun Pedersen af vestre og Pige Anne Karine Pedersd. af østre Porsgr., faddere: Pige Gunild Clausdatter, Do Anne Johnsdatter, hiin af Tyendeclassen i vestre denne i østre Porsgr., Matros Torsten Pedersen, Do Isak Pedersen, Tjenestedreng Johannes Knudsen, Alle fra østre Porsgr.  

 

Side 151

 

Født 23.08.1824 – døpt 05.09.1824: Hans Torjusen – Snedker Torjus Carlsen og Hutsrue Marthe Karine Andersd. i østre Porsgr., faddere: Styrmand John Hansens Kone Gurine Gundersd. fra Solum, Jomfr. Hanna Dahl fra østre Porsgr., Snedkermester Arne Berg, Do Nicolai Dahl, Skibstømmermand Jørgen Johnsen, Alle fra østre Porsgr., Tjenestekarl Ole Hansen Nenseth fra Solum.

 

Født 02.09.1824 – hjemmedøpt 03.09.1824 – bekreftet i kirken 12.09.1824: Hans Christian SuhrsHandelsfuldmægtig Asmus Asmusen Suhrs og Hustrue Pernille Marie Holm fra østre Porsgrund, faddere: Sejlmagersvend Isach Halvorsens Kone Christine Christensdatter fra Osebakken, Pige Elen Arnesdatter fra østre Porsgr., Lods Halvor Andersen, Baadfører Ole Moe, Fuldmægtig Ole P Halvorsen, Krambodsvend Fred. Moe, Alle fra østre Porsgr.

 

Født 25.06.1824 – hjemmedøpt 28.06.1824 – bekreftet i kirken 25.07.1824: Hans Due Herman Møller – Undertodbetjent Ditlev Møller og Madame Else Marie Møller, født Bryn, af østre Porsgrund, faddere: Skip. John Fr. Monrands Kone Mad. Anne Johanne Monrad, født Høst, fra Skien, Jomfrue Christine Monrad fra vestre Porsgr., Overtoldbetient Ole R Muller fra s. Sted, Forvalter Michael Møldrup, Fuldmægtig Johan Holst, Contoirist Christ. Myhre, Skip. Niels Vauvert, Alle fra østre Porsgr., Styrmand Hans Petter Isachsen fra vestre Porsgr.

 

Født 01.08.1824 – hjemmedøpt 11.08.1824 – bekreftet i kirken 19.09.1824: Jacob Funnemark – Skibscapitain Jacob Funnemark og Mad. Anne Rosine Funnemark, født Cock, i østre Porsgr., faddere: Herbergeren Carl Cocks Kone Christine Cock fra Brevig, Contoirist Ellef Funnemarks Kone Anne Elisabeth Funnemark fra Osebakken, Jomfrue Else Funnemark fra østre Porsgr., Herbergeren Carl Cock fra Brevig, Handelsfuldmægtig Niels Cock fra Gierpen (Fadderne fortsetter på neste side med døpte «Mankjøn»), Hestheler? Herman Tosdahl, Contoirist Ellef Funnemark, Begge fra Osebakken.

 

Født 30.09.1824 – hjemmedøpt 09.10.1824 – bekreftet i kirken 07.01.1825: Agnethe Magrethe – Baadfører Vallentin Simonsen og Hustrue Gurine Jacobsen fra Ø. P., faddere: Jomfrue Ingeborg Jacobsen, Do Hanna Christine Dahl, Skipper Erik Knudsen, Styrmand Sivert Halvorsen, Snedkermester Lorentz Larsen Glose, Styrmand Anders Evensen, Alle fra østre Porsgr.

 

Født 05.12.1824 – hjemmedøpt 27.12.1824 – bekreftet i kirken 16.01.1825: Helene Maria – Daglønner ved Herre Hans Pedersen og Hustrue Ingeborg Kirstine Amundsd., faddere: Saugdreng Lars Torstensens Kone Inger Olsd., Pige Hanne Marine Olsd., Flaademand Gunder Rasmussen, Skomager Svend Christensen, Tjenestedreng Anders Lucasen, Alle fra Herre.

 

Født 10.03.1825 – hjemmedøpt 13.03.1825 – bekreftet i kirken 03.04.1825: Anne Karine – Kleinsmed ved Herre Hans Nilsen Berth og Hustrue Anne Rasmusd., faddere: Bonde Lars Sortedals Kone Anne Kirstine Nilsd. Bamble, Pige Anne Olsd., fra Herre, Huustømmermand Ole Talachsen fra Bamble, Grynmøller Isak Iversen, Tømmermand Torsten Tomsen fra Herre, Dagarbeider Rasmus Iversen fra Solum.

 

Født 25.02.1825 – hjemmedøpt 27.02.1825 – bekreftet i kirken 03.04.1825: Inger Thorsd. – Hammersmeddreng ved Herre Thor Olsen og Hustrue Anne Larsd., faddere: Hammersmedsvend Petter Olsens Kone Marthe Olsdatter, Pige Maren Tollefsd., Pramfører Halvor Eriksen, Dagdreng ved Saugen Gunder Gundersen, Do Lars Olsen Siljen, Hammersmedsvend Petter Paulsen, Dagarbeider Lars Olsen, Alle fra Herre.  

 

Side 152

 

Side 152, «Mandkjøn», starter med resten av fadderne til overnevnte og sistnevnte gutt, Jacob Funnemark, 01.08.1824. (Se under han)  

Født 11.08.1824 – hjemmedøpt 15.08.1824 – bekreftet i kirken 19.09.1824: Ole Berntsen – Hammersmedmester Bernt Halvorsen og Hustrue Marthe Margrethe Pedersdatter fra Herre, faddere: Hammersmedmester Thor Nilsens Kone Marthe Margrethe Andersd., Pige Karen Marie Olsd., Hammersmedsvend Lucas Andersen, Saugdreng Gunder Gundersen, Møllerdreng Jacob Johnsen.

 

Født 05.08.1824 – hjemmedøpt 07.08.1824 – bekreftet i kirken 26.09.1824: Gullek KariniusTobakspindermester Christian Gulleksen og Hustrue Marthe Hansd. af østre Porsgr., faddere: Enke efter Tjener Nils Lund, Maria Eliasd., Pige Andrea Hansd., Tobakspinder Lars Simonsen, Tømmermand Torsten Jacobsen, Tjener Christian Kortner, Styrmand Christen Abrahamsen, Tjenestekarl Peder Andersen, Alle fra Ø.P.

 

Født 14.05.1824 – hjemmedøpt 14.05.1824 – bekreftet i kirken 24.10.1824: Johannes Jacobsen – Dagarbeider Jacob Hansen og Hustrue Gunild ……? (Bare kluss. Hun het trolig Johannesdatter. JO), fra østre Porsgrund, faddere: Garvermester Jacob Bommens Kone Anne Kirstine Olsd. fra Osebakken, Pige Karen Pedersd. fra østre Porsgr., Garvermester Amund Trulsen, Huustømmermand Ole Tharaldsen, Tjenestedreng Gjert Gjertsen, Alle fra østre Porsgr., Brendeviinsbrænder Jacob Hansen fra Osebakken.

 

Født 19.01.1825 – hjemmedøpt 22.01.1825 – bekreftet i kirken 03.04.1825: Andrea Andreasd. – uægte Barn – Pige Margrethe Jensd. af Tyendeclassen ved Herre og Soldat ved Garnisonen i Fredriksværn Andreas Andersen, faddere: Daglønner Jens Tørkelsens Kone Berthe Halvorsd., Pige Karen Asbjørnsd., Mølledreng Jacob Johnsen, Hammersmedreng Ole Johnsen, Daglønner Thorsten Reiersen, Alle fra Herre.

 

Født 28.02.1825 – hjemmedøpt 01.03.1825 – bekreftet i kirken 24.04.1825: Anne Marie – Matros Christen Christensen og Hustrue Karen Gurine Olsd. af østre Porsgr., faddere: Matros Thor Christensens Kone Anne Hansd. fra vestre Porsgr., Hanne Isaksd. fra Osebakken, Huusinformator Asmus Asmusen Suhrs sammestedsfra, Skibstømmermand Hans Johannesen Hervig, Matros Henrik Jahnsen, Begge fra vestre Porsgr., Do Ole Christensen fra østre Porsgr., Do Knud Larsen fra Osebakken.

 

Født 01.02.1825 – hjemmedøpt 02.02.1825 – bekreftet i kirken 01.05.1825: Isine MarthineMatros Torsten Isaksen og Hustrue Karen Kirstine Haagensd. af vestre Porsgr, faddere: Lods Christian Ankers Kone Anne Sophie Isaksd. fra Langesund, Pige Christine Margrethe Micelsd. fra Schien, Nils Mikkelsen, Brændeviinsbrænder Mikkel Nilsen, Begge fra Gjerpen, Kiøbmand Engelbreth Isaksen, Matros Anders Larsen Rogn, Begge fra vestre Porsgr.  

 

Side 153

 

Født 21.08.1824 – hjemmedøpt 01.09.1824 – bekreftet i kirken 07.11.1824: Even Christophersen – Dagarbeider Christopher Olsen og Hustrue Ingeborg Danielsd. af østre Porsgr., faddere: Pige Ingeborg Evensd. fra Gjerpen, Do Lisbeth Evensd. fra Osebakken, Huustømmermand Jørgen Larsen, Hugger Rasmus Jacobsen, hiin fra Porsgrund denne fra Osebakken, Matros Hans Engelbrethsen, sammesteds fra, Tjenestekarl Hans Evensen fra Holden.

 

Født 24.08.1824 – hjemmedøpt 29.08.1824 – bekreftet i kirken 07.11.1824: Søren Nilsen – Matros Nils Christensen og Hustrue Severine Sivertsd. i østre Porsgr., faddere: Pige Anne Marie Nilsd., Do Karen Olsd., Begge af Tyendeclassen i østre Porsgr., Saugmester Anders Johnsen, Matros Jørgen Andersen, hiin fra Herre denne fra østre Porsgr., Matros Rasmus Pedersen, Do Christen Christensen, Do Mathias Nilsen, Dagarbeider Christen Christensen, Alle fra østre Porsgr.

 

Født 21.08.1824 – hjemmedøpt 27.08.1824 – bekreftet i kirken 28.11.1824: Hans Elernardus – Skibscapitain Willum Willumsen den yngre og Mad. Eleonore Willumsen, født Schvach, af V.P., faddere: Kjøbmand Ulrich Cudrios K. Mad. Thalia Cudrio, født Jesten, Frugtsom Jomfrue Hanna Wilumsen fra V. P., Kiøbmand Christopher Blom fra Skien, Kiøbmand Bend Winther fra Ø.P., Skipper Petter Bøyesen, Styrmand Hans Bakka, ….?(Kluss. JO) Jonas Wessel, Alle fra V.P.

 

Født 14.03.1825 – hjemmedøpt 15.03.1825 – bekreftet i kirken 08.05.1825: Anne Margrethe – Bjelkehugger Jens Andersen Ballestad og Hustrue Berthe Olsd. af Ø.P., faddere: Matros Søren Andersens Kone Anne Marie Olsdatter, Pige Karen Andersd. Ballestad, Daglønner Reer Thomsen, Vægter Ole Petter Gundersen, Matros Søren Andersen, Alle fra østre Porsgr.

 

Født 11.02.1825 – hjemmedøpt 25.02.1825 – bekreftet i kirken 23.05.1825: Inger Andrea – Garversvend Peder Christiansen og Hustrue Maren Severine Knudsdatter i østre Porsgr., faddere: Matros Sivert Thomsens Kone Justine Pedersd. fra Ø.P., Pige Lisbeth Jørgensd. fra Osebakken, Snedker Thomas Piequet fra Ø.P., Mestersmed Erik Thronsen, Skomagersvend Isak Sørensen, Begge fra Osebakken.

 

Født 22.05.1825 – døpt 04.06.1825: Maren Kirstine – Flaademand ved Herre Gunder Rasmusen og Hustrue Kirsten Gundersd., faddere: Møllersvend Hans Pedersens Kone Ingeborg Amunsdatter, Pige Inger Rasmusd., Tjenestekarl Anders Gundersen, Dagdreng paa Saugen Lars Olsen, Skomager Svend Amundsen, Alle fra Herre, Tjenestekarl Jonas Abrahamsen fra Bamble.

 

Født 12.01.1825 – hjemmedøpt 25.01.1825 – bekreftet i kirken 04.06.1825: Nathalia Groth – Krigssekretair og Postmester Fr. Groth og Frue Anne Helene Groth, født Clausen, i Ø.P., faddere: Groserer Carl Møllers Kone Mad. Birgitta Møller, født Wright, Fredrikka Ottesen, født Aal (Fadderne fortsetter på neste side med døpte «Qvindekjøn»), Frøken Hanna Morgenstjerne, den første fra vestre Porsgr. begge de sidste fra Osebakken, Kammeraad og Toldinspectiur Thomas Hamond, Toldcasserer J W Rasch, Groserer Hans Møller, Alle fra Ø.P., Skibscapitain Jacob Muller fra V.P.  

 

Side 154

 

Født 30.09.1824 – hjemmedøpt 03.10.1824 – bekreftet i kirken 07.01.1825: Jacob Julius – Skipper Valentin Simonsen og Madame Gurine Jacobsen i Ø.P., faddere: Enke efter (så mangler et navn. JO) Madame Kirsten Hansen, født Jacobsen, Jomfrue Karen Halvorsen, Begge fra østre Porsgr., Kiøbmand Nils Jacobsen, Skipper Christen H Arveskoug, Do Johannes Olsen, Alle fra Ø.P., Skipper Christen Johnsen fra V.P.

 

Født 03.12.1824 – hjemmedøpt 08.12.1824 – bekreftet i kirken 09.01.1825: Jens Bjørn – Hammersmed dreng ved Herre Petter Olsen og Hustrue Marthe Olsd., faddere: Mester ved Spigerhammeren ved Herre Bernth Halvorsens Kone Marie Olsd. fra Herre, Pige Anne Olsd. fra Bamble, Hammersmedsvend Lucas Andersen, Do dreng Nils Johannesen, Do dreng Thor Olsen, Snedker Lars Iversen, Alle fra Herre.

 

Født 05.11.1824 – hjemmedøpt 12.11.1824 – bekreftet i kirken 09.01.1825: Jens Carl – Møllermester ved Herre Mathias Hansen og Hustrue Karen Elisabeth Jansd., faddere: Oldermand Anders Larsens Kone Mari Olsd., Pige Boel Mathea Eriksd. Hellestvedt, Tømmermand Petter Nilsen, Smed Thor Jørgen Knudsen, Tjener Jørgen Møller Knudsen, Tjenestedreng Erik Hansen, Alle fra Herre.

 

Side 154, «Qvindekjøn», starter med resten av fadderne til overnevnte og sistnevnte pike, Nathalia Groth, født 12.01.1825. (Se under henne)

 

Født 10.06.1825 – hjemmedøpt 20.04.1825 (Her står det april. Dette var før fødselen, så et sted er det notert feil. JO) – bekreftet i kirken 26.06.1825: Maren Serine – Flaademand ved Herre Knud Olsen og Hustrue Ingeborg Nielsd., faddere: Bonde fra Bamble Sivert Bergersens Kone Marthe Thorsd. Siljen, Pige Karen Dorthea Halvorsd. fra Herre, Flaademand Peder Larsen, Saugdreng Gunder Gundersen, Tjenestedreng Sivert Fredriksen, Do Even Halvorsen, Daglønner Lars Thorsen, Alle fra Herre.

 

Født 25.04.1825 – hjemmedøpt 26.04.1825 – bekreftet i kirken 26.06.1825: Benedicte Halvorsd. – Dagarbeider Halvor Bentsen og Hustrue Margit Olsd. fra østre Porsgr., faddere: Baadsmand Hans Tangens Kone Marte Hansd., Pige Johanne Marie Christensdatter, Skibstømmermand Carl Nilsen, Oldermand Hans Tangen, Skomager Stoe Engelbrethsen, Alle fra østre Porsgr.  

 

Side 155

 

Født 05.11.1824 – hjemmedøpt 14.11.1824 – bekreftet i kirken 15.02.1825: Hans Thomas – Styrmand Hans Petter Isachsen og Madame Karine Bryn af vestre Porsgr., faddere: Enke efter Skip. …? (Klussete. JO) Gundersens Mad. Karen Gundersen fra Solum, Jomfrue Hanna Willumsen fra vestre Porsgr., Skip. Fr. Vauvert, Do Mathias Mathiesen, Do Peder Røra Pedersen, Alle fra vestre Porsgr., Undertoldbetient Ditlev Møller fra østre Porsgr., Skip. Fr. Dahl fra Solum.

 

Født 18.11.1824 – hjemmedøpt 19.11.1824 – bekreftet i kirken 20.02.1825: Nils Hjorth – Matros Nils Nilsen Hjorth og Hustrue Marthe Maria Engelbrethsd. af Ø.P., faddere: Pige Karen Nilsd. Hjorth, Do Gurine Hansd. Glose, Begge af Tyendeclassen i Ø.P., Rorskarl Aslak Engelbrethsen, Matros Torger Engelbrethsen Grothnæs, Skrædder Mads Nilsen Rosenborg.

 

Født 20.12.1824 – hjemmedøpt 24.12.1824 – bekreftet i kirken 20.03.1825: Carl Marthinus – Tjener Christian Gartner og Hustrue Berthe Karine Olsd. i Ø.P., faddere: Rorskarl Thomas Olsens Kone Gunild Gunuldsd., Pige Benedicte Christine Wiig, Rorskarl Arne Usler, Garvermester Amund Paulsen, Tobaksspinder Christian Gulleksen, Tjener Jens Christensen, Alle fra Ø.P., Tjener Jørgen Møller Knudsen fra Herre.

 

Født 23.01.1825 – hjemmedøpt 24.01.1825 – bekreftet i kirken 05.04.1825: Nicolai Olavus – Matros Nils Nilsen og Hustrue Anne Marie Olsd. i V.P., faddere: Matros Hans Thomas Thyrholms Kone Anne Kirstine Nilsd., Pige Mette Marie Olsd., Muurmester Jens Tøvesen (Fadderne fortsetter på neste side med døpte «Mankjøn»), Matros Andreas Colding, Røiert Jens Johnsen, Dagarbeider Anders Michelsen.

 

Født 01.03.1825 – hjemmedøpt 02.03.1825 – bekreftet i kirken 20.07.1825: Karen Gurine – Biælkehugger Rasmus Tovsen og Hustrue Inger Monsd. af østre Porsgr., faddere: Matros Ole Monsens Kone Maren Jacobsdatter fra Solum, Pige Anne Helgesd. fra Osebakken, Tømmermand Torsten Jacobsen, Hugger Tov Brynhildsen, Tjenestekarl Giert Giertsen, Matros Mons Monsen, Alle fra østre Porsgr.

 

Født 02.07.1825 – hjemmedøpt 07.07.1825 – bekreftet i kirken 21.08.1825: Marthe Margrethe – Styrmand Sivert Halvorsen og Hustrue Karen Kirstine Andersd. af østre Porsgr., faddere: Styrmand Simon Bommens Kone Karen Halvorsd., Pige Anne Magdalene Nielsdatter, Begge fra Osebakken, Sejlmager Michel Halvorsen, Snedker Thomas Piquet, Contoirist Ole P Halvorsen, Alle fra østre Porsgrund.

 

Født 21.06.1825 – hjemmedøpt 24.06.1825 – bekreftet i kirken 21.08.1825: Thurine Thorsd. – uægte Barn – Pige Inger Kirstine Engelbrethsd. af Tyendeclassen i Ø.P. og Tjenestedreng Thor Andersen Enggrav af Gjerpen, faddere: Rorskarl Aslak Engelbrethsens Kone Lisbeth Nilsd., Pige Elisabeth Anundsdatter, Rorskarl Aslak Engelbretsen, Bænneviinsbrænder Halvor Andersen, Matros Ole Engelbretsen Thue, Alle af østre Porsgr.

 

Født 05.07.1825 – hjemmedøpt 08.07.1825 – bekreftet i kirken 25.09.1825: Inger Cathrine Sejlmager Michel Halvorsen og Hustrue Jacobine Magdalene Arøe i vestre Porsgrund, faddere: Skipsfører Simon Bommens Kone Karen Halvorsdatter fra Osebakken, Jomfrue Hanna Christine Arveskou af østre Porsgrund, Skipper Ole Arøe af vestre Porsgr., Contoirist Ole Petter Halvorsen, Volonteur Halvor Arveskou, Snedker Thomas Piquet, Alle fra østre Porsgrund.  

 

Side 156

 

Side 156, «Mandkjøn», starter med resten av fadderne til overnevnte og sistnevnte gutt, Nicolai Olavus, født 23.01.1825. (Se under han)

 

Født 10.02.1825 – hjemmedøpt 15.02.1825 – bekreftet i kirken 04.04.1825: Thorsten Christensen – Huustømmermand Christian Gjertesen og Hustrue Anund Torstensd. af Ø.P, faddere: Dagarbeider Gjert Gjertsens Kone Sidsel Andersen af Ø.P., Pige Inger Marie Torstensd. fra Gjerpen, Soldat Gjert Christensen fra Solum, Bonde Torjus Torstensen fra Bamble, Bonde Vebjørn Halvorsen fra Gjerpen, Tjenestekarl Gjert Gjertsen fra Ø.P.

 

Født 24.11.1824 – hjemmedøpt 27.11.1824 – bekreftet i kirken 06.04.1825: Engelbreth Jørgensen – Skibstømmermand Jørgen Nauer og Hustrue Anne Engelbrethsd. i Ø.P., faddere: Kjøbmand Nils Sørensens Kone Edel Margrethe Sørensen, født Manal, Jomfrue Edel Frank, Snedkermester Nicolai Dahl, Skibstømmermand Jørgen Johnsen, Matros Ole Thue.

 

Født 02.02.1825 – hjemmedøpt 02.02.1825 – bekreftet i kirken 13.04.1825: John Johnsen – Matros John Torjersen og Hustrue Ise Berthea Vettesd. i V.P., faddere: Oldermand Engebreth Isaksens Kone Live Knudsd. fra V.P., Pige Ingebor Hansd. fra Skien, Lods Halvor Andersen fra Ø.P., Matros Gremert Olsen, Soldat Ole Nilsen Eid, Tjenestekarl Halvor Jørgensen, Matros Knud Tollefsen, Alle fra V.P.

 

Født 08.10.1825 – døpt 10.10.1825: Inger Paulsd. – Kulldreng ved Herre Paul Olsen og Hustrue Gunild Nilsd., faddere: Dagarbeider Halvor Nilsens Kone Berthe Olsd., Pige Thore Larsd., Dagarbeider Christen Lucasen, Tjenestedreng Anders Lucasen, Kulledreng Engelbreth Olsen, Møllerdreng Jacob Jahnsen, Alle fra Herre.

 

Født 03.07.1825 – hjemmedøpt 06.07.1825 – bekreftet i kirken 16.10.1825: Sophie Marie – Skibstømmermand Rasmus Larsen og Hustrue Karen Sivertsd. af V.P., faddere: Skibscapitain Mads Halvorsens Kone Mad. Abigael Halvorsen, født Siverts, af V.P., Jomfrue Hedevig Linaae fra Langesund, Kiøbmand Christian Bruun fra Osebakken, Do. Poul Linaae fra Ø.P., Skipper Jørgen Linaae, Do Jeaen Erboe, Privatlærer Nils Hjort, Alle fra V.P.

 

Født 19.08.1825 – hjemmedøpt 20.08.1825 – bekreftet i kirken 16.10.1825: Berthe Chathrine – Tømmermand ved Herre Petter Nilsen og Hustrue Maren Kirstine Evensd., faddere: Hammersmedsvend Nils Berulfsens Kone Marthe Andersdatter, Pige Maren Bolette Mathiasd., Møllermester Matias Hansen, Oldermand Anders Larsen, Kleinsmed Thor Jørgen Knudsen, Hammersmedsvend Johan Bærulfsen, Dagarbeider Lars Olsen, Alle fra Herre.  

 

Side 157

 

Født 16.05.1825 – hjemmedøpt 20.05.1825 – bekreftet i kirken 12.06.1825: Samuel Johannesen – Sadelmager Johan Rosenstedt og Hustrue Elen Kirstine Hansd. i Ø.P., faddere: Huustømmermand Torsten Jacobsens Kone Anne Kirstine Monsd., Pige Anne Jansd., Hugger Torjus Johnsen, Skomager Erik Guldbranden Heier, Alle fra Ø.P., Garvermester Jacob Bommen fra Osebakken.

 

Født 04.05.1825 – hjemmedøpt 08.05.1825 – bekreftet i kirken 12.06.1825: Halvor Larsen – Matros Lars Larsen og Hustrue Inger Margrethe Tollefsd. i V.P., faddere: Enke efter Rorskarl Halvor Thronsen Anne Andersdatter, Pige Margrethe Pedersd., Skomager Iver Jahnsen, Matros Wetle Olsen, Alle fra vestre Porsgr., Glarmester Jens Nilsen Rugla fra Solum.

 

Født 25.01.1825 – hjemmedøpt 02.02.1825 – bekreftet i kirken 16.06.1825: Hans Nicolai – Kjøbmand Ole Halvorsen og Madame Inger Halvorsen, født Pedersen, i V.P., faddere: Skibscapitain Frederik Vauverts Kone Mad. Charlotte Vauvert, født Pontoppidan, Jomfrue Massine Bucka, Skipper Mads Halvorsen, Sagfører Jonas Wessel, Høker Isak H Nenseth, Styrmand Petter Wright, Alle fra V.P., Skrivekarl Christen Aalborg, Contorist Hans A Blom fra Solum.

 

Født 06.04.1825 – hjemmedøpt 07.04.1825 – bekreftet i kirken 19.06.1825: Jens Jensen – Rorskarl Jens Johnsen og Hustrue Ingebor Nilsd. af V.P., faddere: Matros Nils Nilsens Kone Anne Marie Olsd., ……? Pig Edel Margrethe …..?  af Ø.P., Rorskarl Arne Usler, Do Thomas Olsen, Matros Bærulf Larsen, (Fadderne fortsetter på neste side med døpte «Mankjøn») Matros Anders Rogn, de tvende første fra østre de tvende sidste fra vestre Porsgr.

 

Født 05.08.1825 – hjemmedøpt 06.08.1825 – bekreftet i kirken 16.10.1825: Caroline Bærulfsen – Matros Bærulf Larsen og Hustrue Anthonette Andersd. af V.P., faddere: Saugmester Lars Christensen Moens Kone Anne Betea Larsd. fra Solum, Pige Kirsten Marie Andersd. fra Eidanger, Rorskarl Peder Andersen af østre, Do Jens Johnsen, Matros John Torjersen, Do Engelbreth Jacobsen af V.P., Bjelkehugger Lars Bærulfsen fra Solum, Matros Erik Olsen Nyestrand fra Eidanger.

 

Født 04.08.1825 – hjemmedøpt 04.08.1825 – bekreftet i kirken 23.10.1825: Maren Gurine – Matros Hans Sivertsen og Hustrue Gunborg Olsd. af Ø.P., faddere: Pige Elen Kathrine Jensd., Do Marthe Jacobsd., Begge af Tyendeclassen i vestre Porsgr., Dagarbeider Halvor Bentsen fra Eidanger, Matros Torsten Sivertsen, Do Hans Petter Olsen, Begge fra østre Porsgr.

 

Født 26.07.1825 – hjemmedøpt 26.07.1825 – bekreftet i kirken 23.10.1825: Magnine Iversd. – Skomagermester Iver Jahnsen og Hustrue Anne Brynilsd. af V.P, faddere: Oldermand Engelbreth Isaksens Kone Live Knudsd., Pige Anne Marie Larsd., Skomagermester Nils Wahl, Matros Anders Nilsen, Underpolitiebetient Abraham Jensen, Alle af vestre, Skomager Erik Guldbrandsen Heier af østre Porsgr. (Fadderne fortsetter på neste side med døpte «Qvindekjøn»), Do Anders Rogn, De tvende første fra østre tvende sidste fra vestre Porsgrund.  

 

Side 158

 

Side 158, «Mandkjøn», starter med resten av fadderne til overnevnte og sistnevnte gutt, Jens Jensen, født 06.04.1825. (Se under han)

 

Født 17.05.1825 – hjemmedøpt 18.05.1825 – bekreftet i kirken 03.07.1825: Christian Jørgensen – Styrmand Jørgen Johnsen og Hustrue Johanne Berthea Wiig i Ø.P., faddere: Snedker Jørgen Carlsens Kone Marthe Karine Andersd., Pige Cicilia Wenstøb, Oldermand Hans Nilsen, Hugger Ole Meen, Maler Ole Andersen Harpa, Matros Rasmus Bentsen Wiig, Alle fra Ø.P.

 

Født 12.05.1825 – hjemmedøpt 20.05.1825 – bekreftet i kirken 05.07.1825: Hans Jochum With – Møllersvend ved (Her mangler nok et stedsnavn. Andre steder står det Herre. JO) Henrik Hansen With og Hustrue Pernille Halvorsdatter, faddere: Skibsbygger John Hansens Kone Maren Halvorsd. fra Brevig, Pige Maren Bolette Mathiasd. fra Herre, Tømmermand Petter Nielsen, Dagarbeider Jens Andreas Andersen, Tjenestedreng Even Hansen, Alle fra Herre.

 

Født 28.06.1825 – hjemmedøpt 30.06.1825: Johan Wilhelm Marius – Skibscapitain Bertel Bomhoff og Mad. Marie Elliot Bomhoff, født Bassov, af V.P., faddere: (Ingen nevnt. JO) Notert i egen rubrikk: Havde ikke vært i kirke til daabens Bekreftelse.

 

Født 21.06.1825 – hjemmedøpt 24.06.1825 – bekreftet i kirken 21.08.1825: Christian Johansen – Guldsmed Johan H Bjelke og Hustru Anne Katrine Borstvedt i Ø.P., faddere: Oldermand Jacob Andersens Kone Gurine Andersd., Pige Anne Margrethe Borstvedt, Begge af Ø.P., (Fadderne fortsetter på neste side med døpte «Mankjøn») Høker Nils Jacobsen, Møllermester Ole Andersen, Begge fra østre Porsgrund, Smedmester Erik Thronsen, Muurmester Thron Aanesen, Smedsvend Halvor Bugler, Alle fra Osebakken.

 

Side 158, «Qvindekjøn», starter med resten av fadderne til overnevnte og sistnevnte pike, Magnine Iversd., født 26.07.1825. (Se under henne)

 

Født 26.09.1825 – hjemmedøpt 02.10.1825 – bekreftet i kirken 23.10.1825: Berthe Kirstine – Huuslærer ved Herre Jens Andreas Andersen og Hustrue Ingeborg Kittilsd., faddere: Matros John Jensens Bergs K. Rebekca Berg fra Graaten, Pige Maren Bolette Mathiasd. fra Herre, Møllermester Mathias Hansen, Tjenestkarl Erich Hansen, Dagarbeider Lars Olsen, Alle fra Herre, Bielkehugger Gunder Kittilsen Kongerøe fra Solum.

 

Født 20.10.1825 – hjemmedøpt 01.11.1825 – bekreftet i kirken 13.11.1825: Maren Larine – Dagarbeider ved Herre Lars Brynhildsen og Hustrue Marie Stenuldsdatter, faddere: Flaademand Knud Olsens Kone Ingeborg Nielsdatter, Pige Karen Olsd., Hammersmedsvend Jacob Andersen, Møllerdreng Jacob Jahnsen, Tjenestkarl Jacob Erichsen, Alle fra Herre.

 

Født 24.08.1825 – hjemmedøpt 28.08.1825 – bekreftet i kirken 13.11.1825: Edel Maria – Tvillingsøster til strax herefter anførte Inger (Se lenger ned. JO) – Styrmand Henrik Flek og Hustrue Karen Maria Gulleksd. i Ø.P., faddere: Skibstømmermand Hans Hansen Tangens Kone Maren Cathrine Tangen, Jomfrue Hanne Dahl, Oldermand Hans Halvorsen Tangen, Huustømmermand Torsten Jacobsen, Snedkermester Lorenz Glose, Volonteur Anders Evensen, Alle fra Ø.P.  

 

Side 159

 

Side 159, «Mandkjøn», starter med resten av fadderne til overnevnte og sistnevnte gutt, Christian Johansen, født 21.06.1825. (Se under han)

 

Født 10.08.1825 – hjemmedøpt 10.08.1825: Theodor Severin – Matros Daniel Thorbjørnsen og Hustrue Oline Marie Gundersd. fra Ø.P., faddere: (Ingen nevnt. JO) Notert i egen rubrikk: Havde ike vært i kirke til daabsbekreftelse.

 

Født 17.08.1825 – hjemmedøpt 20.08.1825 – bekreftet i kirken 27.10.1825: Herman Theodor – Styrmand Christian Wilhelm Monrad og Mad. Hedevig Augusta Monrad, født Stribolt, i Ø.P., faddere: Skreddermester Hans Stribolts Kone Mad. Stribolt fra Schien, Skipper Christen Lunilis Lunds Kone Mad. Sophie Lund, født Saxilsen, fra Gjerpen, Jomfrue Christense Monrad fra V.P., Skipper Cornelius Blom, Styrmand Jørgen Elsner, Begge fra Skien, Styrmand Halvor Eriksen fra V.P.

 

Født 02.10.1825 – hjemmedøpt 20.10.1825 – bekreftet i kirken 30.10.1825: Tharald Olsen – Dagarbeider ved Herre Ole Jacobsen og Hustrue Kirstine Tharaldsd., faddere: Matdreng ved Saugen i Herre Anders Johnsens Kone Elisabeth Sørensd., Pige Karen Jacobsd. fra Vold, Malmslager Gunder Eriksen, Smeddreng Simon Knudsen, Begge fra Vold, Dagarbeider Ole Olsen, Do Hans Taraldsen, Begge fra Kilebøgden.

 

Født 24.09.1825 – hjemmedøpt 25.09.1825 – bekreftet i kirken 06.11.1825: Carl Andreas – Matros Tolf Nilsen og Hustrue Anne Andersd. af Ø.P., faddere: Matros Jacob Nilsens Kone Karen Maria Olsd. af Ø.P., Pige Maren Andersd. af Eidanger, Huustømmermand John Flaaten, Maler Ole Andersen, Smeddreng Amund Petter Kittilsen, Sagmester Peder Andersen, Alle fra Ø.P.

 

Født 24.08.1825 – hjemmedøpt 28.08.1825 – bekreftet i kirken 13.11.1825: Inger Henriksdatter – Tvillingsøster til den strax foran nevnte Edel Marie (Se lenger opp. JO) – Styrmand Henrik Flek og Hustrue Karen Maria Gulleksd. i Ø.P., faddere: Enke efter Skipper Jens Johnsen Mad. Karen Johnsen af V.P, Jomfrue Anne Jørgensen af Ø.P., Snedkermester Ole Jørgensen, Styrmand Lars Larsen, Tømmermand Frederik Olsen Moe, Alle fra Ø.P.

 

Født 01.10.1825 – hjemmedøpt 02.10.1825 – bekreftet i kirken 13.11.1825: Anne Oline – Matros Torger Olsen og Hustrue Maren Thorsd. i Ø.P., faddere: Matros Haagen Svendsens Kone Marthe Kirstine Andersd. fra Ø.P., Pige Kirstine Sivertsd. fra Gjerpen, Dagarbeider Søren Halvorsen, Do Halvor Olsen, Do Anders Jensen, Alle fra Ø.P., Matros Jacob Engelbretsen, Tjenestedreng Abraham Johnsen, Begge fra Osebakken.

 

Født 05.09.1825 – hjemmedøpt 12.09.1825 – bekreftet i kirken 20.11.1825: Bolette Ulrikke – Skomagermester Gottfrid Ulriksen og Hustrue Gunild Marie Jahnsd. af Ø.P., faddere: Huustømmermand Torsten Jacobsens Kone Anne Kirstine Monsd., Pige Anne Jørgensd., Snedkermester Ole Jørgensen, Skræddermester Christen Nilsen Kirkegaard, Skreddersvend Ole Johnsen, Snedkermester Nicolai Dahl, Styrmand Lars Larsen, Alle fra Ø.P., Garvermester Jacob Bommen fra Osebakken.

 

Født 07.10.1825 – døpt 20.11.1825: Mariane Larsd. – Tjenestekarl Lars Jacobsen og Hustrue Maren Aslaksd. fra Ø.P., faddere: Tømmermand Ole Taraldsens Kone Berthe Andersd., Pige Maroe Antteonisd., Røyert Thomas Olsen, Matros Jacob Sørensen Saga, Alle fra østre Porsgr., Dagarbeider Jacob Jacobsen Døvig fra Eidanger.  

 

Side 160

 

Født 23.09.1825 – hjemmedøpt 05.10.1825 – bekreftet i kirken 06.11.1825: Petter Rasmusen – Matros Rasmus Pedersen og Hustrue Inger Margrethe Hansdatter af Ø.P., faddere: Dagarbeider Halvor Aaltveds Kone Berthe Kristine Christensd. af V.P., Hugger Hans Larsen, Tobaksspindermester Mathias Torstensen, Matros Ole Nilsen, Do. Anders Monsen, Alle fra Ø.P.

 

Født 26.09.1825 – hjemmedøpt 12.10.1825 – bekreftet i kirken 06.11.1825: Lars Pedersen – Roskarl Peder Andersen og Hustrue Marthe Maria Larsd. af Ø.P., faddere: Enke efter Smed Anders Gulleksen Malene Andersd., Pige Ingebor Maria Eriksd., Roskarl Arne Usler, Skomager Erik Heier, Slagter Christen Johnsen, Alle fra østre Porsgr., Rorskarl Jens Johnsen, Baadsmand Bærulf Larsen, Begge fra V.P.

 

Født 17.10.1825 – døpt 13.11.1825: Ole PoulsenHammersmedsdreng ved Herre Poul Helgesen og Hustrue Ingebor Chatrine Nilsd., faddere: Hammersmedsvend Johan Bærulfsens Kone Anne Olsd., Pige Ingebor Cathrine Larsd., hiin fra Herre denne fra Bamble, Dagdreng Lars Olsen, Matdreng Gunder Gundersen, Tjenestedreng Ole Johnsen, Do Christen Lucasen, Alle fra Herre.

 

Født 13.10.1825 – hjemmedøpt 14.10.1825 – bekreftet i kirken 13.11.1825: Christian Petter – Dagarbeider Halvor Kjøstelsen og Hustrue Karen Muller af V.P., faddere: Pige Maren Halvorsd., Do Marthe Maria Hansd., hiin af Tyendeclassen i Solum denne i østre Porsgr., Matros Hans Johannesen Hervig, Bonde Kittil Nilsen Falkum, Do Halvor Jørgensen fra Solum, Bagersvend Kjøstel Andersen fra Skien.

 

Født 25.10.1825 – døpt 20.11.1825: Maren Cathrine – Dagarbeider Anders Gjertsen og Hustrue Sidsel Andersd., af Ø.P., faddere: Pige Anne Johnsdatter, Do Ingeborg Christensd., hiin af Tyendeclassen i Gjerpen denne i vestre Porsgr., Hugger Christen Gjertsen, Dagarbeider Hans Isaksen fra østre Porsgr., Dagarbeider Engelbreth Andersen fra Osebakken.

 

Født 25.09.1825 – hjemmedøpt 04.10.1825 – bekreftet i kirken 04.12.1825: Augusta Thomine – Skipper Mathias T Mathisen og Mad. Karen Mathisen, født Johnsen, i V.P., faddere: Bonde T Mathisen Klyves Kone Aaved Klyve fra Solum Sogn, Jomfr. Birgitta Johnsen, Skipper Hans Petter Isaksen, Do Peder Røra Pedersen, Begge fra V.P., Kjøbmand Frantz Bendixsen fra Osebakken, Bonde Hans Pedersen, Do Isak T Mathisen Klyve, Begge fra Solum.

 

Født 14.11.1825 – hjemmedøpt 15.11.1825 – bekreftet i kirken 18.12.1825: Maren Kirstine – Matros John Kittilsen og Hustrue Larine Jacobsd. i Ø.P., faddere: Pige Maren Jacobsd. fra Ø.P., Do Mette Maria Andersd. fra Osebakken, Tjenestedreng Anders Gundersen, Matros Lars Solvesen, Do Mathias Nilsen, Alle fra Ø.P.

 

Født 02.11.1825 – hjemmedøpt 10.11.1825 – bekreftet i kirken 26.12.1825: Karen Oline – Matros Ole Svendsen og Hustrue Karine Nilsd. i Ø.P., faddere: Huustømmermand Christian Gjertsens Kone Anne Thorstensd., Pige Karen Wetlesd., Matros Erik Olsen, Do John Hermandsen, Do Frederik Olsen, Alle fra Ø.P.  

 

Side 161

 

Født 21.10.1825 – døpt 20.11.1825: Jacob Halvorsen – Dagarbeider ved Herre Halvor Jacobsen og Hustrue Helene Gundersd., faddere: Pige Anne Thomasd., Do Berthe Gudmundsd. af Tyendeclassen ved Herre, Saugsvend Torsten Thomesen, Dagarbeider Halvor Eriksen, Do Christen Nilsen, Alle fra Herre, Skibstømmermand Lars Michelsen fra Brevig.

 

Født 16.08.1825 – hjemmedøpt 17.08.1825 – bekreftet i kirken 27.11.1825: David Andreas – Styrmand Jens Davidsen og Hustrue Kirsten Andersd. i V.P., faddere: Enke efter Skibscapitain Christian Monrad, Mad. Inger Bugge Monrad, født Adslev, Jomfrue Agnethe Willumsen, Procurator Ole Muller, Skibscapitain John Stenersen, Do Hans Petter Isaksen, Styrmand Halvor Eriksen, Alle fra V.P.

 

Født 11.11.1825 – hjemmedøpt 14.11.1825 – bekreftet i kirken 04.12.1825: Petter Nicolai – Smedsvend Amund Petter Kittilsen og Hustrue Anne Sophia Andersd. i Ø.P., faddere: Snedker Hans Gloses Kone Inger Kirstine Gundersd., Pige Aaved Kirstine Kittilsd., Mestersmed Kittil Jensen Baar, Skomagermester Hans Andersen Knap, Alle fra Ø.P., Smed Erik Thronsen, Muurmester Trond Aanesen fra Osebakken, Snedkermester Tore Pedersen fra Ø.P.

 

Født 26.08.1825 – hjemmedøpt 11.09.1825 – bekreftet i kirken 11.12.1825: Jacob Severin – Handelsfuldmægtig Jacob Nyegaard og Madame Hanna Elenora Bakke i V.P., faddere: Enke efter Kjøbmand Sivert Bakke Mad. Karen Petronelle Bakka, født Berg, Mad. Bolette Boyesen, født Dissingthon, (Fadderne fortsetter på neste side med døpte «Mankjøn») Jomfrue Petronella Bakka, Styrmand Severin Bakke, Do Hans Jacob Bakke, Alle fra V.P., Handelsfuldmægtig Jørgen Jørgensen fra Skien, Contorist Christen Aalborg fra Solum.

 

Født 25.11.1825 – hjemmedøpt 26.11.1825 – bekreftet i kirken 01.01.1826: Jacobine Nilsd. – Dagarbeider Nils Jacobsen og Hustrue Berthe Maria Evensd. i Ø.P., faddere: Pige Kirstine Jesesd., Do Amborg Christensd., Matros Søren Andersen, Tjenestedreng Lars Andersen, Do Amund Jensen, Alle fra Ø.P.

 

Født 10.10.1825 – hjemmedøpt 11.10.1825 – bekreftet i kirken 03.01.1826: Hanna Dine – Matros Henrik Jahnsen og Hustrue Christiane Olsd. i V.P., faddere: Matros Christen Christensens Kone Karen Olsd., Pige Marthe Olsd., hiin fra østre Porsgr. denne fra Solum, Baadsmand Hans Jahnsen, Matros Anders Larsen Rogn, Begge fra V.P., Matros Ole Christensen fra Ø.P., Do Ole Olsen fra Osebakken, Styrmand Anders Rougtvedt fra Solum.

 

Født 12.10.1825 – hjemmedøpt 14.10.1825 – bekreftet i kirken 11.01.1826: Thomasine Petrea Magdalena – Skræddermester Christian Pedersen Mugberg og Hustrue Karen Margrethe Høst i V.P., faddere: Undertoldbetjent i Skien Gjert Nors kone Grethe Anne Høst, Pige Alette Serise Herland fra V.P., Skipper Johan Schou, Snedkermester Hans Skanke, Høker Isak Nenseth, Skomagermester Nils Tønnes Wahl, Alle fra V.P.

 

Født 11.12.1825 – hjemmedøpt 11.12.1825 – bekreftet i kirken 15.01.1826: Petronelle Thomine – Matros Sivert Pedersen og Hustrue Anne Justine Larsd. i V.P., faddere: Dagarbeider Even Guldbrandsens Kone Karen Andersd. fra Skien, Pige Marthe Lene Larsd. fra Osebakken, Seilmager Mikkel Halvorsen, Contorist Ole P Halvorsen, Snedker Thomas Piquet, Matros Daniel Torbjørnsen, Vægter Ole Petter Gundersen, Alle fra Ø.P.  

 

Side 162

 

Side 162, «Mandkjøn», starter med resten av fadderne til overnevnte og sistnevnte gutt, Jacob Severin, født 26.08.1825. (Se under han)

 

Født 23.11.1825 – hjemmedøpt 01.12.1825 – bekreftet i kirken 18.12.1825: Ole Reiersen – Dagarbeider Reier Christensen og Hustrue Maren Christensd. i Ø.P., faddere: Enke efter Soldat Wettle Solie Maren Reiersd., Pige Karine Tollefsd., hiin fra vestre denne fra østre Porsgr., Matros Lars Christensen, Tjenestekarl Peder Andersen, Begge fra østre Porsgr., Huusmand Jacob Olsen fra Eidanger.

 

Født 24.10.1825 – hjemmedøpt 28.10.1825 – bekreftet i kirken 26.12.1825: Anders Engelbrethsen – Matros Engelbreth Pedersen og Hustrue Kirsten Larsd. i Ø.P., faddere: Pige Anne Lisbeth Tollefsd., Do Maren Hansd., Hugger Lars Christensen, Tjenestedreng Torjus Hansen, Dagarbeider Amund Amundsen, Alle fra Ø.P.

 

Født 07.12.1825 – døpt 02.01.1826: Hans Arnt – Snedker Jens Nilsen Rugla og Hustrue Ingeborg Margrethe Hansd. i V.P., faddere: Arbeidsmand Hans Tollefsens Kone Anne Margrethe Nilsd. fra Solum, Pige Maren Thorsd. fra V.P., Matros Lars Larsen, Skomager Iver Jahnsen, Matros Jens Jensen, Alle fra V.P., Dagarbeider Gunder Svennungsen fra Solum.

 

Født 03.10.1825 – hjemmedøpt 04.10.1825 – bekreftet i kirken 02.01.1826: Andreas Henriksen – uægte Barn – Pige Dorthe Gulleksd. i V.P. og Tømmermand ved Verften i Fredriksværn Henrik Andersen, faddere: Lods Peder Sevatsens Kone Else Marie Olsd. fra Solum, Pige Margrethe Pedersd. i V.P. (Fadderne fortsetter på neste side med døpte «Mankjøn»), Smedsvend Benth Benthsen sammeplads fra, Smed Tollef Olsen, Dagarbeider Nils Hansen, Bonde Christen Tommesen, Alle fra Solum.

 

Født 24.11.1825 – hjemmedøpt 06.12.1825 – bekreftet i kirken 15.01.1826: Anne Malene – Dagarbeider Anders Hansen og Hustrue Dorthe Hansd. i Ø.P., faddere: Hugger Ole Olsens Kone Ingeborg Hansd., Pige Elen Olsd., Rorskarl Thomas Olsen, Do Peder Andersen, Huustømmermand Ole Taraldsen, Alle fra Ø.P.

 

Født 27.12.1825 – hjemmedøpt 28.12.1825 – bekreftet i kirken 17.01.1826: Ingeborg Kirstine – Dagarbeider Gullek Engelbrethsen og Hustrue Marthe Halvorsd. i V.P., faddere: Dagarbeider Engelbreth Gulleksens Kone Ingeborg Gundersd. fra Solum, Pige Anne Maria Engelbrethsd. fra V.P., Matros Halvor Aaltvedt sammestedsfra, Skoleholder Abraham Eriksen, Bonde Ole Isaksen Aanerød, Skibstømmermand Gjert Isaksen, Alle fra Solum.

 

Født 05.01.1826 – døpt 29.01.1826: Hanna Laurine – Matros Gremeth Hansen og Gunild Maria Hansd. i V.P., faddere: Saugmester Jesper Hansens Kone Anne Kathrine Gudmundsd. fra Skien, Pige Olava Olsd. fra Solum, Matros Gunder Mathisen, Do Hans Johannesen Hervig, Do Lars Larsen, Do Andreas Olsen, Alle fra V.P.

 

Født 17.01.1826 – døpt 05.02.1826: Margrethe Olsd. – Arbeidsmand Ole Olsen Eid og Hustrue Ingeborg Margrethe Nilsd. i V.P., faddere: Snedker Ole Bergs Kone Aaste Malene Zakariasd., Pige Anne Malene Nilsd., Dagarbeider Christopher Aarnæs, Do Ole Gundersen Wiig, Matros Jens Jensen, Do Andreas Anthoniusen, Alle fra V.P.  

 

Side 163

 

Side 163, «Mandkjøn», starter med resten av fadderne til overnevnte og sistnevnte gutt, Andreas Henriksen, født 03.10.1825. (Se under han)

 

Født 13.10.1825 – hjemmedøpt 04.11.1825 – bekreftet i kirken 14.12.1825: Hans Jørgen – Mestersmed Gullek Johnsen og Hustrue Karen Andersd. i V.P., faddere: Skipper Erik Knudsens Kone Berthe Maria Johnsd. fra Gjerpen, Jomfrue Inger Johnsen i Ø.P., Høker Isach Nenseth, Huuslærer Nils Holst, Begge fra V.P., Mestersmed Erik Thronsen fra Osebakken, Do Iver Larsen fra Skien, Smed Brynhjul Olsen, Bonde John Bugten, Begge fra Solum.

 

Født 23.12.1825 – døpt 29.01.1826: Gunder Olsen – Vægter og Garver Ole P Gundersen og Hustrue Anne Maria Olsd. i Ø.P., faddere: Rorskarl Aslak Engelbrethsens Kone Lisbeth Nilsd., Pige Maren Jacobsd., Tjenestedreng Anders Gundersen, Vægter Anders Andersen Røe, Matros Amund Amundsen, Alle fra Ø.P.

 

Født 03.01.1826 – døpt 29.01.1826: Ole Hansen – Brændeviinsbrænder Hans Iversen og Hustrue Gunild Pedersd. i Ø.P., faddere: Huusmand Peder Røes Kone Bergitte Pettersd. fra Eidanger, Pige Maren Gundersd. fra Ø.P., Dagarbeider Reier Christensen, Matros Christen Johnsen, Tjenestedreng Halvor Jacobsen, Alle fra Ø.P.

 

Født 17.11.1825 – hjemmedøpt 18.11.1825 – bekreftet i kirken 26.02.1826: Anne Larine – Dagarbeider Christen Larsen og Hustrue Inger Abrahamsd. i Ø.P., faddere: Dagarbeider Abraham Pedersens Kone Anne Olsd., Pige Maren Hansd., Begge fra Ø.P., Tobakspinderdreng Abraham Johnsen fra Ø.P., Tjenestedreng Gunder Børresen, Do Even Olsen, Begge fra Solum.

 

Født 27.01.1826 – hjemmedøpt 07.02.1826 – bekreftet i kirken 04.03.1826: Karen Asine – Pramroer ved Herre Anders Bentsen og Hustrue Ingeborg Torstensd., faddere: Skolelærer ved Herre Jens Andersens Kone Ingeborg Kittilsd., Pige Karen Dorthea Halvorsd., Dagarbeider Tollef Tollefsen, Grynmøllerdreng Hans Pedersen, Snedker Lars Iversen, Dagarbeider Lars Olsen, Alle fra Herre.

 

Født 25.12.1825 – hjemmedøpt 02.01.1826 – bekreftet i kirken 12.03.1826: Maren Henrikke – Skibscapitain Johan Gasman og Mad. Charlotte Gasman, født Manal, faddere: Consul og Lods oldermann Jens Gasmans Kone Frue Boel Gasman., født Zakariasen, Jomfrue Anne Elisa Bruun, hiin fra østre Porsgrund denne fra Osebakken, Kjøbmd. Job Kiil fra Osebakken, Do Nils Sørensen fra Ø.P., Skipper Petter Boyesen, Contorist Jens Schreder, Begge fra V.P.  

 

Side 164

 

Født 29.12.1825 – hjemmedøpt 31.12.1825 – bekreftet i kirken 05.02.1826: Torsten – uægte Barn – Pige Karine Pedersd. af Tyendeclassen i V.P. og Tjenestedreng Torsten Abrahamsen i Solum Sogn, faddere: Huustømmermand Knud Bugtens Kone Ingeborg Reiersd., Pige Marthe Olsd., Matros Christen Hansen Bugten, Do Isak Andersen Moldhaugen, Do Lars Solvesen, Alle fra V.P.

 

Født 13.11.1825 – hjemmedøpt 16.11.1825 – bekreftet i kirken 12.02.1826: Carl Genius – Matros Engelbreth Kittilsen og Hustrue Karen Monsd. i Ø.P., faddere: Matros Ole Monsens Kone Maren Jacobsd., Pige Gunild Laurine Hansd., hinn fra Solum denne fra østre Porsgrund, Matros Haagen Svendsen, Do Nils Abrahamsen, Styrmand Jørgen Johnsen, Matros Rasmus Tovsen, Alle fra Ø.P.

 

Født 17.01.1826 – hjemmedøpt 27.02.1826 – bekreftet i kirken 27.03.1826: Hans Gulleksen – Dagarbeider Gullek Evensen og Hustrue Anne Maria Hansd. i Ø.P., faddere: Rorskarl Aslak Engelbrethsens Kone Lisbeth Nilsd., Pige Karen Isaksd., Matros Erik Aslagsen, Skomager Gunder Schrøder, Alle fra Ø.P., Dagarbeider Kittil Evensen fra Solum.

 

Født 12.02.1826 – hjemmedøpt 21.02.1826 – bekreftet i kirken 30.04.1826: Diderik Isaksen – Grynmøller ved Herre Isak Iversen og Hustrue Karen Dideriksd., faddere: Lods Diderik Mohrs Kone Anne Hansd. fra Langesund, Pige Anne Iversd. Sververeiet fra Herre, Kleinsm. Hans Nilsen, Snedker Lars Iversen Sververeiet, Begge fra Herre, (Fadderne fortsetter på neste side med døpte «Mankjøn») Bertel Halvor Dideriksen, Benth Christiansen fra Langesund, Begge Sømend.

 

Født 09.02.1826 – døpt 23.03.1826: Sara Hansd. – Saugdreng ved Herre Hans Christian Christensen og Hustrue Margrethe Stenulfsd., faddere: Dagarbeider Anders Clausens Kone Johanne Christensd., Pige Karen Tollefsd., Saugdreng Gunder Rasmusen, Do Gunder Gundersen, Do Rollef Tollefsen, Dagarbeider Ole Johannesen, Alle fra Herre.

 

Født 01.03.1826 – døpt 24.03.1826: Maren Christine – Dagarbeider Wetle Halvorsen og Hustrue Marthe Christensd. i V.P., faddere: Hugger Lars Torstensens Kone Ingeborg Madsd., Pige Inger Larsd., Hugger Mads Germundsen, Do John Tovsen, Dagarbeider Gunuld Svenungsen, Alle fra Solum.

 

Født 11.02.1826 – hjemmedøpt 14.02.1826 – bekreftet i kirken 27.03.1826: Else Maria – Saugmester ved Herre Søren Gundersen og Hustrue Gunild Hansd., faddere: Pige Maria Jacobsd., Do Anne Pedersd., Pramroer Lars Torstensen, Møllerdreng Henrik Hansen With, Tjenestedreng Ole Johnsen, Dagarbeider Jacob Johnsen, Alle fra Herre.

 

Født 15.02.1826 – hjemmedøpt 05.03.1826 – bekreftet i kirken 27.03.1826: Anne Dorthea – Dagarbeider Anders Heier og Hustrue Maria Andersd. af Ø.P., faddere: Matros Lars Svensens Kone Ingeborg Guldbrandsd., Pige Marthe Maria Hansd., Skomager Erik Heier, Dagarbeider Christen Johnsen, Hugger Anders Isaksen, Alle af Ø.P., Gjestgiver Lars Kokkersvold fra Eidang.  

 

Side 165

 

Side 165, «Mandkjøn», starter med resten av fadderne til overnevnte og sistnevnte gutt, Diderik Isaksen, født 12.02.1826. (Se under han)

 

Født 17.04.1826 – hjemmedøpt 21.04.1826 – bekreftet i kirken 15.05.1826: Nils Andersen – Dagarbeider Anders Nilsen og Hustrue Inger Larsd. i Ø.P., faddere: Bodede? (Bonde?) Ole Amundsen Flogstads Kone Maria Olsd., Pige Karen Nilsd., Bonde Ole Larsen, Do Nils Isaksen, Alle fra Eidanger, Pladsmand Lars Larsen sammestedsfra, Tjenestedreng Lars Hansen Krogstad fra Osebakken.

 

Født 21.01.1826 – hjemmedøpt 02.04.1826 – bekreftet i kirken 15.05.1826: Carl Johan – Hattemager Petter Sylvander og Hustrue Elen Severine Hansd. i Ø.P., faddere: Høker Iver Kjøstelsens Kone Anthonette Christensd. fra Ø.P., Pige Anne Margrethe Hansd. fra Laurvig, Skomager Gunder Schrøder, Guldsmed Lillie Bjelke, Malermester Christian Schanke, Garver Gunder Poulsen, Skomagersvend Tøves Knap, Bagersvend Jens Jensen, Alle fra Ø.P.

 

Født 05.02.1826 – hjemmedøpt 12.02.1826 – bekreftet i kirken 15.05.1826: Hans Aavaldus – Daglønner Anders Hansen Strømdal og Hustrue Inger Aavaldsd. i Ø.P., faddere: Hugger Ole Aanundsens Kone Anne Olsd., Pige Kisten Kittilsd., Matros Ole Abrahamsen, Dagarbeider Ole Halvorsen, Huustømmermand Ole Taraldsen, Skrædderdreng Jahn Bjergusen, Do Erik Johannesen, Alle fra Ø.P.

 

Født 19.02.1826 – hjemmedøpt 21.02.1826 – bekreftet i kirken 27.03.1826: Idda Andrea – Pramroer ved Herre Anders Eriksen og Hustrue Ingeborg Tollefsd., faddere: Oldermand Anders Larsens Kone Gunild Maria Olsd., Pige Anne Tomasd., Dagarbeider Ole Tollefsen fra Skien, Pramroer Halvor Eriksen, Dagdreng Lars Olsen, Do Christen Lucasen, Alle fra Herre.

 

Født 07.02.1826 – hjemmedøpt 08.02.1826 – bekreftet i kirken 22.04.1826: Jacobine Marianne – Baadfører Jacob Larsen og Hustrue Maren Olsd. af Ø.P., faddere: Styrmand Henrik Fleks Kone Karen Gulleksd., Pige Elen Rosenberg, Bjelkehugger Christian Gjertsen, Huustømmermand Torsten Jacobsen, Snedker Nils Gundersen, Tjenestedreng Peder Andersen, Alle fra Ø.P.

 

Født 20.04.1826 – hjemmedøpt 22.04.1826 – bekreftet i kirken 29.04.1826: Aase Karine – Gartner ved Herre Thor Gundersen og Hustrue Anne Karine Rasmusd. Trost., faddere: Flaademand Gunder Rasmusens Kone Kirsten Marie Gundersd., Pige Inger Johnsd., Hammersmed Gunder Olsen, Flaademand Peder Larsen, Saugmester Amund Amundsen, Huusmand Peder Tollefsen, Tjenestekarl Erik Hansen, Alle fra Herre.

 

Født 26.03.1826 – døpt 30.04.1826: Olava Eriksd. – Bjelkehugger Erik Jacobsen og Hustrue Helene Larsd., i Ø.P., faddere: Huustømmermand Torsten Jacobsens Kone Anne Kirstine Monsd. Pige Ingeborg Kirstine Olsd., Hugger Rasmus Thorsen, Matros Anders Olsen, Alle fra Ø.P., Matros Ole Monsen fra Solum.  

 

Side 166

 

Født 08.03.1826 – hjemmedøpt 16.03.1826 – bekreftet i kirken 21.05.1826: Christen Johnsen – Huustømmermand John Flotten og Hustrue Karen Tollefsd. i Ø.P., faddere: Matros Tolf Nilsens Kone Anne Andersd., Pige Gurine Hansd., Maler Ole Andersen Harpa, Dagarbeider Engelbreth Sørensen, Do Peder Andersen, Tjenestedreng Torjus Hansen, Alle fra Ø.P.

 

Født 12.05.1826 – døpt 28.05.1826: Olavus Pettersen – uægte Barn – Pige Gunild Rasmusd. og Søemand Petter Jørgensen, hiin fra Ø.P denne fra Risøer, faddere: Dagarbeider Halvor Torgrimsens Kone Karen Larsd., Pige Berthe Jensd., Dagarbeider Anders Thomasen Wala, Do. Daniel Pedersen, Do Peder Tomsen, Smeddreng Petter Mudrik, Alle fra Ø.P.

 

Født 12.05.1826 – døpt 04.06.1826: Christen Hansen – Vatdreng paa Saugen ved Herre Hans Christensen og Hustrue Kirsten Pedersd., faddere: Kleinsmed Thor Jørgens Kone Cathrine Andersd. fra Herre, Pige Anne Dorthea Christensd. fra Eidanger, Hugger Nils Pedersen fra østre Porsgr., Saugmester Leif Halvorsen, Vatdreng Hans C Hank, Flaademand Gunder Rasmusen, Dagdreng Lars Olsen.

 

Født 30.03.1826 – hjemmedøpt 06.04.1826 – bekreftet i kirken 25.05.1826: Lars Hansen – Matros Hans Tomas Thyrholm og Hustrue Anne Kirstine Nilsd. i V.P., faddere: Matros Nils Jørgensens Kone Anne Marie Olsd. fra vestre og Pige Anne Larsd. fra østre Porsgr., Roskarl Jens Johnsen, Muurmester Jens Tøgesen, (Fadderne fortsetter på neste side med døpte «Mankjøn») Matros Isak Andersen, Alle fra V.P., Snedker John Halvorsen fra Solum.

 

Født 19.03.1826 – hjemmedøpt 27.03.1826 – bekreftet i kirken 07.05.1826: Karen Serine – Matros Nils Christensen og Hustrue Severine Sivertsd. af Ø.P., faddere: Dagarbeider Anders Strømdals Kone Inger Aavolsd., Pige Maren Jacobsd., Tjenestedreng Anders Gundersen, Tømmermand Frederik Olsen, Dagarbeider Reier Christensen, Maler Christian Skanke, Dagarbeider Christen Christensen.

 

Født 10.04.1826 – døpt 14.05.1826: Losse Margrethe – Kleinsmed ved Herre Thor Jørgen og Hustrue Cathrine Andersd., faddere: Hammersmedmester Thor Nilsens Kone Marthe Margrethe Hansd. fra Herre, Pige Mette Andersd. fra Osebakken, Møllermester Mathias Hansen, Hammersmedmester Lucas Jacobsen, Tømmermand Petter Nilsen, Tjenestekarl Erik Hansen, Alle fra Herre.

 

Født 10.04.1826 – hjemmedøpt 15.04.1826 – bekreftet i kirken 14.05.1826: Anne Cathrine – Hammersmedsvend ved Herre Nils Johnsen og Hustrue Marthe Christensdatter, faddere: Dagarbeider Thor Olsens Kone Anne Larsd., Pige Anne Dorthea Christensd. hiin fra Herre denne fra Eidanger, Vatdreng Gunder Gundersen, Do Anders Johnsen, Kulldreng Jacob Andersen.

 

Født 04.02.1826 – hjemmedøpt 15.02.1826 – bekreftet i kirken 28.05.1826: Aase Maria – Skomagermester Hans Andersen Knap og Hustrue Cathrine Christensd. i Ø.P., faddere: Bjekehugger Hans Larsen Hovolts Kone Mette Larsd., Pige Christiane Hansd., Mestersnedker Arne Berg, Garver Amund Paulsen, (Fadderne fortsetter på neste side med døpte «Qvindekjøn») Mestersmed Kittil Jensen Baar, Tobakspinder Mathias Elias Torstensen, Rorskarl Aslak Engelbrethsen, Snedkersvend Hans Nilsen, Alle fra Ø.P.  

 

Side 167

 

Side 167, «Mandkjøn», starter med resten av fadderne til overnevnte og sistnevnte gutt, Lars Hansen, født 30.03.1826. (Se under han)

 

Født 25.05.1826 – hjemmedøpt 14.06.1826 – bekreftet i kirken 25.06.1826: John Andersen – Saugdreng ved Herre Anders Johnsen og Hustrue Lisbeth Sørensd., faddere: Hammersmed Nils Johnsens Kone Marthe Christensd., Pige Thore Larsd. Hundekilen fra Bamble, Pramroer Ole Jacobsen, Saugmester Ole Gundersen, Møllerdreng Lars Anundsen, Alle fra Herre.

 

Født 11.06.1826 – døpt 09.07.1826: Sivert Knudsen – Flaademand ved Herre Knud Olsen og Hustrue Ingeborg Nielsdatter, faddere: Hammersmed Ole Halvorsens Enke Marthe Nielsdatter, Pige Karen Asbiørnsdatter, Saugdreng Tollef Tollefsen, Do Gunder Gundersen, Møllerdreng Ole Johannesen, Alle fra Herre, Bonde Sivert Børresen Eltvedt fra Siljen i Bamble.

 

Født 24.04.1826 – hjemmedøpt 07.05.1826 – bekreftet i kirken 09.07.1826: Johan Henrich Tribler – Snedkersvend Johan Tribler og Hustrue Maren Elisabeth Usler fra østre Porsgr., faddere: Rorskarl Arne Uslers Kone Kirstine Andersdatter, Pige Anne Kirstine Andersd., Snedkermester Arne Berg, Høker Ole Petter Halvorsen, Rorskarl Thomas Olsen, Do. Peder Andersen, Alle fra østre Porsgrund, Bonde Hans Nenseth fra Solum.

 

Født 06.07.1826 – døpt 20.08.1826: Hedevind Thorvald – Organist Hans Jørgen Bye og Madame Hedevig Maria Bye, født Nielsen, af vestre Porsgrund, faddere: Auditeur og Sorenskriver Jonas Wessels Kone Frue Karen Wessel, født Hvidtfeldt, fra Solum, Jomfrue Marie Kiill fra Osebakken, Kiøbmand Niels Sørensen fra østre Porsgr., (Fadderne fortsetter på neste side med døpte «Mankjøn») Skibscapitain Arent Folkmand, Fuldmegtig Jens Schveder, Begge fra vestre Porsgr., Fuldmegtig Søren Blom, Contiorist Christen Aalborg, Begge fra Solum.

 

Side 167, «Qvindekjøn», starter med resten av fadderne til overnevnte og sistnevnte pike, Aase Maria, født 04.02.1826. (Se under henne)

 

Født 25.05.1826 – døpt 18.06.1826: Marthe Kirstine – Hammersmedsvend Petter Paulsen og Hustrue Kirsten Maria Andersd. fra Herre, faddere: Dagarbeider Ole Halvorsens Kone Live Andersd. fra Langesund, Pige Anne Marie Andersd, Huusmand Sivert Halvorsen Elvetangen, Dagleier Hans Christian Hansen Rønningen, Do Anders Andersen Gjerstad, Alle fra Bamble.

 

Født 30.06.1826 – døpt 16.07.1826: Anne Helene – Hammersmeddreng ved Herre Engelbreth Olsen og Hustrue Marthe Olsd., faddere: Saugdreng Lars Olsens Kone Johanne Jensd., Pige Karen Maria Olsd., Pramroer Anders Eriksen, Do Halvor Eriksen, Møllerdreng Lars Amundsen, Alle fra Herre.

 

Født 01.04.1826 – hjemmedøpt 15.04.1826 – bekreftet i kirken 01.08.1826: Maren Severine – Lods Ole Moe og Hustrue Magnild Sørensd. af Ø.P., faddere: Snedker Ole Jørgensen Hiils Kone Astri Christensd., Pige Hanne Arveskau, Tobakspinder Mathias Torstensen, Snedkermester Nicolai Dahl, Matros Knud Sørensen, Malersvend Benth Weidenauer og Skibstømmermand Frederik Moe, Alle af Ø.P.  

 

Side 168

 

Side 168, «Mandkjøn», starter med resten av fadderne til overnevnte og sistnevnte gutt, Hedevind Thorvald, født 06.07.1826. (Se under han)

 

Født 05.07.1826 – hjemmedøpt 15.07.1826 – bekreftet i kirken 25.08.1826: Tollev Tollevsen – Fuldmegtig ved Herre Jens Tollevsen og Hustrue Johanne Karine, født Falkenberg, faddere: Forvalter ved Vold Jernværk Erik Arnesens Kone Karen Henrikke Arnesen, født Bendixen, fra Solum, Jomfrue Karen Falkenberg fra Kragerøe, Overstiger H Falkenberg fra Langø ved Kragerøe, Kjøbmand Jørgen Traag fra Herre, Bergmester Claus Storm ved Fossum Jernværk i Gjerpen, Svend Tollefsen Snedker ved Vold Jernværk, Dagarbeiden Jørgen Pedersen Ødegaarden.

 

Født 09.03.1826 – hjemmedøpt 16.03.1826 – bekreftet i kirken 14.09.1826: Petter Morten Bresdorf – Skibscapitain Bertel Bresdorf og Mad. Johanne Bresdorf, født Juul, i Ø.P., faddere: Bergmester Hans Horns Kone Johanne Dorthea Horn, født Juul, fra Holden, Jomfrue Ingeborg Juul fra Risøer, Do Henrikka Berthea Nicoline Bresdorf fra Gjerpen, Skibscapit. Herman Hoel fra Eidanger, Kjøbm. Frantz Bendixen fra Osebakken, Bogholder Jens Schveder, Do Christian (Fadderne fortsetter på neste side med døpte «Mankjøn») Myhre hinn fra vestre Porsgr. denne fra Gjerpen.

 

Født 17.06.1826 – døpt 06.08.1826: Aase Maria – Dagarbeider Gunder Olsen og Hustrue Anne Maria Hansd. af Ø.P., faddere: Hugger Hans Hovolts Kone Mette Maria Bentsd. fra østre Porsgr., Pige Karen Engelbrethsd. fra Osebakken, Dagarbeider Engelbreth Sørensen, Oldermand Jacob Andersen, Snedkersvend Lars Olsen, Matros Nils Abrahamsen, Alle fra østre Porsgr., Tjenestekarl Christen Larsen Bakken fra vestre Porsgr.

 

Født 06.07.1826 – hjemmedøpt 13.07.1826 – bekreftet i kirken 20.08.1826: Vilhelmine Olsd. – Bonde Ole Bjørntvedt og Hustrue Anne Viersd. af Ø.P., faddere: Hugger Ole Viersens Kone Anne Maria Henriksd., Pige Anne Marie Larsd. hiin fra Osebakken denne fra Porsgr., Dagarbeider Anders Jensen Ulefos fra Porsgr., Bonde Isak Larsen Aaltvedt, Huusmand Ole Olsen Hørta, Begge fra Gjerpen, Hugger Halvor Larsen Aaltvedt fra Osebakken, Bonde Halvor Tollefsen Waller fra Eidanger.

 

Født 20.07.1826 – døpt 17.09.1826: Karen Gurine Elisabeth – Matros Ole Abrahamsen og Hustrue Karine Hansd. af Ø.P., faddere: Hugger Hans Hovolts Kone Mette Marie Bentsd., Pige Gurine Hansd., Begge fra østre Porsgr., Hugger Abraham Nilsen, Do John Tovesen, Begge fra Solum, (Fadderne fortsetter på neste side med døpte «Qvindekjøn») Matros Christen Grothnæs, Do Hans Abrahamsen, Begge fra østre Porsgr.  

 

Side 169

 

Side 169, «Mandkjøn», starter med resten av fadderne til overnevnte og sistnevnte gutt, Petter Morten Bresdorf, født 09.03.1826. (Se under han)

 

Født 27.08.1826 – hjemmedøpt 05.09.1826 – bekreftet i kirken 24.09.1826: Christen Evensen – Dagarbeider Even Christensen og Hustrue Ingeborg Evensd. af Ø.P., faddere: Pige Lisbeth Evensd., Do Sara Knudsd. Grønli, hiin fra østre Porsgr. denne fra Eidanger, Tømmermand Jørgen Larsen, Matros Hans Evensen, Begge fra østre Porsgr., Dagarbeider Lars Larsen fra Eidanger.

 

Født 07.05.1826 – hjemmedøpt 16.05.1826 – bekreftet i kirken 24.09.1826: Hans Linaae – Skibscapitain Jørgen Linaae og Mad. Mette Cathrine Linaae, født Erboe, i V.P., faddere: Kjøbmand Christian Bruuns K. Mad. Karen Bruun, født Linaae, Mad. Mariane Linaae, født Aall, Jomfrue Constanse Aall, Begge fra Ø.P., Lodsoldermand Hans Linaae, Styrmand Henrik Erboe, Begge fra Langesund, Groserer Jørgen Flood fra Eidanger, Fuldmægtig Christian Myhre fra Skien, Groserer Carl Møller, Skibscapitain Jacob Møller, Begge fra vestre Porsgr.

 

Født 16.09.1826 – døpt 15.10.1826: Ole Johnsen – Dagarbeider John Hansen og Hustrue Mari Olsdatter af østre Porsgrund, faddere: Pige Anne Ellefsdatter, Do Elen Maria Johnsd., Begge tjenede i østre Porsgr., Pladsmand Gunder Christen Sanna fra Eidanger, Tjenestdreng Anders Gundersen, Do Torjus Isachsen, Daglønner Halvor Torstensen Myrene, Alle fra østre Porsgrund.

 

Side 169, «Qvindekjøn», starter med resten av fadderne til overnevnte og sistnevnte pike, Karen Gurine Elisabeth, født 20.07.1826. (Se under henne)

 

Født 24.07.1826 – hjemmedøpt 24.07.1826 – bekreftet i kirken 17.09.1826: Elise Marie – Matros Jahn Pettersen og Hustrue Mette Cathrine Larsd. af Ø.P., faddere: Matros Benth Clementsens Kone Karen Evensd., Pige Maren Isaksd., Dagarbeider Kittil Nilsen, Skrædderdreng Erik Johannesen, Do Christen Jakobsen fra østre Porsgr.

 

Født 24.07.1826 – hjemmedøpt 30.07.1826 – bekreftet i kirken 24.09.1826: Karen Sophie – uægte Barn – Pige Ragnild Halvorsd. fra Herre, Dagarbeider og Ungkarl Knud Larsen Stranden fra Solum, faddere: Prammroer Anders Bentsens Kone Ingeborg Torstensdatter, Pige Ragnild Levordsd., Flaademand Lucas Christensen, Grynmøllerdreng Hans Pedersen, Møllerdreng Ole Johnsen, Alle fra Herre.

 

Født 25.06.1826 – hjemmedøpt 29.06.1826 – bekreftet i kirken 01.10.1826: Oline Marie – Skreddermester Christen Kirkegaard og Hustrue Marthe Kirstine Olsdatter af østre Porsgrund, faddere: Smedmester Erich Thronsens Kone Dorthea Condrup fra Osebakken, Pige Elise Larsd. af østre Porsgr., Skomagermester Hans Nielsen fra Osebakken, Sejlmager Michel Halvorsen, Høker Ole P Halvorsen, Skomager Gotfried Ulrichsen, Skreddersvend Morten Henrichsen, Alle fra østre Porsgrund.  

 

Side 170

 

Født 30.08.1826 – hjemmedøpt 11.09.1826 – bekreftet i kirken 20.10.1826: Isach Torstensen – Søemand Torsten Isachsen og Hustrue Maren Kirstine Haagensdatter af vestre Porsgrund, faddere: Matros Anders Haagensens Kone Elisabeth Christophersdatter fra Graaten, Pige Else Laurine Rogn, Rorskarl Jens Johnsen, Matros Anders Nielsen, Do Zacharias Bierketvedt, Alle fra vestre Porsgr.

 

Født 16.09.1826 – døpt 29.10.1826: Jonas Henrich Stenersen Muller – Korpslæge Jacob Worm Muller og Frue Birgitha Ulriche Augusta Muller, født Stenersen, af østre Porsgrund, faddere: Grosserer Hans Møllers Kone Madame Inger Møller, født Aall, af østre Porsgrund, Kiøbm. Christian Bruuns Do Mad. Karen Bruun, født Linaae, Frøken Maren Fabrieius, Toldcasserer J W Rasch, Grosserer Carl Møller, hiin fra østre denne fra vestre Porsgr., Skibscapitain Jacob Helvig fra Osebakken, Fuldmegtig Jahn Holst fra Skien.

 

Født 12.10.1826 – døpt 29.10.1826: Frederik Berge – Matros Torsten Olsen og Hustrue Lauren Fredrike Berget af østre Porsgrund, faddere: Enke efter Matros Ole Torstensen Maren Clausd., Pige Karen Dorthea Olsdatter, Rorskarl Aslak Engelbretsen, Matros Hans Sivertsen, Dagarbeider Rejer Christensen, Snedkersvend Abraham Larsen, Alle fra østre Porsgrund.

 

Født 01.10.1826 – hjemmedøpt 10.10.1826 – bekreftet i kirken 05.11.1826: Halvor Arne («sen» er stryket over. JO) – Matros Erich Olsen og Hustrue Joel Olsdatter af østre Porsgr., faddere: Rorskarl Asak Engelbretsens Kone Elisabeth Nielsd. fra østre Porsgr., Pige Sara Halvorsd. fra Solum, Rorsk. Arne Usler, Matros Sivert Herre, Snedkersvend Niels Hansen, Do Abraham Larsen, Alle fra østre Porsgr.

 

Født 24.09.1826 – hjemmedøpt 26.09.1826 – bekreftet i kirken 05.11.1826: Andreas Olavus – Brædeviinsbrænder Halvor Andersen og Hustrue Karen Maria Larsdatter af østre Porsgrund, faddere: Pige Marthe Larsdatter, Do Karen Pedersdatter, Maler Ole (Fadderne fortsetter på neste side med døpte «Mankjøn») Andersen Harpa, Hugger Lars Halvorsen Rødningen, Do Lars Hovoldt, Do Ole Olsen, Tjenestdreng Anders Halvorsen, Alle fra østre Porsgrund.

 

Født 07.08.1826 (Ingen dåp nevnt. JO): Thomine Andrea – Matros Daniel Thorbiørnsen og Hustrue Oline Marie Gundersd. af østre Porsgr., faddere: Pige Gunild Clausdatter, Do Marthe Marie Hansdatter, Begge tjenende i østre Porsgr., Rorskarl Arne Usler, Matros Gunder Engelbretsen, Tobakspinderdreng Jens Brandy Thorbiørnsen, Do Jesper Arvesen, Alle fra østre Porsgr.

 

Født 14.08.1826 – hjemmedøpt 18.10.1826 – bekreftet i kirken 29.10.1826: Maria Gundersd. – Matros Gunder Mathiesen og Hustrue Else Tollefsdatter af vestre Porsgrund, faddere: Baadsmand Knud Tollefsens Kone Anne Larsdatter, P. Anne Marie Larsdatter, Skibstømmermand Rasmus Larsen, Matros Gremeth Olsen, Do Jens Iversen, Alle fra vestre Porsgrund.

 

Født 21.10.1826 – døpt 12.11.1826: Ingeborg Sophie – Matros Jacob Sørensen Saga og Hustrue Maren Cathrine Gundersdatter, faddere: Dagarbeider Niels Jacobsens Kone Maren Karine Sørensd. fra Eidanger, Pige Maren Serine Asmundsd., Oldermand Hans Halvorsen Tangen, Skibstømmermand Hans H Tangen, Matros Ole Abrahamsen, Do Hans Abrahamsen, Alle fra østre Porsgr.

 

Født 11.11.1826 (Ingen dåp nevnt. JO): Aaste Marie – Biælkehugger Olse Olsen og Hustrue Ingeborg Hansdatter af østre Porsgrund, faddere: Bonde Ole Mathisens Kone Maren Hansdatter fra Eidanger, Pige Karen Pedersdatter sammeplads, Hugger Jonsen, Tienestdreng Christen Hansen Herøen fra østre Porsgr., Oldermand Ole Reiersen fra Solum, Bonde Peder Johnsen Kiørholt, Tjenestdreng Lars Hansen Tveten, Begge fra Eidanger.

 

Født 18.10.1826 – hjemmedøpt 27.10.1826 – bekreftet i kirken 01.01.1827: Maren Cathrine – Dagarbeider Jacob Hansen og Hustrue Gunild Johannesdatter af østre Porsgrund, faddere: Garvermester Richard Richardsens Kone Anne Jonasd., Pige Sara Knudsd., Rorskarl Aslak Engelbretsen, (Fadderne fortsetter på neste side med døpte «Qvindekjøn») Mester ved Karve fabrikken Andreas Clementsen, Tjenestkarl Giert Giertsen, Matros Erich Aslaksen, Do Fredrik Olsen, Do Jørgen Olsen, Do Lars Jensen, Alle fra østre Porsgr.  

 

Side 171

 

Side 171, «Mandkjøn», starter med resten av fadderne til overnevnte og sistnevnte gutt, Andreas Olavus, født 24.09.1826. (Se under han)

 

Født 02.09.1826 – hjemmedøpt 03.09.1826 – bekreftet i kirken 12.11.1826: Torger Johnsen – Matros John Torgersen og Hustrue Ise Berthea Vetlesdatter af vestre Porsgrund, faddere: Matros Bærulf Larsens Kone Anthonette Andersd., Pige Else Johanne Jørgensd., Malermester Hans Hovland, Oldermd. Engelbreth Isachsen, Snedkerdreng Emanuel Pohlman, Alle af vestre Porsgr.

 

Født 08.11.1826 – hjemmedøpt 10.11.1826 – bekreftet i kirken 03.12.1826: Torsten Larsen – Tømmermand ved Herre Lars Torstensen Grødevig og Hustrue Inger Olsdatter, faddere: Pramkarl Anders Bentsens Kone Ingeborg Torstensdatter, Pige Inger Pedersd., hiin fra Herre denne fra Solum, Sagdreng Christen Lucasen, Grynmøller Hans Pedersen, Begge fra Herre, Bonde Hans Grødevig fra Solum.

 

Født 12.07.1826 – hjemmedøpt 16.07.1826 – bekreftet i kirken 14.12.1826: Evaldus – Slupfører Johannes Olsen og Hustrue Inger Evensdatter af østre Porsgrund, faddere: Barnets forannævnte Moder, Jomfrue Hanna J Hansen, Skipper Valentin Simonsen, Oldermand Even Jacobsen, Snedkermester Arne Berg, Snedker Frederik Moe, Alle af østre Porsgr.

 

Født 19.10.1826 – hjemmedøpt 19.10.1826 – bekreftet i kirken 01.01.1827: Jacob Olsen – Matros Ole Monsen og Hustrue Maren Jacobsd. østre Porsgr., faddere: Matros Engelbreth Kittilsens Kone Karen M Monsd., Pige Anne Jensd., Huustømmermand Torsten Jacobsen, Hugger Rasmus Tovsen, Do Erich Jacobsen, Tobakspinder Anders Monsen, Alle fra østre Porsgrund.

 

Side 171, «Qvindekjøn», starter med resten av fadderne til overnevnte og sistnevnte pike, Maren Cathrine, født 18.10.1826. (Se under henne)

 

Født 29.11.1826 – hjemmedøpt 30.11.1826 – bekreftet i kirken 07.01.1827: Anne Maria – Dagarbeider Gunuld Larsen og Hustrue Aaste Kittilsdatter af østre Porsgrund, faddere: Slupfører Jacob Sørensens Kone Maren Olsdatter, Pige Anne Margrethe Larsd., Maler Hans Skanke, Dagarbeider Vetle Halvorsen, Garversvend Peder Christiansen, Alle af østre Porsgrund.

 

Født 18.12.1826 – hjemmedøpt 21.12.1826 – bekreftet i kirken 21.01.1827: Anne Dorthea – Underpolitiebetient Abraham Jensen og Hustrue Marthe Jacobsd. af østre Porsgr., faddere: Rorskarl Thomas Olsens Kone Gunild Gunuldsd., Pige Ingeborg Marie Erichsd., Begge fra østre Porsgr., Dagarbeider Anders Johnsen, Do Jacob Engelbretsen, Begge fra Gierpen, Matros Engelbret Jacobsen fra østre Porsgr., Hugger Erich Kleven fra Solum.

 

Født (Ingen dato nevnt. JO) – hjemmedøpt (Ingen dato nevnt. JO) – bekreftet i kirken 28.01.1827: Ingeborg Halvorsd. – Matros Halvor Tollefsen og Hustrue Anne Maria Hansdatter af vestre Porsgrund, faddere: Enke Maren Rejersdatter, Pige Maren Jørgensd., Matros Henrik Johannesen, Do Christoffer Andersen, Do Knud Tollefsen, Do Niels Helgesen, Alle fra vestre Porsgr.

 

Født 17.01.1827 – hjemmedøpt 18.01.1827 – bekreftet i kirken 18.02.1827: Anne Larine – Matros Lars Jacobsen og Hustrue Anne Pedersd. af vestre Porsgr., faddere: Pige Marthe Maria Jacobsd. fra Skien, Do Berthe Maria Ellefsdatter fra vestre Porsgrund, Skomager Hans Jacobsen Skien, Lods Peder Schvartz fra Solum, Matros John Hermandsen fra østre, Do David Thorsen fra vestre Porsgrund.  

 

Side 172

 

Født 15.07.1826 – hjemmedøpt 16.07.1826 – bekreftet i kirken 02.01.1827: Nils Christian Windfeldt – Styrmand Hans Paust og Hustrue Dorthe Gurine Hansdatter af østre Porsgrund, faddere: Skibstømmermand Hans Hansen Tangens Kone Maren Solvesd., Jomfrue Ingeborg Evensen, Hugger Hans Halvorsen Tangen, Høker Peder Paust, Do Ole Halvorsen, Styrmand Sivert Halvorsen, Alle fra østre Porsgrund.

 

Født 23.12.1826 – døpt 21.01.1827: Ole Abrahamsen – Dagarbeider Abraham Olsen og Hustrue Anne Larsdatter af østre Porsgrund, faddere: Skrædder Jørgen Jonsen Kone Maren Olsd. fra Solum, Pige Marthe Larsd., Tjenestdreng Torjus Isachsen, Do Anund Hansen, Do Hans Andersen, Alle fra østre Porsgr., Tjenestdreng Abraham Jacobsen, Dagarbeider Tollef Nielsen, Begge fra Gjerpen.

 

Født 11.01.1827 – hjemmedøpt 11.01.1827 – bekreftet i kirken 04.02.1827: Lars Larsen – uægte Barn – Ungkarl og Flaademand Lars Jacobsen fra Blægebakken ved Skien og Pige Maria Halvorsdatter Tjenedeclassen i østre Porsgrund, faddere: Bonde Ole Larsen Skrabeklevs Kone Margrethe Halvorsdatter fra Eidanger, P. Anne Karene Ellefsd. fra vestre Porsgr., Smed Anund Petter Kittils., Smeddreng Jahn Jahnsen, Skomagersvend Sivert Hansen, Alle fra østre Porsgr.

 

Født 15.12.1826 – hjemmedøpt 07.01.1827 – bekreftet i kirken 04.02.1827: John Erichsen – Skomager Erich Guldbrandsen Hejer og Hustrue Kirsten Gurine Torjusdatter af østre Porsgr., faddere: Rorskarl Peder Andersens Kone Marthe Marie Larsd., Pige Marthe Marie Hansdatter, Begge fra østre Porsgr., Bonde Gunder Sørensen Walen fra Eidanger, Matros Lars Pettersen, Do Christen Pedersen, Dagarbeider Anders Guldbrandsen, Do Christ. Johnsen, Skomagersvend Tøves Andersen Knap, Alle fra østre Porsgrund.

 

Født 08.02.1827 – døpt 18.02.1827: Kirsten Andrea – Matros Isach Anundsen Grønlie og Hustrue Margrethe Halvorsdatter af østre Porsgr., faddere: Dagarbeider Hans Isachsens Kone Berthe Larsdatter fra østre Porsgr., Pige Anne Halvorsdatter fra Solum, Bonde Halvor Olsen, Do Ole Halvorsen, Begge fra Solum, Bonde Schwenke Jepsen fra Helgen Sogn, Giestgiver paa Stahelle Jørgen Nielsen.

 

Født 27.01.1827 – hjemmedøpt 29.01.1827 – bekreftet i kirken 04.03.1827: Gurine Gundersdatter – uægte Barn – Pige Anne Catharine Anundsdatter, Ungkarl og Dagarbeider ved Herre Gunder Gundersen, faddere: Pige Maren Kirstine Tollefsd., Do Karen Marie Olsdatter, Begge af Tjenedclassen ved Herre, Lars Amundsen Møllerdreng, Do Ole Johnsen, Smeddreng Anders Carlsen, Alle fra Herre.

 

Født 29.10.1826 – hjemmedøpt 03.11.1826 – bekreftet i kirken 04.03.1827: Petronelle Gudmundsdatter – Dagarbeider Gudmund Pedersen og Hustrue Anne Karine Pedersdatter af østre Porsgrund, faddere: Rorskarl Aslak Engelbretsens Kone Lisbeth Nielsdatter, Pige Maria Anthonsdatter, Daglønner Anders Arvesen, Matros Erich Aslaksen, Do Johannes Berggren, Alle af østre Porsgr.

 

Født 28.10.1826 – hjemmedøpt 04.11.1826 – bekreftet i kirken 11.03.1827: Maren Anne – Matros Haagen Svendsen og Hustrue Marthe Kirstine Jensdatter af østre Porsgrund, faddere: Matros Jørgen Olsens Kone Maren Olsd., Pige Karen Tollefsdatter, hiin fra østre Porsgr. denne fra Osebakken, Matros Christen Johnsen, Engelbreth Kittilsen, Do Frederik Olsen, Hans Abrahamsen, Alle fra østre Porsgr., Matros Anders Isachsen fra Solum.

 

Født 26.01.1827 – hjemmedøpt 02.02.1827 – bekreftet i kirken 18.03.1827: Kirstine Marie – Flaademand ved Herre Peder Andersen og Hustrue Gunild Knudsdatter, faddere: Hammersmedsvend Niels Bærulfsens K. Marthe Andersd., Pige Marie Larsdatter, Oldermand Anders Larsen, Skoe (Fadderne fortsetter på neste side med døpte «Qvindekjøn») mager Svend Andersen, Tjenestkarl Erich Hansen, Alle fra Herre.  

 

Side 173

 

Født 14.11.1826 – hjemmedøpt 26.12.1826 – bekreftet i kirken 18.02.1827: Ingield Johannes – Styrmand Rasmus Johan Viig og Hustrue Cecilia Venstøb fra østre Porsgr., faddere: Snedkermester Arne Bergs Kone Anne Johannesdatter, Jomfrue Inger Johnsen, Skip. Niels Vauvert, Do Jørgen Johnsen, Mechaniker Halvor Wenstøb, Handlesfuldmektig Guttorm Riise, Anne fra østre Porsgrund.

 

Født 28.11.1826 – hjemmedøpt 28.12.1826 – bekreftet i kirken 28.02.1827: Jens Christoffer – Kiøbmand Niels Sørensen og Madame Edel Margrethe Sørensen, født Manall, af østre Porsgrund, faddere: Enke efter Styrmand Gaven Manall Madame Constance Manall, Jomfrue Inger Manal, hiin fra østre Porsgrund denne fra Osebakken, Lieutnant og Overtoldbetient Abraham Leschly, Kiøbmand Petter Damm, Begge fra østre Porsgrund, Kiøbmnd. Christ. Bruun, Do Franz Bendixsen, Begge fra Osebakken, Skibscapitain Ole W Willumsen fra vestre Porsgrund.

 

Født 22.02.1827 – døpt 11.03.1827: Christen – uægte Barn – Pige Anne Karine Olsdatter Ungkarl og Dagarbeider ved Herre Christen Lucasen, faddere: Pramroer Anders Erichsens Kone Ingeborg Tollefsd., Pige Karen Halvorsd., Grynmøllerdreng Anders Gundersen, Do Hans Pedersen, Hammerdreng Engelbret Olsen, Tjenestdreng Even Halvorsen, Alle fra Herre.

 

Født 30.01.1827 – hjemmedøpt 03.02.1827 – bekreftet i kirken 18.03.1827: Rasmus Gundersen – Flaademand ved Herre Gunder Rasmusen og Hustrue Kirsten Marie Gundersdatter, faddere: Pige Anne Thomasdatter, Do Jørgine Johnsdatter, Dagdreng Tollef Tollefsen, Tjenestdreng Anders Gundersen, Dagarbeider Johan Johannesen, Alle fra Herre.

 

Side 173, «Qvindekjøn», starter med resten av fadderne til overnevnte og sistnevnte pike, Kirstine Marie, født 26.01.1827. (Se under henne)

 

Født 01.02.1827 – hjemmedøpt 02.02.1827 – bekreftet i kirken 18.03.1827: Maren Jensine – Snedker Niels Andersen og Kone Guri Gundersd. af østre Porsgr., faddere: Christian Østensens Kone Karen Øvrum fra Gjerpen, P. Mari Arvesd. Vala fra Eidanger, Muurmester Jens Tøvesen fra vestre Porsgr., Snedkersvend Abraham Larsen, Do Niels H Nenseth, Tjenestdreng Anders Gundersen, Alle fra østre Porsgr.

 

Født 07.02.1827 – Ingen dåp nevnt: Juliane Louise – Forvalter ved Herre Hammerværk Abraham Bruun og Mad. Juditte Cathrine Bruun, født Høst, faddere: Toldskriver Andreas Christian Hansens Kone Madame Juliane Marie Hansen, født Hichman, Jomfrue Gundille Dahl, Toldeskriver J W Rasch, Overtoldbetient og Lieutnant Abr. Leschly, Kiøbmand Jørgen Traag, Skipper N Vauvert, Undertoldbetient Ditlev Muller, Alle fra østre Porsgr.

 

Født 10.04.1827 – døpt 18.04.1827: Edel Margrethe – Skibscapitain Morten Eltvedt og Mad. Kirsten Marie Jansen i vestre Porsgrund, faddere: Handelsfuldmegtig Ole Chr. Brønlunds Kone Mad. Ingeborg Mathea Brønlund, født Jahnsen, Jomfrue Henrika Pedersen, Skipper B Bomhoff, Do Gunder Svenungsen, Styrmand Christoffer Jahnsen, Undertoldbetient K. Kjerner, Mestersnedker H. Skanke, Alle fra vestre Porsgr.

 

Født 20.02.1827 – hjemmedøpt 21.02.1827 – bekreftet i kirken 04.06.1827: Jessine Jensdatter – Muurmester Jens Tøvesen og Hustrue Margrethe Andersdatter af vestre Porsgr., faddere: Matros Niels Nielsens Kone Anne Maria Olsdatter, Pige Karen Tollefsdatter, (Fadderne fortsetter på neste side med døpte «Qvindekjøn») Matros Hans Thomas Thyrholm, Matros Christoffer Andersen, Smeddreng John Petter Gullechsen, Alle fra vestre Porsgr., Snedker Niels Andersen fra østre Porsgr.  

 

Side 174

 

Født 12.12.1826 – hjemmedøpt 13.12.1826 – bekreftet i kirken 18.03.1827: Anund Severin – Skomager Stoe Engelbretsen og Hustrue Johanne Maria Christensdatter af østre Porsgr., faddere: Bonde Ole Larsen Skrabeklevs K. Margrethe Johannesd., P Karen Thorgrimsd. Begge fra Eidanger, Dagarbeider Jacob Engelbretsen fra Gierpen, Bonde Poul Isachsen Herøen fra Eidanger, Matros Engelbr. Jacobs. fra østre Porsgrund.

 

Født 18.08.1826 – hjemmedøpt 10.09.1826 – bekreftet i kirken 18.03.1827: Jacob Vilhelm Rasch – Handelsborger Andreas Christian Hansen og Madame Juliane Marie Hansen, født Hichmann, af østre Porsgrund, faddere: Korpslæge J W Mullers Frue Birgitha Ulrike Augusta Muller, født Stenersen, Jomfrue Mar. Kiil, Begge fra Osebakken, Kammeraad og Toldinspectiur Hr Thomas Hamond, Toldcasserer J W Rasch, Kiøbmand S J Dam, Alle fra østre Porsgr., Forvalter ved Herre Hammerværk Abraham Bruun, Kiøbmand sammesteds Jørgen Traag, Do Christ. Fr. Vauvert fra Osebakken.

 

Født 15.02.1827 – Ingen dåp nevnt: Lars Hansen – Kleinsmed Hans Nielsen Berth og Hustrue Anne Rasmusdatter fra Herre, faddere: Bonde Erich Hellestvedts Kone Anne Sørensdatter, Pige Ingeborg Iversd. Svarvereiet, Begge fra Herre, Bonde Ole Talaksen, Do Lars Andersen Sortedal, Rasmus Iversen, Lars Iversen, Alle fra Bamble, Grynmøller Isach Iversen fra Herre.

 

Født 10.11.1826 – hjemmedøpt 23.11.1826 – bekreftet i kirken 08.04.1827: Hansinius – Tjener Christian Kortner og Hustrue Berthe Karine Olsdatter i østre Porsgrund, faddere: Rorskarl Arne Uslers K. Kirstine Halvorsd., P. Maren Gurine Larsdatter, Høker Ole P Halvorsen, Rorsk. Thomas Olsen, Contoirist Jens Christensen, Tobakspindermester Christian Gullechsen, Alle fra østre Porsgr.

 

Side 174, «Qvindekjøn», starter med resten av fadderne til overnevnte og sistnevnte pike, Jessine Jensdatter, født 20.02.1827. (Se under henne)

 

Født 24.12.1826 – hjemmedøpt 28.01.1827 – bekreftet i kirken 22.06.1827: Hanne Christiane – Sekretair og Postmester Fr. Groth Frue Anne Helene Groth, født Clausen, af østre Porsgrund, faddere: Contre Admiral Fabrecius’s Frue E M Fabrecius fra Osebakken, Frøken Wilhelmine von Munthe af Morgenstierne fra Skien, Leeter Ch. Hjelm fra Christiania, Grosserer Jørgen Aall, Kiøbmand Petter Dam, Begge fra østre Porsgr.

 

Født 24.04.1827 – hjemmedøpt 26.04.1827 – bekreftet i kirken 01.07.1827: Maren Petronelle – Dagarbeider Jørgen Pedersen Ødegaarden og Hustrue Marthe Dorthea Tollefsdatter af vestre Porsgr., faddere: Fuldmegtig ved Herre Hammerværk Jens Tollefsens Kone Karine Falkenberg, Jomfrue Maren Larssen af vestre Porsgr., Skomagermester H Alstrup, Glasmester Jens Nielsen, Begge fra vestre Porsgr., Skrædder Stian Pedersen fra Solum, Former ved Fossum Jernværk Christoffer Larsen.

 

Født 13.04.1827 – hjemmedøpt 16.04.1827 – bekreftet i kirken 08.07.1827: Inger Petrea – Styrmand Jørgen Johnsen og Hustrue Johanne Berthea Wiig af østre Porsgrund, faddere: Styrmand Rasmus Bentsens Wiigs K. Cecilie Wenstob, P. Benedicte Karine Wiig, Høker Niels Johanesen, Gartner Peder Paust, Snedker Torjus Carlsen, Matros Andreas Sørensen Lisberg, Alle fra østre Porsgr., Styrmand Peter Bredstrup Horn fra Holden.  

 

Side 175

 

Født 17.01.1827 – hjemmedøpt 18.01.1827 – bekreftet i kirken 16.04.1827: Hans Isachsen – Skoemager Isach Jacobsen og Hustrue Anne Johanne Hansdatter i vestre Porsgr., faddere: Matros Thor Christensens K. Anne Hansdatter, P. Aaste Albrethsd., Reebslager Mathias Michelsen, Oldermand Engelbreth Isachsen, Alle fra vestre Porsgr., Lods Gunder Johnsen fra Skien.

 

Født 30.03.1827 – døpt 22.04.1827: Anders Poulsen – uækte Barn – Tjenestepige Ingeborg Andersdatter af østre Porsgrund og Fuldmegtig Poul Lund af vestre Do., faddere: Rorskarl Peder Andersens Kone Marthe Larsdatter, Pige Hege Olsd., Bagersvend Carl Jensen, Dagarbeider Christen Johnsen, Skoemager Erich Hejer, Alle af østre Porsgrund.

 

Født 20.03.1827 – hjemmedøpt 21.03.1827 – bekreftet i kirken 22.04.1827: Lars Larsen – uækte Barn – Tjenestpige Marianne Andersdatter Snedkerdreng Lars Larsen Begge af østre Porsgrund, faddere: Rorskarl Thomas Olsens Kone Gunild Gunuldsdatter, Pige Karen Pedersdatter, Begge fra østre Porsgr., Gaardmand Ole Andersen fra Eidanger, Muurmester Jens Tøvesen fra vestre, Snedker Niels Andersen fra østre Porsgr.

 

Født 27.04.1827 – hjemmedøpt 28.04.1827 – bekreftet i kirken 04.06.1827: Lars Olsen – Saugmester ved Herre Ole Gundersen og Hustrue Thore Larsdatter, faddere: Watdreng Anders Johnsens Kone Elisabeth Sørensdatter, Pige Maria Johnsd., Watdreng Gunder Gundersen, Hammersmed Ole Jacobsen, Dagdreng Lars Olsen.

 

Født 23.03.1827 – døpt 25.03.1827: Jacob Andreas – Dagarbeider Peder Andersen og Hustrue Elen Cathrine Rosenberg af østre Porsgrund, faddere: Brændeviinsbrænder Halvor Andersens Kone Karen Maria Larsd., P. Wilhelmine Hansdatter, Matros Christen Hansen Bugten, Slupfører Jacob Larsen Gui, Malermester Ole Andersen og Dagarbeider Rejer Torstensen, Alle fra østre Porsgrund.

 

Født 10.06.1827 – døpt 08.07.1827: Inger Johanne – Matros Christen Johnsen og Hustrue Anne Elisabeth Nielsdatter af østre Porsgr., faddere: Pige Marthe Larsdatter, Do Sarka Nielsdatter, Matros Haagen Svendsen, Tømmermand Jørgen Larsen, Tjenestdreng Torjus Isachsen, Alle fra østre Porsgr.

 

Født 05.06.1827 – hjemmedøpt 07.06.1827 – bekreftet i kirken 15.07.1827: Stine Jensdatter – Rorskarl Jens Johnsen og Hustrue Ingeborg Nielsdatter i vestre Porsgrund, faddere: Rorskarl Aslak Engelbretsens Kone Lisbeth Nielsdatter, P. Karen Olsdatter, hiin fra østre denne fra vestre Porsgr., Rorskarl Arne Usler, Do Peder Andersen, Garversvend Vincent Usler, Alle fra østre Porsgr., Oldermand Engelbreth Isachsen fra vestre Porsgr.

 

Født 06.07.1827 – Ingen dåp nevnt: Aase Maria – Matros Niels Abrahamsen og Hustrue Gunild Hansd. i østre Porsgrund, faddere: Hugger Hans Hovolds Kone Mette Bentsdatter, Pige Gurine Hansd., Matros Ole Abrahamsen, Do Engelbret Kittilsen, Do Søren Engelbretsen, Daglønner Gunder Olsen, Alle af østre Porsgrund.

 

Født 25.04.1827 – hjemmedøpt 30.04.1827 – bekreftet i kirken 09.08.1827: Nicoline Christensd. – Matros Christen Christensen og Hustrue Karen Gurine Olsdatter fra østre Porsgrund, faddere: Matros Henrich Jahnsens Hustrue Christine Olsdatter fra vestre Porsgr., Pige Anne Karine Andersd. fra Osebakken, Skolelærer Peder Rasmusen fra Langesund, Matros Jørgen Olsen, Dagarbeider Halvor Olsen, Do Søren Halvorsen, Alle fra østre Porsgr.

 

Født 15.07.1827 – hjemmedøpt 26.07.1827 – bekreftet i kirken 26.08.1827: Ingeborg Maria – Daglønner Hans Isachsen og Hustrue Berthe Larsdatter af østre Porsgr., faddere: Matros Isach Anundsens Kone Margrethe Halvorsdatter af østre Porsgr., Pige Elen Larsdatter fra Gierpen, (Fadderne fortsetter på neste side med døpte «Qvindekjøn») Bonde Isach Hansen Røsaager, Matros Ole Knudsen, Tjenestdreng Abraham Jacobsen, Alle fra Gierpen.  

 

Side 176

 

Født 23.03.1827 – hjemmedøpt 24.03.1827 – bekreftet i kirken 01.07.1827: Severin Mathæus – Matros Jacob Nielsen og Hustrue Karen Marie Olsd. østre Porsgr., faddere: Matros Tolf Nielsens K. Anne Andersd. P. Amborg Christensd., Matros Jørgen Olsen, Do Mathias Nielsen, Snedkersvend Wetle Rasmusen, Alle fra østre Porsgr.

 

Født 16.04.1827 – hjemmedøpt 17.04.1827 – bekreftet i kirken 05.08.1827: Gunder Nielsen – Biælkehugger Niels Pedersen og Hustrue Jørgine Christensdatter af østre Porsgrund, faddere: Pige Karen Svendsdatter, Do Hege Olsdatter, Bagersvend Johan Jensen, Tjenestdreng Anders Gundersen, Do Torjus Nielsen, Alle af østre Porsgrund.

 

Født 28.06.1827 – hjemmedøpt 07.07.1827 – bekreftet i kirken 12.08.1827: Louis Elias – Matros Anders Rogn og Hustrue Cacilia Hansdatter af vestre Porsgrund, faddere: Dagarbeider Hans Olsens K. Ingeborg Franzdatter fra Skien, Pige Else Laurine Rogn fra vestre Porsgr., Glasmester Jens Nielsen Rugla, Banemester Mathias Michelsen, Tjenestdreng Christen Larsen, Alle fra vestre Porsgrund.

 

Født 03.09.1827 – hjemmedøpt 10.09.1827 – bekreftet i kirken 23.09.1827: Søren Knudsen – Matros Knud Sørensen og Hustrue Karen Frederike Sørensdatter fra vestre Porsgr., faddere: Lods Ole Moe’s Kone Magnild Sørensen, Pige Else Jørgensen, Kiøbmand Niels Sørensen, Snedker Hans Skanke, Tobakspinder Mathias Torstensen, Alle fra østre Porsgrund undtagen snedker H Skanke der er hiemme i vestre Porsgrund.

 

Født 03.06.1827 – hjemmedøpt 17.06.1827 – bekreftet i kirken 14.10.1827: Jørgen Halvorsen – Dagarbeider Halvor Chr. Meyer og Hustrue Anne Marie Christensdatter af vestre Porsgrund, faddere: Pige Mette Maria Andersd., Do Oved Kirstine Kittilsd., hiin fra vestre denne fra østre Porsgrund, Rorskarl Arne Usler fra østre, Matros Hans Herra, Do Jens Jensen fra vestre Porsgrund.

 

Side 176, «Qvindekjøn», starter med resten av fadderne til overnevnte og sistnevnte pike, Ingeborg Maria, født 15.07.1827. (Se under henne)

 

Født 07.09.1827 – døpt 07.09.1827: Marie Josephine – Handelsfuldmægtig Jens Schweder og Madame Lovise Augusta Schweder, født Trintsen, af vestre Porsgrund, faddere: Groserer Carl Møllers Kone Mad. Birgitta Møller, født Wright, af vestre Porsgr., Jomfrue M Battier af Skien, Consul og Mægler Jens Gasmann, Kiøbmd. Elias Flood, Begge fra østre Porsgr., Kiøbmd. Christoffer Hansen Blom, Handelsfuldmegtig Jacob Bøgesen junior, Do Christian Myhre, Alle fra Skien.

 

Født 08.07.1827 – hjemmedøpt 09.07.1827 – bekreftet i kirken 21.10.1827: Anne Marie – Blokmager Johan Nielsen Kjer og Hustrue Maren Sophie Gjertsen i østre Porsgr., faddere: Matros Ole Brynhiulsens K. Marthe Thommesd. fra Osebakken, Pige Ingeborg Olsd. fra østre Porsgr., Blokmager Hans Nielsen, Snedkersvend Niels H Nenseth, Begge fra Osebakken, Snedker Torjus Carlsen fra østre Porsgr.

 

Født 24.09.1827 – døpt 28.10.1827: Margith Kittilsdatter – Dagarbeider ved Herre Kittil Nielsen og Hustrue Anne Marie Aanesdatter, faddere: Tømmermanddreng Jacob Olsens K. Berthe Olsd., P. Kirsten Johnsd., Tømmermand Christen Lucasen, Tjenestdreng Ole Johnsen, Do Christoff. Olsen.

 

Født 16.08.1827 – Ingen dåp nevnt: Maren Pedersd. – Rorskarl ved Tolvboden Peder Andersen og Kone Marthe Marie Larsdatter af østre Porsgr., faddere: Rorskarl Thomas Olsens K Gunild Gunuldsd., P Maren Gurine Larsdatter, Snedker Joh. Fritsen, Garversvend Wincent Arnesen, Alle fra østre Porsgr. (Fadderne fortsetter på neste side med døpte «Qvindekjøn») Rorskarl Jens Johnsen fra vestre Porsgr., Saugmester Claus Christensen Moen fra Solum.  

 

Side 177

 

Født 04.09.1827 – hjemmedøpt 09.09.1827 – bekreftet i kirken 14.10.1827: Erich Hansen – Hammersmeddreng Hans Helgesen og Hustrue Kirsten Jørgensdatter fra Herre, faddere: Watdreng Anders Johnsens K. Elisabeth Sørensd., Pige Maren Tollefsd., Møllerdreng Ole Johnsen, Tjenestdreng Even Halvorsen, Daglønner Peder Anundsen, Alle fra Herre.

 

Født 23.07.1827 – hjemmedøpt 25.07.1827 – bekreftet i kirken 04.11.1827: Hans Olavus – Tobakspinder Christian Gullechsen, og Hustrue Marthe Maria Hansd. af Porsgr., faddere: Maler Lars Pettersens K. Ingeborg Guldbrandsd., P. Sara Knudsd., Skriverkarl Christian Cortner, Garver Richard Richardsen, Oldermand Hans L Hovoldt, Tobakspinderdreng Fred. Larsen Dahl, Alle af østre Porsgr.

 

Født 24.09.1827 – hjemmedøpt 04.10.1827 – bekreftet i kirken 11.11.1827: Lars Pettersen – Hammersmeddreng Petter Olsen og Hustrue Marthe Olsdatter fra Herre, faddere: Saugdreng Petter ..llsens Kone Kirstine Andersd., P. Mari Olsdatter, Hammerdreng Johan Johannesen, Do Niels Johannesen, Dagarbeider John Olsen, Denne fra Bamble, alle de øvrige fra Herre.

 

Født 09.08.1827 – hjemmedøpt 19.08.1827 – bekreftet i kirken 18.11.1827: Anthoni Hansen – Matros Hans Sivertsen og Hustrue Gunborg Olsd. af østre Porsgr., faddere: Enke efter Matros Torsten Sivertsen Johanne Pedersd., Pige Johanne Christensdatter, Rorskarl Arne Usler, Skibstømmermand Giest Isachsen fra Solum, Matros Ole Michelsen fra Osebakken.

 

Født 10.09.1827 – hjemmedøpt 11.09.1827 – bekreftet i kirken 18.11.1827: Lars Andreas – Matros Bærulf Larsen og Hustrue Anthonette Andersdatter af vestre Porsgr., faddere: Matros Erich Hansens K. Kirsten Maria Andersd. af Eidanger, P. Gurine Hansd.af østre Porsgr., Matros Niels Nielsen, Rorskarl Jens Johnsen, Snedkersvend Immanuel Folkman, alle fra vestre, Rorsk. Peder Andersen fra østre Porsgrund.

 

Side 177, «Qvindekjøn», starter med resten av fadderne til overnevnte og sistnevnte pike, Maren Pedersd., født 16.08.1827. (Se under henne)

 

Født 18.03.1827 – hjemmedøpt 18?.03.1827 – bekreftet i kirken 14.11.1827: Lovise Marie – Skomagermester Niels Tønnes Wahl og Hustrue Anne Marie Dahl i vestre Porsgr., faddere: Lods Jens Davidsens Kone Kirsten Andersdatter, P. Jomfrue Marthe M Sørensen, Snedkermest. Hans Skanke, Mestesmed Gullech Johnsen, Skomagersvend Ole Olsen Leland, Alle fra vestre Porsgr.

 

Født 30.06.1827 – hjemmedøpt 02.07.1827 – bekreftet i kirken 18.11.1827: Vilhelmine Rosalia – Skreddermester Johan Adolph Rosenblad og Hustrue Inger Margrethe Rosenblad i vestre Porsgrund, faddere: Skræddermester Christen Kierkegaards Kone Oline Marie Olsen, Pige Lovise Hovland, hinn fra østre Porsgr. denne fra vestre Porsgr., Mest. Smd Gullech Johnsen, Daglønner Jørgen Ødegaarden, Bødker Niels Lindberg, Alle fra østre Porsgrund.

 

Født 06.08.1827 – hjemmedøpt 09.08.1827 – bekreftet i kirken 30.11.1827: Delione Elisabeth – Snedkermester Rasmus N Dahl og Hustrue Ingeborg Jørgensen i østre Porsgrund, faddere: Skipper Ole Dahls K. Madame Delione, Pige Anne Larsd., Skipper Valentin Simonsen, Høker Lars Jørgensen, Handelsfuldmegtig Ole Halvorsen, Snedkermester Lorentz Glose, Styrmand Lars Larsen, Alle af østre Porsgr.

 

Født 16.09.1827 – hjemmedøpt 18.09.1827 – bekreftet i kirken 02.12.1827: Anne Helene – Matros John Hermansen og Hustrue Anne Marie Nielsdatter af østre Porsgr., faddere: Matros Andreas Sørensens K. Andrea Johnsd., P. Inger Tollefsd., Matros Ole Abrahamsen, Do Søren Engelbretsen, Do Hans Engelbretsen, Hugger Niels Arnesen, Alle af østre Porsgr.  

 

Side 178

 

Født 03.10.1827 – hjemmedøpt 09.10.1827 – bekreftet i kirken 02.12.1827: Hans Tane – Skibstømmermand Rasmus Larsen og Hustrue Karen Siverts af vestre Porsgrund, faddere: Skipper Frederik Vauverts Kone Mad. Charlotte Vauvert, født Pontoppidan, Jomfrue Inger Folkmann, Skipper John Stenersen, Do Ole Villumsen, Do Halvor Erichsen, Alle af vestre Porsgrund.

 

Født 29.09.1827 – hjemmedøpt 01.10.1827 – bekreftet i kirken 30.12.1827: Edvard Olsen – Skreddersvend Ole Johnsen og Hustrue Maren Jahnsd. af østre Porsgrund, faddere: Skreddermester Christen N Kirkegaards K. Marthe Olsd., P. Simonine Christensd., Skomager Gotfred Ulrichsen, Tobakspinder Mathias Torstensen, Tjener Johannes Nielsen, Alle af østre Porsgr.

 

Født 08.12.1827 – hjemmedøpt 16.12.1827 – bekreftet i kirken 30.12.1827: Johan Nielsen – Hammersmeddreng Niels Johansen og Hustrue Marthe Marie Tollefsd. v. Herre, faddere: Skolelærer Jens Andersens K. Ingeborg Kittilsd., P. Karen Marie Olsd., Hammersmed Lucas Andersen, Do Petter Olsen, Pramroer Halvor Erichsen, Alle fra Herre.

 

Født 28.11.1827 – hjemmedøpt 09.12.1827 – bekreftet i kirken 30.12.1827: Didrich Isachen – Grynmøller ved Herre Isach Iversen og Hustrue Karen Didrichsd., faddere: Dagarbeider Ole Svarverreiets K. Kari Rasmusd. fra Solum, Pige Inger Jahnsd., Fuldmægtig ved Hammerværket Jens Tollefsen, Snedker Rasmus Iversen, Do Lars Iversen, Alle fra Herre.

 

Født 12.10.1827 – hjemmedøpt 16.10.1827 – bekreftet i kirken 30.12.1827: Hans Arnesen – Matros Arne Isachsen og Hustrue Anne Olea Hansd. af Solum, faddere: Enke efter Lods Hans Ørvigs Kone Ingeborg Maria Christensd., Pige Maren Christiane Hansd., Matros Christen Hansen Bugten, Alle fra vestre Porsgrund, (Fadderne fortsetter på neste side med døpte «Mankjøn») Dagarbeider Hans Nielsen fra østre Porsgr., Skibstømmermand Christen Hansen, Matros Lars Christensen, Begge fra Solum.

 

Født 26.10.1827 – døpt 16.12.1827: Ingeborg Maria – Huustømmermand ved Herre Peter Nilsen og Hustrue Kirstine Evensd., faddere: Saugdreng Lars Olsens Kone Johanne Jensd., Pige Aase Maria Mathisd., Hammersmedmester Lucas Jacobsen, Møllermester Mathias Hansen, Hammersmedsvend Niels Bærulfsen, Kleinsmed Johan Johannesen, Alle fra Herre.

 

Født 09.12.1827 – hjemmedøpt 13.12.1827 – bekreftet i kirken 20.12.1827: Karen Olea – Hammersmed Dreng Thor Olsen og Hustrue Anne Larsdatter fra Herre, faddere: Hammersmeddreng Peter Olsens K. Marthe Olsdatter, Pige Maren Bolette Andersd., Møllerdreng Peder Anundsen, Dagarbeider Christen Lucasen, Tjenestdreng Even Halvorsen, Alle fra Herre.

 

Født 05.11.1827 – hjemmedøpt 05.11.1827 – bekreftet i kirken 23.12.1827: Karen Jacobsdatter, tvillingsøster til næste paafølgende, Severine Jacobsdatter – Hammersmedsvend Jacob Jahnsen og Hustrue Karen Asbiørnsdatter fra Herre, faddere: Færgedreng Halvor Thorgrimsens K. Kari Larsd. fra østre Porsgr., Pige Maren Karine Lucasdatter, Saugmester Søren Gundersen, Begge fra Herre, Færgedr. Halvor Thorgrimsen fra Porsgr., Dagdreng Lars Olsen fra Herre – Pige Karen Elisabeth Halvorsd., Do Micheline Michelsdatter, Dagarbeid. Anders Lucasen, Møllerdreng Ole Johnsen, Skomager Engelbreth Johnsen, Alle fra Herre.

 

Født 14.10.1827 – hjemmedøpt 16.10.1827 – bekreftet i kirken 26.12.1827: Kirstine Henrichsdatter – Møllersvend ved Herre Henrich Hansen With og Hustrue Pernille Halvorsdatter, faddere: Møllermester Mathias Hansens Kone Karen Johnsdatter, Pige Caroline Nielsdatter, Begge fra Herre, Skibsbygmester John Johnsen fra Brevig, (Fadderne fortsetter på neste side med døpte «Qvindekjøn») Tjenestkarl Erich Hansen, Do Anders Gundersen, Dagarbeider Jacob Hansen, Alle fra Herre.  

 

Side 179

 

Side 179, «Mandkjøn», starter med resten av fadderne til overnevnte og sistnevnte gutt, Hans Arnesen, født 12.10.1827. (Se under han)

 

Født 05.10.1827 – hjemmedøpt 11.10.1827 – bekreftet i kirken 08.01.1828: Christian Nicolaj – Skibscapitain Jens Jørgen Pedersen og Mad. Anne Pedersen, født Jensen, af vestre Porsgr., faddere: Skipp. Halvor N Pedersens K. Mad. Else Pedersen, født Hjort, Jomfrue Petronelle Jensen, Skip. Johan Schau, Do Berthel Bomhoff, Do Mathias Mathiasen, Styrmd. Frederik Monrad, Alle af vestre Porsgrund.

 

Født 01.11.1827 – hjemmedøpt 04.11.1827 – bekreftet i kirken 18.12.1828 (Med tanke på kronologien skulle det nok stått 18.01.1828. JO): Severin Jacob – Skibscap. Willum Willumsen d. yngre og Mad. Elonore Dorthea Willumsen, født Schwarch, af vestre Porsgrund, faddere: Kiøbm. Ole Andreas Cocks Enke Mad. Marthe Margrethe Cock, født Willumsen, Jomfr. Hanna Willumsen, Skipper Ole Willumsen, Do John Stenersen, Do Berthel Bomhoff, Alle fra vestre Porsgd., Johan Moeri Chirurg ved det forn.? engelsk Handelshuuses …? Brug dr…? Kobberværk Omdahl i øvre Tellemarken. (Klussete, ord og bokstaver som går inn i hverandre. Åmdal verk ble kjøpt av et engelsk handelshus i 1828. Denne karen nevnes også senere her som fadder. JO)

 

Født 06.12.1827 – hjemmedøpt 09.12.1827 – bekreftet i kirken 20.01.1828: Christen Henrichsen – Styrmand Henrik Fleek og Hustrue Karen Maria Gullechsd. af østre Porsgrund, faddere: Mestersnedker Nicolaj Rasm. Dahls K. Ingeborg Dahl Larsd., Pige Jacobine Larsd., Skip. Isach Christensen Møller, Slupfører Sivert Halvorsen, Maler Benth Widenauer, alle fra østre Porsgr., Styrmnd. Christoffer Jahnsen fra vestre Dito.

 

Født 18.12.1827 – hjemmedøpt 20.01.1828 – bekreftet i kirken 27.01.1828: Andreas Rasmusen – Matros Rasmus Pedersen og Hustrue Inger Margrethe Hansdatter af østre Porsgrund, faddere: Pige Anne Kirstine Sivertsd., Do Anne Andersd., Begge fra Osebakken, Bonde Lars Sivertsen fra Gierpen, Matros Ole Nielsen, Do Lars Solvesen, Begge fra østre Porsgrund.

 

Side 179, «Qvindekjøn», starter med resten av fadderne til overnevnte og sistnevnte pike, Kirstine Henrichsdatter, født 14.10.1827. (Se under henne)

 

Født 17.11.1827 – hjemmedøpt 23.11.1827 – bekreftet i kirken 30.12.1827: Kirstine Pernille – Grynmøllerdreng Hans Pedersen og Hustrue Ingeborg Anundsdatter fra Herre, faddere: Dagarbeider Anders Stiansens Kone Anne Maria Olsd. fra Solum, P Anne Barbara Anundsd., Oldermand Anders Larsen, Kleinsmed Thor Jørgen Knudsen, Dagarbeider Lars Olsen, Alle fra Herre.

 

Født 08.12.1827 – hjemmedøpt 11.12.1827 – bekreftet i kirken 06.01.1828: Kirsten Torstensd. – Huustømmermand Torsten Jacobsen og Hustrue Anne Kirstine Monsdatter af østre Porsgr., faddere: Biælkehugger Jacob Andersens Kone Anne Margrethe Boested, P Ingeborg Jørgensd., Styrmand Lars Simonsen, Skomager Godtfred Ulrichsen, Matros Engelbreth Kittilsen, Alle fra østre Porsgr., Høker Niels Jacobsen fra Osebakken, Tobaksspinder Anders Monsen fr. Brevig.

 

Født 08.10.1827 – hjemmedøpt 14.10.1827 – bekreftet i kirken 06.01.1828: Thora Sophie – Skibscapitain Mathias Mathiesen og Hustrue Mad. Karen Mathiesen, født Johnsen, af vestre Porsgr., faddere: Skibscapitain Hans S Isachsens Kone Mad. Karine Isachsdatter, født Bryn, i vestre Porsgr., Jomfrue Karen Bendixen af Osebakken, Skip. Petter Boyesen, Do Jens J Pedersen, Do Peder N Pedersen, Do Arent Folkmann, Alle af vestre Porsgrund, Kiøbmd. Niels Johnsen fra østre Porsgrund.

 

Født 05.10.1827 – hjemmedøpt 09.10.1827 – bekreftet i kirken 17.01.1828: Sussanne Thomine – Toldbetient Ditlev Møller og K. Mad. Else Marie Møller, født Bryn, af østre Porsgrund, faddere: Lehnsmand i Sandeherred Petter Bryns K. Mad. Inger Cathrine Bryn, født Klavnæs fra Sendeherred, Jomfrue Magdalene Bryn i Laurvig, (Fadderne fortsetter på neste side med døpte «Qvindekjøn») Kiøbmd. Niels Sørensen, Lieutn. og Overtoldbetient Abraham Leschly, Kiøbmd. Elias Flood, Studios Theologiæ Christ. Eilef Rasch, Handelsbetient Guttorm Riise, Alle fra østre Porsgr., Toldbetient Ole Christoffersen fra Brevig.

 

Side 180

 

Født 22.08.1827 – hjemmedøpt 21.09.1827 – bekreftet i kirken 01.02.1828: Rasmus Helletz – Skibscapitain Mads Halvorsen og Mad. Abigael Halvorsen, født Siverts, af vestre Porsgrund, faddere: Grosserer Carl Møllers Kone Mad. Birgitha Møller, født Wright, Mad. Lovise Augusta Schveder, født Trintsen, Jomfrue Constance (Så følger et navn med strek over) Monrad, Skibscapitain John Stenersen, Do Berthel Bomhof, Do Jean Erboe, Alle af vestre Porsgrund, Handelsfuldmegtig Paulus Flood fra østre Porsgrund, Chirurg Johan Moers fra Omdahls Kobberværk i øvre Telemarken.

 

Født 17.09.1827 – hjemmedøpt 25.09.1827 – bekreftet i kirken 17.02.1828: Joseph Jørgen – Garvermester Reichard Reichardsen og Hustrue Anne Richardsen af østre Porsgrund, faddere: Huustømmermand Torsten Jacobsens Kone Anne Kirstine Monsdatter, Pige Anne Jørgensen, Skomagermester Gotfred Ulrichsen, Styrmand Rasmus Joh. Wiig, Garversvend Wincentz Usler, Alle fra østre Porsgrund.

 

Født 07.03.1828 – døpt 28.03.1828: Christian Julius – Toldskriver og Handelsborger C Hansen og Mad. Juliane Marie Hansen, født Hichmann, i østre Porsgrund, faddere: Enke efter Skipper Tobias Hichmann Mad. Andrea Hichmann, født Mitthel, i Skien, Jomfrue Maren Bugge Hansen fra Laurvig, …..adjutant Niels Holst fra vestre, Studentene Christian E Rasch og Ferdinand Møglestue af østre Porsgrund.

 

Født 30.01.1828 – døpt er ikke nevnt: Gunder Thorsen – Gartner Thor Gundersen og Hustrue Kirstine Thomasdatter fra Herre, faddere: Watdreng Gunder Rasmusens Kone Kirsten Maria Gundersdatter, Pige Aase (Fadderne fortsetter på neste side med døpte «Mankjøn») Maria Levsdatter, Dagarb. Thomas Thorstensen, Do Erich Rejersen, Do Halvor Jacobsen, Tjener Anders Gundersen, Watdreng Torsten Thomesen, Alle fra Herre.

 

Side 180, «Qvindekjøn», starter med resten av fadderne til overnevnte og sistnevnte pike, Sussanne Thomine, født 05.10.1827. (Se under henne)

 

Født 30.09.1827 – hjemmedøpt 08.10.1827 – bekreftet i kirken 18.01.1828: Karen Hise Marie – Skipper Hans Isachsen og Mad. Karine Isachsen, født Bryn, af vestre Porsgrund, faddere: Skip. Mathias Mathisens Kone Mad. Karen S Mathiesen, født Johnsen, Jomfrue A.ch. Pedersen, Begge fra vestre Porsgr., Kiøbmand Gree..? Forbek fra Skien, Overtoldbetient Abrah. Leschly fra østre Porsgr., Lensmand Petter Bryn fra Sandeherred, Styrmand Isach Gundersen fra Solum, Skovrider J Stiansen? fra Ulefos, Kiøbm. Aasold Rugtvedt, Skip. S N Pedersen, Do Niels L Monrad, Alle 3 fra vestre Porsgrund.

 

Født 10.11.1827 – hjemmedøpt 02.12.1827 – bekreftet i kirken 27.01.1828: Gunild Karine – Dagarbeider Arve Thorgrimsen og Hustrue Marchen Jespersd. af østre Porsgrund., faddere: Matros Tolf Nielsens Kone Anne Andersd., P. Kirstine Kittilsd., Matros Tollef Nielsen, Vægter Ole Petter Gundersen, Daglønner Jesper Arvesen, Alle af østre Porsgr.,

 

Født 14.12.1827 – hjemmedøpt 22.12.1827 – bekreftet i kirken 01.02.1828: Karen Andrea – Matros Jens Jensen og Hustrue Anne Malene Nielsdatter af vestre Porsgr., faddere: Matros Ole Christensens Kone Karen Isachsdatter, Pige Maren Jørgensd., Kornmaaler Halvor Pedersen, Skoemager Iver Christensen, Volonteur Jørgen Nielsen, Alle fra vestre Porsgr.

 

Side 181

 

Side 181, «Mandkjøn», starter med resten av fadderne til overnevnte og sistnevnte gutt, Gunder Thorsen, født 30.01.1828. (Se under han)

 

Født 23.01.1828 – hjemmedøpt 24.01.1828 – bekreftet i kirken 03.04.1828: Ole Andersen – Pramroer ved Herre Anders Bentsen og Hustrue Ingeborg Torstensd., faddere: Dagarbeider Lars Torstensens Kone Inger Olsd. fra Herre, P. Karen Torstensd. fra Solum, Pramroer Anders Erichsen, Møllerdreng Tollef Tollefsen, Begge fra Herre, Bonde Hans Torstensen Grødevig fr. Solum.

 

Født 07.03.1828 – hjemmedøpt 14.03.1828 – bekreftet i kirken 03.04.1828: Bærulf Johansen – Hammersmedsvend ved Herre Johan Bærulfsen og Hustrue Anne Olsd., faddere: Hammersmedsvend Niels Bærulfsens Kone Marthe Andersd., P. Cathrine Bærulfsdatter, Skovfogd Gunder Halvorsen, Hammersmed Lucas Andersen, Spigersmed Bærulf Halvorsen, Kleinsmed Hans Nielsen Berth, Alle fra Herre.

 

Født 08.02.1828 – hjemmedøpt 02.03.1828 – bekreftet i kirken 27.04.1828: Peder Olsen – Pramroer ved Herre Ole Anunsen og Hustrue Aavet Pedersdatter, faddere: Kleinsmed Hans Berths Kone Anne Rasmusd., P. Karen Maria Olsd., Møllerdreng Hans Pedersen, Do Peder Pedersen, Tjenestdreng Even Halvorsen, Denne fra Solum de øvrige alle fra Herre.

 

Født 25.03.1828 – hjemmedøpt 27.03.1828 – bekreftet i kirken 25.05.1828: Morten Henrich – Matros Christoffer Andersen og Hustrue Karen Halvorsd. af vestre Porsgr., faddere: Matros Zacharias Bierketvedts Kone Olava Olsd., P. Marthe Olsd., Muurmester Jens Tøgesen, Styrmd. Gunder Nordberg, Dagarbeider Harald Jørgensen, Alle fra vestre Porsgrund.

 

Født 09.11.1827 – hjemmedøpt 10.11.1827 – bekreftet i kirken 03.02.1828: Andrea Johanne – Matros Anders Jahnsen og Hustrue Christine Pedersd. af vestre Porsgrund, faddere: Pige Karine Pedersdatter, Do Marthe Olsdatter, Begge af Tjenedeclassen, Hugger Ole Eid, Overstyrmand David Thorsen, Alle fra vestre Porsgr., Matros Anders Moldhaugen fra Solum.

 

Født 25.10.1827 – hjemmedøpt 04.11.1827 – bekreftet i kirken 10.02.1828: Hanna Sophie – Styrmand Hans Paust og Hustrue Dorthea Gurine Hansdatter af østre Porsgrund, faddere: Barnets foromnævnte Moder, P. Jomfrue Birgitte ….sen (bare kluss. JO), Faderen, Hugger Hans Halvorsen Tangen, Skibstømmermand Hans Hansen Tangen, Dagarbeider Hans Axelsen, Alle fra østre Porsgrund.

 

Født 28.01.1828 – døpt 10.02.1828: Kirsten Caroline – Snedker Torjus Carlsen og Hustrue Marthe Karine Andersd. af østre Porsgr., faddere: Styrmand Jørgen Johansens Berthea Bentsd., fra østre Pgd., Jomfrue Marthe Johnsd. fra Solum, Styrmd. Ole F. Windahlen, Snedkersvend Carl Nielsen, Begge fra Skien, Styrmd. Anders Olsen, Matros Christen Johnsen, Begge fra Solum, Hugger Ole Olsen fra østre Porgr.

 

Født 06.01.1828 – hjemmedøpt 19.01.1828 – bekreftet i kirken 09.03.1828: Maria Elise Charlotte – Skibscapitain Jørgen Linaae og Madame Mette Cathrine Linaae, født Erboe, af vestre Porsgrund, faddere: Enke efter Styrm. D Erboe Madam Gunild Marie Erboe, Jomfrue Hedevig Linaae, Begge fra Langesund, Mad. Abigael Halvorsen, født Siverts, fra vestre Porsgr., Corpslæge M Muller fra Osebakken, Chirurg J Morson fra Omdal i øvre Tellemarken, Handelsfuldmægtig Johan Trane fr. Osebakken, Skipper Jean Erboe og Barnets Fader, Begge fra vestre Porsgrund.

 

Side 182

 

Født 16.03.1828 – hjemmedøpt 30.03.1828 – bekreftet i kirken 30.05.1828: Petter Bøyesen – Skibscapitain Petter Bøyesen og Mad. Bolette Bøyesen, født Dishingthun, af vestre Porsgrund, faddere: Skibscapitain Fred. Vauverts K. Mad. Charlotte Vauvert, født Pontoppidan, Jomfr. Inger Folkman, Begge fra vestre Porsgr., Linutnant og Overtoldbetient Abrah. Leschly fra østre Porsgr., Candidatus Theologiæ Jacob Jacobsen fra Solum, Skibscap. M Mathiesen, Handelsfuldmægtig Jens Schveder, Begge fra vestre Porsgr.

 

Født 10.03.1828 – hjemmedøpt 12.03.1828 – bekreftet i kirken 06.06.1828: Simon Valentinsen – Skibscapitain Valentin Simonsen og Mad. Guri Evensdatter af østre Porsgrund, faddere: Barnets Moder, Jomfrue Maren Dorthea Larsen, Skibscapit. Ole R Dahl, Do Niels Vauvert, Handelsfuldmegtig Ole S Halvorsen, Alle af østre Porsgrund, Høker Erich Knudsen fra Osebakken.

 

Født 30.03.1828 – hjemmedøpt 30.03.1828 – bekreftet i kirken 08.06.1828: Iver Hansen – Dagarbeider Hans Iversen og Hustrue Gunild Pedersd. af østre Porsgr., faddere: Daglønner Kittel Olsens Kone Lisbeth Tollefsdatter, P. Karen Kirstine Pedersd., Hugger Ole Olsen, Alle fra østre Porsgr., Daglønner Peder Hansen, Do Lars Hansen, Begge fra Eidanger.

 

Født 05.04.1828 – hjemmedøpt 07.04.1828 – bekreftet i kirken 15.06.1828: Christian Petter – Matros Christen Christensen og Hustrue Thore Pedersd. af østre Porsgrund, faddere: Rorskarl Aslak Engelbretsens K. Lisebth Nielsdatter af østre Porsgr., P. Inger Pedersd. fra Solum, Matros Christoff. Andersen Kleva, Do Tellef Christensen, Daglønner Anders Christensen, Alle fra østre Porsgr.

 

Født 04.03.1828 – hjemmedøpt 12.03.1828 – bekreftet i kirken 15.06.1828: Hans Abraham – Matros Gremmet Hansen og Hustrue Gunild Maria Hansdatter af vestre Porsgrund, faddere: Huustømmermand Ole Bergs Kone Aase Malene Zachariasd., P. Olava Marie Olsd., Daglønner Christoffer Ornæs, Matros Hans Hervig, Do Andreas Olsen, Begge fra vestre Porsgrund

 

Født 29.02.1828 – hjemmedøpt 04.03.1828 – bekreftet i kirken 26.05.1828: Jørgine AndreaTjenestkarl Giert Giertsen og Hustrue Martha Hansd. fra østre Porsgr., faddere: Huustømmermand Christ. Giertsens Kone Anne Torstensd., fra Solum, P. Ingeborg Sørensdatt. Valen fra Eidanger, Bonde Jacob Sørensen Valen, Do Søren Røe, Do Ole Hansen Versvigen, Alle fra Eidanger, Roeskarl Ped. Andersen, Tjenestkarl Anund Hansen, Begge fra østre Porsgrund.

 

Født 08.12.1827 – hjemmedøpt 14.12.1827 – bekreftet i kirken 01.06.1828: Anne Cathrine – Biælkehugger Rasmus Tovsen og Hustrue Inger Monsdatter fra østre Porsgr., faddere: Matros Engelbreth Kittilsens K. Karen Maria Monsd. fra østre Porsgr., P. Gunild Tovsd. fra Gierpen, Huustømmermand Torsten Jacobs., Hugger Tov Brynildsen, Dagarbeider Christian Larsen, Alle fra østre Porsgr.

 

Født 07.05.1828 – hjemmedøpt 10.05.1828 – bekreftet i kirken 15.06.1828: Hanna Marthine – Lods Jens Davidsen og Hustrue Kirsten Andersdatter af vestre Porsgrund, faddere: Garver Jacob Bommens K. Anne Kirstine Olsd. fra Osebakken, Jomfrue Johanne Marie Norberg fra vestre Porsgr., Mestersmed Gullek Johnsen, Mesterskomager Niels Tønnes Wahl, Begge af vestre, Slupfører Sivert Halvorsen, Styrmand Severin Halvorsen, Begge fra østre Porsgrund.

 

Født 09.04.1828 – hjemmedøpt 19.04.1828 – bekreftet i kirken 29.06.1828: Maren Elisabeth – Kleinsmed fra Herre Thor Jørgen Knuds. og Hustrue Cathrine Andersdatter, faddere: Møllermester Mathias Hansens K. Karen Johnsd., P. Maria Knudsd., Oldermand Andreas Larsen, Kleinsmed Anders Knudsen, Tjenestdreng Erich Hansen, Alle fra Herre.

 

Født 18.02.1828 – hjemmedøpt 19.02.1828 – bekreftet i kirken 29.06.1828: Anne Cathrine – Matros Henrich Jahnsen og Hustrue Christiane Olsd., af vestre Porsgr., faddere: Matros Christen Christensens Kone Karen Olsd. fra øst. Porsgr., Pige Marthe Isachsd., Matros Halvor Tollefsen, Do Anders Rogn, Do Niels Helgesen, Tømmermand Jens Rugla, Alle fra vestre Porsgrund.

 

Side 183

 

Født 29.03.1828 – hjemmedøpt 03.04.1828 – bekreftet i kirken 23.06.1828: Ulrich Gotfriedsen – Skomagermester Gotfried Ulrichsen og Hustrue Gunild Marie Jahnsd. af østre Porsgr., faddere: Moderen, Pige Inger Jahnsd., Barnets fader, Skomagersvend Arnt Olsen, Møller Lars Iversen, Møllersvend Abraham Iversen, De tvende sidste fra Herre de øvrige fra østre Porsgr.

 

Født 09.12.1827 – hjemmedøpt 16.12.1827 – bekreftet i kirken 08.07.1828: Johan Bredstrup – Skipper Berthel Bredstrups Mad. Johanne Bredstrup, født Juul, af østre Porsgr., faddere: Skipper Herman Hoells K. Mad. Lovise Hoell, født Schilknegt, fra Eidang., Jomfrue Mery Bathe fra Gierpen, Kiøbmand N Johnsen, Mechaniker H Venstøb, Begge fra østre Porsgr., Fuldmægtig Petter Bredstrup fra Gierpen.

 

Her følger en dåp til ei Inger Torstensdatter. Den var ført på siden for gutter, og er stryket over. Vi finner den igjen på neste side der pikene står.

 

Født 07.06.1828 – hjemmedøpt 08.06.1828 – bekreftet i kirken 27.07.1828: Niels Claudius – Matros Thomas Larsen Thyrholm og Hustrue Anne Kirstine Nielsd. af vestre Porsgr., faddere: Matros Zacharias Bjerketvedts K. Olava Olsd., Pige Maren Sørensd., Matros Christoffer Andersen, Underpolitiebetient Christoff. Ornes, Matros Ped. Sørensen, Do David Thorsen, Alle fra vestre Porsgrund.

 

Født 17.07.1828 – hjemmedøpt 20.07.1828 – bekreftet i kirken 10.08.1828: Anders Jacobsen – Hammersmeddreng ved Herre Jacob Andersen og Hustrue Berthe Olsdatter, faddere: Møllermester Mathias Hansens Hustrue Karen Elisabeth Johnsd., P. Karen Maria Olsd., Saugdreng Christen Lucasen, Tjenestdr. Even Halvorsen, Møllerdreng Peder Anundsen, Alle fra Herre.

 

Født 22.05.1828 – døpt 13.07.1828: Inger Gurine – Smedsvend Anund Petter Kittilsen og Hustrue Anne Sophia Andersdatter af østre Porsgr., faddere: Roeskarl Arne Uslers Kone Kirstine Andersd., Pige Kirstine Andersd., Hugger Hans Hovoldt, Snedker Hans Glose, Garver Wincentz Usler, Skomagersvend Tøves Knap, Alle fra østre Porsgr.

 

Født 08.04.1828 – hjemmedøpt 14.04.1828 – bekreftet i kirken 16.07.1828: Ole Christian (han skulle stått siden før, for gutter. JO) – Skipper Morten Eltvedt og Mad. Kirsten Marie Eltvedt, født Jansen, af vestre Porsgrund, faddere: Enke efter Skipper Jens Jahnsen Mad. Karen J Jahnsen af østre Porsgr., Jomfrue Petronelle Pettersen af østre, Skibsf. Arnt Folkmann, Do Halvor Erichsen, Snedkermester Hans Skanke, Overtholdbetient H Kjernes, Anne fra vestre Porsgrund.

 

Født 25.03.1828 – hjemmedøpt 28.03.1828 – bekreftet i kirken 20.07.1828: Inger Torstensdatter – Matros Torsten Isachsen og Hustrue Maren Christine Haagensd. at vestre Porsgrund, faddere: Pige Johanne Halvorsd., Do Anne Helene Helgesdatter, Begge af Tyendeclassen i vestre Porsgrund, Reebslagermester Mathias Michelsen, Oldermand Engelbr. Isachsen, Dagarbeider Jørgen Ødegaarden, Alle af vestre Porsgr.

 

Født 17.07.1828 – døpt 29.07.1828: Tillymine Christine – Malermester Jens Olsen og Hustrue Kirsten Wright Christensen af vestre Porsgr., faddere: Moderen, Pige Marthe Christensen, Faderen, Contoirist Jens Christensen, Alle fra østre Porsgr., Kiøbmand Poul Lund af vestre Porsgrund.

 

Født 07.03.1828 – hjemmedøpt 15.03.1828 – bekreftet i kirken 10.08.1828: Inger Cicilie – Hattemager Petter Sylvander og Hustrue Elen Severine Hansd. af østre Porsgr., faddere: Tobakspindermester Christ. Gullechsens K. Marthe Hansd. fr. østre Porsgr., P. Marie Thronsd. fra Osebakken, Guldsmed Lillje Bielke fr. ….?, Karverimester Mathias Torstensen, Malermester Christian Skanke, Alle fra østre Porsgrund.

 

Side 184

 

Født 06.06.1828 – hjemmedøpt 18.06.1828 – bekreftet i kirken 17.08.1828: Tollef Bernthsen – Spigersmed ved Herre Bernth Halvorsen og Hustrue Marie Olsdatter, faddere: Enke efter Dagarbeider Halvor Hofsteen Berthe Olsd., P. Maren Pedersd., Hammersmeddreng Niels Johansen, Møllerdreng Ole Johnsen, Saugdreng Anders Lucasen, Alle fr. Herre.

 

Født 24.07.1828 – hjemmedøpt 27.07.1828 – bekreftet i kirken 17.08.1828: Nils Johannsen – Snedker Johannes Nielsen og Hustrue Anne Elise Larsd. af østre Porsgrund., faddere: Moderen, P. Simonine Larsdatter, Faderen, Maler Ole Anders. Harpa, Tobaksspindersvend Frederik Dahl Larsen.

 

Født 30.05.1828 – hjemmedøpt 07.06.1828 – bekreftet i kirken 31.08.1828: Ole Christoffersen – Daglønner Christoffer Olsen og Hustrue Ingeborg Danielsdatter af østre Porsgrund, faddere: Roerskarl Aslak Engelbretsens K. Lisbeth Nielsdatter, Pige Marie Gundersdatter, Brændevinsbrænder Halvor Andersen, Dagarb. Engelbreth Sørensen, Do Hans Isachsen, Alle fra østre Porsgr.

 

Født 06.04.1828 – hjemmedøpt 14.04.1828 – bekreftet i kirken 31.08.1828: Peder Gudmundsen – Dagarbeider Gudmund Pedersen og Hustrue Anne Karine Pedersdatter af østre Porsgr., faddere: Pige Ingeborg Gundersd., Do Marie Pedersd., Roerskarl Aslak Engelbretsen, Matros Jørgen Davidsen, Do Isach Pedersen, Alle fra østre Porsgr.

 

Født 02.07.1828 – hjemmedøpt 05.07.1828 – bekreftet i kirken 31.08.1828: Bernhard Andreas – Oldermand Jacob Andersen og Hustrue Anne Margrethe Boested af østre Porsgr., Huustømmermd. Torsten Jacobsens Kone Anne Kirstine Monsd., P. Ingeborg Evensd., Høker Niels Jacobsen, Contoirist Jens Christensen, Maler Ole Andersen, Do Bent Weidenauer, Alle af østre Porsgr.

 

Født 02.05.1828 – hjemmedøpt 10.05.1828 – bekreftet i kirken 31.08.1828: Hans Petter – Slupfører Petter Ulrich Holm og Hustr. Gunild Kirstine Hansd. af østre Porsgrund, faddere: Styrmand Jacob Holms K. Gunild Karth fr. øst. Porsg., Jomf. Gurine Holm fra Graaten, Faderen, Slupfører Sivert Halvorsen, Begge fra østre Porsgr., Slupfører Simon Bommen fra Osebakken.

 

Født 02.06.1828 – hjemmedøpt 10.06.1828 – bekreftet i kirken 04.09.1828: Hanna Thomine – Seilmager Michel Halvorsen og Hustrue Jacobine Magdalene Arøe af østre Porsgr., faddere: Bonde H J Walens Kone Karen Sophie Walen fra Solum, Jomf. Susanne M Willumsen fra vestre Porsgr., Skreddermæster Jens Kirkgaard, Contoirist Ole Petter Halvorsen, Slupfører Sivert Halvorsen, Begge fra østre Porsgr., Bonde Otho Jacobsen Asdahl fra Bamble.

 

Født 05.06.1828 – hjemmedøpt 12.06.1828 – bekreftet i kirken 14.09.1828: Maria Cathrine – Hammersmed Jacob Hansen og Hustrue Gunild Johannesdatter af østre Porsgr., faddere: Matros Lars Pettersens Kone Ingeborg Guldbrandsd. fr. østre Porsgr., Mette Jensd. fra Skien, Oldermand Ole Nordbye fra Osebak., Maler Chr. Skanke, Tjenestk. Gjert Gjerts., Begge fra øst. Porsgr.

 

Født 19.06.1828 – hjemmedøpt 11.07.1828 – bekreftet i kirken 14.09.1828: Christine Caroline – Dagarbeider Rejer Christensen og Hust. Maren Christensd. af øst. Porsgr., faddere: Daglønner Jacob Olsens K. Christine Christensd. fr. Eidanger, Pige Inger Engelbretsd. fra øst. Porsgr., Dagarbeider Hans Nielsen, Do Halvor Olsen, Roeskarl Thomas Olsen, Alle af østre Porsgr.

 

Født 22.05.1828 – døpt 14.09.1828: Maria Jensdatter – Biælkehugger Jens Ballestad og Hust. Berthe Olsd. af østre Porsgr, faddere: Pige Maren Hansdatter, Do Gunild Maria Olsd., hiin af Tyendeclassen paa Osebakken denne af Porsgr., Malermest. Lars Aanesen fr. Eidanger, Matros Søren Engelbretsen, Vægter Ole Gundersen, begge af østre Porsgr.

 

Født 07.09.1828 – døpt er ikke nevnt: Karen Halvorsdatter – Dagarbeider Halvor Bentsen og Hustrue Margith Olsdatter af østre Porsgr., faddere: Matros Hans Sivertsens Kone Gunborg Olsd., Pige Gunild Maria Olsdatter, Skomager Stoe Engelbretsen, Blikkenslager Hans Pedersen, Alle fra østre Porsgr., Dagarbeider Thorgrim Kaasen fra Eidanger.

 

Side 185

 

Født 10.08.1828 – hjemmedøpt 12.08.1828 – bekreftet i kirken 18.10.1828: Thomas (Larsen streket over. JO) Andersen – Huustømmermd. Anders (Lars stryket over. JO) Jensen og Hustrue Karen Tollefsdatter i østre Porsgr., faddere: Snedker Jens Jensens Kone Live Olsdatter fra Osebakken, P. Inger Tollefsdatter fra østre Porsgr., Styrmand Henrich Fleek, Huustømmermand Torsten Jacobsen, Begge fra Porsgr., Tjenestdreng Abraham Jacobsen fra Osebakken, Bonde Anders Olsen Rendesund fra Solum.

 

Født 07.08.1828 – hjemmedøpt 09.08.1828 – bekreftet i kirken 02.11.1828: Claus Johannsen – Dagarbeider Johannes Knudsen og Hustrue Gunild Larsd., af østre Porsgrund, faddere: Bonde Ole Biørntveds Kone Anne Olsd., Pige Maria Olsd., Begge fra østre Porsgr., Skomager Ole Knudsen fra Eidanger, Dagarbeider Søren Olsen, Tjenestdreng Torjus Andersen, Begge fra østre Porsgr.

 

Født 14.08.1828 – hjemmedøpt 17.08.1828 – bekreftet i kirken 02.11.1828: Jacob Gundersen – Dagarbeider Gunder Olsen og Hustrue Anne Maria Hansdatter af østre Porsgr., faddere: Daglønner Engelbret Sørensens K. Inger Hansd. fra østre Porsgr., P. Helvig Arnesdatt. fra Osebakken, Maler Ole Andersen Harpa, Tømmermand John Flaaten, Daglønner Anders Jensen fra østre Porsgr., Snedker Lars Olsen fra Osebakken.

 

Født 15.10.1828 – hjemmedøpt 17.10.1828 – bekreftet i kirken 02.11.1828: Kittil Johnsen – Matros John Kittilsen og Hustrue Berthe Larine Jacobsd. af østre Porsgrund, faddere: Dagarbeider John Larsens Kone Cathrine Bolette Kittilsdatter fra Skien, P. Anne Cathrine Olsd. fra Osebakken, Roeskarl Aslak Engelbretsen, Do Arne Usler, Garversvend Wincentz Usler, Skomagersvend Toves Knap.

 

Født 21.09.1828 – døpt 16.11.1828: Gunder Hansen – Dagdreng ved Herre Hans Christian Chrstensen og Hustrue Margrethe Stenulfsdatter, faddere: Pige Karen Maria Olsd., Do Maren Anne Hansd., Dagarb. Lars Olsen, Do Anders Larsen, Dagdreng Halvor Larsen, Alle fra Herre.

 

Født 16.10.1828 – døpt er ikke nevnt: Maren Andrea – Mestersmed Gullech Johnsen Hustrue Karen Andersdatter af vestre Porsgrund, faddere: Kleinsmed Erich Thronsens K. Dorthea Sørensdatter fra Osebakken, P. Marthe Christine Johnsdatter fra Solum, Høker Isach Hansen, Skræddermester Christian Mugberg, Begge fra vestre Porsgrund, Høker Erich Knudsen, Snedkermester Jens Jensen, begge fra Ø.P., Gaardmand John Hansen Bugten, Mestersmed Brynhild Johnsen, Begge fra Solum.